klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Newsy

Pamiętne urodziny królowej Elżbiety II. Zamachowiec strzelił do niej 6 razy. Oto ciekawostki z życia monarchini

Królowa Elżbieta kończy dziś 95. lat, ale o tych faktach z jej życia z pewnością nie wiedzieliście. Poznajcie je!
Karina Sulich
kwiecień 21, 2021

Królowa Elżbieta II, która na brytyjskim tronie zasiada już od 68 lat, dziś świętuje swoje 95 urodziny. Prywatne życie monarchini, które jest owiane wieloma tajemnicami, od zawsze interesowało niemal cały świat, czego najlepszym dowodem może być popularność i oglądalność serialu "The Crown". Jak się okazuje, głowa brytyjskiej rodziny królewskiej zdecydowanie ma co wspominać, a niektóre fakty z jej życia mogą zaskoczyć nawet jej najwierniejszych fanów - i choć tych nie brakuje, w jej przeszłości nie zabrakło chwil, które mroziły krew w żyłach! Czego nie wiecie o królowej Elżbiecie II? Monarchini zdecydowanie nie tylko nie brak odwagi, ale również dość specyficznych nawyków...

Sześć ciekawostek z życia królowej Elżbiety II 

Kiedy królowa Elżbieta II zasiadła na tronie po śmierci swojego ojca, króla Jerzego VI, w dniu koronacji miała zaledwie 27 lat, a oczy całego świata były skierowane jedynie na nią. Następczyni korony szybko udowodniła, że nadaje się do tej życiowej roli jak nikt inny i stała się ulubienicą nie tylko Brytyjczyków. Sława i życie w pałacu mają jednak również swoje ciemne strony, a życie królowej, jak i jej dzieci, nie raz stanęło pod znakiem zapytania. Jednym z najbardziej mrożących krew w żyłach wydarzeniem, był zamach który miał miejsce w czerwcu czerwca 1981 roku, podczas dorocznej parady Trooping the Colour w Londynie, z okazji urodzin Jej Królewskiej Mości. Właśnie wtedy w stronę jadącej konno królowej Elżbiety II zostało oddane aż sześć strzałów! Ku przerażeniu i zdziwieniu wszystkich, ta nie przerwała uroczystość, opanowała konia i dokończyła jazdę. Możecie w to uwierzyć? Monarchini, która dziś, 21 kwietnia, kończy 95. lat może opowiadać swoim potomkom wiele ekscytujących historii. Po kim odziedziczyła swoje imiona, jak wyglądało jej dzieciństwo, czy chodziła do szkoły, jak nazywają ją jej prawnuki, dlaczego nie ma paszportu i bez czego nie wybiera się w podróż? Te ciekawostki z życia królowej Elżbiety II z pewnością was zaskoczą. Koniecznie zobaczcie nasze wideo i poznajcie sekrety głowy brytyjskiej rodziny królewskiej!

Zobacz także: Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?

Królowa Elżbieta II dziś kończy 95. lat! Niektóre fakty z jej życia wywołują śmiech, a inne gęsią skórkę!

Królowa Elżbieta II
East News

Uwielbiana monarchini zasiada na brytyjskim tronie już od 68 lat. To prawdziwy rekord! 

Drugie dziecko Meghan i Harry'ego poważnie namiesza w rodzinie królewskiej! Jakie ma miejsce w kolejce do tronu?
East News

Komentarze