iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
kosmetyki wella
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?
East News
Newsy

Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?

Królowa Elżbieta II i książę Filip byli małżeństwem przez 73 lata i choć para doczekała się czwórki dzieci, to Jej Królewska Mość nigdy nie pokazała się w stanie błogosławionym. Dlaczego będąc w ciąży monarchini unikała oficjalnych wystąpień i zdjęć? Dlaczego Elżbieta II tak skrycie ukrywała każdą swoją ciążę? Znamy prawdę!

Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów. Sympatyków royalsów fascynują nie tylko restrykcyjne dworskie tradycje, zakazy i nakazy, ale też relacje pomiędzy najbliższymi królowej Elżbiety II. Szczególnie teraz, gdy Windsorowie przeżywają żałobę po śmierci księcia Filipa, a Elżbieta II właśnie dziś, 21 kwietnia, świętuje swoje 96. urodziny, oczy mediów całego świata są zwrócone w jej kierunku. Wiemy już, że do tej pory monarchini świętowała swoje urodziny dwa razy w roku, raz w gronie najbliższych w kwietniu, raz w czerwcu organizując huczną paradę zwaną Trooping the Colour. Jednak nie w każdej kwestii Jej Królewska Mość, tak chętnie dzieliła się z poddanymi szczegółami swojego życia. Elżbieta II bowiem bardzo powściągliwa do tego stopnia, że zmyślnie ukrywała każdą swoją ciążę, dlatego też nigdzie nie znajdziemy jej zdjęć z ciążowymi krągłościami. Dlaczego to robiła?

Nagrody KWC 2022: Redaktorki Wizaż.pl przetestowały najlepszy tusz do rzęs w Polsce!

Królowa Elżbieta II ukrywała swoje ciąże

Elżbieta II już jako dziecko była uznawana za niezwykle skrytą, powściągliwą, a dla niektórych wręcz „zimną”. Gdy jej stryj,  Edward VIII, objął tron po zmarłym ojcu, królu Jerzym V, nic nie wskazywało na to, że mająca wtedy 10 lat księżniczka Elżbieta w przyszłości sama obejmie władzę. Ku zgorszeniu i zaskoczeniu wszystkich, Edward VIII nie mogąc poślubić swojej wybranki, dwukrotnie rozwiedzionej Amerykanki - Wallis Simpson - postanowił abdykować, a na tronie zasiadł ojciec Elżbiety II – Jerzy VI. To właśnie wtedy cały jej świat zmienił się o sto osiemdziesiąt stopni i mała Elżbieta zaczęła być wychowywana na ukrywającą emocje przyszłą monarchinię. Lata mijały, a Elżbieta coraz lepiej wcielała się w swoją przyszłą rolę. Wszystko zmieniło się, gdy zawsze opanowana i nieskłonna do emocji kobieta, poznała przystojnego, wysokiego blondyna - Filipa Mountbattena – dla którego straciła głowę. Pomimo iż mężczyzna miał niezbyt dobrą opinię niezamożnego playboya, a nawet zaręczyny pary odbyły się w atmosferze skandalu, para pobrała się 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. Rok później, 14 listopada 1948 roku, na świat  przyszedł ich pierworodny syn - książę Karol. 

Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?
George Stephenson/Press Association/East News

Wieść o narodzinach królewskiego potomka poruszyła wszystkich, szczególnie ze względu na fakt, że Elżbieta aż do rozwiązania unikała publicznych wystąpień. Co ciekawe, Według The New York Times, Pałac Buckingham jeszcze przed narodzinami księcia wydał w 1948 roku bardzo enigmatyczne oświadczenie:

Jej Królewska Wysokość Księżniczka Elżbieta nie podejmie żadnych publicznych zobowiązań po końcu czerwca – brzmiała treść oświadczenia.

Nikt nie spodziewał się wtedy, że 22-letnia przyszła monarchini jest w stanie błogosławionym. Co więcej, przyszła królowa pokazała swojego pierworodnego syna dopiero w dniu jego chrztu, czyli ok. miesiąc po narodzinach Karola.

Podobnie Elżbieta II zachowała się także w przypadku kolejnych ciąż, z księżniczką Anną, księciem Andrzejem i księciem Edwardem. Co ciekawe, sama nigdy nie poinformowała poddanych o swoim odmiennym stanie i gdy tylko istniało prawdopodobieństwo, że fotoreporterzy doszukają się jej ciążowych krągłości pod obszernymi płaszczami, Elżbieta znikała z przestrzeni publicznej aż do rozwiązania.

Zobacz także: Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi

Dlaczego królowa Elżbieta II nigdy nie pokazała się w ciąży?

Kobiety w rodzinie królewskiej od lat z dumą prezentują ciążowe krągłości. Wszyscy pamiętamy promienną księżną Dianę, która chętnie pozowała paparazzim z ciążowym brzuszkiem. Co więcej, żona księcia Karola nie tylko nie bała się jawnie mówić o uciążliwych dolegliwościach towarzyszących jej podczas stanu błogosławionego, jak również myślach samobójczych, jakie miała podczas ciąży z Williamem. By tego było mało, to właśnie ona jako pierwsza zerwała z wiekową królewską tradycją i odmówiła porodu w domu na rzecz szpitalnej sali. Wszyscy pamiętamy te wzruszające sesje zdjęciowe ze świeżo urodzonymi Williamem i Harrym, których książęca para dumnie pokazywała światu przed wejściem na oddział położniczy. Dianę naśladowała później Sarah Ferguson, hrabina Sophie i Kate Middleton, które kilka godzin po porodzie radośnie pokazały się fotoreporterom ze świeżo urodzonymi maleństwami na rękach. Jednak Elżbieta II nigdy nie pokusiła się na taki krok.

Każda z ciąż Jej Królewskiej Mości była owiana tajemnicą. Gdy tylko brzuszek Elżbiety II stawał się nieco widoczny, królowa zaszywała się w swoich komnatach, gdzie pozostawała aż do rozwiązania. Jak donoszą brytyjskie media, pierwszy poród Elżbiety II trwał aż 30 godzin i zakończył się cesarskim cięciem. Zgodnie z tradycją, mąż monarchini – książę Filip – nie był wtedy obecny u boku swojej ukochanej, a gdy rodził się książę Karol, Filip zajęty był grą z squasha. Gdy oznajmiono mu, że ma syna, najpierw poszedł popływać, a dopiero potem odwiedził żonę.

Wygląda jak śliwkowy pudding – takie słowa usłyszała Elżbieta II z ust swojego męża, gdy książę Filip po raz pierwszy ujrzał małego księcia Karola.

Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?
Keystone Archives/East News

Niedługo potem, Pałac Buckingham wystosował krótki komunikat, w którym poinformował o pojawieniu się na świecie przyszłego króla Wielkiej Brytanii.

Kolejne dzieci Elżbiety II, czyli Andrzej, Anna i Edward, urodziły się w podobnych okolicznościach. Dlaczego Elżbieta II tak skrycie chroniła informacji i swoim błogosławionym stanie? Okazuje się, że te praktyki odzwierciedlały ogólny stosunek, jaki wtedy panował względem ciężarnych kobiet. Stan błogosławiony dawniej nie był celebrowany tak jak obecnie, dlatego też Elżbieta II będąc w ciąży, zgodnie z tradycją, unikała blasku fleszy.

Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?
George Stephenson/Press Association/East News

Elżbieta II odrzuciła błagania synowej. Żona syna sędziwej monarchini nigdy nie będzie nazywana księżniczką. Dlaczego?
ONS.pl
Newsy
Elżbieta II odrzuciła błagania synowej. Żona syna sędziwej monarchini nigdy nie będzie nazywana księżniczką. Dlaczego?
Członkini brytyjskiej rodziny królewskiej właśnie otrzymała policzek od monarchii. Okazuje się, jedna z synowych królowej Elżbiety II dostała absolutny zakaz tytułowania jej księżniczką. To wina sztywnych zasad dworskiego protokołu, a może zwykły kaprys Jej Królewskiej Mości?

Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów, bacznie śledzących niemal każdy krok jej członków. Emocje wzbudzają nie tylko restrykcyjne dworskie nakazy i zakazy, oficjalne wystąpienia Windsorów i ich pełne przepychu stylizacje, ale przede wszystkich sympatie i animozje pomiędzy najbliższymi królowej Elżbiety II. Ostatnio głośno było o konflikcie pomiędzy księciem Williamem i księżną Kate a księciem Harrym i Meghan Markle, po tym jak byli S ussexowie zrezygnowali z dworskich obowiązków oraz przywilejów i wyprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. By tego było mało, za sprawą popularnego serialu Netflixa „The Crown”, ukazującego sekrety dworskiego życia, na nowo odżyły także emocje związane z dawnym romansem księcia Karola z Camillą Parker-Bowles , gdy kandydat na przyszłego króla był jeszcze w związku małżeńskim z lady Dianą. I gdy wydawać by się mogło, że to już koniec wizerunkowego kryzysu royalsów, na jaw wypłynęła pedofilska afera Epsteina z udziałem młodszego brata księcia Karola – Andrzeja – który podejrzewany jest o zmuszanie do czynności seksualnych nieletnich dziewczyn, skandal z udziałem kuzyna Jej Królewskiej Mości oskarżonego o próbę gwałtu, a także kłótnia pomiędzy księżną Kate i księżną Camillą , które w czasie świąt Bożego Narodzenia zgotowały monarchini piekło. Teraz okazuje się, że to nie koniec sporów w rodzinie Windsorów. Jedna z synowych królowej Elżbiety II właśnie otrzymała absolutny zakaz tytułowania jej księżniczką. Co się stało? Zobacz także:  Skandal w rodzinie królewskiej! Kolejny bliski królowej Elżbiety II został oskarżony o próbę gwałtu Dlaczego królowa Elżbieta II zakazała tytułowania jednej ze swoich...

Nie żyje książę Filip, mąż Elżbiety II
East News
Newsy
73 lata małżeństwa królowej Elżbiety i księcia Filipa to wielka miłość, zdrady i skandale
Śmierć 99-letniego księcia Filipa to ogromna rozpacz dla jego bliskich, ale też koniec pewnej epoki. Książę Filip i królowa Elżbieta II byli jedną z najbardziej znanych par królewskich na świecie. 73 lata, które ze sobą spędzili były pełne emocji - zarówno dobrych, jak i złych.

O śmierci księcia Filipa poinformował pałac Buckingham. Od tej pory wdrażana jest specjalna procedura przygotowana na wypadek śmierci męża królowej   Elżbiety II. W oficjalnym oświadczeniu przekazano, że książę umarł na zamku, wsród swoich bliskich. Do końca była przy nim kobieta, która kochała go nad życie. Kobieta, która dla tej miłości sprzeciwiła się rodzicom, tolerowała skandale. Królowa Elżbieta II, która wydaje nam się zawsze opanowaną i nieskłonną do emocji kobietą, dla księcia Filipa straciła głowę. I do końca kochała go jak w dniu ślubu. On miłości musiał się nauczyć. I kiedy czytaliśmy, jak książę Filip zwraca się do królowej , to nie było wątpliwości, że była jego ostoją. Jak się poznali królowa Elżbieta i książę Filip? Elżbieta i Filip poznali się podczas jednej z wielu "służbowych" wizyt ówczesnej przyszłej królowej. 13-letnią wtedy księżniczkę przyuczano do roli monarchini - w ramach nauki m.in. chodziła na przyjęcia i wręczała nagrody. W 1939 roku zawieziono ja do szkoły wojskowej w Dartmouth. Tam 13-latka poznaje przystojnego wysokiego blondyna - to 18-letni Filip Mountbatten. Pochodzi z Grecji, jest siostrzeńcem tamtejszego króla . Kiedy wuja pozbawiono korony, rodzina Filipa uciekła do Francji. Rodzice Filipa niespecjalnie przejmowali się losami syna -  matka oddała 2-letniego chłopca na wychowanie krewnym. O ile łatwiej ja zrozumieć - miała problemy psychiczne, to trudniej usprawiedliwić ojca - nie był w stanie wychowywać syna, bo wolał... romansować. Syn odziedziczył po nim te skłonność. Gdy poznał Elżbietę, miał opinię biednego playboya. Trudno się dziwić, że brytyjska para królewska - król Jerzy V i jego żona Elżbieta byli przeciwni temu związkowi. Ale przyszła królowa Elżbieta...

Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi?
ONS.pl
Styl życia
Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi
Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów. Sympatyków royalsów fascynują nie tylko restrykcyjne dworskie zakazy i nakazy, ale też relacje pomiędzy najbliższymi królowej Elżbiety II. Ekspertka od mowy ciała przeanalizowała, jak wyglądają stosunki między monarchinią a jej potomkami. Będziecie zaskoczeni!

Królowa Elżbieta II i książę Filip są małżeństwem od 73 lat. Choć o ich związku krążyły niezliczone legendy, oni wiernie trwają u swego boku i doczekali się czwórki dzieci – 72-letniego księcia Karola, 70-letniej księżniczki Anny, 60-letniego księcia Andrzeja oraz 56-letniego księcia Edwarda. I pomimo iż to właśnie Karol od lat jest na ustach wszystkich, wielu fanów korony wciąż zadaje sobie pytanie, dlaczego reszta jego rodzeństwa usunęła się w cień i jakie właściwie ma relacje ze swoją władczą i bezkompromisową matką. Sprawy nie ułatwia fakt, że członkowie rodziny królewskiej są zobowiązani do przestrzegania ścisłych zasad etykiety, jakie muszą zachowywać podczas publicznych wystąpień, dlatego też liczne animozje czy sympatie pomiędzy nimi są trudne do rozszyfrowania. Na szczęście z pomocą przychodzi język ciała. To właśnie dzięki subtelnym gestom w postawie, czy mimice możemy rozszyfrować, jak wyglądają ich wzajemne stosunki.  Zobacz także:  Królowa Elżbieta nie ma skrupułów. Zakazała w pałacu ulubionego dania księcia George'a Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi? Fani brytyjskiej rodziny królewskiej często zastanawiają się, jak Elżbieta II sprawdza się w roli matki i czy ma swojego ulubieńca, którego bardziej faworyzuje od innych. Do tego wiele wątpliwości budzi fakt, czy monarchini jest perfekcyjną mamą jedynie na pokaz, czy naprawdę łączą ją bliskie relacje z pociechami. Sprawy nie ułatwia kultowy już serial „The Crown” obnażający życie na brytyjskim dworze, a także doniesienia, że to właśnie książę Filip spędzał więcej czasu ze swoimi dziećmi niż jego małżonka . Przypominamy, że brytyjskie tabloidy wielokrotnie rozpisywały się, że Filip wychowywał potomków silną ręką, wielokrotnie na nich...

Ujawniono najmniej lubianego wnuka królowej Elżbiety II! Wcale nie chodzi o Harry’ego
ONS.pl
Newsy
Ujawniono najmniej lubianego wnuka królowej Elżbiety II! Wcale nie chodzi o Harry’ego
Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów. Sympatyków royalsów fascynują nie tylko liczne dworskie nakazy i zakazy, tradycje, ale także stosunki pomiędzy najbliższymi królowej Elżbiety II. Wiadomo już, że monarchini ma swoich ulubieńców, a kto z wnucząt cieszy się najmniejszą przychylnością ze strony Jej Królewskiej Mości? Będziecie zaskoczeni!

Brytyjska rodzina królewska od zawsze cieszyła się ogromną popularnością nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii czy pozostałych 15 krajach, w których królowa Elżbieta II jest głową państwa, ale także na całym świecie. Nic więc dziwnego, że liczne media prześcigają się w kolejnych informacjach na temat royalsów analizują ich stylizacje oraz gesty, doszukując się przy tym zarówno wpadek, jak i subtelnych sympatii i animozji pomiędzy Windsorami. Niedawno pisaliśmy o tym, że znana ekspertka od mowy ciała, Susan Constantine, zauważa, że niektóre gesty Jej Królewskiej Mości zdradzają, dla kogo z czwórki swoich dzieci jest najbardziej łaskawa i kogo darzy największym ciepłem. Teraz magazyn „New Idea” postanowił z kolei wziąć pod lupę stosunki sędziwiej monarchini, a ósemki jej wnucząt badając, z którym z nich Elżbieta II ma najlepszy kontakt, a kogo najmniej lubi. Wyniki tego śledztwa was zaskoczą. Zobacz także:   Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi Ujawniono najmniej lubianego wnuka królowej Elżbiety II Rani royalsów często zastanawiają się, jak Elżbieta II sprawdza się w roli babci i czy ma swojego ulubieńca, którego bardziej faworyzuje od innych. Jak się okazuje, pośród ósemki wnucząt, jakich Jej Królewska Mość i jej mąż, książę Filip, doczekali się ze strony czwórki swoich dzieci, królowa jawnie wyróżnia swoich protegowanych. Co ciekawe, wcale nie chodzi o księcia Williama i księcia Harry’ego będących synami ulubionego syna królowej. Monarchini za swoich pupili uważa bowiem 39-letnią księżniczkę Zarę Tindall i jej brata, 43-letniego Petera Phillipsa . Ten wybór może dziwić, nie tylko ze względu na fakt,...

Nasze akcje
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

pielęgnacja skóry twarzy
MAKIJAŻ

Kosmetyki, które zapewniają idealny make-up no make-up