klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?
East News
Newsy

Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?

Królowa Elżbieta II i książę Filip byli małżeństwem przez 73 lata i choć para doczekała się czwórki dzieci, to Jej Królewska Mość nigdy nie pokazała się w stanie błogosławionym. Dlaczego będąc w ciąży monarchini unikała oficjalnych wystąpień i zdjęć? Dlaczego Elżbieta II tak skrycie ukrywała każdą swoją ciążę? Znamy prawdę!
Urszula Jagłowska
kwiecień 21, 2021

Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów. Sympatyków royalsów fascynują nie tylko restrykcyjne dworskie tradycje, zakazy i nakazy, ale też relacje pomiędzy najbliższymi królowej Elżbiety II. Szczególnie teraz, gdy Windsorowie przeżywają żałobę po śmierci księcia Filipa, a Elżbieta II właśnie dziś, 21 kwietnia, świętuje swoje 95. urodziny, oczy mediów całego świata są zwrócone w jej kierunku. Wiemy już, że do tej pory monarchini świętowała swoje urodziny dwa razy w roku, raz w gronie najbliższych w kwietniu, raz w czerwcu organizując huczną paradę zwaną Trooping the Colour. Jednak nie w każdej kwestii Jej Królewska Mość, tak chętnie dzieliła się z poddanymi szczegółami swojego życia. Elżbieta II bowiem bardzo powściągliwa do tego stopnia, że zmyślnie ukrywała każdą swoją ciążę, dlatego też nigdzie nie znajdziemy jej zdjęć z ciążowymi krągłościami. Dlaczego to robiła?

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Królowa Elżbieta II ukrywała swoje ciąże

Elżbieta II już jako dziecko była uznawana za niezwykle skrytą, powściągliwą, a dla niektórych wręcz „zimną”. Gdy jej stryj,  Edward VIII, objął tron po zmarłym ojcu, królu Jerzym V, nic nie wskazywało na to, że mająca wtedy 10 lat księżniczka Elżbieta w przyszłości sama obejmie władzę. Ku zgorszeniu i zaskoczeniu wszystkich, Edward VIII nie mogąc poślubić swojej wybranki, dwukrotnie rozwiedzionej Amerykanki - Wallis Simpson - postanowił abdykować, a na tronie zasiadł ojciec Elżbiety II – Jerzy VI. To właśnie wtedy cały jej świat zmienił się o sto osiemdziesiąt stopni i mała Elżbieta zaczęła być wychowywana na ukrywającą emocje przyszłą monarchinię. Lata mijały, a Elżbieta coraz lepiej wcielała się w swoją przyszłą rolę. Wszystko zmieniło się, gdy zawsze opanowana i nieskłonna do emocji kobieta, poznała przystojnego, wysokiego blondyna - Filipa Mountbattena – dla którego straciła głowę. Pomimo iż mężczyzna miał niezbyt dobrą opinię niezamożnego playboya, a nawet zaręczyny pary odbyły się w atmosferze skandalu, para pobrała się 20 listopada 1947 roku w opactwie westminsterskim. Rok później, 14 listopada 1948 roku, na świat  przyszedł ich pierworodny syn - książę Karol. 

Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?
George Stephenson/Press Association/East News

Wieść o narodzinach królewskiego potomka poruszyła wszystkich, szczególnie ze względu na fakt, że Elżbieta aż do rozwiązania unikała publicznych wystąpień. Co ciekawe, Według The New York Times, Pałac Buckingham jeszcze przed narodzinami księcia wydał w 1948 roku bardzo enigmatyczne oświadczenie:

Jej Królewska Wysokość Księżniczka Elżbieta nie podejmie żadnych publicznych zobowiązań po końcu czerwca – brzmiała treść oświadczenia.

Nikt nie spodziewał się wtedy, że 22-letnia przyszła monarchinii jest w stanie błogosławionym. Co więcej, przyszła królowa pokazała swojego pierworodnego syna dopiero w dniu jego chrztu, czyli ok. miesiąc po narodzinach Karola.

Podobnie Elżbieta II zachowała się także w przypadku kolejnych ciąż, z księżniczką Anną, księciem Andrzejem i księciem Edwardem. Co ciekawe, sama nigdy nie poinformowała poddanych o swoim odmiennym stanie i gdy tylko istniało prawdopodobieństwo, że fotoreporterzy doszukają się jej ciążowych krągłości pod obszernymi płaszczami, Elżbieta znikała z przestrzeni publicznej aż do rozwiązania.

Zobacz także: Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi

Dlaczego królowa Elżbieta II nigdy nie pokazała się w ciąży?

Kobiety w rodzinie królewskiej od lat z dumą prezentują ciążowe krągłości. Wszyscy pamiętamy promienną księżną Dianę, która chętnie pozowała paparazzim z ciążowym brzuszkiem. Co więcej, żona księcia Karola nie tylko nie bała się jawnie mówić o uciążliwych dolegliwościach towarzyszących jej podczas stanu błogosławionego, jak również myślach samobójczych, jakie miała podczas ciąży z Williamem. By tego było mało, to właśnie ona jako pierwsza zerwała z wiekową królewską tradycją i odmówiła porodu w domu na rzecz szpitalnej sali. Wszyscy pamiętamy te wzruszające sesje zdjęciowe ze świeżo urodzonymi Williamem i Harrym, których książęca para dumnie pokazywała światu przed wejściem na oddział położniczy. Dianę naśladowała później Sarah Ferguson, hrabina Sophie i Kate Middleton, które kilka godzin po porodzie radośnie pokazały się fotoreporterom ze świeżo urodzonymi maleństwami na rękach. Jednak Elżbieta II nigdy nie pokusiła się na taki krok.

Każda z ciąż Jej Królewskiej Mości była owiana tajemnicą. Gdy tylko brzuszek Elżbiety II stawał się nieco widoczny, królowa zaszywała się w swoich komnatach, gdzie pozostawała aż do rozwiązania. Jak donoszą brytyjskie media, pierwszy poród Elżbiety II trwał aż 30 godzin i zakończył się cesarskim cięciem. Zgodnie z tradycją, mąż monarchini – książę Filip – nie był wtedy obecny u boku swojej ukochanej, a gdy rodził się książę Karol, Filip zajęty był grą z squasha. Gdy oznajmiono mu, że ma syna, najpierw poszedł popływać, a dopiero potem odwiedził żonę.

Wygląda jak śliwkowy pudding – takie słowa usłyszała Elżbieta II z ust swojego męża, gdy książę Filip po raz pierwszy ujrzał małego księcia Karola.

Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?
Keystone Archives/East News

Niedługo potem, Pałac Buckingham wystosował krótki komunikat, w którym poinformował o pojawieniu się na świecie przyszłego króla Wielkiej Brytanii.

Kolejne dzieci Elżbiety II, czyli Andrzej, Anna i Edward, urodziły się w podobnych okolicznościach. Dlaczego Elżbieta II tak skrycie chroniła informacji i swoim błogosławionym stanie? Okazuje się, że te praktyki odzwierciedlały ogólny stosunek, jaki wtedy panował względem ciężarnych kobiet. Stan błogosławiony dawniej nie był celebrowany tak jak obecnie, dlatego też Elżbieta II będąc w ciąży, zgodnie z tradycją, unikała blasku fleszy.

Królowa Elżbieta II ukrywała wszystkie swoje ciąże. Dlaczego nigdy nie pokazała się publicznie z ciążowym brzuszkiem?
George Stephenson/Press Association/East News

Komentarze
Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi?
ONS.pl
Styl życia Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi
Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów. Sympatyków royalsów fascynują nie tylko restrykcyjne dworskie zakazy i nakazy, ale też relacje pomiędzy najbliższymi królowej Elżbiety II. Ekspertka od mowy ciała przeanalizowała, jak wyglądają stosunki między monarchinią a jej potomkami. Będziecie zaskoczeni!
Urszula Jagłowska
grudzień 09, 2020

Królowa Elżbieta II i książę Filip są małżeństwem od 73 lat. Choć o ich związku krążyły niezliczone legendy, oni wiernie trwają u swego boku i doczekali się czwórki dzieci – 72-letniego księcia Karola, 70-letniej księżniczki Anny, 60-letniego księcia Andrzeja oraz 56-letniego księcia Edwarda. I pomimo iż to właśnie Karol od lat jest na ustach wszystkich, wielu fanów korony wciąż zadaje sobie pytanie, dlaczego reszta jego rodzeństwa usunęła się w cień i jakie właściwie ma relacje ze swoją władczą i bezkompromisową matką. Sprawy nie ułatwia fakt, że członkowie rodziny królewskiej są zobowiązani do przestrzegania ścisłych zasad etykiety, jakie muszą zachowywać podczas publicznych wystąpień, dlatego też liczne animozje czy sympatie pomiędzy nimi są trudne do rozszyfrowania. Na szczęście z pomocą przychodzi język ciała. To właśnie dzięki subtelnym gestom w postawie, czy mimice możemy rozszyfrować, jak wyglądają ich wzajemne stosunki.  Zobacz także:  Królowa Elżbieta nie ma skrupułów. Zakazała w pałacu ulubionego dania księcia George'a Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi? Fani brytyjskiej rodziny królewskiej często zastanawiają się, jak Elżbieta II sprawdza się w roli matki i czy ma swojego ulubieńca, którego bardziej faworyzuje od innych. Do tego wiele wątpliwości budzi fakt, czy monarchini jest perfekcyjną mamą jedynie na pokaz, czy naprawdę łączą ją bliskie relacje z pociechami. Sprawy nie ułatwia kultowy już serial „The Crown” obnażający życie na brytyjskim dworze, a także doniesienia, że to właśnie książę Filip spędzał więcej czasu ze swoimi dziećmi niż jego małżonka . Przypominamy, że brytyjskie tabloidy wielokrotnie rozpisywały się, że Filip wychowywał potomków silną ręką, wielokrotnie na nich...

Przeczytaj
Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi?
ONS.pl
Newsy Pałac Buckingham potwierdza plotki o ciąży! Królowa Elżbieta II po raz kolejny zostanie prababcią
Królowa Elżbieta II już niebawem doczeka się kolejnego potomka rodu Windsorów. Jak potwierdził rzecznik rodziny królewskiej, już niebawem na świecie pojawi się kolejne royal baby!
Urszula Jagłowska
grudzień 09, 2020

Królowa Elżbieta II ma powód do radości, jej rodzina już niebawem po raz kolejny się powiększy. Niedawno pisaliśmy o tym, że magazyn „In Touch” dotarł do informacji, jakoby księżna Kate jest w bliźniaczej ciąży i choć sama zainteresowana, ani jej ukochany mąż – książę William – nie odnieśli się do tych rewelacji, oczy całego świata są skupione na brzuszku Middleton, która podobnie jak w poprzednich ciążach, maskuje go za pośrednictwem luźnych kreacji, obszernych szali, czy torebek. Co ciekawe, pomimo iż światła reflektorów pilnie śledzą niemal każde wystąpienie księżnej Cambridge z nadzieją, że niebawem potwierdzi swój błogosławiony stan, okazuje się, że z upełnie inna członkini królewskiego rodu już niebawem zostanie mamą . Mowa o wnuczce królowej Elżbiety II. Zara Tindall  jest w ciąży Królowa Elżbieta II  po raz kolejny zostanie prababcią. Zara Tindall  jest w ciąży Po druzgocących informacjach dotyczących tragicznego poronienia Meghan Markle w lipcu tego roku, rodzina królewska ma powody do świętowania. 39-letnia wnuczka królowej, Zara Tindall po raz trzeci zostanie mamą. Zobacz także:  Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi O rzekomej ciąży księżniczki brytyjskie media spekulowały już od wielu tygodni, wreszcie mąż Zary, Mike Tindall oficjalnie wyznał, że jego ukochana żona jest w stanie błogosławionym. To był dla mnie dobry tydzień – trzeci Tindall w drodze – ogłosił Mike Tindall w podcaście The Good, The Bad & The Rugby. Co więcej, mężczyzna przyznał, że ma nadzieję iż tym razem doczeka się syna. Przypominamy, że para jest już rodzicami dwóch uroczych córeczek...

Przeczytaj
Królowa Elżbieta II rezygnowała ze świątecznej tradycji! Jej pracownicy będą niezwykle rozczarowani
ONS.pl
Newsy W tym roku pracownicy królowej Elżbiety II będą rozczarowani! Monarchini zrezygnowała ze świątecznej tradycji
Królowa Elżbieta II niezmiennie od 1952 roku kultywowała niezwykłą świąteczną tradycję. Tym razem jej poddani będą zaskoczeni. Po 68 latach monarchinii postanowiła zrezygnować z bożonarodzeniowych zwyczajów, z której do tej pory słynęła. Skąd taka decyzja?
Urszula Jagłowska
grudzień 04, 2020

Brytyjska rodzina królewska tuż obok dworskiej etykiety oraz obszernej listy zakazów i nakazów charakteryzuje się również licznymi tradycjami. Do jednej z nich należą bożonarodzeniowe obrządki w towarzystwie pracowników Pałacu Buckingham, które zapoczątkował dziadek królowej Elżbiety II, Jerzy V, a które monarchini kultywuje od 1952 roku, kiedy to została królową Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego, że najnowsze niespodziewana decyzja babci księcia Williama i księcia Harry’ego zaskoczyła wszystkim. Pierwszy raz od 68 lat, królowa Elżbieta II postanowiła zerwać ze swoimi zwyczajami. Miała bardzo ważny powód. Królowa Elżbieta II zrywa z bożonarodzeniową tradycją na brytyjskim dworze Każdego roku w grudniu, królowa Elżbieta II dzieli się z pracownikami duchem świąt, osobiście wręczając wybranym członkom swojego personelu wyszukane prezenty w podziękowaniu za lojalną służbę. Nie spodziewajcie się jednak premii ani voucherów na zakupy! W pałacu od lat tradycyjnym upominkiem pozostaje świąteczny pudding ,  którego nie może zabraknąć na żadnym brytyjskim stole. Tej zimy jednak to kultowe wydarzenie ulegnie poważnej zmianie. Po pierwsze władczyni oraz jej mąż, książę Filip pierwszy raz od 30 lat nie spędzą Bożego Narodzenia w Sandringham, lecz w zamku Windsor. Po drugie, ceremonia rozdania prezentów pracownikom została odwołana, a wszystko przez wciąż rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa . Czy to oznacza, że 1500 pracowników królewskiego dworu pierwszy raz od wielu lat nie otrzyma od królowej świątecznych upominków? Nic bardzie mylnego! Korona podjęła decyzję o wysłaniu podarunków pocztą wraz z dołączonymi kartkami w wyrazami podziękowań na wierną współpracę.  ...

Przeczytaj
To nie książę Karol miał ożenić się z księżną Dianą! Sekret wyjawiła była służąca
ONS.pl
Styl życia To nie książę Karol miał ożenić się z księżną Dianą! Sekret wyjawiła była służąca
Księżna Diana miała wyjść za zupełnie innego członka rodziny królewskiej! Była dworska gospodyni wyjawiła jeden z największych sekretów Pałacu Buckingham
Urszula Jagłowska
grudzień 17, 2020

Brytyjska rodzina królewska od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mediów. Wielkie emocje wzbudzają nie tylko spektakularne kreacje najbliższych królowej Elżbiety II , ale przede wszystkim ich wzajemne sympatie, konflikty i animozje, a szczególnie wpadki oraz skandale z udziałem royalsów. Co więcej, od czasu premiery kontrowersyjnego serialu Netflixa „The Crown”, ukazującego dotąd nieznane dworskie życie, emocje związane z relacją między księżną Dianą, a księciem Karolem na nowo ożyły. By tego było mało, w najnowszym sezonie serii, poruszany jest wątek romansu Karola z jego wieloletnią sympatią Camillą, która obecnie od ponad 15 lat jest małżonką przyszłego króla. Popularność hitu Netflixa nie tylko doprowadziła do tego, że sympatycy royalsów zaczęli na nowo rozgrzebywać dawne rany związane ze zdradą księcia, ale również stworzyli liczne instagramowe i tiktokowe wyznania, mające na celu demonizowanie Camilli, przy jednoczesnej gloryfikacji Diany, co zmusiło Karola do opuszczenia dotychczasowego miejsca zamieszkania. Zobacz także:  Książę Karol został wyrzucony z pałacu! Co się stało? Teraz na jaw wyszły kolejne szczegóły z życia księcia Karola. Była gospodyni z Pałacu - Berry Andrews - w głośnym dokumencie „The Diana Story” opowiedziała o kulisach małżeństwa Diany i Karola. Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że to nie przyszły następca tronu miał zostać mężem „królowej ludzkich serc” lecz zupełnie inny członek rodu Windsorów! Księżna Diana miała poślubić zupełnie innego księcia. Dlaczego wyszła za Karola? Choć księżna Diana i książę Karol byli małżeństwem przez blisko 15 lat, kobieta gorzko wspominała dzień, w którym stanęła obok męża na ślubnym kobiercu. Idąc do ołtarza...

Przeczytaj