Garnier Fructis
Chcę testować
Iwostin Age Lift
Chcę testować
nivea sun alpin
Wyniki testu
kosmetyki douglas skin focus tonik i peeling enzymatyczny
Chcę testować
Kosmetyki Mixa Hyalu
Wyniki testu
Nivea Baby
Chcę testować
antyperspiranty NIVEA Black&White Invisible
Chcę testować
Avene Cicalfate
Wyniki testu
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Chcę testować
Garnier, Pure Active, Serum przeciw niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Wyniki testu
suche szampony wella
Wyniki testu
kosmetyki do makijażu Eveline
Wyniki testu
Rimmel - tusz do rzęs i pomadki
Laureaci
Neonail - zestaw do manicure hybrydowego
Laureaci
Radical Farmona szampon i peeling trychologiczny
Laureaci
Vichy Neovadiol zestaw kosmetyków
Laureaci
zestaw kosmetyków Matrix
Wyniki testu
podkład Bourjois Paris Healthy Mix
Laureaci
Eludril i Elgydium
Laureaci
kosmetyki do makijażu Loreal Paris: podkład Infallible, podkład true match i mascara telescopic
Laureaci
koronawirus w polsce lockdown
Newsy

Rząd planuje kolejne restrykcje. Będzie zakaz wychodzenia z domu?

Najprawdopodobniej już w środę premier Mateusz Morawiecki zapowie kolejne obostrzenia. Planowane są restrykcyjne ograniczenia dotyczące opuszczania miejsca zamieszkania.

Niemal każdego dnia w Polsce są notowane kolejne rekordy zakażeń. W związku z tym premier spotkał się z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Posłowie dyskutowali o sytuacji epidemicznej i możliwych rozwiązaniach, które wyhamowałyby liczbę zakażeń. Do jakich wniosków doszli? Rzecznik rządu i poseł Kulesza mówią o "różnych wariantach".

Zobacz także: Szczepienia przeciw koronawirusowi już w styczniu? Premier podał wytyczne

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Koronawirus w Polsce: nowe obostrzenia - listopad 2020

Niemal pewne jest, że w najbliższych tygodniach zostanie przedłużona nauka zdalna w szkołach. Rząd nie ma zamiaru wycofywać się z zarządzenia o ograniczeniu zgromadzeń do 5 osób. Przedłużenie restrykcji czeka zapewne także restauracje i kluby fitness. Nie mamy co liczyć także na zwiększenie limitów w sklepach.

Jak zdradza poseł Konfederacji, Jakub Kulesza, który uczestniczył w spotkaniu z premierem Morawieckim:

Przygotowane są na różne warianty, od pełnego lockdownu - najbardziej prawdopodobnego, który będzie pełniejszy niż ten, który miał miejsce wiosną. Do mniej pełnej, pośredniej wersji lockdownu, który - jak to określił premier - jest mało prawdopodobny.

Czy oznacza to całkowity zakaz wychodzenia z domu, poza wyjściem do pracy i po zakupy? Podobne restrykcje wprowadzone są już w innych europejskich państwach, które również notują drastyczny wzrost zakażeń. We Francji nie można oddalać się od miejsca zamieszkania dalej, niż na kilometr, obowiązuje tam także godzina policyjna między 6 a 23.

Rzecznik rządu uspokaja, że kolejne kroki zależne są od wzrostu zachorowań:

Wszystko zależy od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia. Najbliższe dni pokażą, jak wygląda sytuacja. Dlatego cały czas podkreślamy istotę przestrzegania aktualnych wymogów bezpieczeństwa. Od ich stosowania zależy wprowadzenie kolejnych decyzji - powiedział Piotr Muller dla PAP.

Kiedy i jakie kolejne obostrzenia zostaną wprowadzone, dowiemy się już w najbliższych dniach. 

koronawirus - lockdown
Instagram
Newsy
Rzecznik rządu i doradca premiera zdradzili, czy lockdown zostanie wydłużony! Potwierdzili niepokojące doniesienia mediów? 
Czy w związku z trzecią falą pandemii koronawirusa władze planują przedłużyć lockdown? Andrzej Horban i Piotr Müller skomentowali ostatnie doniesienia mediów!

Władze planują wydłużenie lockdownu w Polsce? To już pewne, że obostrzenia, które początkowo miały obowiązywać do 9 kwietnia będą aktualne również po tym terminie? Doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban, oraz rzecznik rządu skomentowali ostatnie doniesienia mediów w sprawie ewentualnego wydłużenia lockdownu!  Lockdown naprawdę zostanie wydłużony? 25 marca premier i minister zdrowia podczas wspólnej konferencji prasowej ogłosili, że od 27 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będzie obowiązywać twardy lockdown. W czasie lockdownu zostały zamknięte salony fryzjerskie, żłobki, przedszkola oraz m.in. wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Niestety, ostatnio media przekazały niepokojące informacje o ewentualnym wydłużeniu wprowadzonych obostrzeń! Według portalu money.pl,  lockdown będzie obowiązywać dłużej niż pierwotnie zakładano. Jak komentują to rzecznik rządu i doradca premiera ds. COVID-19? Piotr Müller i prof. Andrzej Horban potwierdzili, że lockdown może zostać wydłużony! Termin obowiązywania aktualnych obostrzeń, do 9 kwietnia, jest umowny. Myślę, że one będą obowiązywały dłużej- doradca premiera mówił na antanie radia TOK FM. A co o ewentualnym wydłużeniu lockdownu mówił rzecznik rządu? Obostrzenia w obecnym zakresie mogą zostać z nami dłużej niż do 9 kwietnia- ocenił w TVP1.  Rzecznik rządu zdradził przy okazji, że władze po Wielkanocy będą podejmować decyzję w sprawie uruchomienia żłobków i przedszkoli. Zobacz także:  Godzina policyjna w Polsce?! Czarny scenariusz coraz bardziej realny! Oto komentarz ministra zdrowia Wszystko wskazuje na to, że lockdown zostanie wydłużony.

Zniesiono kolejne obostrzenia - rowery miejskie
Newsy
Doradca premiera rekomenduje zakaz przemieszczania się! Jest zdecydowany komentarz Andrzeja Horbana! 
Prof. Andrzej Horban w najnowszym wywiadzie powiedział, jakie obostrzenia powinny zostać wprowadzone w Polsce. Czy premier wkrótce ogłosi zakaz przemieszczania się?

Doradca premiera ds. COVID-19 w rozmowie z mediami zdradził, jakie obostrzenia powinny zostać wprowadzone w naszym kraju! Prof. Andrzej Horban nie ukrywa, że jego zdaniem władze powinny wprowadzić radykalne rozwiązania, żeby zmniejszyć liczbę zachorowań na koronawirusa. Sprawdźcie, co dokładnie powiedział dorada premiera!  Rząd wprowadzi zakaz przemieszczania się? Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku możemy zapomnieć o świętach spędzonych w dużym, rodzinnym gronie. W związku z trzecią falą pandemii i nagłym wzrostem liczby zachorowań na koronawirusa władze wprowadziły całkowity lockdown i apelują, żeby stosować się do wszystkich obostrzeń. Ostatnio pojawiły się informacje, że rządzący zastanawiają się nad wprowadzeniem kolejnych restrykcji. Teraz doradca premiera ds. COVID-19 zdradził, jakie obostrzenia- według niego - powinny zostać wprowadzone!  Rekomenduję zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną- prof. Andrzej Horban mówił na antenie Radia Zet. Już widzimy poniekąd światełko w tunelu, tylko dość daleko. Sytuacja powinna się poprawić za mniej więcej dwa-trzy tygodnie. Spodziewamy się spadku poziomu zakażeń, choć nie odbędzie się to natychmiast. Im więcej osób będzie zaszczepionych, tym ten poziom będzie coraz mniejszy. Im bardziej będziemy przestrzegać zaleceń, tym poziom (zakażeń - przyp. red.) będzie niżej- dodał.  Czy zgodnie z rekomendacją prof. Andrzeja Horbana władze lada dzień wprowadzą nowe obostrzenia? Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach nie zostaną ogłoszone żadne zmiany.  Nie ma intencji, by przed świętami ogłaszać jakieś dodatkowe obostrzenia; decyzja dotycząca ewentualnego przedłużenia obecnie obowiązujących obostrzeń zapadnie w tygodniu po świętach- rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w...

koronawiurs Święta Bożego Narodzenia
East News
Newsy
Lockdown zostanie przedłużony? Jest nieoficjalna data! Co z salonami fryzjerskimi i przedszkolami?
Nowe nieoficjalne ustalenia w sprawie przedłużenia lockdownu! Czy wprowadzone obostrzenia będą obowiązywać po 9 kwietnia?

W środę lub czwartek poznamy najnowsze decyzje w sprawie ewentualnego przedłużenia lockdownu. Tymczasem media dotarły do nieoficjalnych ustaleń. Czy wprowadzone przed świętami obostrzenia będą obowiązywać nadal po 9 kwietnia? I w jakim zakresie? Czy będą dotyczyć salonów fryzjerskich, żłobków i przedszkoli? Wygląda na to, że na koniec lockdownu będziemy musieli jeszcze poczekać. Lockdown zostanie przedłużony? Ograniczenia wprowadzone w związku z lawinowo rosnącą liczbą nowych przypadków zakażeń koronawirusem miały obowiązywać do 9 kwietnia. Do tego czasu wszyscy uczniowie mieli uczyć się zdalnie, zamknięte zostały galerie handlowe (z wyjątkiem niektórych sklepów), salony fryzjerskie, kina, obiekty sportowe... Choć w ostatnich dniach wykrywanych przypadków było mniej, nie oznacza to jeszcze, że pandemia odpuszcza - w święta po prostu przeprowadza się mniej badań. Tymczasem już przed Wielkanocą pojawiły się spekulacje, że lockdown może być przedłużony, a nawet zaostrzony. A jak będzie? Wiele zależy od tego jak w środę będą wyglądać dane dotyczące zakażeń oraz obłożenia miejsc w szpitalach. Jak informuje Wirtualna Polska,  w środę (7 kwietnia) lub w czwartek (8 kwietnia) Mateusz Morawiecki ogłosi decyzję władz w sprawie dalszych restrykcji. Według portalu, lockdown może zostać przedłużony. Najprawdopodobniej na razie o tydzień.  Idziemy w kierunku, żeby przedłużyć obostrzenia na razie o tydzień . Wszystko zależy od danych ministerstwa zdrowia ze środy i czwartku na temat zakażeń. Jeśli, mimo Wielkanocy, tendencja będzie wyraźnie spadkowa, to dalsze przedłużenie rygorów powinno iść w kierunku 7 dni - mówi w Wirtualnej Polsce osoba z otoczenia Kancelarii Premiera. A co stanie się po kolejnym tygodniu - czyli po 17 kwietnia? W pierwszej...

święto zmarłych - cmentarz
Newsy
1 listopada cmentarze zostaną zamknięte?! Szef Ministerstwa Zdrowia zwraca uwagę na ważną rzecz
Czy w Święto Zmarłych cmentarze będą otwarte i będziemy mogli odwiedzić groby swoich bliskich? Sytuacja jest dość niepewna. Wszystko przez COVID-19.

Czy w Święto Zmarłych pójdziemy na cmentarze? W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, to wcale nie jest takie pewne. Choć wiele osób nie wyobraża sobie 1 listopada bez odwiedzenia grobów, może się okazać, że tym razem to jednak będzie zabronione. Liczba osób chorych na koronawirusa niebezpiecznie rośnie, a w Polsce są wprowadzane kolejne obostrzenia .  1 listopada - czy będziemy mogli pójść na cmentarze? Od kilku dni liczba dziennych przypadków zakażeń koronawirusem waha się w okolicach 2 tys. osób- w związku z tym Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od soboty (10 października) zostaną wprowadzone nowe obostrzenia . Czy w związku z rosnącą liczbą zachorowań będą również zamykane cmentarze przed Świętem Zmarłych? Niestety, wciąż nie ma jednoznacznej i pewnej odpowiedzi ze strony władz.  Wolałbym, abyśmy w tym czasie po prostu byli bardzo ostrożni, ale by te spotkania przy grobach bliskich jednak się odbywały- rzecznik rządu mówił na antenie Polsat News.  Z kolei Jarosław Rybarczyk z biura komunikacji resortu zdrowia twierdzi, że: Ministerstwo Zdrowia stale obserwuje sytuację sanitarno-epidemiologiczną, dotyczącą zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i analizuje dynamikę przyrostu zachorowań . Jednak jest zbyt wcześnie, żeby już wydawać zalecenia na dzień Wszystkich Świętych. Nie tylko osoby wybierające się na cmentarze czekają na decyzję rządu. Również zarządcy cmentarzy chcą wiedzieć, jak się przygotować na 1 listopada.  Czekamy na decyzję rządu w tym zakresie. Jeśli nie będzie żadnej decyzji o ograniczeniach, to będziemy normalnie funkcjonować w tym okresie. Oczywiście obostrzenia, które są wpisane w rozporządzeniu, będą obowiązywać - portal money.pl cytuje Bartosza Jasińskiego, rzecznika prasowego warszawskiego...

Nasze akcje
serum przeciw niedoskonałościom Garnier Pure Active wyniki testu Wizażanek
Pielęgnacja
Wizażanki sprawdziły nowość - Garnier Pure Active Serum Przeciw Niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Współpraca reklamowa
Kosmetyki Eveline
Makijaż
„Ciekawe kolory i niesamowita trwałość” – sprawdź, jak Recenzentki KWC oceniły kosmetyki Eveline Cosmetics
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Serum do twarzy La Roche-Posay – sprawdziłyśmy 6 hitów marki do różnych rodzajów skóry [test redakcji]
Współpraca reklamowa
radical test
Fryzury
Weź udział w teście trychologicznych kosmetyków do włosów od Radical
Współpraca reklamowa
kosmetyki neutrogena test Anety Wikariak
Pielęgnacja
Redaktor naczelna Wizaż.pl testuje: Kultowe kremy do rąk i balsamy z gliceryną
Współpraca reklamowa
mesoestetic
Pielęgnacja
Gdy nauka spotyka się z pięknem. Oto 10 bestsellerów marki Mesoestetic
Współpraca reklamowa
test kremu do rąk Neutrogena
Pielęgnacja
Kultowe kremy i balsamy z gliceryną przetestowane. Sprawdź co o kosmetykach marki Neutrogena® sądzi redakcja
Współpraca reklamowa
kosmetyki herbapol polana
Fryzury
„Szampon i odżywka Herbapol Polana bardzo mnie zaskoczyły”. Poznaj wyniki testu!
Współpraca reklamowa