suplement diety  ShapeMe mix smaków od Health Labs Care
Chcę testować
suplement diety VibeMe Health Labs Care
Chcę testować
bandi anti dark spot
Chcę testować
żel myjący Pure On
Wyniki testu
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Wyniki testu
SEYSSO - szczoteczka do zębów i pasta do zębów
Chcę testować
Ziaja MED
Wyniki testu
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Wyniki testu
Biovax Sebocontrol
Chcę testować
Suplement diety ShineMe
Wyniki testu
Garnier, Pure Active, Serum przeciw niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Laureaci
suplement diety NewMe od Health Labs Care
Laureaci
zestaw kosmetyków Matrix
Chcę testować
Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Laureaci
Neviea Cellular
Laureaci
Bioderma Sébium Kerato+
Wyniki testu
Derma Skin Clear od NIVEA
Laureaci
Ziaja MED
Laureaci
zestaw serów Eveline
Laureaci
zestaw kosmetyków z serii kozie mleko
Wyniki testu
Obostrzenia - do kiedy?
EastNews
Newsy

Obostrzenia mają zostać przedłużone? Jest decyzja rządu! 

Wprowadzone w grudniu obostrzenia w większości miały skończyć się 17 stycznia. Nieoficjalnie wiadomo, że rząd planuje przedłużyć niektóre z panujących obostrzeń aż o kilkanaście dni.

Rzecznik rządu Piotr Müller informuje, że restrykcje ustalone w grudniu mogą zostać przedłużone. Dotyczą one głównie pracy hoteli oraz centrów handlowych a także kasyn i innych miejsc z automatami do gier hazardowych.

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Do kiedy potrwają obostrzenia?

Pierwotnie zakładano, że większość miejsc zostanie otwarta 17 stycznia. W wywiadzie dla TOK FM Olga Semeniuk przyznała, że obostrzenia dla gospodarki mogą zostać przedłużone o ok. 10-14 dni od zakończenia ferii.

Zmianie nie uległy natomiast godziny dla seniora, dzięki którym od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12 zakupy mogą robić tylko osoby po 60 roku życia.

Aktualna sytuacja w kraju

Zgodnie z ustalonymi w grudniu obostrzeniami hotele mogą przyjmować tylko osoby pracujące w służbie zdrowia, a także kierowców transportu drogowego i załogi samolotów. Z restrykcji wyłączone są hotele dla robotników. Do 17 stycznia zamknięte mają pozostać także siłownie, kluby nocne, baseny a także miejsca związane z hazardem. 

W grupie, która najbardziej odczuła konsekwencje obostrzeń i koronawirusa znajduje się przede wszystkim branża gastronomiczna. Obecnie funkcjonują lokale, które w swojej ofercie mają opcję "na wynos" lub odbioru osobistego.

Na oficjalne stanowisko rządu w sprawie przedłużenia obostrzeń musimy jednak poczekać.
 

Koronawirus w Polsce zakaz przemieszczania się
Newsy
Zakaz przemieszczania się w Sylwestra to nie wszystko. Premier: "Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji"
W Polsce istnieje ryzyko trzeciej fali koronawirusa, dlatego rząd zapowiedział wprowadzenie Narodowej Kwarantanny tuż po świętach. Szef rządu planuje jednak jeszcze większe restrykcje, jeśli te dotychczasowe nie wystarczą. Dotyczą one zakazu swobodnego poruszania się.

Na czwartkowej konferencji ministra zdrowia zapowiedziano przywrócenie niektórych zakazów po Bożym Narodzeniu, od 28 grudnia. Mają one być bezwzględnie przestrzegane aż do zakończenia ferii zimowych, czyli 18 stycznia. Od kolejnego poniedziałku nie zrobimy już zakupów w galeriach handlowych, zamknięte będą hotele i stoki narciarskie. To jednak nie wszystko. Zobacz także:  Narodowa kwarantanna oznacza zamknięcie galerii - te sieciówki już ogłosiły promocje i wyprzedaże Koronawirus w Polsce: Premier o zakazie przemieszczania się Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Wirtualnej Polski", to nie jest czas na omijanie prawa. Dlatego rząd chce skonstruować je tak, aby dłużej nie było możliwe na przykład naginanie nakazu zamknięcia siłowni, które dopuszczało możliwość trenowania przez osoby przygotowujące się do zawodów.  Dlatego zdecydowaliśmy się na obostrzenia, które mają zlikwidować fikcję, polegającą na tym, że całe rodziny wyjeżdżają na wyjazdy służbowe lub w siłowniach pojawiali się sami sportowcy zawodowi, a w galeriach handlowych są tłumy. Tu nie ma czasu na żarty i omijanie prawa, umierają ludzie. Nie można pozwolić na omijanie przepisów i na niefrasobliwość. Nie bez znaczenia jest także fakt, że styczeń i luty to zwykle okres, w którym najwięcej zachorowań powodują właśnie koronawirusy . Aktualnie najbardziej rygorystycznym obostrzeniem, który zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia jest zakaz przemieszczania się w noc sylwestrową , od godziny 19, 31 grudnia, aż do 6 rano 1 stycznia.  Premier powiedział w wywiadzie, że jeśli zajdzie taka potrzeba, mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia dotyczące przemieszania się na początku stycznia. Rozważamy wprowadzenie dalej idących...

Plansza Pilne
mat. prasowe
Newsy
Dzieci wracają do szkoły! Jednak nie wszystkie. Oto nowe restrykcje obowiązujące do 31 stycznia 
Dzieci wracają do szkoły! Jednak nie wszystkie. Oto nowe restrykcje obowiązujące do 31 stycznia 

W poniedziałek 11. stycznia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Już wiadomo, czy obostrzenia obowiązujące do 17 stycznia zostaną przedłużone. Ze względu na kończący się okres ferii zimowych dla uczniów, została również podjęta decyzja dotycząca powrotu dzieci do szkół. Sprawdźcie szczegóły. Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia do 31 stycznia. Dzieci wracają do szkoły  Jak będzie wyglądać rzeczywistość w Polsce po 17 stycznia? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy. Jak wiadomo, to właśnie do tego dnia obowiązują aktualnie panujące restrykcje i obostrzenia. Ograniczona została działalność galerii handlowych, hoteli i restauracji. Nie działają między innymi kluby fitness, baseny i stoki narciarskie. Ponadto uczniowie wciąż uczą się zdalnie.  Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek 11. stycznia przekazał informacje, na które tak długo czekaliśmy. Już wiadomo, jak będą wyglądały dalsze restrykcje.   Od 18 stycznia aż do 31 stycznia wszystkie restrykcje nadal obowiązują, oprócz uruchomienia zdalnego nauczania w klasach 1-3. Dzieci z najmłodszych klas wrócą do szkoły już od 18 stycznia.  Ta nauka będzie tak zorganizowana, żeby transmisja koronawirusa była na najniższym poziomie. Klasy powinny być oddzielone od siebie i uczyć się na różnych piętrach, żeby nie było kontaktu z uczniami z poszczególnych klas i nauczycielami. Żeby klasy uczone były przez stałych nauczycieli i żeby nie uczyli różnych klas.. Żeby dyrektorzy oraz rada pedagogiczna przygotowali taki plan, żeby uczniowie się nie mijali-  mówił minister edukacji.  Rodzice odwożący dzieci do szkoły muszą być bez objawów chorób dróg oddechowych. To samo tyczy się uczniów....

Adam Niedzielski w maseczce
Grzegorz Banaszak/REPORTER
Newsy
Koronawirus w Polsce: obostrzenia zostaną przedłużone? Adam Niedzielski nie pozostawił wątpliwości
Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie panującym obostrzeń. Niestety, jak zapowiedział szef resortu, Polacy powinni przygotować się na ich przedłużenie.

Polska wciąż zmaga się ze światową pandemią, a eksperci ostrzegają przed jej kolejną falą. Aby jak najskuteczniej walczyć z COVID-19, rząd wprowadził szereg obostrzeń i zaleceń, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Choć wielu miało nadzieję, że po 27 grudnia zostaną one poluźnione, dzisiejsze słowa ministra zdrowia nie napawają optymizmem. Jak zapowiedział Adam Niedzielski podczas konferencji pasowej, będzie on rekomendował i przedłużenie conajmniej do drugiej połowy stycznia.  Widmo trzeciej fali jest bardzo realne. By uniknąć tego scenariusza rozmawialiśmy o tym, by obostrzenia zostały utrzymane Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski o przedłużeniu obostrzeń W poniedziałek 14 grudnia po spotkaniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, odbyła się kolejna konferencja prasowa, dotycząca sytuacji epidemiologicznej w kraju. Ta niestety wciąż jest bardzo dynamiczna, a w Polsce od początku epidemii odnotowano już 1 140 572 zakażeń koronawirusem. Tym samym do 27 grudnia wprowadzono tak zwany etap odpowiedzialności, który zakłada między innymi ograniczenia w przemieszczaniu się, obowiązek zasłania ust i nosa w miejscach publicznych, zawieszenie działaności placówek kultury, wprowadzenie nauczania zdalnego, czy także limity podczas zgromadzeń oraz spotkań w domu, w których od 28 listopada może uczestniczyć maksymalnie 5 osób spoza wspólnego domostwa. Niestety, wiele wskazuje na to, że panujące obostrzenia zostaną przedłużone.  Będę rekomendował przedłużenie obostrzeń co najmniej do 17 stycznia. Chodzi o to, żeby zostać na ferie w domach i uniknąć trzeciej fali pandemii - ogłosił szef resortu zdrowia. Adam Niedzielski swoją decyzję tłumaczy obawą, że w przypadku zniesienia obostrzeń mogłyby mieć miejsce liczne wyjazdami oraz...

Plansza Pilne
mat. prasowe
Newsy
Rząd łagodzi obostrzenia! Co zmieni się od 12 lutego? Starsi uczniowie wrócą do szkoły?
Adam Niedzielski przekazał dobre wiadomości! Władze łagodzą obostrzenia wprowadzone przez pandemię koronawirusa. Co się zmieni?

Przedstawiciele władz ogłosiły luzowanie obostrzeń! Premier i minister zdrowia podczas konferencji prasowej zdradzili, co zmieni się już za tydzień, 12 lutego. Czy hotele, restauracje i baseny zostaną otwarte? Co z powrotem starszych uczniów do szkół? Sprawdźcie, co powiedzieli Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski! Władze otwierają hotele kina i teatry Obowiązujące od kilku tygodni obostrzenia miały obowiązywać do 14 lutego jednak dziś, podczas konferencji prasowej władze ogłosiły, że zmiany nastąpią kilka dni wcześniej, w piątek 12 lutego. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już za tydzień swoją działalność w reżimie sanitarnym będą mogły wznowić m.in. hotele. W połowie lutego otworzymy hotele, miejsca noclegowe w wielkości 50% miejsc noclegowych, podobnie z teatry i kina- zapowiedział premier. Według najnowszych wytycznych od 12 lutego będzie możliwe uprawianie sportu amatorskiego np. na boiskach lub kortach. Władze planują również otwarcie stoków narciarskich i basenów.  Co z restauracjami i siłowniami? Na razie nie ma mowy o otwarciu siłowni, klubów fitness i restauracji. Koronawirus roznosi się drogą kropelkową i nie możemy tu na razie zrobić nic innego- ogłosił premier.  Podczas konferencji prasowej nie pojawiła się informacja o ewentualnej dacie powrotu dzieci do szkół.  Zobacz także:   Izabela Macudzińska z "Królowych życia" bawi się w górach! Hotel, restauracja... Obostrzenia jej nie obowiązują? Premier ogłosił stopniowe luzowanie obostrzeń. Od 12 lutego hotele, kina i teatry wznowią swoją działalność.  

Nasze akcje
philips prezenty na święta
Fryzury
Stylizacyjne hity od Philips idealnym prezentem na święta
Współpraca reklamowa
jak zrobić depilację IPL
Pielęgnacja
Jak prawidłowo wykonać depilację IPL w domu, aby dała jak najlepsze efekty?
Współpraca reklamowa
Akademia Syoss
Fryzury
Twoje włosy się puszą? Sprawdź, co radzi ekspert
Współpraca reklamowa
tołpa enzyme
Pielęgnacja
Jak działają kosmetyki z linii tołpa.® dermo enzyme? Wizażanki to sprawdziły. Poznajcie ich opinie
Współpraca reklamowa
FeMe Health Labs Care
Styl życia
Jak działa suplement diety FeMe Complex od Health Labs Care? Wizażanki podzieliły się swoimi opiniami
Współpraca reklamowa
Gliss pielęgnacja włosów po lecie
Fryzury
Pielęgnacja włosów zniszczonych po lecie
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Testujemy kilka hitów do pielęgnacji i makijażu Eveline Cosmetics
Współpraca reklamowa
serum Glow On od Health Labs Care
Pielęgnacja
„Po zastosowaniu serum moja skóra ma o wiele więcej blasku. Jest miękka i sprężysta”. Sprawdźcie, jak Wizażanki oceniły serum Glow On od Health Labs Care
Współpraca reklamowa