klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Plansza Pilne
mat. prasowe
Newsy

Dzieci wracają do szkoły! Jednak nie wszystkie. Oto nowe restrykcje obowiązujące do 31 stycznia 

Redakcja Wizaz.pl
styczeń 11, 2021

W poniedziałek 11. stycznia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Już wiadomo, czy obostrzenia obowiązujące do 17 stycznia zostaną przedłużone. Ze względu na kończący się okres ferii zimowych dla uczniów, została również podjęta decyzja dotycząca powrotu dzieci do szkół. Sprawdźcie szczegóły.

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia do 31 stycznia. Dzieci wracają do szkoły 

Jak będzie wyglądać rzeczywistość w Polsce po 17 stycznia? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy. Jak wiadomo, to właśnie do tego dnia obowiązują aktualnie panujące restrykcje i obostrzenia. Ograniczona została działalność galerii handlowych, hoteli i restauracji. Nie działają między innymi kluby fitness, baseny i stoki narciarskie. Ponadto uczniowie wciąż uczą się zdalnie. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek 11. stycznia przekazał informacje, na które tak długo czekaliśmy. Już wiadomo, jak będą wyglądały dalsze restrykcje.  Od 18 stycznia aż do 31 stycznia wszystkie restrykcje nadal obowiązują, oprócz uruchomienia zdalnego nauczania w klasach 1-3. Dzieci z najmłodszych klas wrócą do szkoły już od 18 stycznia. 

Ta nauka będzie tak zorganizowana, żeby transmisja koronawirusa była na najniższym poziomie. Klasy powinny być oddzielone od siebie i uczyć się na różnych piętrach, żeby nie było kontaktu z uczniami z poszczególnych klas i nauczycielami. Żeby klasy uczone były przez stałych nauczycieli i żeby nie uczyli różnych klas.. Żeby dyrektorzy oraz rada pedagogiczna przygotowali taki plan, żeby uczniowie się nie mijali-  mówił minister edukacji. 

Rodzice odwożący dzieci do szkoły muszą być bez objawów chorób dróg oddechowych. To samo tyczy się uczniów. Również domownicy w domu ucznia muszą być zdrowi, aby mogli chodzić do szkół. Co jednak ze starszymi uczniami? 

Co do uczniów klas starszych - bedziemy dążyc do tego, żeby wracali po kolei uczniowie klas ósmych i maturzyści .  Na ten moment dozwolone są konsultacje indywidualne na terenie szkoły do 5 osób - dodał minister zdrowia 

Oto najważniejsze decyzje dotyczące obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa: 

  • zgromadzenia publiczne: do 5 osób; obowiązek zakrywania nosa i ust, dystans 1,5 m;
  • imprezy i spotkania organizowane w domach: do 5 osób 
  • restauracje: na wynos i dowozie 
  • sklepy i galerie: tylko wybrane sklepy, 1 os. na 15 m2
  • hotele: dla medyków oraz hotele pracownicze
  • stoki: zamknięte
  • infrastruktura sportowa: tylko sport profesjonalny
  • kwarantanna graniczna: 10 dni po powrocie do Polski transportem zbiorowym
Komentarze
Instagram
Newsy Anna Cieślak przyjęła szczepionkę na koronawirusa. Partnerka Edwarda Miszczaka wydała oświadczenie! 
Anna Cieślak postanowiła otwarcie przyznać, że zaszczepiła się przeciwko koronawirusowi. Aktorka znana z ''Na Wspólnej'' wydała oświadczenie. Jak tłumaczy, szczepiąc się, wzięła udział w kampanii społecznej.
Redakcja Wizaz.pl
styczeń 05, 2021

Anna Cieślak zaszczepiła się przeciwko koronawirusowi. Partnerka Edwarda Miszczaka wydała oświadczenie w którym tłumaczy, że przyjęła szczepionkę poza kolejnością, by zachęcić polskie społeczeństwo do szczepień przeciwko COVID-19. Tym samym Anna Cieślak znalazła się wśród szeregu celebrytów i gwiazd, które zaszczepiły się, choć nie są w grupie zero. Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami pierwszeństwo miały mieć osoby najbardziej narażone na zakażenie, czyli m.in. pracownicy służby zdrowia. Anna Cieślak przyjęła szczepionkę na COVID-19 - jak się tłumaczy? Aktorka w oświadczeniu wyjaśniła, że przyjęcie przez nią szczepionki przeciwko koronawirusowi jest elementem kampanii społecznej. Partnerka dyrektora programowego TVN uważa, że wciąż wielu Polaków nie ufa szczepieniom, a znane osoby mogą ich do tego przekonać. Efekt jest jednak odwrotny, szczepienia poza kolejnością wywołały niemałą burzę.  Anna Cieślak, by się wytłumaczyć, napisała na swoim Instagramie: Szanowni Państwo,   otrzymałam propozycję i poddałam się szczepieniu w ramach promocji szczepień przeciw COVID-19.  Nie pierwszy raz miałam szansę zaangażowania się w ważną akcję prospołeczną. Wiedząc, jak wielu Polaków obawia się szczepionki, chciałabym dać świadectwo swojego zaufania do jej bezpieczeństwa. Wierzę naukowcom i lekarzom, którzy zalecają szczepienia, jako bezpieczną i skuteczną drogę do pokonania pandemii i powrotu do normalności. Warunkiem powodzenia ich misji jest nasz masowy udział w Narodowym Programie Szczepień.  Z wyrazami szacunku, Anna Cieślak Gwiazda "Na wspólnej" znalazła się wśród wielu sławnych osób, które szczepienia już przyjęły. Wiadomo już, że zaszczepili się między innymi Olgierd Łukasiewicz, Krystyna...

Przeczytaj
Jak krzepliwość krwi wpływa na COVID-19
Newsy Nowy szczep koronawirusa: Polska zakaże lotów z Wielkiej Brytanii? Rzecznik MZ: "Najprawdopodobniej"
Nowa mutacja koronawirusa rozprzestrzenia się na Wyspach Brytyjskich, pierwsze przypadki wykryto także w Danii i Holandii. Z tego powodu zamyka się coraz więcej państw. Co będzie z Polską?
Redakcja Wizaz.pl
grudzień 20, 2020

Kiedy wydawało się, że pandemię koronawirusa mamy już za sobą, Wielka Brytania poinformowała o odnotowaniu nowej mutacji Covid-19 . Z tego powodu wiele państw europejskich zamyka swoje granice i uniemożliwia obywatelom latanie z i na Wyspy Brytyjskie. Czy  nowa mutacja koronawirusa rzeczywiście jest taka groźna? Zobacz także:  Zakaz przemieszczania się w Sylwestra to nie wszystko. Premier: "Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji" Będzie zakaz lotów z Wielkiej Brytanii?  Wirusolodzy już kilka dni temu ostrzegali o nowo wykrytej mutacji Covid-19. Choć do tej pory pojawiło się już ich kilka, to ta jest wyjątkowa - "nowy" koronawirus może być nawet 70 procent bardziej zaraźliwy . Na szczęście na ten moment nie ma dowodów na to, aby był bardziej śmiertelny . Mimo to WHO zaleca, aby zachować ostrożność do czasu, gdy będzie wiadomo o nim nieco więcej. Z tego powodu powołano spotkanie sztabu kryzysowego na poniedziałek rano. Bardzo możliwe, że mutacja koronawirusa pokrzyżuje plany wielu polakom, którzy planowali powrócić do domu na święta . Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Radiem Zet przekazał informację, że rekomendację Ministerstwa będą takie, żeby wprowadzić restrykcje w związku z lotami z Wielkiej Brytanii: Najprawdopodobniej będzie taka rekomendacja Ministerstwa Zdrowia. Rzecznik rządu zapewnił, że przedmiotem posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w poniedziałek rano będzie kwestia nowego koronawirusa, a co za tym idzie ewentualne wprowadzenie nowych restrykcji.  W tej chwili nie wykluczamy żadnego wariantu łącznie z tym, że możliwe jest ograniczenie lotów z Wielkiej Brytanii - powiedział Müller. Najprawdopodobniej ewentualny zakaz lotów z Wysp zostanie wprowadzony natychmiast, tak jak stało się...

Przeczytaj
Adam Niedzielski w maseczce
Grzegorz Banaszak/REPORTER
Newsy Koronawirus w Polsce: obostrzenia zostaną przedłużone? Adam Niedzielski nie pozostawił wątpliwości
Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie panującym obostrzeń. Niestety, jak zapowiedział szef resortu, Polacy powinni przygotować się na ich przedłużenie.
Karina Sulich
grudzień 14, 2020

Polska wciąż zmaga się ze światową pandemią, a eksperci ostrzegają przed jej kolejną falą. Aby jak najskuteczniej walczyć z COVID-19, rząd wprowadził szereg obostrzeń i zaleceń, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Choć wielu miało nadzieję, że po 27 grudnia zostaną one poluźnione, dzisiejsze słowa ministra zdrowia nie napawają optymizmem. Jak zapowiedział Adam Niedzielski podczas konferencji pasowej, będzie on rekomendował i przedłużenie conajmniej do drugiej połowy stycznia.  Widmo trzeciej fali jest bardzo realne. By uniknąć tego scenariusza rozmawialiśmy o tym, by obostrzenia zostały utrzymane Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski o przedłużeniu obostrzeń W poniedziałek 14 grudnia po spotkaniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, odbyła się kolejna konferencja prasowa, dotycząca sytuacji epidemiologicznej w kraju. Ta niestety wciąż jest bardzo dynamiczna, a w Polsce od początku epidemii odnotowano już 1 140 572 zakażeń koronawirusem. Tym samym do 27 grudnia wprowadzono tak zwany etap odpowiedzialności, który zakłada między innymi ograniczenia w przemieszczaniu się, obowiązek zasłania ust i nosa w miejscach publicznych, zawieszenie działaności placówek kultury, wprowadzenie nauczania zdalnego, czy także limity podczas zgromadzeń oraz spotkań w domu, w których od 28 listopada może uczestniczyć maksymalnie 5 osób spoza wspólnego domostwa. Niestety, wiele wskazuje na to, że panujące obostrzenia zostaną przedłużone.  Będę rekomendował przedłużenie obostrzeń co najmniej do 17 stycznia. Chodzi o to, żeby zostać na ferie w domach i uniknąć trzeciej fali pandemii - ogłosił szef resortu zdrowia. Adam Niedzielski swoją decyzję tłumaczy obawą, że w przypadku zniesienia obostrzeń mogłyby mieć miejsce liczne wyjazdami oraz...

Przeczytaj