iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
kosmetyki wella
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
Plansza Pilne
mat. prasowe
Newsy

Luzowanie obostrzeń od 4 maja. Ruszają restauracje, galerie, organizacje wesel, dzieci wracają do szkoły! 

Rząd ogłosił obostrzenia, które będą obowiązywały od 4 maja. Podano konkretne daty, od których otwarte zostaną restauracje, galerie handlowe, siłownie i solaria. Na jakich zasadach można organizować wesela? Dzieci wracają do szkół w trybie stacjonarnym. Oto szczegóły.

W środę 28 kwietnia rząd ogłosił kolejne luzowanie obostrzeń, które będzie obowiązywało od 4 maja. Uczniowie wszystkich klas wracają do trybu stacjonarnego! Kiedy konkretnie? Są nowe rozporządzenia w kwestii organizacji wesel. Jaki będzie obowiązywał limit osób? Ruszają centra handlowe, galerie, restauracje oraz obiekty sportowe!  Pójdziemy do kina, muzeum i teatrów! Kiedy to wszystko? Poznajcie konkretny plan luzowania obostrzeń na cały maj. 

Zobacz także: Będzie kolejne luzowanie obostrzeń jeszcze przed majówką? Otworzą ogródki w restauracjach?

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Lockdown w Polsce. Luzowanie obostrzeń. Co będzie po majówce? 

Dziś po godzinie 10 rozpoczęła się konferencja prasowa, podczas której rząd przedstawił obostrzenia, które będą obowiązywały o 4 maja po majówce. Oto szczegółowy plan odmrażania gospodarki na cały maj: 

Według słów przekazanych przez Mateusza Morawieckiego od 1 maja otwarte zostają salony fryzjerskie i kosmetyczne. Możliwe będzie uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu w limicie do 50 osób. Będzie można uprawiać sport także w obiektach sportowych oraz na basenach

  • dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży
  • max. 50 proc. obłożenia obiektu - czytamy na stronie GOV

Od 4 maja do szkół w trybie hybrydowym stacjonarnie będą mogły wrócić dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Otwarte zostaną również galerie sztuki oraz muzea. Rusza również handel - otwarte zostanę sklepy meblowe, budowlane i galerie handlowe. 

Od 8 maja działalność wznowią hotele:

  • max 50 proc. obłożenia obiektu
  • zamknięte restauracje oraz strefa welness&spa - czytamy na stronie GOV

Od 15 maja możliwe zniesienie obowiązku noszenia maseczek w przypadku jeżeli: 

  • Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 – możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.
  • Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Od 15 maja wznowiona zostanie gastronomia. Otworzone zostaną restaurację ale tylko z ogródkami restauracyjnymi. Otwarte zostaną kina i teatry na świeżym powietrzu. 

Powraca możliwość organizowania imprez okolicznościowych. Od 15 maja będzie można zorganizować wesela oraz komunie, stosując się do poniższych zasad: 

  • limit do 25 osób
  • w ścisłym reżimie sanitarnym – m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

Od 15 maja do szkół będą mogli również starsi uczniowie. Dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych oraz 1-4 klas szkół średnich wrócą do szkoły w trybie hybrydowym, zachowując ścisły reżim sanitarny. Możliwe będzie również uprawianie sportu na świeżym powietrzu.

0d 29 maja będzie wznowiona działalność gastronomi wewnętrznej. Otwarte zostaną restauracje, w których będzie możliwość 50 % obłożenia lokalu, zachowując ścisły reżim sanitarny.

Od 29 maja będzie również możliwość organizowania wesel oraz komunii w zwiększonym limicie do 50 osób w ścisłym reżimie sanitarnym. 

Od 29 maja zostaną otwarte również kina, teatry, obiekty sportowe, baseny, solaria w obłożeniu do 50 procent.  Wraca również edukacja stacjonarna dla wszystkich uczniów w ścisłym reżimie sanitarnym. 

Zobacz także: Rząd ogłasza łagodzenie obostrzeń! Te zasady obowiązują po 25 kwietnia. Co ze szkołami i galeriami?

Rząd ogłosił obostrzenia, które będą obowiązywały od 4 maja. Jak będzie wyglądała codzienność w Polsce po majówce? Wszystkie branże powoli wracają do normalności! 

wesele
iStock

Plansza Pilne
mat. prasowe
Newsy
Rząd łagodzi obostrzenia! Co zmieni się od 12 lutego? Starsi uczniowie wrócą do szkoły?
Adam Niedzielski przekazał dobre wiadomości! Władze łagodzą obostrzenia wprowadzone przez pandemię koronawirusa. Co się zmieni?

Przedstawiciele władz ogłosiły luzowanie obostrzeń! Premier i minister zdrowia podczas konferencji prasowej zdradzili, co zmieni się już za tydzień, 12 lutego. Czy hotele, restauracje i baseny zostaną otwarte? Co z powrotem starszych uczniów do szkół? Sprawdźcie, co powiedzieli Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski! Władze otwierają hotele kina i teatry Obowiązujące od kilku tygodni obostrzenia miały obowiązywać do 14 lutego jednak dziś, podczas konferencji prasowej władze ogłosiły, że zmiany nastąpią kilka dni wcześniej, w piątek 12 lutego. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już za tydzień swoją działalność w reżimie sanitarnym będą mogły wznowić m.in. hotele. W połowie lutego otworzymy hotele, miejsca noclegowe w wielkości 50% miejsc noclegowych, podobnie z teatry i kina- zapowiedział premier. Według najnowszych wytycznych od 12 lutego będzie możliwe uprawianie sportu amatorskiego np. na boiskach lub kortach. Władze planują również otwarcie stoków narciarskich i basenów.  Co z restauracjami i siłowniami? Na razie nie ma mowy o otwarciu siłowni, klubów fitness i restauracji. Koronawirus roznosi się drogą kropelkową i nie możemy tu na razie zrobić nic innego- ogłosił premier.  Podczas konferencji prasowej nie pojawiła się informacja o ewentualnej dacie powrotu dzieci do szkół.  Zobacz także:   Izabela Macudzińska z "Królowych życia" bawi się w górach! Hotel, restauracja... Obostrzenia jej nie obowiązują? Premier ogłosił stopniowe luzowanie obostrzeń. Od 12 lutego hotele, kina i teatry wznowią swoją działalność.  

Plansza Pilne
mat. prasowe
Newsy
Rząd ogłasza łagodzenie obostrzeń! Te zasady obowiązują po 25 kwietnia. Co ze szkołami i galeriami? 
Adam Niedzielski ogłosił nowe zasady obowiązujące na terenie Polski podczas pandemii. Co zmieni się w obostrzeniach po 25 kwietnia? Czy dzieci wrócą do szkoły?

Adam Niedzielski ogłosił, jakie obostrzenia będą obowiązywały po 25 kwietnia. Czy lockdown został ponownie wydłużony? Jeszcze przed konferencją wiadomo było, że resort zdrowia planuje powrócić do regionalizacji obostrzeń. Co więc ze szkołami, fryzjerami, salonami urody? Poznajcie szczegóły, które przekazał minister zdrowia.  Zobacz także:  Przemysław Czarnek zapowiada powrót do szkół dzieci z klas 1-3. Minister edukacji podał termin! Lockdown w Polsce. Łagodzenie obostrzeń po 25 kwietnia, ale tylko w części kraju!  Dziś odbyła się kolejna konferencja ministra zdrowia, podczas której ogłoszone zostały kolejne zasady obowiązujące w Polsce podczas pandemii koronawirusa.  Dotychczasowe obostrzenia obowiązują bez zmian tylko w 5 województwach:   śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim.  W pozostałych, 11 województwach, od 26 kwietnia będzie obowiązywać nauka hybrydowa w klasach 1-3 oraz zostaną otwarte salony urody, kosmetyczne oraz zakłady fryzjerskie. Są to województwa:  małopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubuskim, lubelskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim i podlaskim.   Oficjalny komunikat ze strony gov.pl. Łagodzenie obostrzeń w 11 województwach – salony fryzjerskie i kosmetyczne, częściowy powrót do szkół Zdecydowaliśmy się na łagodzenie obostrzeń w 11 województwach w kraju. Od 26 kwietnia będzie to m.in.  otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, a także częściowy powrót dzieci z klas 1-3 do szkół (w trybie hybrydowym).  Pozostałe ograniczenia zostają przedłużone . Sprawdź, co się zmieni! Salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne -  od 26 kwietnia będą...

Adam Niedzielski
East News
Newsy
Przedszkola i żłobki zostaną otwarte już w przyszłym tygodniu! Co z resztą obostrzeń?! 
Minister Adam Niedzielski przekazał najnowsze informacje na konferencji prasowej!

Za nami kolejna konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia. Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obostrzeń o kolejny tydzień, z jednym wyjątkiem - przedszkola i żłobki zostaną otwarte! Kiedy? Jakie zmiany jeszcze ogłosił minister? Sprawdźcie! Przedszkola i żłobki zostaną otwarte. Od kiedy? Data! To świetna wiadomość dla wszystkich rodziców! Przedszkola i żłobki zostaną otwarte już od poniedziałku, 19 kwietnia! To nie koniec zmian - będzie można również uprawiać sport, ale tylko na świeżym powietrzu w grupach do 25 osób. Co z majówką? Minister poinformował, że te zostaną zamknięte aż do 3 maja! Oto oficjalny komunikat ze strony gov.pl : 19 kwietnia otwieramy żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Dopuszczamy także możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu – przy zachowaniu limitu 25 osób. Hotele  – obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np.  medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu. Żłobki i przedszkola – czynne od 19 kwietnia dla wszystkich dzieci. Sport  – działalność obiektów sportowych nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny,...

Policja w galeriach handlowych - jest oficjalna decyzja
Newsy
Już jutro ogłoszenie luzowań obostrzeń? Wiemy, co z galeriami handlowymi i hotelami
Już jutro ogłoszenie luzowań obostrzeń? Wiemy, co z galeriami handlowymi i hotelami

Kiedy otwarte zostaną galerie handlowe, hotele, siłownie, baseny i restauracje? Dziennikarze RMF FM dotarli do nieoficjalnych informacji dotyczących zmian, które mają nastąpić od 1 lutego. We wtorek 26 stycznia, przedstawiciele władz mają poinformować o luzowaniu części obostrzeń! Według doniesień RMF FM prawie pewne jest to, że  od 1 lutego sklepy w galeriach handlowych znów zostaną otwarte . Bardzo możliwe, że zostanie wznowiona również działalność hoteli. Bardzo prawdopodobne jest także otwarcie hoteli dla 25 lub 50 proc. klientów. Są tu jednak wątpliwości, bo otwarcie hoteli zachęci ludzi do podróży, a tego rząd chce uniknąć - informuje rmf24.pl.  A co z siłowniami, basenami i restauracjami? Wszystko wskazuje na to, że wcześniej wymienione obiekty nie będą mogły na razie się otworzyć.  Mogę tylko apelować o cierpliwość. Jeżeli tylko będzie taka możliwość - co udowodniliśmy decyzją puszczenia dzieci z klas I-III do szkoły - to będziemy podejmowali decyzje, które będą z korzyścią dla gospodarki. Ale gospodarka potrzebuje ludzi zdrowych, zdrowia publicznego, i dopuszczenie do sytuacji powrotu dużej liczby zachorowań, szczególnie w kontekście prowadzonej akcji szczepień, jest po prostu nieracjonalne - tak mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski. Nieoficjalnie mówi się o otwarciu galerii handlowych od 1 lutego. Restauracje, kluby fitness, baseny będą musiały jeszcze poczekać.

Nasze akcje
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

pielęgnacja skóry twarzy
MAKIJAŻ

Kosmetyki, które zapewniają idealny make-up no make-up