klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Czy restauracje zostaną otwarte przed majówką?
East News
Newsy

Będzie kolejne luzowanie obostrzeń jeszcze przed majówką? Otworzą ogródki w restauracjach? 

Do jakich informacji dotarli dziennikarze? Czy przed majówką władze ogłoszą kolejne decyzje w sprawie wychodzenia z lockdownu?
Redakcja Wizaz.pl
kwiecień 23, 2021

Jeszcze przed majówką odbędzie się kolejna konferencja prasowa, podczas której władze ogłoszą kolejne luzowanie obostrzeń? Są nieoficjalne ustalenia mediów! Dziennikarze radia RMF FM dotarli do informacji dotyczących planów rządu. Czy Polacy mogą spodziewać się zmian w obostrzeniach w przyszłym tygodniu? Sprawdźcie!

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Będzie luzowanie obostrzeń przed majówką?

W minioną środę minister zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosił stopniowe luzowanie obostrzeń. Okazało się wówczas, że od 26 kwietnia w 11 województwach znów będą otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne, a uczniowie z klas 1-3 wrócą do nauczania hybrydowego. Dotychczasowe obostrzenia bez zmian będą obowiązywać w 5 województwach:  śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. 

Do tej pory władze co tydzień przekazywały nowe informacje dotyczące obostrzeń na kolejne dni, ale czy również przed majówką dowiemy się dowiemy się o ewentualnych zmianach w restrykcjach? Według nieoficjalnych doniesień RFM FM przed majówką nie będzie dodatkowego luzowania obostrzeń. 

Częściowy powrót dzieci do szkół i otwarcie branży beauty, które nastąpi od poniedziałku, to jedyne luzowanie, jakiego możemy się spodziewać w najbliższym czasie- czytamy na stronie rmf24.pl.

Niestety, okazuje się, że władze przed majówką nie planują otwarcia m.in. ogródków w restauracjach. Dlaczego władze nie chcą teraz za szybko wychodzić z obostrzeń? Jak informują dziennikarze RMF FM już wkrótce ruszą masowe szczepienia Polaków, a ewentualne zwolnienie z restrykcji mogłoby wywołać zakażenia, przez co trzeba byłoby przesunąć szczepienie o co najmniej trzy miesiące. 

Zobacz także: Latem wesela odbędą się bez obostrzeń? Od kiedy będzie można je organizować? Niepokojący komentarz rzecznika rządu! 

Władze nie planują luzowania obostrzeń przed majówką.

koronawirus - lockdown
Instagram

Komentarze
Święta Bożego Narodzenia.
Newsy Minister Zdrowia mówi, jak będzie wyglądać Boże Narodzenie 2020. "Świętujemy w gronie najbliższych"
Adam Niedzielski ostatecznie rozwiał wszystkie wątpliwości dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. Wygląda na to, że jednak spędzimy je zupełnie inaczej niż rok temu.
Redakcja Wizaz.pl
listopad 20, 2020

Do tej pory odpowiedzi Ministerstwa Zdrowia na temat tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia były dość wymijające . W końcu jednak Adam Niedzielski podał konkretną informację . Z jego rekomendacji wynika, że Wigilię spędzimy tak samo, jak Wielkanoc. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych - powiedział minister Zdrowia.  Jak będą wyglądać Święta Bożego Narodzenia 2020? Minister zdrowia wypowiedział się w sprawie Świąt Bożego Narodzenia dla piątkowego wydania "Super Expressu" . W jego ocenie zbyt szybkie zdejmowanie obostrzeń może doprowadzić do ponownego, gwałtownego wzrostu zakażeń . Zobacz także: Do końca listopada nie będzie luzowania obostrzeń. Jaki plan ma Ministerstwo Zdrowia? Resort zdrowia sugeruje się sytuacją, która spotkała Polskę po dość liberalnych wakacjach, a także przykładem Czech - "dały nam nauczkę, że zbyt szybkie luzowanie przekłada się na wysoką liczbę chorych". Adam Niedzielski przyznał, że nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, z niesienie obostrzeń byłoby przedwczesne . Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych - powiedział Adam Niedzielski. Padło również dość często zadawane przez media pytanie o ryzyko wprowadzenia narodowej kwarantanny . W tym przypadku jednak szef resortu zdrowia nie ma dobrych wiadomości. Szanse na taki scenariusz są dość duże i powinniśmy mieć to na uwadze. Dodał, że mówienie, że nie ma ryzyka lockdownu "nie byłoby prawdą". Liczba dziennych zachorowań stabilizuje się, ale wciąż mamy w granicach 20 tys. i powyżej nowych...

Przeczytaj
obostrzenia podczas epidemii koronawirusa
iStock
Newsy Co dalej z lockdownem? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany!
Premier polski ogłosił otwarcie galerii handlowych. I na tym rozluźnienie obostrzeń niestety się kończy!
Matylda Nowak Redakcja Wizaz.pl
listopad 21, 2020

Choć pomimo kolejnych rekordów zakażenia na COVID-19 , polski rząd nie zdecydował się na całkowity lockdown , nałożone na Polaków ograniczenia mocno dały nam w kość. Nic dziwnego więc, że w napięciu czekaliśmy na konferencję premiera Mateusza Morawieckiego. Spodziewaliśmy się rozluźnienia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Rząd polski zdecydował się jednak rozluźnić tylko część z nich...  Kiedy zostaną zniesione ograniczenia związane z epidemią koronawirusa? Podczas konferencji zwołanej przez premiera Mateusz Morawiecki szef polskiego rządu ogłosił otwarcie galerii handlowych , zmianę organizacji ferii w szkołach oraz pierwsze dostawy szczepionki na koronawirusa.  Poprawę będziemy mogli zobaczyć dopiero za jakiś czas. Wiele naszych analiz było błędnych – przyznał na początku konferencji premier Mateusz Morawiecki. – W tej walce z koronawirusem przegrywamy przynajmniej tak często, jak odnosimy jakieś dokonania.  Szef polskiego rządu podkreślał znaczenie samodyscypliny polskich obywateli o ogłosił okres "100 dni solidarności". Premier zapowiedział, że na koniec tego okresu dostępna powinna być szczepionka na koronawirusa. Do tego czasu jednak utrzymana musi być część związanych z epidemią obostrzeń . Galerie handlowe zostaną otwarte 28 listopada. Zamknięte pozostaną jednak lokale gastronomiczne i kluby fitness. Uczniowie będą uczyć się zdalnie mniej więcej do końca roku. A ferie zimowe, które dotąd rozpoczynały się w różnych terminach w różnych województwach w całej Polsce będą trwały od 4 do 18 stycznia.  Premier Mateusz Morawiecki ogłosił też, że 18 stycznia do naszego kraju powinny dotrzeć pierwsze dostawy szczepionki na koronawirusa.  Zobacz także:  Czy szczepionka na koronawirusa...

Przeczytaj
koronawirus w polsce lockdown
Newsy Na razie nie będzie luzowania obostrzeń! Minister zdrowia wyznaczył konkretną datę, kiedy to dopiero będzie możliwe
Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że w najbliższym czasie rząd nie planuje nawet częściowego zdejmowania restrykcji. Optymistyczny plan zakłada luzowanie obostrzeń na przełomie listopada i grudnia.
Redakcja Wizaz.pl
listopad 17, 2020

Minister zdrowia przekazał na wtorkowej konferencji prasowej, że " Polska wchodzi w fazę stabilizacji i powoli możemy się uśmiechnąć, że to co najgorsze jest za nami". Nie oznacza to jednak, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się luzowania obostrzeń. Na to przyjdzie nam jeszcze poczekać. Kiedy pierwsze luzowanie obostrzeń? Rząd przygotował plan odmrażania gospodarki, który zakłada, że do 29 listopada nie zostaną zniesione żadne obostrzenia . Podobną strategię przyjęto wiosną. Odchodzenie od wyznaczonych restrykcji uzależnione będzie od spadku średniej dziennej liczby zakażeń, a ta z różnych powodów powoli maleje . Mamy zdefiniowane progi, które będą powodowały luzowanie obostrzeń. Te kryteria są dla nas umową i punktem informacyjnym. Patrzymy na prognozy, ale pandemia już kilka razy nas zaskoczyła - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Progów, o których mowa, jest pięć. Obecnie znajdujemy się na czwartym etapie o nazwie "Bezpiecznik" . Etap ten zakłada, że średnia dzienna liczba zakażeń z 7 dni wynosi 19-27 tys . Kiedy ta liczba spadnie, wejdziemy ponownie w etap "Polska strefą czerwoną" , w którym to między innymi zostanie przywrócone funkcjonowanie gastronomii czy galerii handlowych. Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce? Adam Niedzielski ocenia, że sytuacja w Polsce powoli się stabilizuje. Liczba dziennych zachorowań i zgonów nadal jest wysoka, ale nie aż tak, jak na przełomie października i listopada. Minister zdrowia przekazał,  że "sytuacja stabilizuje się".  Zauważył, że "zlecanych jest także coraz mniej testów, a malejąca liczba badań to też sygnał, że sytuacja się poprawia.". Minister @MZ_GOV_PL @a_niedzielski w #KPRM...

Przeczytaj
dzieci w przyłbicach w szkole
Newsy Dzieci pójdą do szkoły w przyłbicach. Tak zdecydował sanepid
Na razie na Podkarpaciu, ale być może wkrótce także w innych regionach Polski, dzieci będą miały obowiązek noszenia przyłbic na lekcjach i podczas przerw.
Laura Osakowicz
sierpień 22, 2020

Pandemia koronawirusa wciąż nie jest w odwrocie. Po względnie spokojnych wakacjach w ostatnich dniach notujemy kolejne rekordy - po 900 nowych zakażeń każdego dnia. Już za kilka dni zaczyna się rok szkolny, a rząd zdecydował, że  1 września dzieci pójdą do szkoły . Szczegółowe zalecenia różnią się między województwami: sanepid w województwie podkarpackim zdecydował, że uczniowie będą zmuszeniu do noszenia przyłbic. Słuszna decyzja? Przyłbice zamiast maseczek w szkołach Na konferencji prasowej Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny  poinformował, że z uwagi na wysoki wskaźnik zakażeń dzieci po powrocie do szkół będą obowiązkowo zasłaniać nos i usta. Uczniowie w czasie lekcji będą nosić przyłbice, natomiast lekcje w-f mają odbywać się na powietrzu - powiedział Adam Sidor. Przyłbice zapewni im szkoła, jeśli jednak placówki nie będzie stać na zakup środków ochrony, może zwrócić się o pomoc do samorządu.  Podkarpacki sanepid dopuszcza także możliwość nauki hybrydowej lub nauki zdalnej po wcześniejszej konsultacji.  W pozostałych województwach obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa tylko podczas przerw.  Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy opracowało zasady bezpieczeństwa w szkołach, w których zawarło sugestie o jak najrzadszym zmienianiu sal przez klasę, zmianę godzin przerw dla różnych klas, organizowanie zajęć na powietrzu. Przyłbice mają swoich wielu zwolenników. O wiele łatwiej jest w nich oddychać, wielogodzinne noszenie maseczki bywa męczące. Nie ma także przeciwwskazań co do ich stosowania przez osoby chorujące na astmę.  Wszystkie dzieci powinny mieć przyłbice 1 września?   

Przeczytaj