Relacje między księżną Kate i Meghan Markle nigdy nie układały się zbyt dobrze, a w ostatnim czasie jeszcze bardziej się pogorszyły. Od pewnego czasu napięte stosunki mają również Harry i książę William. W trakcie minionych miesięcy w brytyjskiej rodzinie królewskiej pojawiło się wiele poważnych pęknięć. Niektórzy sądzą, że na poprawę więzi trzeba będzie czekać latami. Być może to nie nastąpi już nigdy, ponieważ co chwilę na jaw wychodzą kolejne konflikty.

Reklama

Niedawno światło dzienne ujrzała następna publikacja, która może wywołać niezadowolenie księżnej Kate i Williama. Znowu poszło o Meghan Markle. Książęca para musi tym razem uznać wyższość żony Harry'ego i już nic nie może z tym zrobić. O tych wiadomościach rozpisują się już wszystkie brytyjskie tabloidy.

Księżna Kate i William gorsi od Meghan Markle? Są na to dowody

Oprócz stanu zdrowia królowej Elżbiety II nic tak nie elektryzuje zarówno mediów, jak i obywateli Wielkiej Brytanii, jak rywalizacja księżnej Kate z Meghan Markle. Choć wszyscy są członkami brytyjskiej rodziny królewskiej wiele wskazuje na to, że książę William i Harry wraz ze swoimi żonami stanęli po przeciwnych stronach barykady. Porzucenie obowiązków royalsów przez wnuka Jej Wysokości było zaledwie początkiem licznych konfliktów, o których mogli przeczytać poddani.

Zobacz także: Mężczyzna, który wtargnął na teren zamku Windsor chciał zabić królową?! W sieci pojawiło się szokujące nagranie

Paul Marriott Photography/Imago Stock and People/East News

Nic dziwnego, że gdy w brytyjskich mediach pojawił się ranking najbardziej inteligentnych członków rodziny królewskiej, wszyscy zaczęli się głowić nad tym, kto tym razem okaże się górą - księżna Kate czy Meghan Markle? Badanie zostało przeprowadzone przez organizację Oxford Royale. Pracownicy firmy przeanalizowali wyniki royalsów w szkole średniej oraz osiągnięcia akademickie. Wzięto też pod uwagę prestiż i poziom uniwersytetów, w których uczyli się Harry, Meghan oraz książęta William i Kate.

Zobacz także

Tuż przed końcem roku opublikowano oficjalny ranking. Po zliczeniu punktów okazało się, że wszyscy musieli uznać wyższość Meghan Markle. Amerykańska aktywistka zajęła pierwsze miejsce. Tym samym żonę Harry'ego okrzyknięto najbardziej inteligentnym członkiem rodziny królewskiej. Zwycięstwo dał jej przede wszystkim dyplom z Northwestern University w Evanston w stanie Illinois. Według najnowszego zestawienia QS World Rankings uczelnia ta zajmuje 30. miejsce wśród 1300 najlepszych placówek wyższego kształcenia na całym świecie.

SplashNews.com/East News

W 2003 roku Meghan została absolwentką tej amerykańskiej uczelni, uzyskując podwójny dyplom ze stosunków międzynarodowych oraz wiedzy o teatrze. Duże uznanie dla żony Harry'ego wyraziła rzeczniczka odpowiadającego za ranking Oxford Royale, która w rozmowie z mediami przyznała, że rywalka Kate była bardzo dobrze przygotowana dzięki akademickim osiągnięciom.

Księżna Kate natomiast musi zadowolić się drugim miejscem - tuż za plecami Meghan. Na trzecim miejscu znalazł się natomiast książę William. Książęta Cambridge są absolwentami University of St Andrews. Uczelnia zajmuje w międzynarodowych notowaniach 91. pozycję, czyli aż o 61 punktów niżej od placówki, którą ukończyła żona Harry'ego. Myślicie, że Kate przejęła się tym rankingiem?

Tak prezentuje się całe zestawienie:
1. Meghan Markle, Northwestern University
2. Księżna Kate, Uniwersytet St Andrews
3. Książę William, Uniwersytet St Andrews

4. Księżniczka Eugenie, Uniwersytet w Newcastle
5. Peter Phillips, Uniwersytet w Exeter
6. Zara Tindall, Uniwersytet w Exeter
7. Księżniczka Anna, Uniwersytet Aberdeen
8. Lady Kitty Spencer, Uniwersytet w Kapsztadzie, Europejska Szkoła Biznesu
9. Księżna Camilla, SOAS University of London
10. Księżniczka Beatrice, Goldsmiths, Uniwersytet Londyński

Shout/Ferrari Press/East News

Konflikt między księżną Kate i Harrym

Wcześniej pojawiły się doniesienia o poważnym sporze księżnej Kate z Harrym. Do sieci wyciekły ich maile, w których księżna Cambridge naciska wnuka królowej Elżbiety II, by ten nie publikował w swoim pamiętniku prywatnych informacji na temat innych członków rodziny królewskiej. Jeden z ekspertów w rozmowie z "Woman's Day" potwierdził, że korespondencji "nie brakuje ostrych jak brzytwa słów".

Zobacz także: Elżbieta II zabrania tego Williamowi! Hobby wnuka spędza królowej sen z powiek

Reklama

Warto przypomnieć, że książka Harry'ego ma ukazać się już w następnym roku. Po wywiadzie udzielonym Oprze Winfrey poddani z wypiekami na twarzy czekają, co tym razem ujawni wnuk Jej Wysokości. Royalsom nie podoba się również to, że syn księżnej Diany i Meghan Markle współpracują z Netfliksem nad produkcjami o brytyjskiej koronie. Wiele wskazuje na to, że konflikt w rodzinie królewskiej nie tylko nie będzie zażegnany, ale w kolejnych miesiącach może się jeszcze bardziej zaognić.

Tolga Akmen-AFP/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com/Ea
Reklama
Reklama
Reklama