klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Galeria handlowa zamknięta w czasie narodowej kwarantanny
East News/Tadeusz Koniarz
Newsy

Galerie handlowe w końcu zostaną otwarte! Wicepremier podał wstępną datę

Redakcja Wizaz.pl
styczeń 22, 2021

Po prawie miesiącu bez możliwości zakupów w galeriach handlowych, pojawiło się światełko w tunelu. Wygląda, że już za niewiele ponad tydzień możemy doczekać się pierwszego luzowania obostrzeń. Jak wynika z wypowiedzi Jarosława Gowina, który udzielił wywiadu dla WP "Tłit", to właśnie galerie handlowe zostaną otwarte jako pierwsze. A co z pozostałymi branżami? Szczegóły poniżej. 

Zobacz także: Jak rozpoznać koronawirusa, gdy przechodzi się go bezobjawowo?

Szokująca wypowiedź Violi Kołakowskiej o śmierci Krzysztofa Krawczyka! Aż ciężko uwierzyć...

Otwarcie galerii handlowych już wkrótce? 

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na powrót do normalności, ale na pełne otwarcie wszystkich sektorów gospodarki, przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, wciąż panują ścisłe obostrzenia, a gospodarka będzie "odmrażana" etapami. Wszyscy obawiają się trzeciej fali pandemii - WHO ostrzega, że to właśnie ona może okazać się tą najgroźniejsza.

Jednak jak wynika z ostatniej wypowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina, jest realna szansa, że za niewiele ponad tydzień otworzą się galerie handlowe. Wstępna data to 1 lutego. 

W moim przekonaniu nie ma uzasadnionych podstaw do tego, by po 31 stycznia utrzymywać zamknięcie sklepów wielkopowierzchniowych. Taka jest rekomendacja ministerstwa - powiedział Jarosław Gowin w programie WP "Tłit". 

O ile wyjście na zakupy do galerii handlowej najprawdopodobniej będzie już za chwilę możliwe, o tyle na trening na siłowni czy wyjście do restauracji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Przedsiębiorcy obawiają się, że taki stan może potrwać jeszcze przez długie miesiące. Wicepremier w swoim ostatnim wywiadzie powiedział, że niestety na ten moment nie wiadomo, ile będziemy musieli czekać na otwarcie kolejnych sektorów gospodarki. Informacje na temat ewentualnego dalszego luzowania obostrzeń, będą pojawiać się najprawdopodobniej co dwa tygodnie.

Jeżeli chodzi o inne gałęzie gospodarki, takiej deklaracji nie złożę. Ja nie mogę pozwolić sobie na wypowiadanie prywatnych opinii Jarosława Gowina. Ja muszę reprezentować stanowisko całego rządu. Ono jest takie samo jak stanowisko prawie wszystkich rządów w UE. [...] Trzeba ograniczyć skalę tych niekoniecznych kontaktów społecznych - dodał polityk wywiadzie dla WP "Tłit".

Galerie handlowe są zamknięte już od prawie miesiąca. Pojawiła się jednak nadzieja, że już 1 lutego, będziemy mogli wybrać się na zakupy do swoich ulubionych sklepów.

Galeria handlowa zamknięta w czasie narodowej kwarantanny
East News/Tadeusz Koniarz

 

Komentarze
Newsy Drugi etap odmrażania gospodarki. Rząd podał konkretną datę!
Premier i minister zdrowia podczas dzisiejszej konferencji podali termin kolejnego zmniejszania obostrzeń. Nowe zasady dotyczą przede wszystkim handlu.
Laura Osakowicz
kwiecień 29, 2020

Pierwszy etap zmniejszania obostrzeń wszedł w życie w poniedziałek, 20 kwietnia. Wtedy też premier i minister zdrowia zapowiedzieli, że choć znany jest zakres kolejnych etapów, to ze względu na dynamikę epidemii, nie podano jeszcze dat. Dziś poznaliśmy wreszcie datę etapu drugiego - zmiany wejdą w życie już w pierwszych dniach maja. Drugi etap odmrażania gospodarki - data Początkowo drugi etap zmniejszania obostrzeń miał dotyczyć tylko wznowienia pracy hoteli, galerii i muzeów oraz przedłużenia pracy marketów budowlanych . Zapowiadając dzisiejszą konferencję minister zaznaczył, że będzie ona dotyczyć handlu. Chcemy, że gospodarka coraz prężniej i szybciej działała w odpowiednim reżimie sanitarnym . Sklepy oraz duże placówki handlowe spełniają różne formy, ale będziemy chcieli, żeby funkcjonowały one ostrożnie i pod kontrolą.  Jutro podamy wszystkie szczegóły - powiedział minister Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.  Spekulowano, że drugi etap zostanie powiększony o elementy z trzeciego, takie jak otwarcie galerii handlowych . Dotychczas wiele sieciówek i tak otworzyło swoje sklepy, które znajdowały się poza galeriami - Zara , CCC i H&M .  Nie wiadomo było także co z gastronomią oraz salonami kosmetycznymi i fryzjerskimi . Minister zaznaczył, że każdy kolejne 'luzowania' są wprowadzane w niezbędnym reżimie sanitarnym. Przede wszystkim nie zostanie w najbliższym czasie zdjęty obowiązek zasłaniania nosa i ust, należy także utrzymywać dystans społeczny. Jesteśmy przekonani, że pewną kontrolę nad koronawirusem przejęliśmy (...) Przyspieszamy luzowanie obostrzeń  - powiedział na konferencji premier. Premier potwierdził, że już w najbliższych dniach możemy spodziewać się znacznego odmrożenia gospodarki. Zaplanowano to na datę 6 maja, czyli następnej środy.  Co więcej, tak jak się spodziewaliśmy, zmieniono...

Przeczytaj
Galerie handlowe otworzą się 18 maja
Styl życia Galerie handlowe otworzą się już w maju?! Padła konkretna data
Na zakupy do centrum handlowego udamy się w drugiej połowie maja? Według nieoficjalnych informacji podawanych przez „Rzeczpospolitą” pierwsze wielkie zakupy będziemy mogli zrobić jeszcze przed 20. maja.
Urszula Jagłowska
kwiecień 24, 2020

Z powodu pandemii koronawiusa SARS-CoV-2 galerie handlowe wciąż pozostają zamknięte. Jednak część sieci powoli zaczyna odmrażać gospodarkę na własną rękę. CCC czy  H&M  już otworzyły niektóre sklepy stacjonarne . Tak odważne decyzje sprawiły, że również inne sieci handlowe nieśmiało podejmują decyzje o otwarciu swoich placówek, które mogą działać legalnie i nie zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu konsumentów oraz pracowników. Wszyscy jednak wciąż zadają sobie pytanie, kiedy wreszcie zostaną otwarte galerie handlowe. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez dziennikarzy „Rzeczpospolitej” wynika, że wielkie odmrożenie gospodarki ruszy już w połowie maja . Padła też konkretna data. Koronawirus: otwarcie galerii handlowych w połowie maja Jak donosi „Rzeczpospolita”, na podstawie wypowiedzi z kilku sprawdzonych źródeł, pracownicy co najmniej kilku galerii handlowych dostali już konkretną datę, kiedy mają powrócić na swoje stanowiska pracy. Według „Rzeczpospolitej”, otwarcie centrów handlowych ma nastąpić 18 maja . Dotyczy to między innymi galerii na warszawskiej Woli, na wrocławskich Bielanach oraz w gdańskim Madison.  Zdjęcie: iStock Na biurko wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz trafić miało pismo z postulatami handlowców, by otwarcie galerii jeszcze bardziej przyspieszyć – czytamy w dzienniku. Co więcej, cytowane przez „Rzeczpospolitą” źródła utrzymują, że wicepremier zapatruje się na głosy handlowców bardzo pozytywnie.  Z informacji płynących ze źródeł zbliżonych do rządu wynika, że część ministrów popiera nawet wcześniejszą niż 18 maja datę uruchomienia takich placówek, ponieważ bez handlu i usług gospodarka nie zacznie się na nowo rozkręcać po okresie zamrożenia – pisze dziennik. Zobacz także:  Zakupy z dowozem z Biedronki: sieć rozszerza ofertę o kolejne miasta  Zdjęcie:...

Przeczytaj
galerie handlowe kiedy sie otworzą
Styl życia Fryzjerzy i galerie handlowe wcale nie zostaną otwarte w poniedziałek? Łagodzenie obostrzeń ma się opóźnić
Otwarcie galerii handlowych oraz salonów kosmetycznych było nieoficjalnie planowane na 20 kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że plany zostaną przeniesione w czasie. Możemy za to liczyć na otwarcie lasów i parków.
Ewelina Błeszyńska
kwiecień 15, 2020

W ubiegłym tygodniu wyciekł nieoficjalny plan rządu , który informował o stopniowym łagodzeniu obowiązujących obostrzeń. Według niego 20 kwietnia miały otworzyć się m.in. salony fryzjerskie, kosmetyczne oraz galerie handlowe. Wszystko wskazuje na to, że realizacja planu ulegnie opóźnieniu. RMF FM nieoficjalnie informuje, że na otwarcie salonów usługowych oraz niektórych sklepów musimy jeszcze poczekać.  Zobacz także: Jak uszyć maseczkę ochronną - instrukcja krok po kroku Opóźnienie w łagodzeniu obostrzeń Według ustaleń dziennikarzy RMF FM, od poniedziałku 20 kwietnia prawdopodobnie złagodzeniu ulegną przepisy dotyczące wizyt w parkach oraz lasach, ale na otwarcie salonów fryzjerskich, kosmetycznych czy galerii handlowych prawdopodobnie poczekamy minimum tydzień.  Od poniedziałku poluzowane mają zostać ograniczenia dot. wstępu do sklepów, otwarte parki i lasy. Natomiast wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie nastąpi najprawdopodobniej otwarcie od poniedziałku sklepów odzieżowych w galeriach handlowych oraz zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Ma się to opóźnić o tydzień - informuje nieoficjalnie RMF FM.  Według nieoficjalnych ustaleń RMF FM wydłużony ma zostać także nakaz zamknięcia szkół i przedszkoli, choć inne kraje, np. Dania, decydują się na ich stopniowe otwieranie. Podawane informacje nie są potwierdzone. Oficjalne stanowisko rządu w sprawie łagodzenia obowiązujących obostrzeń poznamy w czwartek, 16 kwietnia. Przypomnijmy, że od tego dnia zacznie także obowiązywać nakaz zakrywania twarzy.  Zobacz także: 5 błędów z użyciem maski ochronnej - unikaj ich, bo nie spełni swojej funkcji!

Przeczytaj
Zasady funkcjonowania w galeriach
Newsy Nie zrobimy zakupów na Boże Narodzenie w galeriach? Wicepremier jasno odpowiada
Jak ze względu na koronawirusa będzie wyglądało tegoroczne Boże Narodzenie? Wicepremier poniekąd wyjaśnił, czy będziemy mogli zrobić zakupy świąteczne w galeriach handlowych.
Redakcja Wizaz.pl
listopad 11, 2020

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia wciąż pozostają wielką niewiadomą w związku z liczbą zakażeń koronawirusem, ale też obecnie obowiązującymi restrykcjami. Czy świąteczne zakupy stacjonarne będą możliwe, czy też częściowy lockdown, nałożony na handel zostanie przedłużony? Na nurtujące Polaków pytania poniekąd odpowiedział Jarosław Gowin. Poinformował o działalności galerii handlowych w okresie przedświątecznym. Czy przez koronawirusa galerie będą zamknięte przed Bożym Narodzeniem? W ubiegłym tygodniu rząd wprowadził restrykcje w związku ze zwiększająca się liczbą zakażonych koronawirusem. Podczas konferencji ogłoszone zostało m.in. zamknięcie galerii handlowych, jak i stacjonarnych punktów gastronomicznych. W przypadku pogorszenia stanu pandemii i przekroczenia progu zachorowań na 100 tys. mieszkańców, wprowadzona miała zostać narodowa kwarantanna. Politycy nie odpowiedzieli jednak, jak wyglądać będą święta Bożego Narodzenia. Mają one być inne niż dotychczas. Jarosław Gowin w programie "Tłit" opowiedział o tym, czy jest szansa na otwarcie galerii handlowych w grudniu, żeby umożliwić swobodne zakupy. Zobacz także:  Za 3 miesiące zyskamy odporność na koronawirusa? Doradca premiera: "W ciągu miesiąca przechoruje prawie 6 mln osób"   Wszystko będzie zależało od poziomu zakażeń. Podkreślam, tym razem przyszłość miejsc pracy 100 tys. Polaków, kwestia zamożności całego społeczeństwa, spoczywa na barkach nie tylko rządu i służby zdrowia ale tez każdego z nas.  Co do galerii handlowych proszę przyjrzeć się rozwiązaniom w większości krajów Unii Europejskiej. Tam galerie handlowe są prawie wszędzie wyłączone z użytku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że grudzień jest...

Przeczytaj