Zestaw kosmetyków Samarite
Chcę testować
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Chcę testować
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Chcę testować
kosmetyki garnier
Wyniki testu
produkty z linii Chlorofil od marki Soraya
Chcę testować
Korygujące serum z retinalem 0,07%, fitosfingozyną i Karnozyną 2.0
Chcę testować
żele intymne Unimil
Wyniki testu
dermokosmetyki Eucerin
Wyniki testu
Colgate® Max White Ultra Active Foam
Chcę testować
tołpa dermo enzyme
Chcę testować
suplement diety FeMe Complex Health Labs Care
Chcę testować
Serum TetraVIT C 10% Glow On
Chcę testować
Equilibra
Wyniki testu
cetaphil
Laureaci
ziaja
Laureaci
batiste
Laureaci
kosmetyki bandi
Wyniki testu
Laureaci
Laureaci
Laureaci
Polka pracująca w szpitalu w Wielkiej Brytanii zmarła na koronawirusa
Newsy

Jak rozpoznać koronawirusa, gdy przechodzi się go bezobjawowo?

Przechodząc koronawirusa bezobjawowo, nasze ciało i tak daje nam sygnał, że coś jest nie w porządku. Lekarze podali listę najbardziej prawdopodobnych oznak zarażenia SARS-CoV-2.

Zdaniem lekarzy ze Scripps Translational Research Institute w Kalifornii da się samodzielnie rozpoznać pierwsze objawy zakażenia SARS-CoV-2. Wystarczy uważnie przyglądać się organizmowi, a w razie pozytywnego rozpoznania, bezzwłocznie udać się na wykonanie testu na COVID-19. 

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Zasady rozpoznania koronawirusa

Ci, którzy bezobjawowo przechodzą COVID-19 z jednej strony mają szczęście, ale z drugiej stanowią dosłownie śmiertelne zagrożenie dla osób z grupy podwyższonego ryzyka. Mogą tygodniami nieświadomie roznosić patogen. Pojawiły się jednak wytyczne, dzięki którym można wstępnie określić czy jesteśmy zarażeni koronawirusem.

koronawirus
iStock

Naukowcy podali możliwe, najbardziej celne zachowania organizmu, który walczy bezobjawowo z COVID-19. 

  1. Przewlekłe przemęczenie - to pierwsza niepokojąca oznaka zakażenia koronawirusem zwłaszcza, jeżeli utrzymuje się nawet kilka tygodni.
  2. Pogorszenie tolerancji na wysiłek - zmęczenie przychodzi szybciej niż zwykle przy wykonywaniu tych samych czynności.
  3. Zadyszka - często towarzyszą jej również problemy z oddychaniem.
  4. Kołatanie czy kłucie w sercu - to dość nietypowy, ale częsty objaw osób, które miały koronawirusa, a o tym nie wiedziały. 
  5. Wysypka oraz inne zmiany skórne na plecach, przypominające odmrożenia.

Rozpoznanie u siebie objawów sugerowanych przez badaczy nie powinno być sygnałem do paniki, a sugestią do dobrowolnego poddania się kwarantannie. Dzięki temu być może uda się ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa. 

Pamiętajcie, że nawet bezobjawowe przejście COVID-19 nie daje żadnej gwarancji, że nie dojdzie do zakażenia ponownie. Znane są już przypadki osób, które po raz kolejny walczą z koronawirusem.

objawy koronawirusa
Newsy
To najczęstszy objaw koronawirusa. Wcale nie chodzi o kaszel
Chorzy na Covid-19 często tracą smak i węch, dokucza im także uporczywy kaszel, a nawet duszności. Nie są to jednak statystycznie najpopularniejsze objawy.

Od niemal roku naukowcy na całym świecie badają wirusa Sars-CoV-2 powodującego chorobę Covid-19 . Najnowsze badania wykazują, że jeden z objawów zdecydowanie dominuje , i to na całym świecie. Jest dość charakterystyczny i łatwy do zauważenia. Zobacz także:  Jest skuteczna szczepionka na koronawirusa?! To przełom w walce z Covid-19 Popularny objaw koronawirusa Badania opublikowane przed tygodniem w "The Journal of Emergency Medicine" jednoznacznie wskazują, że to nie kaszel i duszności dominowały u zakażonych . Przebadano 12 tys. chorych, z czego 68 procent zgłaszało problem z dusznościami, a 65 procent skarżyło się na kaszel. Najwięcej, bo aż 74 procent miało typowy dla zakażenia wirusowego objaw, czyli ... gorączkę .  Temperaturę ciała powyżej 38 stopni zaobserwowano u 86 procent badanych w Hiszpanii, a przeprowadzono je na podobnej grupie - 12 tys. zakażonych. Jednocześnie kaszel i duszności miało odpowiednio 76 i 60 procent chorych.  Gorączka świadczy o obecności infekcji  i oznacza, że organizm podejmuje z nią walkę. Za to bardzo wysoka temperatura może być jednak groźna dla życia. Nie bez przyczyny w trakcie pandemii powinniśmy stale kontrolować temperaturę swojego ciała, a jeśli zauważymy, że jest podwyższona - pozostać w domu. Niestety zdarza się, że zarażeni koronawirusem nie mają gorączki (około 20 procent), ani innych objawów, co utrudnia zatrzymanie rozprzestrzeniania się choroby.   

Kolejny objaw koronawirusa - silne bóle głowy
Newsy
Kolejny objaw koronawirusa - silne bóle głowy
Silny ból głowy dołączy do objawów koronawirusa. Wskazano go jako wynik obserwacji i badań przeprowadzonych przez specjalistów ds. neurologii z Barcelony.

Na chwilę obecną w Polsce zdiagnozowano nieco ponad 14 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem. Według najnowszych danych 4280 z nich udało się wyleczyć, natomiast 700 zakończyło się zgonem. Do tej pory wśród najczęściej spotykanych, oficjalnie uznanych objawów COVID-19 znalazły się kaszel, gorączka, zmęczenie, trudności z oddychaniem (w ciężkich przypadkach). Jak również wiemy, niektórzy zarażeni przechodzą koronawirusa bezobjawowo. Okazuje się jednak, że u wielu z nich pojawił się kolejny objaw. Dotyczy on bólu głowy. Zobacz także: Nowe objawy koronawirusa - dotyczą zmian skórnych Źródło: iStock Bóle głowy objawem koronawirusa Badania specjalistów do spraw neurologii z barcelońskiego szpitala Vall d'Hebron wykazują, że silne bóle głowy są objawem koronawirusa. Już w styczniu w szpitalu pojawiali się pacjenci z bólami migrenowymi, którym towarzyszył zanik zmysłu powonienia. Oba z nich uznano za symptom choroby.  Z tygodnia na tydzień zaskakują nas nowe objawy tej choroby - przyznała dr Patricia Pozo-Rosich, koordynatorka badania. Kobieta potwierdziła jednocześnie, że pojawienie się bólu głowy nie zwiastuje, że COVID-19 będzie przebiegał u danej osoby w sposób łagodny, ani że rozwinie się do ciężkiego stanu, zwiastując m.in. problemy z układem oddechowym. Nie jest to również objaw, który musi wystąpić w każdym przypadku. W szpitalu w Hiszpanii jedynie część pacjentów wskazywała ten problem.  Źródło zdjęcia głównego: iStock

artur barciś ma koronawirusa
YouTube
Newsy
Artur Barciś opublikował wstrząsające nagranie: "Będziesz się zwijał z niemocy!"
Artur Barciś zachorował na Covid-19! Opublikował w sieci poruszający wiersz, w którym relacjonuje swoją walkę z koronawirusem.

Artur Barciś to popularny aktor, znany m.in. z roli Czerepacha w kultowym serialu "Ranczo" i Norka z "Miodowych lat". Dodał właśnie dramatyczny opis objawów i reakcji jego organizmu na zarażenie Covid-19. Zawarł w nim mocny apel: "Będziesz się zwijał z niemocy"! Zobacz także:  J urek Owsiak ma koronawirusa - "byłem przekonany, że to może być tylko grypa" Artur Barciś walczy z koronawirusem Na temat walki z Covid-19 aktor rozmawiał z portalowem "Onet". Przyznał, z koronawirusem zmaga się już wiele dni. Choć nie czuje się najlepiej, nie wymaga hospitalizacji. To co przeżyłem, opisałem w wierszu. Wydawało mi się, że powinienem to zrobić w takiej formie. Nie chciałem nagrywać wcześniej, gdy byłem w bardzo złym stanie, żeby nie epatować swoją fizycznością. Dopiero teraz wszystko zmierza ku lepszemu - powiedział Onetowi. Wspomniał także, że nie odczuł żadnego wsparcia od państwa. Nie oczekiwał go jednak. Za to swoim wierszem chciał przestrzec ludzi, że to także może spotkać ich. To mocny apel do wszystkich, którzy nie przeszli zarażenia Covid-19. Nie zwierzam się, by narzekać, nie chcę współczucia nad głową, to apel mój byś nie czekał, że będzie bezobjawowo. Pełny tekst wiersza Artura Barcisia "Obcy" o koronawirusie i walce z Covid-19 Obcy Myślisz, że cię to ominie Że ciebie to nie dotyczy Że nie ma go w twojej rodzinie Nie ma go w twej okolicy Aż nagle niespodziewanie Czujesz, że coś się nie zgadza Że nie smakuje śniadanie Że twoje ciało cię zdradza Powoli i metodycznie Jak bardzo sprawny mechanizm Wysyła swoje wytyczne Przejmując już twój organizm Powiem ci, co cię czeka Doświadczam tego codziennie Nie, nie ma na niego...

Zakażenie koroanwirusem nowe objawy
Newsy
„Covidowy język” kolejnym objawem zakażenia. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę
Medycy znajdują coraz więcej objawów, które mogą świadczyć o zakażeniu koranwirusem. „Covidowy język” to nowy symptom, który pojawia się u coraz większej liczby pacjentów. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Pandemia koronawirusa zdaje się ciągnąć w nieskończoność, a o samym wirusie nadal nie wiemy wszystkiego. Lekarze znajdują coraz więcej objawów , które mogą świadczyć o zakażeniu się i alarmują, by z takimi dolegliwościami nie ruszać się z domu. Jedną z nich jest tak zwany „ covidowy język ”, czyli wysypka na języku i owrzodzenia jamy ustnej. Na co jeszcze zwracać uwagę? Nowe objawy zakażenia COVID. Lekarze alarmują, by pozostać w domu O „covidowym języku” poinformował Prof. Tim Spector, epidemiolog z King's College London, który na swoim profilu na Twitterze zamieścił zdjęcie zakażonego pacjenta z ostrzeżeniem, by nie bagatelizować takich objawów i jak najszybciej zgłosić się do lekarza. One in five people with Covid still present with less common symptoms that dont get on the official PHE list - such as skin rashes. Seeing increasing numbers of Covid tongues and strange mouth ulcers . If you have a strange symptom or even just headache and fatigue stay at home ! pic.twitter.com/V04CiZNilK — Tim Spector (@timspector) January 13, 2021 Zobacz także:   Nowy szczep koronawirusa: Polska zakaże lotów z Wielkiej Brytanii? Rzecznik MZ: "Najprawdopodobniej" Takie objawy ma mieć jeden na pięciu pacjentów i może być jednym z  pierwszych objawów zakażenia się lub wystąpić nawet do 2 tygodniu po. Zobacz także:  Przywileje dla zaszczepionych na koronawirusa - "ich status będzie się różnił od niezaszczepionych" Zespół z Hospital Universitario La Paz w Madrycie w Hiszpanii   twierdzi, że następnymi objawami może być wysypka na dłoniach i stopach , a także towarzyszące jej uczucie pieczenia oraz duże złuszczanie naskórka. Podsumowując, prawie połowa pacjentów z...

Nasze akcje
gliss
Fryzury
Jak dogłębnie nawilżyć włosy i nadać im blask? Sekrety idealnej fryzury według stylistki sesji zdjęciowych
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Avon oceniany jako marka luksusowa
Pielęgnacja
Avon oceniany jako marka luksusowa!
Partner
Szczotka prostująca Philips
Fryzury
Podgrzewana szczotka prostująca z jonizacją BHB885/00 od Philips sprawdzona przez Top Recenzentki!
Partner