suplement diety  ShapeMe mix smaków od Health Labs Care
Chcę testować
suplement diety VibeMe Health Labs Care
Chcę testować
bandi anti dark spot
Chcę testować
żel myjący Pure On
Wyniki testu
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Wyniki testu
SEYSSO - szczoteczka do zębów i pasta do zębów
Chcę testować
Ziaja MED
Wyniki testu
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Wyniki testu
Biovax Sebocontrol
Chcę testować
Suplement diety ShineMe
Wyniki testu
Garnier, Pure Active, Serum przeciw niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Laureaci
suplement diety NewMe od Health Labs Care
Laureaci
zestaw kosmetyków Matrix
Chcę testować
Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Laureaci
Neviea Cellular
Laureaci
Bioderma Sébium Kerato+
Wyniki testu
Derma Skin Clear od NIVEA
Laureaci
Ziaja MED
Laureaci
zestaw serów Eveline
Laureaci
zestaw kosmetyków z serii kozie mleko
Wyniki testu
Obostrzenia - do kiedy?
EastNews
Newsy

Kiedy otworzą galerie handlowe? Ministerstwo podaje wstępne terminy

W środę w "Debacie Dnia" w Polsat News wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii - Olga Semeniuk przyznała, że resort rozwoju, pracy i technologii będzie rekomendował, by w pierwszej kolejności po obowiązującym lockdownie otwarte zostały galerie handlowe.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce, by w pierwszej kolejności po lockdownie otwarte zostały galerie handlowe. Mówiła o tym w środę w "Debacie Dnia" w Polsat News wiceszefowa resortu, Olga Semeniuk. Przyznała także, że podobnie jak w przypadku pierwszego lockdownu, gospodarka ma być otwierana etapami.

Podczas programu, wiceminister została zapytana o konkretne daty zdejmowania poszczególnych obostrzeń związanych z obecnością wirusa COVID-19. Jak ma to wyglądać?

Wzięliśmy udział w Sephora Wonderland, czyli największym święcie kosmetycznym!

Kiedy zapadną decyzje związana z obostrzeniami?

Kiedy poznamy konkrety? 

- Mam nadzieję, że te decyzje w ciągu najbliższych 10 dni od zakończenia ferii zapadną. Proszę pamiętać, że wirus działa z opóźnieniem. Po zakończeniu okresu ferii mamy 10-14 dni na analizę stanu epidemicznego - mówiła Semeniuk.

Wiceminister twierdzi, że branża handlowa powinna być tą, która zostanie najszybciej otwarta po zakończeniu lockdownu

My z premierem Jarosławem Gowinem (ministrem rozwoju, pracy i technologii - red.) oczywiście będziemy za tym, aby centra handlowe mogły jak najszerzej się otworzyć i jak najwcześniej. Równolegle do tego również inne gałęzie gospodarki, wszystkie te, które są zamknięte, czyli mówimy o gastronomii. (...) My jako resort MRPiT, będziemy rekomendowali otwarcie centrów handlowych w pierwszej kolejności - zapewniała.

Co z pozostałymi branżami? Padło pytanie o kolejność ich otwierania, jednak dowiedzieliśmy się jedynie, że z obostrzeń powinny zostać wyłączone te branże, które nie powodują tworzenia się skupisk ludzkich.

koronawiurs Święta Bożego Narodzenia
East News
Newsy
Lockdown zostanie przedłużony? Jest nieoficjalna data! Co z salonami fryzjerskimi i przedszkolami?
Nowe nieoficjalne ustalenia w sprawie przedłużenia lockdownu! Czy wprowadzone obostrzenia będą obowiązywać po 9 kwietnia?

W środę lub czwartek poznamy najnowsze decyzje w sprawie ewentualnego przedłużenia lockdownu. Tymczasem media dotarły do nieoficjalnych ustaleń. Czy wprowadzone przed świętami obostrzenia będą obowiązywać nadal po 9 kwietnia? I w jakim zakresie? Czy będą dotyczyć salonów fryzjerskich, żłobków i przedszkoli? Wygląda na to, że na koniec lockdownu będziemy musieli jeszcze poczekać. Lockdown zostanie przedłużony? Ograniczenia wprowadzone w związku z lawinowo rosnącą liczbą nowych przypadków zakażeń koronawirusem miały obowiązywać do 9 kwietnia. Do tego czasu wszyscy uczniowie mieli uczyć się zdalnie, zamknięte zostały galerie handlowe (z wyjątkiem niektórych sklepów), salony fryzjerskie, kina, obiekty sportowe... Choć w ostatnich dniach wykrywanych przypadków było mniej, nie oznacza to jeszcze, że pandemia odpuszcza - w święta po prostu przeprowadza się mniej badań. Tymczasem już przed Wielkanocą pojawiły się spekulacje, że lockdown może być przedłużony, a nawet zaostrzony. A jak będzie? Wiele zależy od tego jak w środę będą wyglądać dane dotyczące zakażeń oraz obłożenia miejsc w szpitalach. Jak informuje Wirtualna Polska,  w środę (7 kwietnia) lub w czwartek (8 kwietnia) Mateusz Morawiecki ogłosi decyzję władz w sprawie dalszych restrykcji. Według portalu, lockdown może zostać przedłużony. Najprawdopodobniej na razie o tydzień.  Idziemy w kierunku, żeby przedłużyć obostrzenia na razie o tydzień . Wszystko zależy od danych ministerstwa zdrowia ze środy i czwartku na temat zakażeń. Jeśli, mimo Wielkanocy, tendencja będzie wyraźnie spadkowa, to dalsze przedłużenie rygorów powinno iść w kierunku 7 dni - mówi w Wirtualnej Polsce osoba z otoczenia Kancelarii Premiera. A co stanie się po kolejnym tygodniu - czyli po 17 kwietnia? W pierwszej...

Adam Niedzielski w maseczce
Grzegorz Banaszak/REPORTER
Newsy
Nowe informacje ws. Wielkanocy w 2021 roku: "Wielkanoc należy odwołać" W święta będzie zakaz spotkań?! 
Wielkanoc 2021 będzie przypominać święta z minionego roku? Wszystko wygląda na to, że tak w tym roku nie ominą nas rygorystyczne obostrzenia. Pojawiają się nawet informacje o zakazie spotkań.

Niedawno minął rok, odkąd pacjent zero zakażony koronawirusem został zdiagnozowany w Polsce. Od tego czasu przyzwyczailiśmy się już do życia z mocno ograniczającymi obostrzeniami. Szczególnie problematyczny jest dla Polaków fakt,  że restrykcje mają ogromny wpływ na najważniejsze dla nas daty. Za niespełna miesiąc będą miały miejsce święta Wielkanocne, kolejne święta w czasach epidemii. Czy rząd zdecyduje się znów ograniczyć spotkania i znów wprowadzi zakaz przemieszczania się? Dużo wskazuje na to, że tego możemy się właśnie spodziewać.  Wielkanoc 2021: "należy odwołać" Święta Wielkanocne w poprzednim roku przechodziliśmy pierwszą falę epidemii koronawirusa. Polacy w większości posłuchali zaleceń rządu i nie udawali się w odwiedziny do rodzin. W tym roku jeszcze nie pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie, jednak eksperci są jednogłośni. Trwa trzecia fala epidemii, a ostrożność i izolacja wciąż są najlepszym sposobem na walkę z chorobą.  Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w Radio Plus wyjaśnił, czego możemy się spodziewać: Na pewno to jeszcze nie będą takie święta, do jakich przywykliśmy, zanim pojawił się koronawirus.  Na pewno to będą święta, które powinniśmy spędzić jeszcze w gronie jedynie najbliższych osób  - powiedział Wojciech Andrusiewicz w Radiu Plus. Jeżeli zechcemy, by późna wiosna i wczesne lato były tym okresem, gdy tych obostrzeń będzie coraz mniej, kiedy tego koronawirusa wśród nas będzie coraz mniej i będzie mniejsza transmisja, to  te święta będziemy musieli spędzić tak jak wcześniejsze święta Wielkiejnocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia . Niestety słowa ministra potwierdził  Przewodniczący Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej i lekarz...

Jarosław Gowin
Piotr Molecki/East News
Newsy
Ruszą kolejne tarcze antykryzysowe - branże fitness, ślubne i handel mogą liczyć na pomoc?
W związku z koronawirusem branża fitness, weselna i przedsiębiorcy związani z handlem będą mogli liczyć na wsparcie. Czy w obliczu obostrzeń będzie ono wystarczające?

Rekordy zarażeń koronawirusem spowodowały, że rząd postanowił wprowadzić kolejne ograniczenia i powrócić do lockdownu , który przypomina ten, który nałożony został na Polaków wiosną. Zmiany uderzyły w branżę ślubną, fitness i częściowo przedsiębiorców z sektoru handlu. Teraz ma powstać dla nich kolejna tarcza antykryzysowa.  Kolejna tarcza antykryzysowa w związku z obostrzeniami Branża weselna, fitness i handlowcy odczuwają kryzys spowodowany pandemią i odnotowują straty, które jesienią mogą okazać się dla wielu przedsiębiorców dziurami w budżecie, których nie da się odrobić ze względu na zawieszenie działalności. Jak podało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii,  szef resortu Jarosław Gowin i wiceminister Olga Semeniuk wezmą udział w konsultacjach ze wspomnianymi branżami, chcąc wypracować rozwiązania mające na celu pomoc finansową i zaplecze dla umożliwienia startu ich działalności wraz ze zniesieniem restrykcji. Takie rozmowy zaplanowane są na poniedziałek, 19 października. Konsultacje zaczną się o godz. 12.30 od branży weselnej, później o godz. 13.45 dojdzie do spotkania z przedstawicielami branży fitness, o godz. 18 dotyczyć będzie ono branży handlowej. Co ma szansę się zmienić? Wystarczy sięgnąć po gotowe rozwiązania w specustawach covidowych, takie jak zwolnienia ze składek ZUS, świadczenia postojowe czy dopłaty do wynagrodzeń w okresie przestojów ekonomicznych w zakładzie pracy - przekazał w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Łukasz Kozłowski, ekonomista z Federacji Przedsiębiorców Polskich. Zobacz także:   Nie żyje influencer, który nie wierzył w koronawirusa. Wykryto u niego COVID-19 Jakie są obowiązujące obostrzenia? Obecnie w całym kraju zawieszona jest działalność...

Obostrzenia - do kiedy?
EastNews
Newsy
Obostrzenia mają zostać przedłużone? Jest decyzja rządu! 
Wprowadzone w grudniu obostrzenia w większości miały skończyć się 17 stycznia. Nieoficjalnie wiadomo, że rząd planuje przedłużyć niektóre z panujących obostrzeń aż o kilkanaście dni.

Rzecznik rządu Piotr Müller informuje, że restrykcje ustalone w grudniu mogą zostać przedłużone . Dotyczą one głównie pracy hoteli oraz centrów handlowych a także kasyn i innych miejsc z automatami do gier hazardowych. Do kiedy potrwają obostrzenia? Pierwotnie zakładano, że większość miejsc zostanie otwarta 17 stycznia . W wywiadzie dla TOK FM Olga Semeniuk przyznała, że obostrzenia dla gospodarki mogą zostać przedłużone o ok. 10-14 dni od zakończenia ferii. Zmianie nie uległy natomiast godziny dla seniora, dzięki którym od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12 zakupy mogą robić tylko osoby po 60 roku życia. Aktualna sytuacja w kraju Zgodnie z ustalonymi w grudniu obostrzeniami hotele mogą przyjmować tylko osoby pracujące w służbie zdrowia, a także kierowców transportu drogowego i załogi samolotów. Z restrykcji wyłączone są hotele dla robotników. Do 17 stycznia zamknięte mają pozostać także siłownie, kluby nocne, baseny a także miejsca związane z hazardem.  W grupie, która najbardziej odczuła konsekwencje obostrzeń  i koronawirusa znajduje się przede wszystkim branża gastronomiczna. Obecnie funkcjonują lokale, które w swojej ofercie mają opcję "na wynos" lub odbioru osobistego. Na oficjalne stanowisko rządu w sprawie przedłużenia obostrzeń musimy jednak poczekać.  

Nasze akcje
philips prezenty na święta
Fryzury
Stylizacyjne hity od Philips idealnym prezentem na święta
Współpraca reklamowa
jak zrobić depilację IPL
Pielęgnacja
Jak prawidłowo wykonać depilację IPL w domu, aby dała jak najlepsze efekty?
Współpraca reklamowa
Akademia Syoss
Fryzury
Twoje włosy się puszą? Sprawdź, co radzi ekspert
Współpraca reklamowa
tołpa enzyme
Pielęgnacja
Jak działają kosmetyki z linii tołpa.® dermo enzyme? Wizażanki to sprawdziły. Poznajcie ich opinie
Współpraca reklamowa
FeMe Health Labs Care
Styl życia
Jak działa suplement diety FeMe Complex od Health Labs Care? Wizażanki podzieliły się swoimi opiniami
Współpraca reklamowa
Gliss pielęgnacja włosów po lecie
Fryzury
Pielęgnacja włosów zniszczonych po lecie
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Testujemy kilka hitów do pielęgnacji i makijażu Eveline Cosmetics
Współpraca reklamowa
serum Glow On od Health Labs Care
Pielęgnacja
„Po zastosowaniu serum moja skóra ma o wiele więcej blasku. Jest miękka i sprężysta”. Sprawdźcie, jak Wizażanki oceniły serum Glow On od Health Labs Care
Współpraca reklamowa