Anna Lewandowska opowiedziała o swojej wadzie postawy. To tłumaczy ciągłe doniesienia o ciąży
Anna Lewandowska na swoim blogu opowiedziała o wadzie postawy, z którą się zmaga. Co ciekawe, większość kobiet może również ją mieć i nawet nie być tego świadome. Trenerka wyjaśniła, jak z nią walczyć.
- Redakcja Wizaz.pl
Kiedy w mediach pojawiają się zdjęcia Anny Lewandowskiej, to czasem rodzą się nowe plotki o ciąży trenerki lub uszczypliwe komentarze, że jej forma nie wygląda na taką, jaką kreuje w swoich profilach w mediach społecznościowych. Trenerka odniosła się do tych zarzutów na swoim blogu i wyjaśniła, skąd mogą brać się takie przypuszczenia. Okazuje się, że zmaga się z pogłębioną lordozą.
Zobacz także: Anna Lewandowska przeżyła typowy piątek 13-go - mały koszmar spotkał ją na lotnisku
Anna Lewandowska wyjaśnia plotki o ciąży. Jej postawa bierze się z pewnej wady
W mediach pojawiały się artykuły z dopiskiem: „Lewandowska w ciąży?, „Lewandowska znowu w ciąży”? „Jak to jest, że Lewandowska raz brzuch ma, a raz nie?”. Jak to moja prababcia mawiała „U nas w rodzinie kobitki mają sterczący kuperek i wystający brzuszek”. Dziś, w cyklu „Droga do zdrowia. Czy wiesz, że…?” chciałabym poruszyć kwestie wady postawy, jaką jest pogłębiona lordoza. Podobny problem może mieć wielu z Was. Będąc nieświadomym, czym jest hiperlordoza, można popaść we frustrację – bo przecież dbacie o aktywność fizyczną, zdrową dietę, a mimo to Wasza sylwetka nie wygląda zadowalająco - napisała.
Ta wada postawy dotyka wiele osób niezależnie od tego czy prowadzą aktywny, czy siedzący tryb życia. Pojawia się wtedy, kiedy mięsień poprzeczny nie jest wystarczająco silny i zaburza prawidłową krzywiznę kręgosłupa.
Tej wadzie towarzyszą też takie objawy, jak kłujący i promieniujący ból w odcinku lędźwiowym, wklęsłe plecy, czy wystający brzuch
Zobacz także: Anna Lewandowska zaliczyła wpadkę podczas sesji - wszyscy patrzyli na bluzkę
Zobacz także
Trenerka zdradziła, że ciąże pogłębiły jej problemy, ale mimo to nadal stara się dbać o zdrową postawę i wkłada w to dużo pracy. Nad korygowaniem wady pracuje z fizjoterapeutą i osteopatą. Wspomaga się również ćwiczeniami w domu, które może wykonać każdy z nas.
Priorytetem powinno być wzmacnianie osłabionych mięśni pośladkowych i brzucha (mięśnie poprzeczne brzucha), mięśni pomiędzy łopatkami, oraz rozluźnianie napięć i przykurczów - radziła trenerka.
Ćwiczycie regularnie?
Więcej informacji na temat wady Anny Lewandowskiej przeczytacie bezpośrednio na jej blogu www.hpba.pl.