Tegoroczne święto Wszystkich Świętych jest zupełnie inne niż to, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Corocznie 1 listopada udajemy się na cmentarze, aby uczcić pamięć o naszych najbliższych, których pomiędzy nami już niema. W 2020 roku, decyzją rządu z powodu pandemii koronawirusa cmentarze w okresie święta zmarłych zostały zamknięte.

Reklama

Pozostaje nam pogrążyć się w zadumie, a pamięć o naszych bliskich uczcić z dala od miejsca spoczynku bliskich. We wspominkowej galerii zebraliśmy archiwalne zdjęcia ukazujące, jak wyglądają nagrobki znanych, którzy już odeszli.

Wszystkich Świętych 2020: Jak wyglądają groby gwiazd?

Prawdziwi fani nie zapominają! Najlepszym dowodem na to są zdjęcia grobów gwiazd, które pomimo zamknięcia cmentarzy tuż przed świętem zmarłych zostały bogato ozdobione przez bliskich oraz wiernych wielbicieli.

Z okazji drugiej rocznicy śmierci Kory, jej grób na Powązkach Wojskowych w Warszawie został zmieniony. Na nowym pomniku wokalistki widnieje rzeźba kobiety. Są widoczne również napisy Kora oraz data "1951 - (znak nieskończoności)". To projekt rzeźbiarki Moniki Osieckiej.

East News
Przede wszystkim ta instalacja, która była dotychczas na grobie Kory, autorstwa Pawła Althamera, była tymczasowa. (...) Grób nie był zabezpieczony. Zrobiłem coś solidniejszego - poinformował odnośnie decyzji o zmianie pomnika Kamil Sipowicz w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Wspomniana wyżej instalacja wyglądała tak:

Zobacz także
East News

Na warszawskich Powązkach spoczywa również Violetta Villas. Przez pierwszy rok po śmierci legendarnej wokalistki, na miejscu jej spoczynku nie było nagrobka. W ten chwili jej grób wygląda tak:

East News

Grób Anny Przybylskiej znajduje się na cmentarzu parafialnym w Gdyni - Oksywiu. Corocznie pamiętają o niej setki fanów.

East News

Grób Kaliny Jędrusik znajduje się w Alei Załużonych na Warszawskich Powązkach:

East News

Na Powązkach Wojskowych znajduje się także grób Marii Czubaszek:

A tak wyglądało miejsce spoczynku Pawła Królikowskiego w dniu jego pogrzebu. Wybitny aktor odszedł 27 lutego 2020 roku...

East News
Reklama

Grób Zbigniewa Wodeckiego znajduje się na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Na grobie legendarnego muzyka, widnieje się napis "wybitny artysta, wspaniały człowiek". Niedługo później pojawił się również napis: "Kurtyna opadła, brawa nie milkną. Twój koncert trwa. Biletów brak".

East News
Reklama
Reklama
Reklama