Podczas porannej audycji w RMF FM gościem był minister zdrowia Adam Niedzielski. Został zapytany, kiedy planowany jest powrót uczniów do szkół. Powiedział, że niezależnie od szczepień i tempa ich realizacji kluczowa będzie dzienna liczba zakażeń zarówno w danym regionie, jak i w całym kraju.

Reklama

Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Minister zdrowia podtrzymuje pierwotną decyzję o powrocie dzieci do szkół. Placówki mają zostać otwarte po feriach 18 stycznia, ale tylko dla najmłodszych uczniów, czyli klas I-III.

Jeżeli chodzi o to, co się będzie działo po feriach, to analizujemy różne scenariusze. Ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy puszczali dzieci do szkół, zaczynając od klas I-III. Który z wariantów, czy to będzie szerzej, czy węziej, tzn. częściowo nauka rotacyjna, hybrydowa dla tych klas, o tym jeszcze rozmawiamy z ministrem Przemysławem Czarnkiem - przekazał minister zdrowia.

Według Adama Niedzielskiego na rozmowy o tym mimo wszystko jest jeszcze za wcześnie, a do podanej daty nie należy się przywiązywać. Wszystko zależy od tego, jak będą przebiegały Święta Bożego Narodzenia, Sylwester, a także same ferie.

Zobacz także: Nie będzie rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Jaki ustalono limit osób przy stole?

Reklama

Przez ferie wszystko może zmienić się na niekorzyść, ponieważ w tym roku każde województwo rozpoczyna je tego samego dnia... Stoki są otwarte i już teraz robi się tam tłoczno. Mimo że hotele przyjmują tylko osoby, których pobyt w danym mieście związany jest z podróżą służbową, właściciele firm wykorzystują ten fakt i przyjeżdżają całymi rodzinami na weekendowy wypoczynek chociażby w górach.

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama