Wejdź
iStock
Newsy

Rząd powróci do dawnych obostrzeń i kwarantanny dla osób wracających z zagranicy? „Rozważamy to”

Planujesz wakacje za granicą? Dobrze się nad tym zastanów. Rząd rozważa powrót do dawnych obostrzeń oraz przymusowej kwarantanny dla osób wracających z zagranicznych wojaży.
Urszula Jagłowska
lipiec 30, 2020

W Polsce od kilku dni dobowe przyrosty zachorowań na Covid-19 oscylują wokół 400-500 przypadków, a eksperci alarmują o zbliżającej się kolejnej fali pandemii koronawirusa.  Piotr Müller, rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego, przyznał w rozmowie z Polsat News, że w ostatnich tygodniach instytucje państwowe już przygotowują się na ewentualną drugą falę wzmożonych zakażeń. Czy to oznacza, że wracający z zagranicznych wakacji zostaną objęci przymusową kwarantanną?

Córka Kasi Kowalskiej w Londynie walczy z koronawirusem. Czym zajmuje się na co dzień?

Rząd powróci przymusowej kwarantanny dla wracających z zagranicy?

Jak informuje rzecznik rządu, Piotr Müller, w ostatnich tygodniach instytucje państwowe przygotowują się do potencjalnego powrotu epidemii na większą skalę, co oznacza również powrót do dawnych obostrzeń, jakie obowiązywały nas na początku niepewnej sytuacji epidemicznej.

Powrót ograniczeń jest możliwy, ale mamy nadzieję i do tego dążymy aby to nie był taki lockdown, jak wcześniej - tłumaczył rzecznik rządu.

Piotr Müller, rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego
East News

Müller przyznał, że rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających z zagranicy, szczególnie z krajów czy regionów, gdzie liczba zachorowań jest wysoka.

Rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla osób powracających z wybranych państw, również spoza Unii Europejskiej. Z tym trzeba się liczyć i już teraz wprost o tym mówimy - powiedział Müller. Myślimy o tym, ze względu na to, co się dzieje w Hiszpanii czy Francji. Nie chcę mówić, które to będą kraje, ale uczciwie mówimy, że Polska rozważa wprowadzenie takich ograniczeń.  Kilka dni temu na takie rozwiązanie zdecydowała się Wielka Brytania, kilka innych państw to rozważa  - dodał.

iStock

Rzecznik rządu podkreślił, że decyzja dotycząca przywrócenia obowiązkowej kwarantanny dla przyjezdnych z zagranicy, w tym turystów, ma zapaść w ciągu dwóch-trzech tygodni. Jeśli sytuacja na świecie zacznie się szybko zmieniać, wówczas decyzja może zostać podjęta w najbliższych dniach.

Zobacz także: Czy można drugi raz zarazić się koronawirusem?

Warto zaznaczyć, że Müller udzielił wywiadu w Polsat News jeszcze przed publikacją najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego obecnej liczby zakażeń. W czwartek odnotowano w Polsce 615 nowych przypadków zarażenia SARS-CoV-2, co stanowi największą liczbę do początku epidemii. 
 

Komentarze
małgorzata socha ma koronawirusa
ONS
Newsy Małgorzata Socha ma koronawirusa? W jakim stanie jest aktorka?
20 lipca pojawiła się informacja, że Małgorzata Socha, gwiazda serialu "Przyjaciółki" ma koronawirusa. Jak podają media, na szczęście aktorka ma jedynie łagodne objawy Covid-19.

Niedawno media obiegła informacja o tym, że jedna z aktorek serialu "Przyjaciółki" otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa . W związku z tym zdjęcia do serialu zostały przerwane, a ekipa została objęta kwarantanną. Władze stacji trzymały w tajemnicy informacje na temat wyników testów. Początkowo mówiono o tym, że chodzi o Magdalenę Stużyńską, ale ostatecznie wynik u niej był negatywny. Jak podaje magazyn "Show" - to Małgorzata Socha zachorowała na Covid-19.  Małgorzata Socha ma koronawirusa Magazyn "Show" podaje, że przebiega ona u aktorki łagodnie, ale mierzy się z "dyskretnymi objawami choroby". Podobno na planie serialu przestrzegano wszystkich zasad bezpieczeństwa, ale aktorce nie udało się uniknąć choroby. Przypomnijmy, że Socha pracowała też na planie nowej części serialu "BrzydUla" - możliwe, że jeśli te informacje są prawdziwe, to prace nad produkcją będą z tego powodu opóźnione.  Sama aktorka natomiast niedługo po informacji opublikowanej przez "Show" powiedziała magazynowi "Twoje imperium", że nie zdradzi, kto jest chory, bo są to dane poufne: "Jest pandemia, każdy może zachorować" - oznajmiła aktorka.  Myślicie, że doniesienia magazynu "Show" są prawdziwe? Choć rząd wprowadza kolejne luzowanie obostrzeń , nie można zapominać, że pandemia koronawirusa nadal trwa. Pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa oraz podstawowych zasadach higieny.  Zobacz także: Jennifer Aniston opublikowała post przestrzegający przed lekceważeniem Covid-19!

Przeczytaj

Nasze akcje