AA FACE IT!
Wyniki testu
Kosmetyki L'Oreal Paris z kwasem hialuronowym
Wyniki testu
Lirene Dermoprogram, C+E Vitamin Energy
Chcę testować
Nowości od so!flow by Vis Plantis
Chcę testować
Douglas Home Spa
Wyniki testu
zestaw przeciw wypadaniu włosów dermena®
Chcę testować
Phyto Paris
Wyniki testu
#Skincycling z kosmetykami L'Oréal Paris
Chcę testować
Soraya Probio
Laureaci
Samarité Divine Acid Peeling
Laureaci
Hagi Korzenna Pomarańcza
Laureaci
Bielenda
Laureaci
Neutrogena hydro boost
Wyniki testu
Bioderma NAOS
Laureaci
Miya Cosmetics mySKINpro
Laureaci
maseczki do twarzy marki Ziaja
Laureaci
Suplementy diety Health Labs Care
Laureaci
Shecare Laboratories Total Revital Solution
Laureaci
Eveline Cosmetics - zestaw do makijażu
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
Rasizm w rodzinie królewskiej?! Elżbieta II odpowiada na zarzuty Meghan i Harry'ego
East News
Newsy

Rasizm w rodzinie królewskiej?! Elżbieta II odpowiada na zarzuty Meghan i Harry'ego: "Cała rodzina jest zasmucona"

Wywiad Meghan Markle i Harry’ego udzielony Oprah Winfrey odbił się szerokim echem na całym świecie. Wielkie emocje wzbudziły m.in. oskarżenia rodziny królewskiej o rasizm. Kto z Pałacu Buckingham piętnował Meghan za jej kolor skóry? Do sieci trafiło oficjalne oświadczenie królowej Elżbiety II.

W pierwszym wspólnym wywiadzie, jakiego książę Harry i Meghan Markle udzielili po wycofaniu się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i przeprowadzce do USA, padło wiele szokujących wyznań, a nawet oskarżeń. Z rozmowy z Oprah Winfrey  dowiedzieliśmy się m.in. tego, że Meghan była uwięziona w pałacu, a dworscy pracownicy pozbawili ją kluczy, a nawet prywatnych dokumentów. To jeszcze nie wszystko. Piękna aktorka będąc w 5. miesiącu ciąży miała myśli samobójcze, a zarówno rodzina królewska jak i jej współpracownicy nie zamierzali pomóc kobiecie w jej załamaniu nerwowym. To jeszcze nie wszystko! Para oskarżyła royalsów o rasizm sugerując, że to właśnie strach przed tym, że Archie urodzi się czarnoskóry wpłynął na to, że synek Meghan i Harry’ego nie otrzymał książęcych tytułów, jak również wiążących się z nim przywilejów, czy godnej ochrony. Kto w Pałacu Buckingham mógłby się posunąć do czegoś takiego? Który z Windsorów piętnował Meghan z powodu kolory jej skóry? Królowa Elżbieta II wydała oficjalne oświadczenie.

Elżbieta II wydała oficjalne oświadczenie w sprawie rasizmu w rodzinie królewskiej

Oskarżenia Meghan Markle na temat rasizmu panującego w rodzinie królewskiej wstrząsnęły całym światem. Podczas gdy jedni zaczęli pielęgnować w sobie nienawiść do bliskich Jej Królewskiej Mości, inni niedowierzali w to, że tak zacna i szanowna, a przede wszystkim żyjąca zgodnie z etykietą rodzina, mogłaby posunąć się do tak okrutnego zachowania, jakim jest rasizm. 

Co ciekawe, w słowa Meghan Markle o dyskryminacji na tle rasowym nie uwierzył nawet jej ojciec – Thomas Markle, który był oburzony najnowszym wystąpieniem swojej córki oraz zięcia w programie Oprah Winfrey. Oficjalne stanowisko w sprawie postanowiła zabrać również sama Elżbieta II. Do sieci trafiło właśnie oficjalne oświadczenia Pałacu Buckingham na temat wypowiedzi Meghan Markle i księcia Harry’ego.

Cała rodzina jest zasmucona dowiedziawszy się w pełnym zakresie, jak trudne było ostatnie kilka lat dla Harry'ego i Meghan. Poruszone kwestie, szczególnie te związane z rasą, są niepokojące. Podczas gdy niektóre wspomnienia mogą się różnić, są one traktowane bardzo poważnie i zostaną rozpatrzone przez rodzinę prywatnie. Harry, Meghan i Archie zawsze będą bardzo kochanymi członkami rodziny - napisano w oświadczeniu.

Co ciekawe, choć rodzina królewska jednoznacznie zaprzecza, jakoby wśród royalsów panowało uprzedzenie rasowe, wielu ekspertów od rodziny królewskiej nie ma wątpliwości, że zarzuty Meghan i Harry’ego nie są bezpodstawne.

Czy w brytyjskiej rodzinie królewskiej panuje rasizm?

Sympatycy Meghan i Harry’ego wierzą, że choć rodzina królewska zaprzecza, jakoby miała uprzedzenia rasowe, to wśród jej członków z pewnością są osoby, które wolałyby, by Harry ożenił się z pełnokrwistą Brytyjką o nieskazitelnej, alabastrowej skórze.

- Czy to książę Karol pytał o kolor skóry Archiego

- Bez wątpienia rozmowa na temat koloru skóry miała miejsce pomiędzy Karolem, Williamem i Kate

- Diana powiedziała kiedyś, że Karolowi nie podobało się, że Harry jest rudy, więc pewnie ciemny kolor skóry wnuka też by go przeraził

- Wypowiadali się dobrze o królowej, więc to raczej nie ona – przepychają się w domysłach użytkownicy Twittera.

Tymczasem sprawę skomentowała również sama Oprah Winfrey, zdradzając, że Harry za kulisami programu zdradził, że choć rozmowy o kolorze skóry naprawdę miały miejsce, to ani królowa Elżbieta, ani książę Filip nie brali w nich udziału.

Dał mi jasno do zrozumienia, że ani jego babcia, ani dziadek nie uczestniczyli w tych rozmowach. Nie ujawnił jednak tożsamości osoby, która o tym dyskutowała, choć starałam się uzyskać odpowiedź - powiedziała Oprah Winfrey.

A co wy o tym sądzicie? Myślicie, że rasistowskie praktyki naprawę miały miejsce na królewskim dworze?

Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey
East News

Nasze akcje
skincycling
Pielęgnacja
Rutyna pielęgnacyjna #SkinCycling - po jakie kosmetyki sięgnąć?
Współpraca reklamowa
trendy makijażowe
Makijaż
Skinimalism, 90’s Makeup i Dopamine Glam: odtwarzamy trendy makijażowe kosmetykami NYX, L'Oréal Paris i Maybelline
Współpraca reklamowa
Zdowy uśmiech
zdrowy uśmiech badanie
Styl życia
Uśmiech, a pewność siebie – badanie Wizaz.pl i SEYSSO
Współpraca reklamowa
syoss minisite
Fryzury
Zdrowe włosy to piękne włosy - poznaj sposoby na domową metamorfozę
Współpraca reklamowa
Test nowej kolekcji lakierów klasycznych GLOW HOLO od Semilac
Manicure
Przetestowałam nową kolekcję lakierów Semilac Glow Holo. Uzyskałam efekt lip gloss nails w minutę! [test redakcji]
Współpraca reklamowa
Skóra z niedoskonałościami - jakiej wymaga pielęgnacji i jak wpływa na codzienne życie? Badanie Wizaz.pl i marki Heath Labs Care
badanie wizaz
Pielęgnacja
Skóra z niedoskonałościami - jakiej wymaga pielęgnacji i jak wpływa na codzienne życie? Badanie Wizaz.pl i Health Labs Care
Współpraca reklamowa
SKINFLOODING
Pielęgnacja
Sprawdź, jak działa #skinflooding
Współpraca reklamowa
philips glowne
Fryzury
Twoje włosy po lecie puszą się, łamią i brakuje im blasku? Jest na to prosty sposób
Współpraca reklamowa