klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
kto będzie na pogrzebie księcia Filipa
ONS.pl
Newsy

Pełna lista osób zaproszonych na pogrzeb księcia Filipa. Nie tylko brak Meghan zaskakuje

Kto pożegna księcia Filipa na uroczystościach pogrzebowych? Podano pełną listę uczestników. Nie zabraknie najbliższej rodziny, ale nieobecność niektórych członków i tak mocno zaskakuje.
Agnieszka Pulikowska
kwiecień 17, 2021

Dzisiaj, tj. 17 kwietnia o godzinie 15 najbliżsi pożegnają zmarłego 9 kwietnia księcia Filipa. Będzie to uroczystość wojskowa. Ze względu na pandemię, w uroczystościach pogrzebowych jednak weźmie udział jedynie 30 osób. Kto się pojawi?

KWC 2021: hity do makijażu, które pokochały Wizażanki

Kto będzie na pogrzebie księcia Filipa?

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na Zamku Windsor. Książę Filip zostanie pochowany w kaplicy św. Jerzego. Za trumną będą szli najbliżsi zmarłego, lecz królowa Elżbieta dotrze na miejsce osobno. Przed uroczystością, w całym kraju będzie trwała minuta ciszy. Po pożegnaniu w kaplicy, korowód z trumną będzie trwał jedynie 8 minut. Pójdą w nim: księżniczka Anna, książę Karol, książę Andrzej oraz książę Edward, a także książę Harry i książę William.

"Daily Mail" podało, kto jeszcze się pojawi na pogrzebie. Brak Meghan Markle na pogrzebie księcia Filipa, to nie jedyne zaskoczenie. Listę stworzyli pracownicy pałacu.

 1. Królowa Elżbieta II, z którą książę Filip tworzył związek małżeński przez 73 lata

Królowa Elżbieta pokazała niepublikowane zdjęcie z księciem Filipem
ONS.pl

 1. Książę Karol
 2. Księżna Kamila
 3. Książę William
 4. Księżna Kate 
 5. Książę Harry
 6. Książę Andrzej 
 7. Księżniczka Beatrycze 
 8. Edoardo Mapelli Mozzi 
 9. Księżniczka Eugenia
 10. Jack Brooksbank 
 11. Książę Edward 
 12. Zofia, żona księcia Edwarda
 13. Ludwika Windsor, córka Edwarda i Zofii
 14. Jakub, 13-letni najmłodszy wnuk księcia Filipa
 15. Księżniczka Anna
 16. Timothy Laurence
 17. Peter Phillips 
 18. Zara Tindall 
 19. Mike Tindall, mąż Zary
 20. David Armstrong-Jones 
 21. Sara Chatto 
 22. Daniel Chatto 
 23. Książę Ryszard
 24. Książę Edward
 25. Księżniczka Aleksandra
 26. Książę Bernhard .
 27. Książę Philipp 
 28. Książę Donatus
 29. Hrabina Penny z Birmy, która była jedną z przyjaciółek księcia Filipa.


Kogo nie będzie na pogrzebie księcia Filipa? 

Największym zaskoczenie dla wielu zapewne będzie nieobecność Meghan Markle na pogrzbie księcia Filipa. 
Kolejno zaskakuje nieobecność Sary Ferguson, która jest pierwszą żoną księcia Andrzeja. Na pogrzebie księcia Filipa nie będzie także jego prawnucząt, które mają poniżej 10 lat, w tym dzieci Williama i Kate. 

książę Filip i królowa Elżbieta z prawnukami
ONS.pl

Nieobecny będzie również książę Michał, który jest wnukiem króla Jerzego V i królowej Marii. 

Gdzie możemy obejrzeć transmisję z pogrzebu księcia Filipa?

Uroczystości będą transmitowane zarówno w telewizji, jak i internecie, m.in. na oficjalnym kanale rodziny królewskiej na YouTube. 

Z racji pandemii, rodzina królewska prosi, aby poddani nie gromadzili się na ulicach.

Komentarze
Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi?
ONS.pl
Newsy Pałac Buckingham potwierdza plotki o ciąży! Królowa Elżbieta II po raz kolejny zostanie prababcią
Królowa Elżbieta II już niebawem doczeka się kolejnego potomka rodu Windsorów. Jak potwierdził rzecznik rodziny królewskiej, już niebawem na świecie pojawi się kolejne royal baby!
Urszula Jagłowska
grudzień 09, 2020

Królowa Elżbieta II ma powód do radości, jej rodzina już niebawem po raz kolejny się powiększy. Niedawno pisaliśmy o tym, że magazyn „In Touch” dotarł do informacji, jakoby księżna Kate jest w bliźniaczej ciąży i choć sama zainteresowana, ani jej ukochany mąż – książę William – nie odnieśli się do tych rewelacji, oczy całego świata są skupione na brzuszku Middleton, która podobnie jak w poprzednich ciążach, maskuje go za pośrednictwem luźnych kreacji, obszernych szali, czy torebek. Co ciekawe, pomimo iż światła reflektorów pilnie śledzą niemal każde wystąpienie księżnej Cambridge z nadzieją, że niebawem potwierdzi swój błogosławiony stan, okazuje się, że z upełnie inna członkini królewskiego rodu już niebawem zostanie mamą . Mowa o wnuczce królowej Elżbiety II. Zara Tindall  jest w ciąży Królowa Elżbieta II  po raz kolejny zostanie prababcią. Zara Tindall  jest w ciąży Po druzgocących informacjach dotyczących tragicznego poronienia Meghan Markle w lipcu tego roku, rodzina królewska ma powody do świętowania. 39-letnia wnuczka królowej, Zara Tindall po raz trzeci zostanie mamą. Zobacz także:  Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi O rzekomej ciąży księżniczki brytyjskie media spekulowały już od wielu tygodni, wreszcie mąż Zary, Mike Tindall oficjalnie wyznał, że jego ukochana żona jest w stanie błogosławionym. To był dla mnie dobry tydzień – trzeci Tindall w drodze – ogłosił Mike Tindall w podcaście The Good, The Bad & The Rugby. Co więcej, mężczyzna przyznał, że ma nadzieję iż tym razem doczeka się syna. Przypominamy, że para jest już rodzicami dwóch uroczych córeczek...

Przeczytaj
Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi?
ONS.pl
Styl życia Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi
Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów. Sympatyków royalsów fascynują nie tylko restrykcyjne dworskie zakazy i nakazy, ale też relacje pomiędzy najbliższymi królowej Elżbiety II. Ekspertka od mowy ciała przeanalizowała, jak wyglądają stosunki między monarchinią a jej potomkami. Będziecie zaskoczeni!
Urszula Jagłowska
grudzień 09, 2020

Królowa Elżbieta II i książę Filip są małżeństwem od 73 lat. Choć o ich związku krążyły niezliczone legendy, oni wiernie trwają u swego boku i doczekali się czwórki dzieci – 72-letniego księcia Karola, 70-letniej księżniczki Anny, 60-letniego księcia Andrzeja oraz 56-letniego księcia Edwarda. I pomimo iż to właśnie Karol od lat jest na ustach wszystkich, wielu fanów korony wciąż zadaje sobie pytanie, dlaczego reszta jego rodzeństwa usunęła się w cień i jakie właściwie ma relacje ze swoją władczą i bezkompromisową matką. Sprawy nie ułatwia fakt, że członkowie rodziny królewskiej są zobowiązani do przestrzegania ścisłych zasad etykiety, jakie muszą zachowywać podczas publicznych wystąpień, dlatego też liczne animozje czy sympatie pomiędzy nimi są trudne do rozszyfrowania. Na szczęście z pomocą przychodzi język ciała. To właśnie dzięki subtelnym gestom w postawie, czy mimice możemy rozszyfrować, jak wyglądają ich wzajemne stosunki.  Zobacz także:  Królowa Elżbieta nie ma skrupułów. Zakazała w pałacu ulubionego dania księcia George'a Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi? Fani brytyjskiej rodziny królewskiej często zastanawiają się, jak Elżbieta II sprawdza się w roli matki i czy ma swojego ulubieńca, którego bardziej faworyzuje od innych. Do tego wiele wątpliwości budzi fakt, czy monarchini jest perfekcyjną mamą jedynie na pokaz, czy naprawdę łączą ją bliskie relacje z pociechami. Sprawy nie ułatwia kultowy już serial „The Crown” obnażający życie na brytyjskim dworze, a także doniesienia, że to właśnie książę Filip spędzał więcej czasu ze swoimi dziećmi niż jego małżonka . Przypominamy, że brytyjskie tabloidy wielokrotnie rozpisywały się, że Filip wychowywał potomków silną ręką, wielokrotnie na nich...

Przeczytaj
królowa Elżbieta
Styl życia Królowa Elżbieta rozwścieczyła Brytyjczyków! Poszło o jej stosunek do Meghan i Harry’ego…
Sędziwa monarchini podpadła internautom. Na na nowym zdjęciu królowej Elżbiety wypatrzyli wiele znaczący szczegół…
Matylda Nowak
grudzień 24, 2019

Zgodnie z tradycją, w pierwszy dzień świąt Brytyjczycy zasiadają przed telewizorami, żeby obejrzeć orędzie panującego monarchy. Tegoroczne wystąpienie Elżbiety II zostało zapowiedziane specjalnym postem na oficjalnym instagramie królowej . Opublikowana fotka nie wszystkim jednak się spodobała… View this post on Instagram A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily) on Dec 23, 2019 at 4:08pm PST Królowa Elżbieta II zirytowała internautów Na instagramie królowej opublikowane zostało zdjęcie wykonane podczas nagrywania corocznego orędzia monarchini. Widać na nim Elżbietę II siedzącą przy biurku. Obok sędziwej monarchini stoją rodzinne zdjęcia , specjalnie odwrócone tak, żeby można było zobaczyć, kto na nich jest.  Najwięcej miejsca zajmuje zdjęcie księcia Williama, księżnej Kate i trójki ich dzieci . Dwa mniejsze zdjęcia przedstawiają księcia Karola z żoną księżną Camillą oraz zmarłego w 1952 roku króla Jerzego VI – ojca Elżbiety II. Trochę z tyłu stoi zdjęcie królewskiego małżonka, księcia Filipa.  Na biurku królowej zabrakło niestety miejsca dla zdjęcia księcia Harry’ego oraz jego żony i synka . I ten fakt nie umknął uwadze internautów! Pod zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy: Ona wyraźnie ograniczyła rodzinę tylko do swoich następców. Pomijanie zdjęć członków rodziny wiele mówi. To publiczne potwierdzeni krążących od dawna plotek. Nawet rodzina królewska nie jest wolna od afer w święta. Fatalny wybór zdjęć. I w świat poszła negatywny przekaz. Fot.: ONS Wśród komentatorów znalazło się jednak kilka osób próbujących wytłumaczyć zachowanie królowej, sugerując, że na biurku królowej było miejsce tylko dla tych członków rodziny królewskiej, którzy ciężko pracują na rzecz monarchii i przynoszą jej więcej...

Przeczytaj
Królowa Elżbieta II rezygnowała ze świątecznej tradycji! Jej pracownicy będą niezwykle rozczarowani
ONS.pl
Newsy W tym roku pracownicy królowej Elżbiety II będą rozczarowani! Monarchini zrezygnowała ze świątecznej tradycji
Królowa Elżbieta II niezmiennie od 1952 roku kultywowała niezwykłą świąteczną tradycję. Tym razem jej poddani będą zaskoczeni. Po 68 latach monarchinii postanowiła zrezygnować z bożonarodzeniowych zwyczajów, z której do tej pory słynęła. Skąd taka decyzja?
Urszula Jagłowska
grudzień 04, 2020

Brytyjska rodzina królewska tuż obok dworskiej etykiety oraz obszernej listy zakazów i nakazów charakteryzuje się również licznymi tradycjami. Do jednej z nich należą bożonarodzeniowe obrządki w towarzystwie pracowników Pałacu Buckingham, które zapoczątkował dziadek królowej Elżbiety II, Jerzy V, a które monarchini kultywuje od 1952 roku, kiedy to została królową Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego, że najnowsze niespodziewana decyzja babci księcia Williama i księcia Harry’ego zaskoczyła wszystkim. Pierwszy raz od 68 lat, królowa Elżbieta II postanowiła zerwać ze swoimi zwyczajami. Miała bardzo ważny powód. Królowa Elżbieta II zrywa z bożonarodzeniową tradycją na brytyjskim dworze Każdego roku w grudniu, królowa Elżbieta II dzieli się z pracownikami duchem świąt, osobiście wręczając wybranym członkom swojego personelu wyszukane prezenty w podziękowaniu za lojalną służbę. Nie spodziewajcie się jednak premii ani voucherów na zakupy! W pałacu od lat tradycyjnym upominkiem pozostaje świąteczny pudding ,  którego nie może zabraknąć na żadnym brytyjskim stole. Tej zimy jednak to kultowe wydarzenie ulegnie poważnej zmianie. Po pierwsze władczyni oraz jej mąż, książę Filip pierwszy raz od 30 lat nie spędzą Bożego Narodzenia w Sandringham, lecz w zamku Windsor. Po drugie, ceremonia rozdania prezentów pracownikom została odwołana, a wszystko przez wciąż rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa . Czy to oznacza, że 1500 pracowników królewskiego dworu pierwszy raz od wielu lat nie otrzyma od królowej świątecznych upominków? Nic bardzie mylnego! Korona podjęła decyzję o wysłaniu podarunków pocztą wraz z dołączonymi kartkami w wyrazami podziękowań na wierną współpracę.  ...

Przeczytaj