zestaw kosmetyków Eveline
Chcę testować
serum neutrogena
Wyniki testu
Suplement diety ShineMe
Chcę testować
Bioderma Sébium Kerato+
Chcę testować
prostownica BaByliss
Wyniki testu
zestaw kosmetyków z serii kozie mleko
Chcę testować
Zestaw kosmetyków Samarite
Chcę testować
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Chcę testować
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Laureaci
kosmetyki garnier
Wyniki testu
produkty z linii Chlorofil od marki Soraya
Chcę testować
Korygujące serum z retinalem 0,07%, fitosfingozyną i Karnozyną 2.0
Chcę testować
żele intymne Unimil
Wyniki testu
dermokosmetyki Eucerin
Wyniki testu
Colgate® Max White Ultra Active Foam
Chcę testować
tołpa dermo enzyme
Chcę testować
suplement diety FeMe Complex Health Labs Care
Chcę testować
Serum TetraVIT C 10% Glow On
Chcę testować
Equilibra
Wyniki testu
cetaphil
Laureaci
Księżna Diana tak nienawidziła swojej macochy, że zepchnęła ją ze schodów
Photoshot ONS.pl , Tim Rooke/East News
Newsy

Księżna Diana tak nienawidziła swojej macochy, że zepchnęła ją ze schodów

Księżna Diana miała trudne dzieciństwo, do czego przyczyniła się jej relacja z macochą Raine Spencer. Lady Di pałała do niej nienawiścią. Dlaczego?

Od śmierci księżnej Diany minęły 24 lata, jednak jej burzliwe, pełne rozterek, skandali i wzruszających momentów życie nadal fascynuje sympatyków brytyjskiej monarchii pragnących dowiedzieć się jak najwięcej o swojej ulubienicy. Teraz, gdy 1 lipca bliscy księżnej Diany świętują 60. jubileusz jej urodzin, na jaw wychodzą nowe, głęboko skrywane fakty na temat byłej żony księcia Karola. Jak się okazuje "królowa ludzkich serc" miała w sobie nie tylko ciepłą, dobrą i opiekuńczą stronę, ale też mroczną. Jak ujawniła zagraniczna prasa, Lady Di miała poważny konflikt ze swoją macochą - Raine Spencer, której szczerze nienawidziła. Doszło nawet do tego, że księżna zepchnęła swoją macochę ze schodów!

Zobacz także: Na odsłonięciu pomnika Diany zabraknie Karola, ale również... Brytyjczycy w szoku!

Wzięliśmy udział w Sephora Wonderland, czyli największym święcie kosmetycznym!

Trudne życie księżnej Diany

Brytyjska rodzina królewska od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mediów. Wielkie emocje wzbudzają nie tylko spektakularne kreacje najbliższych królowej Elżbiety II, ale przede wszystkim ich wzajemne sympatie, konflikty i animozje, a szczególnie wpadki oraz skandale z udziałem royalsów. Teraz, wraz ze zbliżającą się 24. rocznicą śmierci Lady Diany, a także 60. jubileuszem jej urodzin, który wypada na 1 lipca, sympatycy royalsów z niezwykłą uwagą po raz kolejny pochylają się nad działalnością i prywatnym życiem "królowej ludzkich serc".

Zażyłość pomiędzy Dianą a przyszłym następcą brytyjskiego tronu od zawsze budziła wiele emocji. Kontrowersyjna była nie tylko różnica wieku pomiędzy małżonkami, która wynosiła 13 lat, widoczny dystans pomiędzy nimi, ale również plotki o licznych zdradach. Głośno mówiło się nie tylko o relacji księcia Karola z zamężną Camillą Parker Bowles oraz o tym, jak bardzo ich znajomość niszczyła Dianę, ale także spekulowano, że i blondwłosa piękność nie była wierna swojemu mężowi a jej młodszy syn Harry tak naprawdę nie ma w swoich żyłach błękitnej krwi Windsorów. By tego było mało, już sam ślub z Karolem był dla Diany bardzo traumatycznym doświadczeniem.

Zobacz także: Książę Harry nie jest synem księcia Karola?! Meghan Markle naciska na testy DNA

Czułam się jak zwierzę prowadzone na rzeź. Byłam nieszczęśliwa. Choć nie próbowałam odwołać ślubu, to był to najgorszy dzień mojego życia. Krocząc do ołtarza, zauważyłam Camillę – te słowa, jakie Diana Spencer wypowiedziała podczas kręcenia dokumentu o sobie, świat zapamiętał na zawsze.

Ślub Diany i Krola
ASSOCIATED PRESS/East News

Jeśli myślicie, że to właśnie małżeństwo z księciem Karolem najbardziej unieszczęśliwiło Dianę i negatywnie wpłynęło na jej psychikę, musimy wyprowadzić was z błędu. Okazuje się, że Lady Di miała wyjątkowo trudne dzieciństwo.

Nieszczęśliwe dzieciństwo księżnej Diany

Księżna Diana urodziła się 1 lipca 1961 roku jako córka hrabiego Edwarda Johna Spencera i jego żony Frances. Jej rodzice byli niezwykle rozczarowani kolejną córką i nie kryli swojego niezadowolenia z takiego obrotu spraw, gdyż bardzo liczyli na syna, dziedzica rodu. Para miała już dwie córki - Elizabeth i Cynthię, a także wyjątkowo traumatyczne doświadczenia. Małżeństwo bardzo mocno doświadczyła śmierci pierwszego syna, Johna, który przeżył zaledwie dziesięć godzin.

Obsesja na tym punkcie narodzin męskiego dziedzica doprowadziła do poważnych problemów w małżeństwie rodziców Diany. Ich relacja nie poprawiła się nawet, gdy kilka lat później żona hrabiego urodziła syna - Charlesa. Gdy Diana miała osiem lat, trwające niemal trzy dekady małżeństwo jej rodziców rozpadło się, a opiekę nad dziećmi przejął hrabia Edward John Spencer, w którego życiu z po kilku latach pojawiła się nowa kobieta - Raine McCorquodale - z którą ojciec Lady Di ożenił się w 1976 roku. Przebojowa rozwódka, której pierwszy mąż był zabójczo bogatym i tytułowanym mężczyzną, szybko została okrzyknięta łowczynią majątków. Również dzieci Spencera nie podchodziły do niej zbyt przychylnie, a nawet znalazły dla niej krzywdzące przezwisko - Acid Raine (kwaśny deszcz). Sama Diana nazywała ją także "kudłowłosą Raine" ze względu na jej natapirowaną czuprynę.

Nienawidziliśmy jej z całego serca, bo myśleliśmy, że chce zabrać od nas tatusia, i w istocie tak dokładnie było. Chciała wyjść za tatusia za mąż, to był jej główny cel, i tak się stało - mówiła Diana na głośnych taśmach, które spisał Andrew Morton. 

Księżna nie ukrywała, że od małego nie przepadała za macochą. Co więcej, doszło nawet do tego, że Diana zepchnęła Raine ze schodów!  Co do tego doprowadziło?

Raine Spencer - macocha księżnej Diany
John Knoote/ANL/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Księżna Diana zepchnęła macochę ze schodów

Gdy Raine McCorquodale poślubiła Spencera, Diana miała 15 lat. Nie podobało jej się, że macocha wprowadza w rezydencji swoje porządki, planuje remonty, zmienia całkowicie wystrój, a nawet zamierza wprowadzić rewolucyjny plan biznesowy, dzięki któremu posiadłość Spencerów miała na sobie zarobić. Przez pierwsze cztery lata małżeństwa Raine i ojca Diany, Lady Di tłumiła w sobie niechęć do macochy. Wszystko zmieniło się podczas próby ślubu jej brata z Victorią Lockwood. 

Kiedy mój brat się żenił, powiedziałam jej, co o niej myślę, i nie pamiętam, żebym kiedyś w życiu czuła taki gniew jak wtedy. Wypowiedziałam wtedy cały żal do niej, całej mojej rodziny. I wzięłam stronę mojej mamusi, a ona potem powiedziała, że to był pierwszy raz od dwudziestu dwóch lat, kiedy ktoś z rodziny się za nią ujął. Pamiętam, że po prostu skoczyłam jej do gardła [...] Powiedziałam: "Tak cię nienawidzę, gdybyś tylko wiedziała, jak bardzo my wszyscy cię nienawidziliśmy za wszystko, co zrobiłaś! Zrujnowałaś nasz dom, wydałaś pieniądze tatusia i po co to zrobiłaś, dlaczego?!” - wspominała w jednym z wywiadów księżna Diana.

Od tamtej pory Diana otwarcie okazywała macosze niechęć, a na ślubie z Karolem usadziła Raine na tyłach katedry z dala od bliskich. Później, kiedy małżeństwo z przyszłym monarchą okazało się nieporozumieniem, młoda księżna pozwoliła sobie na ujście emocji. Podczas jednego z przyjęć w latach 80. w napadzie furii Diana rzuciła się na Raine z pięściami i zepchnęła ją ze schodów.

Stało się to na schodach w salonie. Diana wściekle pokłóciła się z Raine, ponieważ była zdenerwowana, że jej własna matka została zignorowana w domu przodków. Popchnęła ją, a Raine spadła ze schodów. Była mocno posiniaczona i strasznie zdenerwowana - powiedziała Sue Howe, osobista asystentka hrabiny Raine Spencer.

Kiedy hrabia Spencer zmarł w 1992 roku, jego dzieci podobno wygnały Raine z rodzinnej posiadłości. Zaledwie dwa lata później Raine po raz kolejny stanęła na ślubnym kobiercu. Jej mężem został hrabia Jean-Francois Pineton de Chambrun. Wówczas nastąpił przełom w jej relacjach z Dianą. Panie zaczęły regularnie się spotykać, aż w końcu z największych wrogów zamieniły się w najlepsze przyjaciółki.

Zobacz także: Księżna Diana przed śmiercią wykonała ten telefon... Ostatnie słowa łamią serce

Księżna Diana i jej macocha Raine Spencer
Photoshot ONS.pl , Allstar Picture Library/Mary Evans Picture Library/East News

księżna diana książę karol
ONS
Styl życia
O tych nagraniach księżnej Diany mówią wszyscy!
Już niedługo czeka nas 20. rocznica śmierci "królowej ludzkich serc", a na jaw wychodzą coraz to nowe szczegóły dotyczące życia księżnej Diany. Niektóre z nich naprawdę szokują...

31 sierpnia 2017 roku minie dokładnie dwadzieścia lat od tragicznej śmierci księżnej Diany. Tajemniczy wypadek, w którym zginęła Lady Di nadal budzi wiele emocji, a media co jakiś czas zaczynają żyć nowymi teoriami spiskowymi na temat ostatnich dni życia księżnej. W związku ze zbliżającą się rocznicą księżna Walli ponownie jest na ustach wszystkich. Powstają filmy dokumentalne ujawniające sekrety z jej życia, ukazują się wywiady z jej dawnymi przyjaciółmi, a tajemnica śmierci księżnej rozgorzała na nowo. Najwięcej emocji wzbudzają jednak niepublikowane do tej pory nagrania zwierzeń księżnej Diany, na których wyjawia ona wiele szczegółów z życia prywatnego. Nowe fakty w sprawie ostatnich dni życia księżnej Diany Nie jest tajemnicą, że księcia Karola i księżną Dianę nie łączyła wielka miłość. Ich małżeństwo zostało zaaranżowane, a para przed ślubem widziała się zaledwie dwanaście razy. Diana Spencer była idealną kandydatką na żonę księcia, ale Karol już wtedy uczuciem darzył swoją obecną żonę Camillę Parker-Bowles, którą ostatecznie poślubił w 2005 roku. Diana i Karol wyglądali na szczęśliwych tylko na zdjęciach. Na taśmach, które zostały nagrane w latach 1992-1993 roku księżna przyznała, jak bardzo nieszczęśliwa była w związku z Karolem. Dianę nagrywał trener głosu, który przygotowywał ją do publicznych wystąpień. Byłam tak przygnębiona, że próbowałam podciąć sobie żyły zaledwie kilka tygodni po weselu - miała stwierdzić na nagraniach księżna Diana. Kolejne lata małżeństwa nie zmieniały podejścia Diany do Karola. Księżna na nagraniach zdradziła, że ich życie intymne było bardzo rozczarowujące. Instynkt mówił mi, że to jest dziwne. Z jego strony nigdy nie było jakichś wymagań w tej sprawie. Mniej więcej raz na trzy tygodnie (…). Wiem, że Karol widywał swoją kobietę Camillę przed tym, jak się...

Kristen Stewart jako księżna Diana? Gwiazda sagi „Zmierzch” jest nie do poznania. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu
East News/ONS.pl
Newsy
Kristen Stewart jako księżna Diana? Gwiazda sagi „Zmierzch” jest nie do poznania. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu
Właśnie ruszyły zdjęcia do nowego filmu o burzliwym życiu księżnej Diany. Ku zaskoczeniu wszystkich, w rolę byłej żony księcia Karola wcieli się znana z sagi „Zmierzch”, Kristen Stewart. Czy filmowa Bella, okrzyknięta „aktorką jednej miny” podoła wyzwaniu? Zobaczcie pierwsze zdjęcia z planu. Aż trudno ją rozpoznać!

Życie księżnej Diany od zawsze fascynowało nie tylko fanów royalsów, ale też media na całym świecie i choć od śmierci „królowej ludzkich serc” minęło już niemal 25 lat, to na światło dzienne wychodzą coraz to nowsze fakty z jej burzliwej przeszłości, a filmowcy prześcigają się w kolejnych ekranizacjach biografii byłej synowej królowej Elżbiety II . Teraz do grona głośnych produkcji przedstawiających nie tylko charytatywną działalność księżnej, ale przede wszystkim prywatną sferę jej życia dołączył reżyser Pablo Larrain, który już pracuje nad swoim najnowszym filmem zatytułowanym „Spencer”. W sieci pojawiła się pierwsza fotografia z planu, na której możemy podziwiać wcielającą się w księżną Dianę, Kristen Stewart , która największy rozgłos zawdzięcza swojej pierwszoplanowej roli w sadze „Zmierzch”. Trzeba przyznać, że artystka, wbrew opinii wielu krytyków, tym razem perfekcyjnie wcieliła się w swoją bohaterkę. Patrząc na zdjęcie z planu aż trudno ją rozpoznać.  Zobacz także:  Księżna Diana miała przezwisko na kochankę męża. Było zabawne czy przerażające? Kristen Stewart jako księżna Diana w najnowszym filmie Pablo Larraina – „Spencer” Relacja pomiędzy księciem Karolem, a lady Dianą od zawsze była w centrum uwagi. Emocje wzbudzała nie tylko różnica wieku pomiędzy małżonkami, która wynosiła 13 lat, widoczny dystans pomiędzy nimi, ale także liczne plotki o romansie księcia Karola z zamężną Camillą Parker Bowles . Co więcej, w kuluarach huczało również od doniesień, że także blondwłosa piękność nie była wierna swojemu małżonkowi, przez co brytyjska rodzina królewska zmagała się z ogromnym kryzysem wizerunkowym. Teraz, gdy od tragicznej śmierci lady Di, w sierpniu 1997 roku, mijają...

Zachowanie księżnej Diany tuż przed ślubem z Karolem wskazywało, że nie chce tego zrobić? Na jaw wychodzą nowe fakty
ONS.pl
Newsy
Zachowanie księżnej Diany tuż przed ślubem z Karolem wskazywało, że nie chce tego zrobić? Na jaw wychodzą nowe fakty
Pomimo iż od ślubu księżnej Diany i księcia Karola minęło już niemal 40 lat, to popularność coraz to nowszych produkcji filmowych o brytyjskiej rodzinie królewskiej sprawia, że temat ich małżeństwa nadal budzi ogromne emocje. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty. Diana obawiała się relacji z synem królowej Elżbiety II?

Relacja pomiędzy księżną Dianą a najstarszym synem królowej Elżbiety II zawsze budziła wiele emocji. Kontrowersyjna była nie tylko różnica wieku pomiędzy małżonkami, która wynosiła 13 lat, widoczny dystans pomiędzy nimi, ale również głośne  plotki o rozwiązłości małżonków. W kuluarach aż huczało o romansie księcia Karola z zamężną Camillą Parker Bowles, ale także spekulowano, że i „królowa ludzkich serc” nie była wierna przyszłemu królowi, a jej młodszy syn Harry tak naprawdę nie ma w swoich żyłach krwi Windsorów. I choć od ślubu Lady Di i Karola minęło już niemal 40 lat to, co działo się pomiędzy parą nadal budzi ogromne emocje, szczególnie za sprawą głośnej produkcji Netflixa „The Crown”, czy najnowszego filmu „Spencer” w Kristen Stewart w roli głównej . Teraz na jaw wychodzą kolejne szczegóły z życia małżonków. Czyżby Diana tuż przed ślubem chciała zerwać zaręczyny? Księżna Diana tuż przed ślubem chciała zerwać z Karolem? Związek księżnej Diany i księcia Karola daleki był od wyidealizowanych obrazów książęcego małżeństwa sprzedawanych nam w komediach romantycznych czy bajkach Dinsney’a. W ich relacji zawsze był ktoś trzeci, o kogo Diana obawiała się od samego początku. Mowa o Camilli. Czułam się jak zwierzę prowadzone na rzeź. Byłam nieszczęśliwa. Choć nie próbowałam odwołać ślubu, to był to najgorszy dzień mojego życia. Krocząc do ołtarza, zauważyłam Camillę – te słowa, jakie Diana Spencer wypowiedziała już po rozwodzie z księciem Karolem, świat zapamiętał na zawsze. Teraz na jaw wychodzą kolejne mroczne szczegóły ich nieudanej relacji. Niedawno pisaliśmy o tym, że światło dzienne ujrzały listy księcia Karola do pokojówki , w...

To nie książę Karol miał ożenić się z księżną Dianą! Sekret wyjawiła była służąca
ONS.pl
Styl życia
To nie książę Karol miał ożenić się z księżną Dianą! Sekret wyjawiła była służąca
Księżna Diana miała wyjść za zupełnie innego członka rodziny królewskiej! Była dworska gospodyni wyjawiła jeden z największych sekretów Pałacu Buckingham

Brytyjska rodzina królewska od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mediów. Wielkie emocje wzbudzają nie tylko spektakularne kreacje najbliższych królowej Elżbiety II , ale przede wszystkim ich wzajemne sympatie, konflikty i animozje, a szczególnie wpadki oraz skandale z udziałem royalsów. Co więcej, od czasu premiery kontrowersyjnego serialu Netflixa „The Crown”, ukazującego dotąd nieznane dworskie życie, emocje związane z relacją między księżną Dianą, a księciem Karolem na nowo ożyły. By tego było mało, w najnowszym sezonie serii, poruszany jest wątek romansu Karola z jego wieloletnią sympatią Camillą, która obecnie od ponad 15 lat jest małżonką przyszłego króla. Popularność hitu Netflixa nie tylko doprowadziła do tego, że sympatycy royalsów zaczęli na nowo rozgrzebywać dawne rany związane ze zdradą księcia, ale również stworzyli liczne instagramowe i tiktokowe wyznania, mające na celu demonizowanie Camilli, przy jednoczesnej gloryfikacji Diany, co zmusiło Karola do opuszczenia dotychczasowego miejsca zamieszkania. Zobacz także:  Książę Karol został wyrzucony z pałacu! Co się stało? Teraz na jaw wyszły kolejne szczegóły z życia księcia Karola. Była gospodyni z Pałacu - Berry Andrews - w głośnym dokumencie „The Diana Story” opowiedziała o kulisach małżeństwa Diany i Karola. Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że to nie przyszły następca tronu miał zostać mężem „królowej ludzkich serc” lecz zupełnie inny członek rodu Windsorów! Księżna Diana miała poślubić zupełnie innego księcia. Dlaczego wyszła za Karola? Choć księżna Diana i książę Karol byli małżeństwem przez blisko 15 lat, kobieta gorzko wspominała dzień, w którym stanęła obok męża na ślubnym kobiercu. Idąc do ołtarza...

Nasze akcje
dr hab. n. med. Ewa Trznadel-Grodzka, ekspert Dermedic
Pielęgnacja
Skuteczna pielęgnacja cery wrażliwej - radzi specjalista dermatolog dr hab. n. med. Ewa Trznadel-Grodzka
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner
Avon oceniany jako marka luksusowa
Pielęgnacja
Avon oceniany jako marka luksusowa!
Partner
Szczotka prostująca Philips
Fryzury
Podgrzewana szczotka prostująca z jonizacją BHB885/00 od Philips sprawdzona przez Top Recenzentki!
Partner
Babyliss
Fryzury
Redaktorki sprawdziły prostownicę BaByliss dodającą włosom połysk. Jak sprawdziła się na 3 różnych typach włosów?
Partner