#Skincycling z kosmetykami L'Oréal Paris
Chcę testować
Soraya Probio
Chcę testować
Samarité Divine Acid Peeling
Chcę testować
Hagi Korzenna Pomarańcza
Chcę testować
Bielenda
Laureaci
Neutrogena hydro boost
Wyniki testu
Bioderma NAOS
Laureaci
Miya Cosmetics mySKINpro
Laureaci
maseczki do twarzy marki Ziaja
Laureaci
Suplementy diety Health Labs Care
Laureaci
Shecare Laboratories Total Revital Solution
Laureaci
Eveline Cosmetics - zestaw do makijażu
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
Ochronny duet od Miya Cosmetics
Laureaci
Nawilżający duet Miya Cosmetics
Laureaci
sera Bielenda Skin Clinic Professional
Laureaci
serum NIVEA LUMINOUS630®
Laureaci
Zestaw kosmetyków Klorane
Laureaci
Zestaw produktów Seysso
Laureaci
Kosmetyki Max Factor
Laureaci
Księżna Diana tak nienawidziła swojej macochy, że zepchnęła ją ze schodów
Photoshot ONS.pl , Tim Rooke/East News
Newsy

Księżna Diana tak nienawidziła swojej macochy, że zepchnęła ją ze schodów

Księżna Diana miała trudne dzieciństwo, do czego przyczyniła się jej relacja z macochą Raine Spencer. Lady Di pałała do niej nienawiścią. Dlaczego?

Od śmierci księżnej Diany minęły 24 lata, jednak jej burzliwe, pełne rozterek, skandali i wzruszających momentów życie nadal fascynuje sympatyków brytyjskiej monarchii pragnących dowiedzieć się jak najwięcej o swojej ulubienicy. Teraz, gdy 1 lipca bliscy księżnej Diany świętują 60. jubileusz jej urodzin, na jaw wychodzą nowe, głęboko skrywane fakty na temat byłej żony księcia Karola. Jak się okazuje "królowa ludzkich serc" miała w sobie nie tylko ciepłą, dobrą i opiekuńczą stronę, ale też mroczną. Jak ujawniła zagraniczna prasa, Lady Di miała poważny konflikt ze swoją macochą - Raine Spencer, której szczerze nienawidziła. Doszło nawet do tego, że księżna zepchnęła swoją macochę ze schodów!

Zobacz także: Na odsłonięciu pomnika Diany zabraknie Karola, ale również... Brytyjczycy w szoku!

Trudne życie księżnej Diany

Brytyjska rodzina królewska od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mediów. Wielkie emocje wzbudzają nie tylko spektakularne kreacje najbliższych królowej Elżbiety II, ale przede wszystkim ich wzajemne sympatie, konflikty i animozje, a szczególnie wpadki oraz skandale z udziałem royalsów. Teraz, wraz ze zbliżającą się 24. rocznicą śmierci Lady Diany, a także 60. jubileuszem jej urodzin, który wypada na 1 lipca, sympatycy royalsów z niezwykłą uwagą po raz kolejny pochylają się nad działalnością i prywatnym życiem "królowej ludzkich serc".

Zażyłość pomiędzy Dianą a przyszłym następcą brytyjskiego tronu od zawsze budziła wiele emocji. Kontrowersyjna była nie tylko różnica wieku pomiędzy małżonkami, która wynosiła 13 lat, widoczny dystans pomiędzy nimi, ale również plotki o licznych zdradach. Głośno mówiło się nie tylko o relacji księcia Karola z zamężną Camillą Parker Bowles oraz o tym, jak bardzo ich znajomość niszczyła Dianę, ale także spekulowano, że i blondwłosa piękność nie była wierna swojemu mężowi a jej młodszy syn Harry tak naprawdę nie ma w swoich żyłach błękitnej krwi Windsorów. By tego było mało, już sam ślub z Karolem był dla Diany bardzo traumatycznym doświadczeniem.

Zobacz także: Książę Harry nie jest synem księcia Karola?! Meghan Markle naciska na testy DNA

Czułam się jak zwierzę prowadzone na rzeź. Byłam nieszczęśliwa. Choć nie próbowałam odwołać ślubu, to był to najgorszy dzień mojego życia. Krocząc do ołtarza, zauważyłam Camillę – te słowa, jakie Diana Spencer wypowiedziała podczas kręcenia dokumentu o sobie, świat zapamiętał na zawsze.

Ślub Diany i Krola
ASSOCIATED PRESS/East News

Jeśli myślicie, że to właśnie małżeństwo z księciem Karolem najbardziej unieszczęśliwiło Dianę i negatywnie wpłynęło na jej psychikę, musimy wyprowadzić was z błędu. Okazuje się, że Lady Di miała wyjątkowo trudne dzieciństwo.

Nieszczęśliwe dzieciństwo księżnej Diany

Księżna Diana urodziła się 1 lipca 1961 roku jako córka hrabiego Edwarda Johna Spencera i jego żony Frances. Jej rodzice byli niezwykle rozczarowani kolejną córką i nie kryli swojego niezadowolenia z takiego obrotu spraw, gdyż bardzo liczyli na syna, dziedzica rodu. Para miała już dwie córki - Elizabeth i Cynthię, a także wyjątkowo traumatyczne doświadczenia. Małżeństwo bardzo mocno doświadczyła śmierci pierwszego syna, Johna, który przeżył zaledwie dziesięć godzin.

Obsesja na tym punkcie narodzin męskiego dziedzica doprowadziła do poważnych problemów w małżeństwie rodziców Diany. Ich relacja nie poprawiła się nawet, gdy kilka lat później żona hrabiego urodziła syna - Charlesa. Gdy Diana miała osiem lat, trwające niemal trzy dekady małżeństwo jej rodziców rozpadło się, a opiekę nad dziećmi przejął hrabia Edward John Spencer, w którego życiu z po kilku latach pojawiła się nowa kobieta - Raine McCorquodale - z którą ojciec Lady Di ożenił się w 1976 roku. Przebojowa rozwódka, której pierwszy mąż był zabójczo bogatym i tytułowanym mężczyzną, szybko została okrzyknięta łowczynią majątków. Również dzieci Spencera nie podchodziły do niej zbyt przychylnie, a nawet znalazły dla niej krzywdzące przezwisko - Acid Raine (kwaśny deszcz). Sama Diana nazywała ją także "kudłowłosą Raine" ze względu na jej natapirowaną czuprynę.

Nienawidziliśmy jej z całego serca, bo myśleliśmy, że chce zabrać od nas tatusia, i w istocie tak dokładnie było. Chciała wyjść za tatusia za mąż, to był jej główny cel, i tak się stało - mówiła Diana na głośnych taśmach, które spisał Andrew Morton. 

Księżna nie ukrywała, że od małego nie przepadała za macochą. Co więcej, doszło nawet do tego, że Diana zepchnęła Raine ze schodów!  Co do tego doprowadziło?

Raine Spencer - macocha księżnej Diany
John Knoote/ANL/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Księżna Diana zepchnęła macochę ze schodów

Gdy Raine McCorquodale poślubiła Spencera, Diana miała 15 lat. Nie podobało jej się, że macocha wprowadza w rezydencji swoje porządki, planuje remonty, zmienia całkowicie wystrój, a nawet zamierza wprowadzić rewolucyjny plan biznesowy, dzięki któremu posiadłość Spencerów miała na sobie zarobić. Przez pierwsze cztery lata małżeństwa Raine i ojca Diany, Lady Di tłumiła w sobie niechęć do macochy. Wszystko zmieniło się podczas próby ślubu jej brata z Victorią Lockwood. 

Kiedy mój brat się żenił, powiedziałam jej, co o niej myślę, i nie pamiętam, żebym kiedyś w życiu czuła taki gniew jak wtedy. Wypowiedziałam wtedy cały żal do niej, całej mojej rodziny. I wzięłam stronę mojej mamusi, a ona potem powiedziała, że to był pierwszy raz od dwudziestu dwóch lat, kiedy ktoś z rodziny się za nią ujął. Pamiętam, że po prostu skoczyłam jej do gardła [...] Powiedziałam: "Tak cię nienawidzę, gdybyś tylko wiedziała, jak bardzo my wszyscy cię nienawidziliśmy za wszystko, co zrobiłaś! Zrujnowałaś nasz dom, wydałaś pieniądze tatusia i po co to zrobiłaś, dlaczego?!” - wspominała w jednym z wywiadów księżna Diana.

Od tamtej pory Diana otwarcie okazywała macosze niechęć, a na ślubie z Karolem usadziła Raine na tyłach katedry z dala od bliskich. Później, kiedy małżeństwo z przyszłym monarchą okazało się nieporozumieniem, młoda księżna pozwoliła sobie na ujście emocji. Podczas jednego z przyjęć w latach 80. w napadzie furii Diana rzuciła się na Raine z pięściami i zepchnęła ją ze schodów.

Stało się to na schodach w salonie. Diana wściekle pokłóciła się z Raine, ponieważ była zdenerwowana, że jej własna matka została zignorowana w domu przodków. Popchnęła ją, a Raine spadła ze schodów. Była mocno posiniaczona i strasznie zdenerwowana - powiedziała Sue Howe, osobista asystentka hrabiny Raine Spencer.

Kiedy hrabia Spencer zmarł w 1992 roku, jego dzieci podobno wygnały Raine z rodzinnej posiadłości. Zaledwie dwa lata później Raine po raz kolejny stanęła na ślubnym kobiercu. Jej mężem został hrabia Jean-Francois Pineton de Chambrun. Wówczas nastąpił przełom w jej relacjach z Dianą. Panie zaczęły regularnie się spotykać, aż w końcu z największych wrogów zamieniły się w najlepsze przyjaciółki.

Zobacz także: Księżna Diana przed śmiercią wykonała ten telefon... Ostatnie słowa łamią serce

Księżna Diana i jej macocha Raine Spencer
Photoshot ONS.pl , Allstar Picture Library/Mary Evans Picture Library/East News

Nasze akcje
skincycling
Pielęgnacja
Rutyna pielęgnacyjna #SkinCycling - po jakie kosmetyki sięgnąć?
Współpraca reklamowa
Philips badanie
zdrowy uśmiech badanie
Styl życia
Poznaj sposób na piękny i zdrowy uśmiech
Współpraca reklamowa
trendy makijażowe
Makijaż
Skinimalism, 90’s Makeup i Dopamine Glam: odtwarzamy trendy makijażowe kosmetykami NYX, L'Oréal Paris i Maybelline
Współpraca reklamowa
Zdowy uśmiech
Styl życia
Uśmiech, a pewność siebie – badanie Wizaz.pl i SEYSSO
Współpraca reklamowa
syoss minisite
Fryzury
Zdrowe włosy to piękne włosy - poznaj sposoby na domową metamorfozę
Współpraca reklamowa
Test nowej kolekcji lakierów klasycznych GLOW HOLO od Semilac
Manicure
Przetestowałam nową kolekcję lakierów Semilac Glow Holo. Uzyskałam efekt lip gloss nails w minutę! [test redakcji]
Współpraca reklamowa
Skóra z niedoskonałościami - jakiej wymaga pielęgnacji i jak wpływa na codzienne życie? Badanie Wizaz.pl i marki Heath Labs Care
badanie wizaz
Pielęgnacja
Skóra z niedoskonałościami - jakiej wymaga pielęgnacji i jak wpływa na codzienne życie? Badanie Wizaz.pl i Health Labs Care
Współpraca reklamowa
SKINFLOODING
Pielęgnacja
Sprawdź, jak działa #skinflooding
Współpraca reklamowa