klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Dlaczego książę William nie nosi obrączki?
Newsy

Książę William nie nosi obrączki! Czyżby plotki o kryzysie w małżeństwie z Kate były prawdą?

Podczas gdy książę Harry nie rozstaje się ze ślubną obrączką, książę William nie nosi tego symbolu małżeństwa. Co na to księżna Kate?
Urszula Jagłowska
czerwiec 24, 2019

Dlaczego książę William nie nosi obrączki? Jest ona wyrazem wierności, miłości i uczciwości małżeńskiej. Księżna Kate od ponad ośmiu lat nie rozstaje się zarówno ze swoją obrączką, jak  i pierścionkiem zaręczynowym, ale na palcu jej ukochanego męża próżno szukać złotej ozdoby świadczącej o jego stanie cywilnym. Czyżby pojawiające się od kilku tygodni plotki o kryzysie w ich małżeństwie były prawdą? A może przyczynił się do tego niedawno ujawniony romans Williama z wieloletnią przyjaciółką Kate, Rose Handbury? Jak się okazuje, powód jest bardziej złożony.

Co Ida Nowakowska zrobiła, kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży? Jej reakcja mówi wszystko!

Dlaczego książę William nie nosi obrączki?

Problemy małżeńskie to pierwsze, co przychodzi do głowy, gdy słyszymy, że książę William nie nosi obrączki. Ale nic bardziej mylnego! Jak się okazuje, to wcale nie bliska zażyłość z Rose Handbury, czy konflikt z żoną wpłynął na decyzję księcia Williama, lecz… dworska etykieta.

Brak obrączki nie wynika ze złych intencji małżonka, to jeden z elementów zasad na brytyjskim dworze: mężczyźni nie powinni nosić biżuterii. Swego czasu zakaz noszenia biżuterii dotyczył nawet zegarków, ale dziś zasady są nieco luźniejsze – tłumaczy znawca etykiety William Hanson.

Ponadto, jak podkreśla Penny Junor, specjalistka od dworskiej etykiety, William nie lubi nosić biżuterii, dlatego też nigdy nie zobaczymy go z sygnetami czy z obrączką. Tak naprawdę książę nie miałby nawet czego nosić - podczas ceremonii ślubnej była tylko jedna obrączka i tylko William zakładał złoty krążek na palec Kate.

Co ciekawe, inni członkowie rodziny królewskiej różnie podchodzą do tradycji. Książę Filip nie nosi obrączki przez całe 70 lat u boku królowej Elżbiety. Z kolei książę Karol nosił obrączkę podczas swoich dwóch małżeństw - ale "ukrywał" ja pod sygnetem. Na dodatek, oba precjoza nosi zgodnie z brytyjską tradycją na małym palcu. Wyjątkiem w rodzinie królewskiej jest oczywiście Harry, który nie rozstaje się ze swoim symbolem miłości małżeńskiej i nosi go na serdecznym palcu.

Co myślicie o tej tradycji? Uważacie, że książę William słusznie nie nosi obrączki, a może powinien pójść w ślady swojego młodszego brata i dumnie nosić na palcu symbol małżeństwa? 

Zdjęcia: ONS/Instagram

Komentarze
Romans księcia Williama z przyjaciółką Kate
Newsy Książę William zdradzał Kate z jej przyjaciółką? Sprawa miała zakończyć się w sądzie...
Plotki o tym, że książę William ma romans, pojawiały się już od jakiegoś czasu. Teraz wreszcie prawda wyszła na jaw.
Milena Majak
marzec 30, 2019

Plotki o rozwodzie księcia Karola i księżnej Camilli to zaledwie wierzchołek góry lodowej niesnasek, jakie od kilku miesięcy wypływają z Pałacu Kensington. Teraz brytyjskie media spekulują, że Kate Middleton weszła na ścieżkę wojenną nie tylko z księżną Meghan , ale również ze swoją wieloletnią przyjaciółką,  Rose Handbury . Sprawa jest o tyle poważna, że ona i jej mąż zostali całkowicie wykluczeni z życia królewskiej elity. Padły również groźby sądowe. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal) Mar 11, 2019 o 11:28 PDT Książę William miał romans z przyjaciółką Kate Middleton? Była modelka i jej mąż milioner należeli do wąskiego grona najbliższych przyjaciół  Kate  i Williama w Anglii. Zamknięta grupa zyskała nawet swoja nazwę "turnip toffs" . Niestety z dnia na dzień ich relacja przestała być już tak zażyła. Kate zdecydowała się ukrócić kontakty z Rose. Jak informują brytyjskie tabloidy, miała nawet wymusić na mężu, aby ten również całkowicie zerwał z Rose jakąkolwiek znajomość. Właśnie po tak radykalnej decyzji księżnej Cambridge plotki przybrały na sile... Stosunki między nimi stały się napięte i nikt nie wie dlaczego. Przez lata bardzo wiele je przecież łączyło - czytamy w "The Sun". Jak donosi "Daily Mail", królewski ekspert Richard Ka y miał powiedzieć, że zarówno księżna, jak i mąż Rose Hanbury " rozważali kroki prawne ". Można po tym wnioskować, że sprawa między kobietami jest zdecydowanie bardziej poważna, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Przecież decyzja o pójściu do sądu jest stosunkowo radykalnym krokiem, wręcz ostatecznym. Zwykła kłótnia nie wchodzi tutaj w grę... Tym bardziej, że na Twitterze pojawił się post potwierdzający romans Williama i Rose ....

Przeczytaj
Meghan Markle książę Harry
ONS
Styl życia Dlaczego Meghan i Harry przestali trzymać się za ręce? Wcale nie chodzi o królewski protokół!
Jeszcze nie tak dawno byli do siebie wręcz "przyklejeni". Meghan Markle i książę Harry, jak para zakochanych nastolatków, nawet podczas oficjalnych uroczystości trzymali się za ręce. Odkąd zostali małżeństwem, drastycznie ograniczyli okazywanie sobie czułości. Wiemy dlaczego!
Matylda Nowak
lipiec 05, 2018

Zakochana para trzymająca się za ręce to uroczy i częsty widok, ale nie wśród członków brytyjskiej rodziny królewskiej! Tym bardziej rzucał się w oczy fakt, że książę Harry i Meghan Markle w okresie narzeczeństwa podczas oficjalnych wystąpień prawie zawsze mieli splecione dłonie . Jednak zaraz po ślubie książę i księżna Sussex drastycznie ograniczyli publiczności okazywanie sobie czułości . Pojawiły się podejrzenia, że takie "ochłodzenie" relacji między małżonkami jest podyktowane królewskim protokołem . Tymczasem okazuje się, że Harry i Meghan sami je sobie narzucili . Dlaczego? W imię... "profesjonalizmu". Zobacz także: Pierwsze oficjalne wystąpienie Meghan Markle bez Harry'ego. Zaliczyła aż... TRZY wpadki! Dlaczego Harry nie trzyma już Meghan za rękę? Wszyscy założyli, że Meghan i Harry są "ofiarami" królewskiego protokołu i odkąd są małżeństwem, muszą przestrzegać surowych zasad regulujących ich zachowanie oraz sposób, w jaki prezentują się światu. Tymczasem okazuje się, że ograniczenie czułości między świeżo upieczonymi małżonkami z protokołem nie ma nic wspólnego . Nie ma w protokole zasady, która mówiłaby, że nie wolno okazywać sobie uczuć podczas wypełniania oficjalnych obowiązków - przekonuje w rozmowie z magazynem "People" specjalistka od królewskiej etykiety, Myka Meier. Za to inny ekspert od królewskiego protokołu przekonuje, że prawdziwym powodem, dla którego księżna i książę Sussex przestali trzymać się za ręce jest ich potrzeba, żeby wyglądać podczas oficjalnych wystąpień bardziej "profesjonalnie" . Książę Harry czuje też pewnie mniejszą potrzebę trzymania Meghan za rękę w związku z tym, że sprawia ona wrażenie bardziej pewnej siebie. Księżna odnalazła się w swojej nowej roli i potrzebuje znacznie mniej emocjonalnego i fizycznego wsparcia od swojego męża - tłumaczy William Hanson. Zobacz także:...

Przeczytaj
Styl życia Księżna Kate zrezygnowała z noszenia pierścionka zaręczynowego
Kate od czasu zaręczyn niemal nigdy nie zdejmowała pierścionka z dużym, niebieskim szafirem. Dlaczego teraz się na to zdecydowała?
Laura Osakowicz
kwiecień 02, 2020

Na oficjalnym Instagramie pałacu Kensington możemy zobaczyć relacje z tego, jak  Kate i William wykonują swoje książęce obowiązki z domowego biura . Codzienną pracę ułatwia im z pewnością dostęp do technologi, na ten moment nie muszą więc opuszczać pałacu. Traktują oni poważnie nie tylko zalecenia o izolacji, ale także przestrzegają restrykcyjnych reguł dotyczących higieny.  Księżna Kate nie nosi pierścionka po księżnej Dianie Początkowo jednak rząd Wielkiej Brytanii potraktował pandemię koronawirusa z przymrużeniem oka i nie ograniczał swobód obywateli. Dziś wszyscy wyciągają z tego lekcję - notowanych jest tam coraz więcej zakażeń.  Zaraził się nawet następca tronu, książę Karol . Na szczęście dwór zapewnia, że Karol przeszedł zakażenie łagodnie.  Kate Middleton szczególnie mocno wzięła do siebie nowe zasady dotyczące higieny rąk i właśnie dlatego zrezygnowała z noszenia pierścionka, który otrzymała od Wiliiama , a który wcześniej należał do jego matki, księżnej Diany. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Catherine Duchess of Cambridge (@cambridgeroyalfamily) Mar 28, 2020 o 5:06 PDT Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Sally Springs Klarr, G.G. (@springscollection) Lis 28, 2017 o 9:20 PST Wszystko w obawie przed koronawirusem - okazuje się, że biżuteria na palcach to doskonała pożywka dla bakterii i wirusów . Zdaniem amerykańskiej agencji rządowej CDC, noszenie pierścionków bezpośrednio przyczynia się do rozprzestrzeniania potencjalnie śmiertelnych zarazków. Noszenie biżuterii utrudnia także mycie rąk, zaś każdorazowe zdejmowanie i dezynfekowanie pierścionka środkiem na bazie alkoholu mogłoby go po prostu...

Przeczytaj
Księżna Kate i książę William
ONS
Newsy Księżna Kate i książę William ujawnili prawdziwe imię syna! Tego nikt się nie spodziewał...
Kate i William długo kazali nam czekać na tę chwilę! Ale nareszcie podali do wiadomości publicznej imię swojego trzeciego dziecka. Wiemy po kim chłopiec odziedziczył imię!
Matylda Nowak
kwiecień 27, 2018

Wyczekiwana informacja pojawiła się na oficjalnym Twitterze Pałacu Kensington . Książę William i księżna Kate "z radością" poinformowali świat o imieniu - a w zasadzie imionach - swojego nowo narodzonego dziecka. Urodzony w poniedziałek chłopczyk będzie nazywał Louis Arthur Charles . The Duke and Duchess of Cambridge are delighted to announce that they have named their son Louis Arthur Charles. The baby will be known as His Royal Highness Prince Louis of Cambridge. pic.twitter.com/4DUwsLv5JQ — Kensington Palace (@KensingtonRoyal) 27 kwietnia 2018 Nowy następca tronu Louis jest  trzecim dzieckiem Williama i Kate . Para ma już syna George'a (urodzonego w 2013 r.) i córkę Charlotte (urodzoną w 2015 r.). Mały książę jest szóstym prawnukiem królowej Elżbiety II i piątym w kolejce pretendentem do bytyjskiego tronu . Pełny tytuł i imię chłopczyka to "Jego Królewska Wysokość Książę Cambridge Louis". Imię małego księcia - totalne zaskoczenie Wybór Williama i Kate zaskoczył fanów brytyjskiej rodziny królewskiej i bukmacherów. Imię Louis było u nich najniżej obstawiane - zajmowało ostatnie miejsce po Aleksandrze, Arturze, Albercie i Jamesie. Okazuje się, że nadając synowi imię Louis Arthur Charles William i Kate  oddali hołd dziadkowi chłopca – księciu Karolowi . Mały książę nosi imię ukochanego wuja i honorowego ojca chrzestnego swojego dziadka – zamordowanego w 1979 roku przez Irlandzką Armię Republikańską hrabiego Louisa Mountbattena . I to nie wszystko! Synek Kate i Williama otrzymał też dwa imiona, które nosi jego dziadek – Charles (czyli Karol) oraz Arthur (trzecie oficjalne imię księcia Karola). Zdjęcia: Twitter

Przeczytaj