klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Królowa Elżbieta II i książę Filip
East News/REX
Newsy

Książę Filip poprosił Elżbietę II, aby spełniła jego ostatnie życzenie! Królowa ulegnie? Nie będzie to proste

Książę Filip postanowił uregulować swoje sprawy i wyjawił królowej Elżbiecie II swoje ostatnie życzenie! Zaskakujące, o co poprosił!
Milena Tuzimek
marzec 24, 2021

Książę Filip zdaje sobie sprawę ze swojego stanu zdrowia i postanowił poprosić najbliższą mu osobę o spełnienie ostatniego życzenia. Co prawda mąż Elżbiety II wrócił już do domu po przebytej operacji serca i prawie miesięcznym pobycie w szpitalu, ale powrót do zdrowia w tym wieku jest zdecydowanie trudniejszy. Książę zdecydował się poprosić królową o spełnienie jego ostatniego życzenia. Zaskakująca prośba! Co na to Elżbieta II?

Pamiętne urodziny królowej Elżbiety II. Zamachowiec strzelił do niej 6 razy. Oto ciekawostki z życia monarchini

Książę Filip poprosił Elżbietę II, aby spełniła jego ostatnie życzenie! Królowa ulegnie?

Książę Filip niedawno opuścił szpital św. Bartłomieja w Londynie. Lekarze zdecydowali się wypisać męża Elżbiety II, a to oznacza, że stan zdrowia księcia cały czas się poprawia. Mimo wszystko 99-letni ojciec księcia Karola zdecydował się uporządkować swoją przeszłość i poprosił Elżbietę II o przebaczenie. Jak wiadomo głośna przeszłość księcia sprawiła, że para oddaliła się od siebie i już od wielu lat pojawiali się razem jedynie podczas oficjalnych imprez. 

Teraz serwis „Globe” informuje, że książę Filip postanowił poprosić żonę o przebaczenie. Dla niego to już ostatnia chwila na tego typu rozmowę. Głośne imprezy, zdrady, o których rozpisywały się zagraniczne media - o tym wszystkim królowa milczała, ale czy jest gotowa wybaczyć?

Filip czuje, że musi ją przebłagać. Będzie prosił o wybaczenie wszystkich swoich czynów, które zraniły Elżbietę. To jego ostatnie życzenie, żeby mu przebaczyła. Mieli do czynienia z niewiernością małżeńską. Podobnie jak większość arystokratów, Elżbieta przez lata zachowywała spokój i nie zadawała wielu pytań - czytamy w serwisie. 

Zobacz także: Książę Filip ostatni miesiąc spędził w szpitalu!  Co się dzieje z jego zdrowiem?

Książę Filip w czarnym garniturze na ślubie księżniczki Eugenii z Jackiem Brooksbankiem
East News

Niedawno książę Filip wyszedł ze szpitala. Jednak mąż królowej jest bardzo osłabiony i nie mógł nawet samodzielnie wsiąść do samochodu. Po opuszczeniu placówki książę spotkał się z Elżbietą II. To wtedy poprosił ją o przebaczenie?

Książę Filip opuszcza szpital
East News

 

 

 

 

Komentarze
Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi?
ONS.pl
Styl życia Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi
Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów. Sympatyków royalsów fascynują nie tylko restrykcyjne dworskie zakazy i nakazy, ale też relacje pomiędzy najbliższymi królowej Elżbiety II. Ekspertka od mowy ciała przeanalizowała, jak wyglądają stosunki między monarchinią a jej potomkami. Będziecie zaskoczeni!
Urszula Jagłowska
grudzień 09, 2020

Królowa Elżbieta II i książę Filip są małżeństwem od 73 lat. Choć o ich związku krążyły niezliczone legendy, oni wiernie trwają u swego boku i doczekali się czwórki dzieci – 72-letniego księcia Karola, 70-letniej księżniczki Anny, 60-letniego księcia Andrzeja oraz 56-letniego księcia Edwarda. I pomimo iż to właśnie Karol od lat jest na ustach wszystkich, wielu fanów korony wciąż zadaje sobie pytanie, dlaczego reszta jego rodzeństwa usunęła się w cień i jakie właściwie ma relacje ze swoją władczą i bezkompromisową matką. Sprawy nie ułatwia fakt, że członkowie rodziny królewskiej są zobowiązani do przestrzegania ścisłych zasad etykiety, jakie muszą zachowywać podczas publicznych wystąpień, dlatego też liczne animozje czy sympatie pomiędzy nimi są trudne do rozszyfrowania. Na szczęście z pomocą przychodzi język ciała. To właśnie dzięki subtelnym gestom w postawie, czy mimice możemy rozszyfrować, jak wyglądają ich wzajemne stosunki.  Zobacz także:  Królowa Elżbieta nie ma skrupułów. Zakazała w pałacu ulubionego dania księcia George'a Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi? Fani brytyjskiej rodziny królewskiej często zastanawiają się, jak Elżbieta II sprawdza się w roli matki i czy ma swojego ulubieńca, którego bardziej faworyzuje od innych. Do tego wiele wątpliwości budzi fakt, czy monarchini jest perfekcyjną mamą jedynie na pokaz, czy naprawdę łączą ją bliskie relacje z pociechami. Sprawy nie ułatwia kultowy już serial „The Crown” obnażający życie na brytyjskim dworze, a także doniesienia, że to właśnie książę Filip spędzał więcej czasu ze swoimi dziećmi niż jego małżonka . Przypominamy, że brytyjskie tabloidy wielokrotnie rozpisywały się, że Filip wychowywał potomków silną ręką, wielokrotnie na nich...

Przeczytaj
Książę Harry coraz bardziej łysieje. Widać mu ogromne prześwity
Fryzury Książę Harry coraz bardziej łysieje. Widać mu ogromne prześwity
"Klątwa Windsorów" postępuje i tym razem to książę Harry walczy z postępującym łysieniem. Tak źle jeszcze nie było...
Milena Majak
marzec 02, 2020

Mimo że początkowo nic nie wskazywało na to, że książę Harry też będzie walczył z tą chorobą, tak się właśnie stało. Na czubku głowy formuje mu się całkiem sporych rozmiarów łysina , która jeszcze do niedawna nie była aż tak widoczna. Czyżby to była wina ostatnich zawirowań w życiu rodzinnym ? Książę Harry coraz bardziej łysieje Łysienie to problem, który w rodzinie Windsorów krąży od pokoleń . Zanim książę Filip wkroczył w dość sędziwy wiek, z przodu włosy zaczęły mu się znacząco przerzedzać. Podobny problem ma również książę Karol. W przypadku księcia Williama , łysinę na początku można było zauważyć na czubku głowy, a później również na środku. Prawdopodobieństwo, że w taki sam sposób zacznie łysieć jego młodszy brat Harry, jest zatem całkiem spore. U wszystkich problem rozpoczął się po 30. roku życia ... Rude kędziory Harry'ego to przeszłość. Ostatnie miesiące wyraźnie odbiły piętno nie tyle na jego stanie zdrowia, co na wyglądzie. Wzmożone wypadanie włosów zauważyły brytyjskie media. Wnuk królowej Elżbiety przyleciał do Anglii z wizytą i spotkał się z Johnem Bon Jovi. Paparazzi nie odstępowali go jednak na krok, a wielu z nich robiło nawet zbliżenia na głowę księcia .  Zdjęcie po lewej zrobiono w 2018 roku, a to po prawej pochodzi właśnie z ostatniego spotkania w Anglii: Zdjęcie: PETER PARKS/AFP/East News; Doug Peters/Press Association/East News Łysina już dwa lata temu była widoczna, ale możecie zauważyć, że rudawy meszek jeszcze odrobinę ją zasłaniał. Teraz jednak Harry będzie musiał zmierzyć się z problemem . Obawiamy się, że ani wcierki , ani magiczne tabletki na porost włosów tutaj nie pomogą... Zagraniczna plotka głosi, że książę Harry ma zamiar poddać się operacji przeszczepu włosów . Na razie jednak nikt nie skomentował tych doniesień.  Zdjęcie główne:...

Przeczytaj
Królowa Elżbieta II rezygnowała ze świątecznej tradycji! Jej pracownicy będą niezwykle rozczarowani
ONS.pl
Newsy W tym roku pracownicy królowej Elżbiety II będą rozczarowani! Monarchini zrezygnowała ze świątecznej tradycji
Królowa Elżbieta II niezmiennie od 1952 roku kultywowała niezwykłą świąteczną tradycję. Tym razem jej poddani będą zaskoczeni. Po 68 latach monarchinii postanowiła zrezygnować z bożonarodzeniowych zwyczajów, z której do tej pory słynęła. Skąd taka decyzja?
Urszula Jagłowska
grudzień 04, 2020

Brytyjska rodzina królewska tuż obok dworskiej etykiety oraz obszernej listy zakazów i nakazów charakteryzuje się również licznymi tradycjami. Do jednej z nich należą bożonarodzeniowe obrządki w towarzystwie pracowników Pałacu Buckingham, które zapoczątkował dziadek królowej Elżbiety II, Jerzy V, a które monarchini kultywuje od 1952 roku, kiedy to została królową Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego, że najnowsze niespodziewana decyzja babci księcia Williama i księcia Harry’ego zaskoczyła wszystkim. Pierwszy raz od 68 lat, królowa Elżbieta II postanowiła zerwać ze swoimi zwyczajami. Miała bardzo ważny powód. Królowa Elżbieta II zrywa z bożonarodzeniową tradycją na brytyjskim dworze Każdego roku w grudniu, królowa Elżbieta II dzieli się z pracownikami duchem świąt, osobiście wręczając wybranym członkom swojego personelu wyszukane prezenty w podziękowaniu za lojalną służbę. Nie spodziewajcie się jednak premii ani voucherów na zakupy! W pałacu od lat tradycyjnym upominkiem pozostaje świąteczny pudding ,  którego nie może zabraknąć na żadnym brytyjskim stole. Tej zimy jednak to kultowe wydarzenie ulegnie poważnej zmianie. Po pierwsze władczyni oraz jej mąż, książę Filip pierwszy raz od 30 lat nie spędzą Bożego Narodzenia w Sandringham, lecz w zamku Windsor. Po drugie, ceremonia rozdania prezentów pracownikom została odwołana, a wszystko przez wciąż rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa . Czy to oznacza, że 1500 pracowników królewskiego dworu pierwszy raz od wielu lat nie otrzyma od królowej świątecznych upominków? Nic bardzie mylnego! Korona podjęła decyzję o wysłaniu podarunków pocztą wraz z dołączonymi kartkami w wyrazami podziękowań na wierną współpracę.  ...

Przeczytaj
królowa Elżbieta i książę Filip
ONS
Styl życia Jak książę Filip nazywa królową Elżbietę, gdy są tylko we dwoje? Będziecie zaskoczone :)
Nie "kochanie" ani "kotku", a tym bardziej nie "wasza wysokość"! Książę Filip ma dla małżonki specjalny przydomek...
Agata Kufel
październik 06, 2017

Królowa Elżbieta i książę Filip są małżeństwem już grubo ponad pół wieku - w listopadzie tego roku minie dokładnie 70(!) la t od dnia, w którym młodziutka następczyni tronu poślubiła przystojnego księcia. Mimo tak długiego stażu, królewska para wciąż potrafi zaskakiwać. Jesteście ciekawe, jak książę zwraca się do żony, gdy są sami? :) Jak książę Filip nazywa królową Elżbietę? Ona - chłodna, nieco wyniosła i zawsze bez zarzutu . On - kontrowersyjny, znany z niestosownych wypowiedzi , które uwielbiają cytować dziennikarze. O ich związku na przestrzeni lat mówiono różne rzeczy - chociaż zaczął się od wielkiej miłośc i (13-letnia Elżbieta miała zakochać się w wysokim blondynie od pierwszego wejrzenia), nie był wolny od kryzysów ( książę Filip miał podobno pewne problemy z wiernością ). Mimo wszystko publicznie zawsze występują jako zgodne małżeństwo . A jak to wygląda za zamkniętymi drzwiami? Według brytyjskich mediów książę ma dla żony osobliwy przydomek , który może być tłumaczony jako nazwa pewnego... warzywa. Chodzi o określenie "my little cabbage", czyli w dosłownym przełożeniu "moja kapustko" . Ten zwrot można też traktować jako angielską wersję francuskiego "mon petit chou" , który w tej odsłonie znaczy po prostu "moja droga". Jednak co ciekawe, w filmie biograficznym "Królowa" z 2006 roku pojawia się samo słowo "cabbage" - scenarzysta deklaruje, że wykorzystał autentyczny przydomek , o którym dowiedział się z "godnego zaufania źródła". Cóż, niezależnie od jego etymologii, to przezwisko wydaje nam się bardzo zabawne - zwłaszcza w odniesieniu do dumnej Elżbiety :) Życie rodziny królewskiej z pewnością skrywa niejeden taki "smaczek" - sama królowa swego czasu była nazywana "Garym" , gdy mały książę William nie władał jeszcze w pełni ojczystym językiem. W tym...

Przeczytaj