klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Krzysztof Krawczyk
Tadeusz Wypych/REPORTER
Newsy

Krzysztof Krawczyk przeszedł dramatyczne chwile w życiu. Choroba żony i uzależnienie to nie wszystko

Krzysztof Krawczyk przeszedł długą drogę, zanim znalazł miłość u boku Ewy. Kariera przyniosła mu wiele dobrego, jednak była często powodem jego problemów. To dlatego w obliczu koronawirusa mówił o kolejnej walce, którą musi stoczyć.
Redakcja Wizaz.pl
kwiecień 05, 2021

Wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła fanami jednego z najbardziej rozpoznawalnych barytonów w Polsce. Niedawno artysta trafił do szpitala po zarażeniu się koronawirusem. Pisał wtedy do fanów, żeby ci wsparli go modlitwą. Odniósł się też do tego, że pokonanie choroby będzie jego kolejną walką w życiu.

Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę,jeszcze jedną w moim życiu walkę! Nie wiem jak będzie z moją Ewą, która jeszcze nie ma wyniku, ale jest na kwarantannie w domu. Milknę - pisał we wtorek 23 marca na Facebooku Krzysztof.

Niedługo po wyjściu ze szpitala Krzysztof Krawczyk zmarł. Jeszcze w niedzielę publikował treści w swoich mediach społecznościowych. Według informacji, przyczyną nie był jednak COVID-19. 

Zobacz także: Nie żyje Krzysztof Krawczyk - informację o śmierci potwierdziła żona artysty

Tak wyglądały ostatnie chwile Krzysztofa Krawczyka. Mówił o żonie, że jest "promykiem słońca", a tuż przed śmiercią opublikował wpis...

Problemy w życiu Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk należał do artystów polskiej sceny muzycznej, którzy musieli znieść wiele cierpienia, żeby móc cieszyć się sławą. Już w dzieciństwie spotkała go pierwsza tragedia. Jako 16-latek pożegnał swojego ojca. Jego ukochany tata zmarł, a Krzysztof przejął rolę głowy rodziny, wspierając pogrążoną w żałobie matkę. Musiał iść do pracy, żeby wspomóc rodzinę finansowo. Jak przyznał, miała tylko 1200 złotych renty i dwoje dzieci na utrzymaniu. Piosenkarz był tak wściekły na los, jaki go spotkał, że podczas pogrzebu swojego ojca wykrzyczał, że Boga nie ma. Z tą myślą żył przez następne lata. 

Krzysztof Krawczyk
Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W 1968 roku wraz z kolegami Krawczyk założył zespół Trubadurzy, w którym był wokalistą. To właśnie on przyniósł mu sławę i rozpoznawalność. Artysta żył, jakby jutra miało nie być. Korzystał z uroków bycia gwiazdą i cieszył się powodzeniem kobiet. Wdawał się w liczne romanse i bawił w towarzystwie płci pięknej. Nawet kiedy postanowił wziąć za żonę Grażynę Adamus, jego życie się nie zmieniło. Między innymi przez zdrady i nową miłość Krawczyka rozwiedli się po kilku latach.

Halina Żytkowiak, w której zauroczył się wokalista, dołączyła do jego zespołu. Szybko została jego żoną, a ich miłość rozkwitła. To z nią miał syna Krzysztofa Igora. Piosenkarz zdawał się ustatkować, do czasu aż rozpoczął karierę solową i zaczął sam wyjeżdżać w trasy koncertowe - po całym świecie. Razem z żoną postanowili wylecieć do Stanów Zjednoczonych, m.in. żeby uciec przed decyzją Radiokomitetu o zablokowaniu twórczości Krawczyka w mediach. Nie udało się podbić tamtejszego rynku, więc musiał podejmować się prac dorywczych. Halina zajmowała się głównie domem. To wtedy na jego drodze znowu pojawiły się kobiety.

Krzysztof Krawczyk
Lukasz Kalinowski/East News

Ewa, jego obecna żona była barmanką w Chicago. Kiedy Krzysztof ją poznał, od razu się zakochał. 14 lat młodsza kobieta początkowo unikała kontaktu, jednak wdała się w romans z Krawczykiem, który  po rozmowie z synem wyprowadził się z domu i zamieszkał z nową partnerką. Rozwiódł się tym samym z Haliną. To wtedy pobrał się z Ewą i wrócił z nią do Polski. Sielanka nie trwała długo, bo okazało się, że jego ukochana ma guza na nerce. To załamało artystę, który nie mógł odnaleźć się w życiu i na scenie muzycznej. Krzysztof Krawczyk wrócił wtedy do modlitwy. Przez czy czas zmagał się z uzależnieniem od leków.

Ewa wyzdrowiała, jednak nie skończyły się problemy. W 1988 roku wokalista zasnął za kierownicą podczas podróży z Kołobrzegu do Warszawy. Jego żona wypadła przez przednią szybę, jednak nie odniosła poważnych obrażeń. Jego syn doznał stłuczenia pnia mózgu, dodatkowo złamał szczękę, nogę i rękę. Krzysztof miał natomiast złamaną szczękę i pękniętą żuchwę. Wypadek sprawił, że Krawczyk się nawrócił. Od lat Krzysztof Krawczyk był ceniony za twórczość. Pojawiał się na scenie muzycznej, zaznaczając swoją obecność.

Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi! - pisał jeszcze niedawno z miłością w sercu do żony.

Z pewnością będzie nam go brakowało...

Komentarze
ONS
Styl życia Miał tylko 53 lata. Cały świat żegna George'a Michaela
To zły rok... odeszła kolejna wielka postać. W Boże Narodzenie zmarł artysta, którego znamy m.in. z utworu "Last Christmas".
Agnieszka Pulikowska
grudzień 26, 2016

W ten rodzinny czas, świat obeszła smutna wiadomość. Wokalista i kompozytor, George Michael zmarł wczesnym popołudniem 25 grudnia. Miało to miejsce w hrabstwie Oxfordshire. Jego rzecznik podał:   Z wielkim smutkiem możemy potwierdzić, że nasz ukochany syn, brat i przyjaciel George odszedł w spokoju w swoim domu w trakcie świąt. Rodzina prosi, aby w tym trudnym i emocjonalnym momencie uszanować jej prywatność, dlatego na tym etapie nie będziemy udzielać dalszych komentarzy na ten temat.  Artysta od jakiegoś czasu miał problemy zdrowotne. Poza tym sam przyznawał, że nie stronił od używek. Mówił, że pali ok. 25 jointów dziennie. Ponoć sięgał też po kokainę, czy ecstasy. Jak podaje menadżer George'a Michaela, Michael Lippman, przyczyną śmierci prawdopodobnie była niewydolność serca.  Już w 2011 roku docierały do nas niepokojące informacje o stanie zdrowia piosenkarza. Jak przypomina Daily Mail, wtedy to borykał się z ostrym zapaleniem płuc . Artysta nie mógł oddychać, był w śpiączce. Przeprowadzono u niego zabieg tracheotomii. Swoją karierę rozpoczynał jako 17-latek. Dał się poznać dzięki takim hitom, jak  "Wake Me Up Before You Go-Go", czy "Last Christmas" , które wydał z Wham! Karierę solową rozpoczął w 1987 roku, w trakcie której stworzył takie hity jak "Freedom! '90", "Too Funky", "Freeek" czy "Jesus To A Child" . Artysta sprzedał ponad 100 milionów płyt. Fani na całym świecie pogrążają się w żałobie. Wielu z nich podkreśla, że odszedł w dniu, w którym króluje jeden z jego największych przebojów...  Tak go żegnają gwiazdy. Elton John na swoim Instagramie umieścił zdjęcie z podpisem:  Jestem w głębokim szoku. Straciłem ukochanego przyjaciela – najmilszą, szczodrą duszę i genialnego artystę. Moje serce jest z jego rodziną, przyjaciółmi i wszystkimi fanami. I am in deep shock. I have lost a beloved friend - the kindest,...

Przeczytaj
Mikołaj Krawczyk
Instagram@mikolaj_krawczyk_official
Newsy Mikołaj Krawczyk po raz pierwszy pokazał synów! Do kogo są bardziej podobni?
Synowie Anety Zając i Mikołaja Krawczyka zadebiutowali na Instagramie! Robert i Michał mają już dziewięć lat i stają się coraz bardziej podobni do ojca.
Milena Majak
sierpień 17, 2020

Do tej pory wizerunek synów Anety Zając i Mikołaja Krawczyka  był pilnie strzeżony. Szczególnie matka chłopców dbała o to, aby chłopcy nie pojawiali się w mediach społecznościowych. Nie od dziś jednak wiadomo, że byli małżonkowie pozostają w konflikcie , więc pozostaje pytanie, czy opublikowanie wizerunku chłopców było uzgodnione. Jak wyglądają synowie Anety Zając i Mikołaja Krawczyka? Mimo że Mikołaj Krawczyk do tej pory zasłaniał twarze Roberta i Michała na zdjęciach, na przykład graficznym elementem w postaci okularów słonecznych, tym razem zdecydował się tego nie robić. Relacje byłych małżonków już wiszą na włosku - czy ta sytuacja może je dodatkowo pogorszyć?  Innego zdania są fani Mikołaja Krawczyka. Pod zdjęciem, które aktor dodał na Instagram, pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których fani zachwycają się urodą bliźniaków . Super, że w końcu pokazałeś twarze chłopaków.   Chłopcy prześliczni. Wow chłopcy są wspaniali , przystojniaki. Chłopcy przystojni jak tata. Przyglądając się Robertowi i Michałowi rzeczywiście można zauważyć zdecydowanie większe podobieństwo do ojca .         Wyświetl ten post na Instagramie.                       Post udostępniony przez Mikołaj Krawczyk Official (@mikolaj_krawczyk_official) Sie 16, 2020 o 9:06 PDT Na zdjęciu znalazła się również obecna żona Mikołaja Krawczyka. Jest także ich córeczka, Konstancja, teściowa i syn  Sylwii Juszczak ze związku z architektem  Tomaszem...

Przeczytaj
Mikołaj Krawczyk Aneta Zając
ONS
Styl życia Mikołaj Krawczyk i Aneta Zając w sądzie! Aktor chce płacić mniejsze alimenty na rzecz dzieci. Ma rację?
To już pewne - pokój między Anetą Zając a jej byłym partnerem, Mikołajem Krawczykiem był chwilowy! Była para spotkała się w sądzie - poszło o alimenty. Tym razem jednak Krawczyk wytoczył przeciwko matce swoich dzieci potężne działa...
Matylda Nowak
czerwiec 06, 2018

Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk byli parą idealną! Spotkali się na planie serialu "Pierwsza miłość" i przez 7 lat byli nie rozłączni. W 2011 roku na świat przyszły ich dzieci - Michał i Robert. Niecały rok po narodzinach bliźniąt Krawczyk rozstał się z Anetą i związał się z Agnieszką Włodarczyk. Aktor podkreślał jednak, że spotyka się z dziećmi i płaci alimenty. Mikołaj Krawczyk i Aneta Zając - chwilowe zawieszenie broni Nowy związek Mikołaja Krawczyka, który w 2015 roku rozstał się z Włodarczyk, żeby związać się z Sylwią Juszczak , wpłynął zaskakująco pozytywnie na jego relację z Zając. Dzięki wstawiennictwu Juszczak (od końca 2017 roku żony Mikołaja) Krawczyk zaczął się dogadywać z byłą partnerką i regularnie płacić alimenty - w sumie 3 tysięcy złotych miesięcznie. Zmiana na lepsze w relacji Krawczyk-Zając nie była jednak długotrwała. Kilka dni temu Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk  pojawili się w sądzie. Z wokandy wynika, że Mikołaj Krawczyk jest powodem, a pozwanymi - synowie Michał i Robert. Aneta Zając występuje w procesie jako przedstawiciel ustawowy synów. Zobacz także:  Sylwia Juszczak i Mikołaj Krawczyk są małżeństwem! Okazuje się, że wzięli potajemny ślub Post udostępniony przez Aneta Zajac (@anette.zajac) Kwi 24, 2018 o 7:17 PDT Mikołaj Krawczyk pozwał Anetę Zając! O co chodzi? Dlaczego pozwane są dzieci? Chodzi o wysokośc alimentów, ktore dostają chłopcy. Jak tłumaczy reprezentująca Mikołaja Krawczyka prawniczka, Anna Borkowska, aktor zdecydował się na tak drastyczne środki ze względu na swoją miłość do synów:  Mój klient jest zdeterminowany, bo chce być obecny w życiu swoich dzieci, a tymczasem musi walczyć o każdy dodatkowy dzień, o każdą dodatkową godzinę spędzoną z nimi  - powiedziała Borkowska w rozmowie z tygodnikiem "Twoje Imperium" - To, co ukazuje się w mediach na jego...

Przeczytaj
Nie żyje Piotr Krajewski
East News
Newsy Nie żyje Piotr Krajewski. Była żona projektanta gwiazd opublikowała poruszające pożegnanie 
Piotr Krajewski nie żyje. Smutną wiadomość przekazała była żona artysty. Znany projektant od dawna zmagał się z chorobą nowotworową.
Redakcja Wizaz.pl
grudzień 12, 2020

Ta wiadomość wstrząsnęła światem mody. Piotr Krajewski nie żyje! Jeden z najbardziej charyzmatycznych malarzy i ulubionych projektantów gwiazd zmarł w wieku 64 lat. O śmierci artysty poinformowała jego była żona, Ewa, która opublikowała w sieci poruszające pożegnanie. Nie żyje Piotr Krajewski Zaledwie kilka miesięcy temu lekarze zdiagnozowali u Piotra Krajewskiego ciężką chorobę. Projektant walczył z drobnokomórkowym rakiem IV stopnia, jak  informują media, specjaliści dawali mu jedynie kilka tygodni życia. Niestety, dziś śmierci artysty poinformowała jego była żona – Ewa. Piotr Krajewski odszedł w niedzielę, 12. grudnia, w godzinach porannych.  Dziś o 8:00 rano po kilku miesiącach walki z chorobą nowotworową Piotruś odszedł do Pana. Dzień, w którym mogłam powiedzieć Tobie "tak", był najpiękniejszym dniem w moim życiu. Piotrusiu Tylko Ty potrafiłeś żartować ze wszystkiego, i tylko Ty miałeś najlepszy dystans do wszystkiego, To właśnie Ty nauczyłeś mnie, jak żyć i dzielić się własnym życiem. Zamieszkałeś w moim sercu i już na zawsze w nim pozostaniesz. Dziękuję za wszystkie lata spędzone razem. To, co przeżyliśmy, co czuliśmy, to tylko My wiemy. Wiele pięknych chwil i ważnych wydarzeń, Wzruszeń, przeżyć, jak i spełnionych marzeń. To była niezapomniana podróż życia. Do zobaczenia Mój Największy i Jedyny Przyjacielu, Miłości Mojego Życia!!! Kocham Cię!!! Mój Aniele świeć najjaśniejszym białym światłem. Spotkamy się w naszym błękitnym wszechświecie   – pożegnała artystę jego była żona.          Wyświetl ten post na Instagramie.                  ...

Przeczytaj