tonik bielenda professional
Chcę testować
Tonik Loreal Paris
Chcę testować
Produkty Inveo
Wyniki testu
farba garnier
Chcę testować
booster vichy
Chcę testować
kosmetyki yumi
Chcę testować
Pomadki Lip Me Up
Wyniki testu
produkty pierre fabre oral care
Laureaci
produkty latopic
Laureaci
kosmetyki sylveco
Laureaci
kosmetyki miya cosmetics
Laureaci
krem nivea
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
kosmetyki loreal paris
Laureaci
kosmetyki kiko milano
Laureaci
test wizażanek
Laureaci
kosmetyki vichy liftactiv specialist
Laureaci
cicaplast balsam b5
Laureaci
Płyn micelarny do demakijażu twarzy i oczu Beauty Booster od Lift4Skin
Laureaci
La roche-posay
Laureaci
Królowa Elżbieta krytykowana za decyzję
HANDOUT/AFP/East News
Newsy

Kontrowersyjna decyzja królowej Elżbiety tuż przed samymi świętami. Brytyjczycy są wściekli

Już dawno żadna decyzja królowej Elżbiety nie wywołała tak dużych kontrowersji. Wielu Brytyjczyków wyraziło ostry sprzeciw wobec tego, co wydarzyło się niedawno w zamku Windsor. Jej Wysokość narobiła sobie wrogów tuż przed samymi świętami?

Ceremonie z udziałem królowej Elżbiety zawsze wzbudzają duże zainteresowanie Brytyjczyków. Nie inaczej było tym razem, gdy monarchini po raz kolejny przyznała tytuł szlachecki znanej osobie, urodzonej w Wielkiej Brytanii. Po środowej uroczystości jednak nadal nie ucichła zagorzała dyskusja. Wielu obywateli jest zdania, że w zamku Windsor doszło do fatalnej pomyłki. Wygląda na to, że w okresie przedświątecznym royalsi zyskali mnóstwo nieprzychylnych opinii.

Warto przypomnieć, że w ubiegłą środę królowa Elżbieta zaprosiła do jednej ze swoich najsłynniejszych rezydencji Lewisa Hamiltona. Znany sportowiec otrzymał tytuł szlachecki. Według dużej części obywateli Wielkiej Brytanii Jej Wysokość popełniła duży błąd. Dlaczego wokół tej decyzji pojawiło się tyle kontrowersji?

Paznokcie sweterkowe - jak je zrobić w domu? TOP 5 inspiracji z Instagrama

Brytyjczycy wyśmiewają wybór królowej Elżbiety

Od początku tego roku było wiadomo, że Lewis Hamilton znajduje się na liście osób, którym królowa Elżbieta może nadać tytuł szlachecki. Już wtedy nominacja wywołała niemałe kontrowersje. Przez większość czasu jednak Brytyjczycy mieli nadzieję, że ostatecznie do tego nie dojdzie. W środę 15 grudnia w zamku Windsor odbyła się uroczysta ceremonia, podczas której sportowiec ostatecznie otrzymał tytuł honorowy. Po tym wydarzeniu w mediach społecznościowych wybuchła burza, a oficjalny Instagram royalsów zalała fala krytyki.

Zobacz także: Królowa Elżbieta odwołała uroczysty obiad. Musiała zerwać ze świąteczną tradycją

Skoro nie po raz pierwszy królowa Elżbieta przyznała tytuł rycerski sportowcowi, skąd wzięło się tyle głosów sprzeciwu? Warto przypomnieć, że w listopadzie Jej Wysokość wręczyła Order Imperium Brytyjskiego piłkarzowi z Manchesteru za angażowanie się w charytatywną pomoc dzieciom z biednych rodzin. Należy jednak wziąć pod uwagę, że sytuacja z Lewisem Hamiltonem wygląda nieco inaczej. Zdaniem poddanych Brytyjczyk nie zasłużył na taki zaszczyt.

Królowa Elżbieta II
Rex Features/East News

Pod zdjęciami, na których jeden z najsłynniejszych kierowców Formuły 1, można znaleźć wiele prześmiewczych komentarzy w stylu "Sir Tax Dodger". Takim określeniem Anglicy opisują osobę, która unika płacenia podatków. Nie jest żadną tajemnicą, że Lewis Hamilton obecnie jest rezydentem Monako - kraju, który przez bardzo długi czas uchodził za raj podatkowy. Sportowcowi zarzuca się, że nie wspiera lokalnej gospodarki i nie może pochwalić się zasługami dla ojczyzny. Potwierdzają to również eksperci, którzy nie popierają decyzji królowej Elżbiety.

Nie zasłużył na to wyróżnienie. Tylko ludzie, którzy naprawdę zrobili coś pożytecznego dla kraju, powinni zostać pasowani na rycerza - oświadczył Bernie Ecclestone, były szef Formuły 1.

Jeszcze surowsi w swoich ocenach są zwykli obywatele Wielkiej Brytanii, którzy jasno wyrażają swoje niezadowolenie i uznają niedawną ceremonię w zamku Windsor za nieporozumienie. Royalsi mogli w ostatnim czasie przeczytać na swoim Instagramie mnóstwo gorzkich słów.

Królowa elżbieta II przy biurku w święta
STEVE PARSONS/AFP/East News

Co wy na to, by może tak przyznawać tytuły szlacheckie osobom, którzy naprawdę pomagają ludziom? Lekarzom, pielęgniarkom, naukowcom czy pracownikom opieki społecznej?

Otrzymał tytuł szlachecki za to, że wygrał kilka wyścigów?!

A już myślałem, że tegoroczny grudzień nie może być tak kiepski jak poprzedni

To obraża wszystkich ludzi. Nie mogę znieść tego, jak on [przyp. red. - Lewis Hamilton] się zachowuje

Absurd. Za co konkretnie? Za niepłacenie podatków? Ten tytuł już całkowicie stracił na znaczeniu - czytamy w komentarzach.

Były szef Formuły 1 również mógł otrzymać wyróżnienie szlacheckie. Bernie Ecclestone nadal jednak nie ma przed swoimi imieniem i nazwiskiem tytułu "Sir", ponieważ... odmówił! Brytyjczyk uznał, że nie zasługuje na ten honorowy gest ze strony korony, ponieważ - jego zdaniem - nie miał dużego wpływu na życie obywateli.

Królowa Elżbieta musiała przypomnieć Lewisowi Hamiltonowi o dobrych manierach

Wygląda na to, że królowa Elżbieta tuż przed świętami rozgniewała znaczną część swoich poddanych. Co ciekawe, Lewis Hamilton już kiedyś spotkał się z monarchinią. Wówczas nie przestrzegał etykiety i został upomniany przez Jej Wysokość, do czego sam później się przyznał. Kierowca w 2009 roku otrzymał zaproszenie na uroczysty obiad i mógł usiąść obok samej Jej Wysokości.

Harry w wywiadzie z Oprah nie chce zemścić się na królowej, lecz… Williamie?! „Zawsze był gorszy od swojego brata”
East News

Chwilę po tym, jak podano napoje, 24-letni wówczas sportowiec zaczął zagadywać królową Elżbietę. Chciał dowiedzieć się, jak monarchini planuje spędzić nadchodzące święta. Po kilku minutach Jej Wysokość postanowiła przypomnieć Hamiltonowi o ważnej zasadzie. Powiedziała, że najpierw powinien porozmawiać z osobą siedzącą po jego lewej stronie.

Najpierw mówisz do osoby po lewej stronie. Ja do tej po prawej. Później przyjdzie kolej na naszą rozmowę - zaznaczyła królowa.

Zobacz także: Królowa Elżbieta II zgodziła się na wywiad Harry'ego u Oprah! Teraz chyba żałuje

Co myślicie o brytyjskich tytułach szlacheckich, nadawanych przez Jej Wysokość? Czy nadal powinny cieszyć się szacunkiem obywateli? A może stanowią już przestarzałą tradycję?

Królowa Elżbieta II nie ma skrupułów. Chce odebrać Harry’emu to, co najbardziej kocha
East News

Królowa Elżbieta i świąteczne tradycje
STEVE PARSONS/AFP/East News
Newsy
Rodzina królewska daje sobie prezenty świąteczne w innym terminie niż reszta kraju. Mają ważny powód
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej wręczają sobie prezenty świąteczne wcześniej niż większość obywateli. Ma to bardzo ścisły związek z królową Elżbietą. Dlaczego royalsi nie zachowują tradycji, która dominuje w domach Brytyjczyków?

Sposób obchodzenia świąt przez rodzinę królewską znacznie różni się od tego, jaki znają zwyczajni obywatele. Królowa Elżbieta i jej bliscy od wielu lat pielęgnują najróżniejsze tradycje, które wielu osobom mogą wydawać się nieco dziwaczne. Mowa nie tylko o ważeniu się przed rozpoczęciem bożonarodzeniowej uczty czy polowaniu na bażanty. Rodzina królewska - podobnie jak jej poddani - przywiązuje niemałą wagę do świątecznych prezentów. Jednak roylasi obdarowują się upominkami wcześniej niż przeważająca część Brytyjczyków. Skąd wziął się ten zwyczaj? Wynika przede wszystkim z pochodzenia królowej Elżbiety. Jakie prezenty wręczają sobie royalsi?  Choć wręczanie sobie świątecznych upominków w rodzinie królewskiej nie powinno nikogo dziwić - w końcu royalsi również lubią czułe gesty - to królowa Elżbieta i jej bliscy mają kilka zwyczajów związanych z podarunkami. Nie wszyscy wiedzą, że od wielu lat brytyjscy arystokraci kupują sobie dość osobliwe prezenty. Gdyby ktoś zajrzał pod wielką choinkę, która znajduje się w Sandringham i otworzył pakunek Jej Wysokości, mógłby się bardzo zdziwić. Zobacz także:   Kontrowersyjna decyzja królowej Elżbiety tuż przed samymi świętami. Brytyjczycy są wściekli Royalsi mają w zwyczaju dawać sobie niepraktyczne i absurdalne drobiazgi. Niektórym może być trudno w to uwierzyć, ale królowa Elżbieta dostała kiedyś od swojego wnuka księcia Harry'ego czepek do kąpieli z napisem "Is not Life a B*tch?" (ang. "czy życie nie jest s*ką?"). Brytyjska monarchini, która przez wielu postrzegana jest jako bardzo staroświecka i sztywna postać, miała się wówczas śmiać do rozpuku. To tylko jeden z wielu przykładów.  ...

królowa Elżbieta zrywa tradycję
i-Images / Pool /i-images/East News
Newsy
Królowa Elżbieta zostanie sama na święta? Najważniejsza uroczystość odwołana
Królowa Elżbieta niedawno podjęła decyzję o odwołaniu tradycji, która jest niewątpliwie najważniejsza dla royalsów w okresie świątecznym. Czy po raz pierwszy będzie sama w wigilię?

Po niezbyt udanym ubiegłym roku królowa Elżbieta najprawdopodobniej porzuciła nadzieję, że te święta odbędą się w lepszej atmosferze. Wiele wskazuje na to, że atmosfera będzie jeszcze trudniejsza. Niewykluczone, że Jej Wysokość będzie osamotniona w wigilię. Kilka dni temu Pałac Buckingham potwierdził, że najważniejsza bożonarodzeniowa tradycja royalsów została zerwana. Niedawno królowa Elżbieta podjęła decyzję, która z pewnością była dla niej bardzo trudna. Jej Wysokość zdecydowała, że w tym roku uroczysty obiad, który gromadzi całą jej rodzinę w okresie świąt, nie odbędzie się. W tym roku monarchini może zostać sama w Boże Narodzenie. Co ze zwyczajem, który był praktykowany przez royalsów od lat? Królowa Elżbieta musi zmieniać świąteczne tradycje. Odwołała uroczysty obiad Od początku grudnia wiele wskazywało na to, że pandemia koronawirusa może pokrzyżować plany królowej Elżbiety. Dynamiczny wzrost zakażeń oraz pojawienie się nowej mutacji wirusa zmusiły Jej Wysokość do odwołania uroczystego obiadu, który był zaplanowany na wtorek 21 grudnia. Monarchini miała tego dnia zasiąść do stołu w zamku Windsor wraz z 50 wysoko postawionymi członkami rodziny. Wśród gości mieli pojawić się między innymi książę Karol wraz z księżną Camillą oraz książę William i księżna Kate. Zobacz także:   Elżbieta II zabrania tego Williamowi! Hobby wnuka spędza królowej sen z powiek         Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily) Z informacji przekazanych przez...

Królowa Elżbieta i świąteczne tradycje
STEVE PARSONS/AFP/East News
Newsy
Uzbrojony mężczyzna wdarł się na teren Zamku Windsor. Królowa Elżbieta II spędzała tam Święta z rodziną
Królowa Elżbieta II miała bardzo stresujące Święta. W Boże Narodzenie do Zamku Windsor próbował wtargnąć uzbrojony napastnik. Udało mu się wedrzeć na tereny posiadłości. Sprawdźcie, co dokładnie się wydarzyło!

Królowa Elżbieta II zazwyczaj spędza Boże Narodzenie w Zamku Windsor. W tym roku również postanowiła świętować ten niezwykły czas z najbliższą rodziną. W zamku wraz z monarchinią przebywali książę Karol i księżna Camilla. Ja się okazało, rodzina królewska przeżyła prawdziwe chwile grozy, na szczęście nikomu nic się nie stało. Na teren Zamku Windsor wtargnął mężczyzna z bronią Z oficjalnego komunikaty policji wiemy, że 25 grudnia w Boże Narodzenie młody, 19-letni mężczyzna chciał wtargnąć do Zamku Windsor. Do sytuacji doszło około godziny 8:30. Na szczęście został zatrzymany w chwili wejścia na teren zamku. Zatrzymanemu nie udało się dostać do żadnego z budynków zamku Windsor. Okazuje się, że nastolatek miał przy sobie broń. Nie wiemy jednak, jaka dokładnie była to broń i jakie były zamiary mężczyzny. Rodzina królewska została poinformowana o całym zajściu.  Mężczyzna został aresztowany pod zarzutem naruszenia lub wtargnięcia na chroniony teren i posiadania „broni ofensywnej”. Trafił do aresztu. Możemy potwierdzić, że procesy bezpieczeństwa zostały uruchomione w momencie, gdy mężczyzna wszedł na teren, w związku z czym nie udało mu się dotrzeć do żadnego z budynków – nadinspektor Rebbecca Mears dla The Daily Mail. "Broń ofensywną" według prawa Wielkiej Brytanii to każdy przedmiot, który został wykonany lub przystosowany, by spowodować obrażenia. Zazwyczaj jest to jakiś rodzaj broni białej. Wynika z tego, że bronią mógł być na przykład nóż lub pałka. Zobacz także:   Pracownicy królowej Elżbiety dostaną świąteczny prezent z... supermarketu Królowa Elżbieta II odwołała rodzinny obiad Zazwyczaj na terenie zamku przebywa cała rodzina królewska. W tym roku...

Księżna Kate i William rodzina
PA Pool/Associated Press/East News
Newsy
Wiemy, co księżna Kate i William zostawili dzieciom pod choinką. To były skromne święta
Wreszcie dotarliśmy do informacji na temat prezentów, jakie otrzymała trójka dzieci księżnej Kate i Williama. Przyszły król i jego rodzeństwo znaleźli w tym roku skromne podarunki.

To były kolejne niełatwe święta dla księżnej Kate i pozostałych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Jej Wysokość drugi rok z rzędu musiała podjąć trudne decyzje związane z zerwaniem z najważniejszymi tradycjami. Królowa Elżbieta II odwołała zarówno uroczysty obiad w zamku Windsor, jak i rodzinne spotkanie w rezydencji Sandringham. To było także pierwsze Boże Narodzenie bez księcia Filipa, który zmarł na początku kwietnia br. Oczywiście księżna Kate oraz William nie zapomnieli o prezentach dla trójki swoich dzieci. Jednak poddani, którzy spodziewali się, że przyszły król Anglii George i jego rodzeństwo otrzymają luksusowe podarunki, mogli się zdziwić. Maluchy znalazły pod choinką dość zwyczajne i skromne upominki. Księżna Kate i William nie szaleli ze świątecznymi prezentami w tym roku Od dłuższego czasu księżna Kate i William wielokrotnie sugerowali, że chcą, by ich dzieci wychowywały się w jak najbardziej zwyczajnych warunkach. Książęta Cambridge życzą sobie, by dzieciństwo George'a, który jest przyszłym królem Anglii, Charlotte i Louisa nie odbiegało od normy. Poddani mogli się jednak spodziewać, że maluchy należące do brytyjskiej rodziny królewskiej w wigilię będą mogły znaleźć pod choinką mnóstwo luksusowych prezentów. Nic bardziej mylnego. Zobacz także:   Księżna Kate i William mogą być wściekli. Znów poszło o Meghan! Dziennikarze "US Weekly" dowiedzieli się, co księżna Kate oraz William podarowali swoim pociechom na gwiazdkę i bynajmniej nie są to diamenty. Nawet 8-letni przyszły monarcha dostał dość zwyczajny prezent. Pod choinką na księcia George'a czekał zestaw kempingowy z namiotem oraz walkie-talkie. Księżna Charlotte otrzymała aparat fotograficzny dla dzieci, natomiast książę Louis cieszył się z...

Nasze akcje
akademia-bielenda-professional
PIELĘGNACJA

Weź udział w kursie Wizaz.pl x Bielenda Professional!

Sera BEAUTY.lab Miya Cosmetics
PIELĘGNACJA

Test redakcji: Serum BEUATY.lab do różnych potrzeb skóry

Pielęgnacja cery tłustej
PIELĘGNACJA

„Pomagają w walce z niedoskonałościami”. Zobacz wyniki testu!

pielęgnacja skóry dojrzałej
PIELĘGNACJA

Kosmetyki, które dają efekt liftingu? Poznaj wybór Wizażanek