klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Kolejna wojna między Williamem i Harrym?! Wszystko przez... zegarek księżnej Diany
Yui Mok/WPA Pool/Shutterstock/Rex Features/East News
Newsy

Kolejna wojna między Williamem i Harrym?! Wszystko przez... zegarek księżnej Diany

Choć wydawać by się mogło, że William i Harry wreszcie się pogodzili, wszystko wskazuje jednak na to, że braci trawi kolejny konflikt. Chodzi o biżuterię księżnej Diany.

Odkąd książę Harry wprowadził Meghan Markle do rodziny królewskiej, brytyjskie i zagraniczne media zaczęły rozpisywać się o poważnym konflikcie między księciem Williamem, a jego młodszym bratem. Emocje sięgnęły zenitu w momencie, gdy Meghan i Harry nie tylko zrezygnowali z dworskich obowiązków i przywilejów, ale ostentacyjnie postanowili odciąć się od brytyjskiej rodziny królewskiej i przeprowadzić do Stanów Zjednoczonych. W tabloidach aż huczało o „cichej wojnie” pomiędzy byłym Sussexem, a księciem Cambridge, a otwartość Meghan i chęć dzielenia się ze światem szczegółami swojego dworskiego życia, w tym głośny wywiad małżeństwa z Oprah Winfrey, w którym byli Sussexowie oskarżyli royalsów o rasizm czy więzienie Meghan w pałacu, jeszcze bardziej dolały oliwy do ognia. I gdy wydawać by się mogło, że śmierć księcia Filipa oraz niedawne odsłonięcie posągu księżnej Diany z okazji 60. jubileuszu jej urodzin sprawiły, że William i Harry się pogodzili, teraz wyszło na jaw, że pomiędzy braćmi znów jest napięta atmosfera. A wszystko przez... zegarek księżnej Diany. 

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

William i Harry znów na wojennej ścieżce

Jak donoszą zagraniczne tabloidy, wspólne świętowanie 60. rocznicy urodzin księżnej Diany zamiast sprawić, że dawne napięcia pomiędzy Williamem i Harrym poszły w niepamięć, jeszcze bardziej zaogniło ich konflikt. Według ustaleń brytyjskiego magazynu "Woman's Day", książę William miał być zdegustowany faktem, pomimo zakazu Elżbiety II, Mghan nadal nosi królewską biżuterię. Chodzi głównie o złoty zegarek Cartiera, który wcześniej należał do księżnej Diany.

Zobacz także: Dlaczego księżna Diana nosiła dwa zegarki jednocześnie? Nigdy byśmy na to nie wpadli

Złoty zegarek Cartier Tank, z jakim chętnie pokazuje się Meghan Markle to nie byle błyskotka. Warta ponad 90 tys. złotych biżuteria ma bowiem dla księcia Williama wartość wyjątkowo sentymentalną. Złoty zegarek marki należał wcześniej do księżnej Diany, która otrzymała go od swojego ojca. Po śmierci „królowej ludzkich serc” książę Karol zezwolił  synom wybrać coś z biżuterii matki na pamiątkę. Wówczas książę William wybrał złoty zegarek Cartier, a książę Harry jej pierścionek zaręczynowy z szafirem. Gdy William zdradził bratu, że zamierza oświadczyć się Kate Middleton, Harry postanowił wymienić się z bratem pamiątką.  Dzisiaj księżna Kate nie rozstaje się z pierścionkiem z białego złota z 12-karatowym szafirem otoczonym 14 brylantami. Również Meghan nie zamierza rezygnować z rodowej pamiątki po Lady Di, co ku zaskoczeniu wielu fanó royalsów, bardzo przeszkadza Willliamowi.

- Odkąd Meghan znalazła się między braćmi i zepsuła ich relacje, Williamowi przeszkadzało, że żona brata ma tak ważny przedmiot jego mamy w swoim pudełku na biżuterię. Diana uwielbiała ten zegarek. William z radością dał go Harry'emu w nadziei, że pewnego dnia zostanie podarowany kobiecie, która dopełni ich rodzinę, a nie rozerwie ją na strzępy - podkreśla anonimowe źródło "Woman's Day". 

- Widok Meghan noszącej zegarek jego matki musi być bardzo bolesny - podkreślają osoby z biskiego otoczenia rodziny królewskiej.

Meghan Markle z zegarkiem księżnej Diany
Vax Live/Ferrari Press/East News

Co więcej, jak podają zagraniczne tabloidy, Williama najbardziej dotyka fakt, że Meghan nie nosi zegarka po księżnej Dianie z należytym mu szacunkiem i namaszczeniem, lecz łączy go z inną biżuterią, np. bransoletkami, traktując pamiątkę po "królowej ludzkich serc" jak zwykłą błyskotkę. Jak podkreślają fani royalsów, takie użytkowanie może prowadzić do licznych zadrapań i uszkodzeń, które zniszczą wyjątkowo sentymentalną dla Williama i Harry'ego kosztowność. 

"Woman's Day" spekuluje, że to właśnie kolejny konflikt między braćmi sprawił, że Harry i William wygłosili osobne przemówienia w czasie uroczystości dla uczczenia 60. rocznicy urodzin księżnej Diany.

William i Harry na odsłonięciu pomnika księżnej Diany
Rex Features/East News

Meghan Markle naciska by Harry zrobił testy DNA. Czy książę Karol naprawdę jest jego ojcem?
ONS.pl
Newsy Książę Harry nie jest synem księcia Karola?! Meghan Markle naciska, by Harry zrobił testy DNA
Plotki dotyczące tego, że książę Harry nie jest synem księcia Karola pojawiły się już dawno, jednak dopiero teraz istnieje szansa na wyjaśnienie jednej z największych tajemnic brytyjskiego dworu, a wszystko przez… Meghan Markle. Czy przebojowa i buńczuczna aktorka namówi męża na badania DNA?
Urszula Jagłowska-Jędrejek
listopad 06, 2020

Życie od zawsze nie rozpieszczało księcia Harry’ego. Najpierw jako dziecko zmagał się z hejtem związanym z głośnym rozwodem rodziców, który był na ustach całego świata. Później przechodził długą żałobę opłakując śmierć swojej matki – księżnej Diany . By tego było mało, medialna pośmiertna nagonka na Dianę Spencer to właśnie jemu najbardziej dała się we znaki, a tabloidy prześcigały się w plotkach na temat domniemanego romansu księżnej z pewnym przystojnym oficerem i podważały ojcostwo księcia Karola jako biologicznego taty Harry’ego . Wszystkie te sytuacje doprowadziły do buntu młodszego brata księcia Williama, który przez swoje imprezowe życie i liczne romanse uchodził za jednego z największych skandalistów brytyjskiej rodziny królewskiej. By tego było mało, ku niechęci korony, Harry nie tylko ożenił się z Amerykanką, ale przede wszystkim z rozwódką. Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle był ogromnym wydarzeniem i odbił się echem w brytyjskich i zagranicznych mediach, jednak jeszcze większy blamaż wywołał konflikt przebojowej aktorki z jej rodziną , który także przerodził się w spór z brytyjską monarchią, czego pokłosiem był Megxit i rezygnacja Harry’ego i Meghan z wszelkich dworskich obowiązków , aż wreszcie przeprowadzka pary do USA. Emigracja Sussexów jeszcze bardziej pogorszyła stosunki małżeństwa z rodziną królewską. Załamaniu uległa relacja Harry’ego nie tylko z jego dziadkiem, księciem Filipem, ale również z ukochanym bratem, księciem Williamem , z którym dotąd łączyła go wyjątkowa więź. Do akcji postanowił więc wkroczyć książę  Karol, a także królowa Elżbieta II, która pokusiła się nawet o zorganizowanie rodzinnej terapii dla swoich bliskich. I gdy wydawać by się...

Przeczytaj
Książę Karol został wyrzucony z pałacu
ONS.pl
Newsy Książę Karol został wyrzucony z pałacu! Co się stało?
Czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Następca brytyjskiego tronu, książę Karol wraz z małżonką Camillą zostali zmuszeni do opuszczenia pałacu, który na co dzień zamieszkiwali. Skąd taka decyzja?
Urszula Jagłowska-Jędrejek
grudzień 10, 2020

Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów. Sympatyków royalsów fascynują nie tylko restrykcyjne dworskie zakazy i nakazy, relacje pomiędzy poszczególnymi członkami rodu Windsorów, a przede wszystkim ich wpadki i skandale. Ostatnio bliscy królowej Elżbiety II są jeszcze bardziej narażeni na światła reflektorów, po pierwsze ze względu na niedawne dramatyczne wyznanie ukochanej żony księcia Harry’ego w wywiadzie dla „New York Times”, w którym Meghan Markle wyznała, że poroniła swoje drugie dziecko , ale również z powodu domniemanej bliźniaczej ciąży Księżnej Kate . By tego było mało, pikanterii dodał fakt, że ostatnio Kate i William nie dzielą wspólnej sypialni , a także to, że chrześnica księcia Karola, która była jego druhną na jego ślubie z lady Dianą,  nie zamierza zaprosić go na swoje własne wesele. Sprawy nie ułatwia również głośnia produkcja Netflixa – „The Crown” obnażająca największe dramaty na brytyjskim dworze.  By tego było mało, media właśnie obiegły kolejne niepokojące doniesienia dotyczące Windsorów. Jak podaje magazyn „Woman’s Day”, książę Karol i jego małżonka Camilla właśnie zostali wyrzuceni z pałacu Clarence House, w którym do tej pory mieszkali. Książę Karol został wyrzucony z pałacu Kultowy serial „The Crown” wywiera coraz większe piętno na członkach brytyjskiej rodziny królewskiej, szczególnie, że w najnowszym, czwartym sezonie produkcji został poruszony głośny romans księcia Karola z Camillą, gdy ten pozostawał jeszcze w związku małżeńskim z księżną Dianą. Kontrowersyjny hit Netflixa doprowadził nawet do tego, iż brytyjski minister kultury - Oliver Dowden - zaapelował do twórców, by...

Przeczytaj
Meghan Markle naciska by Harry zrobił testy DNA. Czy książę Karol naprawdę jest jego ojcem?
ONS.pl
Newsy Najpierw poronienie, teraz rozstanie? Małżeństwo Meghan i Harry'ego przechodzi kryzys?
Meghan i Harry znów są na ustach wszystkich. Amerykańskie magazyny już wieszczą ich rychły rozwód! Według tabloidów po ogłoszeniu wieści o poronieniu księżnej, małżeństwo Sussexów "toczy największą walkę"!
Urszula Jagłowska-Jędrejek
listopad 30, 2020

Niespełna tydzień temu Meghan Markle wyznała na łamach „New York Times”, że tego lata przeżyła jedną z największych tragedii w swoim życiu. Ukochana żona księcia Harry’ego poroniła swoje drugie dziecko . Pełne bólu i cierpienia słowa Meghan poruszyły cały świat. Emocje wzbudził też fakt, że Pałac Buckingham postanowił nie komentować straty prawnuczka królowej Elżbiety II, uznając sprawę za zbyt osobistą. I choć słowa wsparcia dla Meghan Markle nie milkną, na jaw wychodzą kolejne rewelacje z jej życia i związku z księciem Harrym. Według jednego z tabloidów para przeżywa kryzys i stale ze sobą walczy, a wszystko przez… zbytnią otwartość Meghan. Kryzys w związku Meghan i Harry’ego? Relacja Meghan Markle i księcia Harry’ego od samo początku budziła wiele kontrowersji, nie tylko ze względu na to, że zjawiskowa ciemnowłosa piękność jest Amerykanką, rozwódką, ale też dlatego, że kocha dzielić się z fanami swoim życiem. W końcu była gwiazdą Hollywood! Wydawało się, że to właśnie ta otwartość jest największym problemem, ponieważ tuż po wejściu do rodziny królewskiej aktorka musiała nie tylko stosować się do dworskiej etykiety, ale też zrezygnować z prowadzenia wszelkich kanałów w mediach społecznościowych, z wyjątkiem Sussex Royal. Zbytnia kontrola oraz sztywne zasady panujące w królewskiej rodzinie szybko doprowadziły do buntu kobiety, która wraz z mężem postanowiła zrezygnować z dworskich obowiązków i przeprowadzić się do USA, gdzie może w pełni cieszyć się życiem.  Jak się jednak okazuje, zbytnia otwartość Meghan coraz mniej podoba się nie tylko monarchii, a nawet jej mężowi. Amerykańskie tabloidy donoszą, że księżna prawdopodobnie maczała palce w tworzeniu książki „Finding Freedom”,...

Przeczytaj
Styl życia Wiemy już, kiedy Meghan Markle urodzi! Sekret niechcący wyjawiła sama księżna
Planowany termin porodu zdradziła przypadkowo sama Meghan Markle. Okazuje się, że wszystko wyszło na jaw przez... biżuterię księżnej.
Milena Majak
listopad 23, 2018

Pięć miesięcy po ślubie Meghan Markle i księcia Harry'ego  pałac Kensington ogłosił, że para spodziewa się pierwszego dziecka . Informacja pojawiła się ledwie w październiku, a zagraniczne media już teraz spekulują, kiedy księżna Sussex urodzi . No więc, kiedy nastąpi ten niezwykły moment? Kiedy Meghan Markle urodzi? Spodziewany termin narodzin pierwszego dziecka Meghan i Harry'ego to oczywiście wiosna 2019 - prawdopodobnie przełom marca i kwietnia. Jak dotąd nie ma konkretnej daty, ale krążą plotki, że ostatni wybór biżuterii Meghan wskazał na termin porodu! Niedawno wzięła udział w Jaguar Land Rover Driving Challenge w Sydney, gdzie miała na sobie koszulkę polo Altuzarra i koszulkę Invictus Games, ale przede wszystkim trio pierścieni marki Ecksand - jeden z niebieskim szafirem, drugi ze szmaragdem i ostatni z delikatnym diamentem. Wszystko w 18-karatowym złocie.  Zdjęcie: Rex Features/East News; Stephen Lock /i-Images/i-images/East News Co jest takiego wyjątkowego w pierścionkach księżnej? Te kamienie mają ściśle określoną symbolikę. Powszechnie przyjęło się, że szafir reprezentuje miesiąc urodzenia księcia Harry'ego (wrzesień), szmaragd kojarzy się z sierpniem, który akurat jest miesiącem urodzin Meghan. Co ciekawe, diament oznacza kwiecień , który sprawił, że brytyjskie media są przekonane, że to właśnie planowany termin porodu. Czy Meghan Markle urodzi chłopca czy dziewczynkę? Podczas Invictus Games w Sydney jeden z fanów Meghan i Harry'ego zdążył krzyknąć do pary, że bardzo im oczywiście gratuluje i że ma nadzieję, że to będzie dziewczynka. Książę chyba nie usłyszał, ponieważ poprosił o powtórzenie. I kiedy fan ponownie wspomniał o nadziei na córeczkę, Harry z szerokim uśmiechem odpowiedział: "Ja też!" .  The woman says, "I hope it's a girl" #PrinceHarry says, "So do I" #teamtungsten...

Przeczytaj