Brytyjska rodzina królewska od lat była pod czujnym okiem mediów, bacznie śledzących niemal każdy krok royalsów, doszukując się w ich zachowaniu nie tylko animozji i wpadek, ale też głośnych skandali. Jednak dawne szalone imprezy książąt, seksowny pokaz bielizny z udziałem Kate Middleton, ślub księcia Harry’ego z amerykańską rozwódką i późniejsza rezygnacja Harry’ego i Meghan z dworskich obowiązków oraz przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych zdają się być niczym w obliczu tego, z jakim kryzysem wizerunkowym zmagają się obecnie Windsorowie. Po pierwsze za sprawą hitowej produkcji Netflixa „The Crown”, ukazującej sekrety dworskiego życia, na nowo ożyły dawne emocje związane z romansem księcia Karola i Camilli Parker Bowles, gdy syn królowej Elżbiety II pozostawał jeszcze w związku małżeńskim z księżną Dianą. Lincz, jaki spadł na Karola sprawił, że mężczyzna został zmuszony do opuszczenia swojego domu.

Reklama

Zobacz także: Książę Karol został wyrzucony z pałacu! Co się stało?

By tego było mało, ostatnio zrobiło się także głośno o księciu Andrzeju, który do tej pory pozostawał w cieniu starszego brata. Mężczyzna przed dłuższy czas wypierał się swoich licznych zdrad, jednak gdy światło dzienne ujrzała pedofilska afera Epsteina z udziałem księcia Yorku, który podejrzewany jest o zmuszanie do czynności seksualnych nieletnich dziewczyn, jego bratanek, książę William, zdecydował o odsunięciu Andrzeja od reszty rodziny, a nawet zasugerował królowej by i ta zachowywała dystans wobec ukochanego syna. Co ciekawe, w czasie gdy grono internautów przyklaskiwało Williamowi, gratulując mu stanowczości godnej przyszłego następcy tronu, inni zarzucali mu hipokryzję. Dlaczego? Okazuje się, że książę William i jego ukochana żona sami niedawno złamali prawo!

Książę William i księżna Kate złamali prawo

Księżna Kate i książę William uchodzą za ulubieńców Brytyjczyków. Para jest zawsze uśmiechnięta, ciepło wypowiada się na swój temat, angażuje w akcje charytatywne i stara się postępować jak najbardziej taktownie, by nie zniszczyć sobie wizerunku idealnych przyszłych władców. Niestety im także zdarzają się małe potknięcia. Niedawno Kate zaliczyła poważną wpadkę składając świąteczne życzenia, później małżeństwo zrezygnowało z długowiecznej tradycji dotyczącej zasad określających ubiór męskich członków rodziny królewskiej, pozwalając swoim synom na założenie długich spodni. To jeszcze nie wszystko! Podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia baczni internauci dopatrzyli się, że Kate i William złamali prawo.

East News

Książę i księżna Cambridge wybrali się niedawno na rodzinny spacer z dziećmi do „Luminate”, czyli królewskiej świątecznej ścieżki udekorowanej światełkami, podczas którego towarzyszył im książę Edward z żoną i dwójką dzieci. Brzmi niewinnie, prawda? Niestety, tak liczne spotkanie w dobie pandemii koronawirusa oraz związanymi z nią obostrzeniami, panującymi w Wielkiej Brytanii, okazuje się niezgodne z nałożonymi przez rząd restrykcjami dopuszczającymi zgromadzenia do sześciu osób. By tego było mało, książęta nie tylko spotkali się w dziewięć osób, ale również nie przestrzegali dystansu społecznego a także obowiązkowego noszenia maseczek, co zostało udokumentowane przez jednego z internautów.

Zobacz także
???? Os Cambridges foram vistos ontem à noite visitando as luzes de natal de Luminate em Sandrigham, Norfolk! William e Kate foram fotografados andando com seus filhos, George, Charlotte e Louis. — Kate Middleton Brasil (@middletonbrasil) December 22, 2020

pic.twitter.com/BA0oTkROLI

Zdjęcia błyskawicznie rozeszły się po sieci, a sympatycy royalsów nie szczędzili Kate i Williamowi ostrych słów krytyki.

Oni są ponad prawem? Czy ich obowiązują inne zasady niż resztę społeczeństwa? To jawne ignorowanie reguł! Ludzie siedzą zamknięci w domach, a tu coś takiego? Albo zasady dla wszystkich i nikogo – grzmieli internauci.
Reklama

Myślicie, że Kate i William poniosą konsekwencje swoich czynów?

Reklama
Reklama
Reklama