klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
izabela janachowska
Instagram@izabelajanachowska
Newsy

Izabela Janachowska napisała list do rządzących. Chodzi o koronawirusa 

Izabela Janachowska napisała list w imieniu branży ślubnej do ministra zdrowia i premiera. Co wedding planerka chce powiedzieć rządzącym?
Laura Osakowicz
sierpień 23, 2020

Izabela Janachowska jest ekspertką od ślubów, od lat pomaga parom młodym zorganizować swój ślub i wesele marzeń.  Nic dziwnego, że w dobie pandemii postanowiła zająć w tej sprawie oficjalne stanowisko.

Zobacz także: Kontrole na weselach - Ministerstwo Zdrowia chce kar za łamanie zasad

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Wesele a koronawirus

Rządzący zdecydowali, że w zależności od liczby zakażeń w danym regionie wesela mogą liczyć od 50 do 150 osób. Wiele par decyduje się na przeniesienie daty ślubu na przyszły rok, a nawet całkowite odwołanie wydarzenia. To sprawia, że branża ślubna zaczyna mieć naprawdę spore problemy. Usługodawcy tracą zlecenia i są zmuszeni do zamykania firm. W związku z tym Izabela Janachowska napisała list, w którym zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Czas zwrócić uwagę rządzących na realne problemy, spowodowane przez zbyt późno podejmowane decyzje, które właściwie skazują wiele par na odwołanie wesela w ostatniej chwili, bez możliwości reakcji - napisała Janachowska.

W swoim liście wedding planerka zwróciła uwagę, że pandemia godzi nie tylko w zdrowie i życie ludzi, ale i w kulturę oraz fundamentalne wartości i tradycję. 

Z niepokojem obserwuję wprowadzane z dnia na dzień restrykcje, które, jak rozumiem, mają zapewnić bezpieczeństwo obywateli, z drugiej zaś strony brutalnie odzierają z marzeń wielu narzeczonych, dosłownie w przeddzień wydarzenia, na które nierzadko czekali całe życie.

Janachowska zadeklarowała swoją pomoc osobom decyzyjnym, ponieważ zależy jej na kompromisie obu stron w zakresie uchwalania nowych wytycznych dotyczących ślubów. Do listu dołączyła ankietę, którą wypełniły osoby planujące ślub lub których uroczystość niedawno się odbyła. Jej wyniki mają pomóc uwzględnić potrzeby branży ślubnej przez rządzących. Niestety na razie nie dostała odpowiedzi zarówno od premiera, jak i od ministra zdrowia. 

list Izabeli Janachowskiej do premiera
weddingdream.com

Komentarze
Koronawirus: co zrobić, jeśli restauracja przy zmianie terminu wesela zmienia cenę za „talerzyk”?
Styl życia Co zrobić, jeśli restauracja przy zmianie terminu wesela zmienia cenę za „talerzyk”? Izabela Janachowska odpowiada
Pandemia koronawirusa sparaliżowała nie tylko przemysł turystyczny, ale też branżę ślubną zmuszając wiele par do zmiany terminu wesela. Co zrobić, gdy dom weselny wraz ze zmianą terminu ślubu oferuje nam droższe usługi? Izabela Janachowska odpowiada.
Urszula Jagłowska
kwiecień 14, 2020

Która z nas nie marzyła o weselu niczym z bajki Disney’a? Niestety dobór idealnej sukni ślubnej , perfekcyjnych dodatków, makijażu, fryzury i stylizacji paznokci to dopiero wierzchołek góry lodowej, przed jakim stają przyszłe młode pary. Największy problem pojawia się przy planowaniu budżetu ,  doborze odpowiedniej sali, która spełniałaby wymogi nie tylko estetyczne, lokalizacyjne, ale też budżetowe, a przede wszystkim dopasowaniu terminów sali, kościoła/urzędu z terminami fotografów, wodzirejów czy zespołów muzycznych. Zdjęcie: iStock Niestety panująca od kilku tygodni pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i związane z nią zakazy  zgromadzeń, pokrzyżowały plany niejednych przyszłych małżonków , którzy byli zmuszeni przełożyć swoje plany. Ponadto paraliż gospodarczy sprawił, że wielu narzeczonych nie tylko miało problemy z dograniem nowych terminów wesela, ale też spotkało się ze znacznie podwyższonymi cenami związanymi ze zmianą terminu ślubu, jakie zostały na nich nałożone przez domy weselne. Jak w obliczu epidemii dochodzić swoich praw i reagować na zmianę cen restauracji organizujących śluby? Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć polska guru od wesel – Izabela Janachowska. Co zrobić, jeśli restauracja przy zmianie terminu wesela zmienia cenę za „talerzyk”? Izabela Janachowska jest niezaprzeczalnie najbardziej znaną i lubianą przez Polaków specjalistką od ślubów i wesel. Prowadząca takie programy jak „Nie opuszczę cię aż do ślubu”, czy  „Pary młode ponad miarę” doskonale wie, z jakimi bolączkami mierzą się przyszli małżonkowie i jak im zaradzić.  Autorka bloga Wedding Dream , na którym dzieli się z czytelniczkami poradami oraz inspiracjami ślubnymi postanowiła zdradzić nam, co zrobić, gdy restauracja, czy dom weselny , w którym planujemy swój wielki dzień, wraz ze zmianą terminu przyjęcia podwyższa ceny usług ....

Przeczytaj
Izabela Janachowska o organizowaniu wesela w dobie koronawirusa
Newsy Izabela Janachowska o organizowaniu wesela w dobie koronawirusa
Przez koronawirusa Izabela Janachowska właśnie odwołała chrzest synka. Opowiedziała też, czy w dobie koronawirusa ślub oraz wesele również należy odwołać.
Milena Majak
marzec 23, 2020

Tematyka ślubna jest bardzo bliska Izabeli Janachowskiej. Jako prowadząca programy telewizyjne "Pary młode ponad miarę" czy "Nie opuszczę cię aż do ślubu" doskonale wie, z jakimi problemami przyszłe pary młode muszą się mierzyć. Niektórzy nadal nie wiedzą, co robić z zarezerwowaną salą weselną i wszystkimi atrakcjami w dniu ślubu, skoro walczymy z koronawirusem. Izabela Janachowska ma na to prostą, ale niezbyt pocieszającą radę... Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Izabela Janachowska (@izabelajanachowska) Mar 9, 2020 o 12:10 PDT Wesele a koronawirus Izabela Janachowska jest uważana za ekspertkę w kwestii ślubu . Prowadzi też bloga Wedding Dream , na którym dzieli się z czytelniczkami poradami oraz inspiracjami. W związku z lawinowo narastającymi pytaniami, dotyczącymi organizowania ślubu i wesela w dobie koronawirusa , gwiazda uruchomiła specjalną zakładkę "pogotowie ślubne". Dzięki temu przyszłe pary młode mogą szybciej skontaktować się z Janachowską i zasięgnąć rady.  Otrzymuje od was masę wiadomości z pytaniami: co z waszymi ślubami, co z waszymi weselami. Nie mogłam się do tego nie odnieść. Po konsultacji z prawnikiem mam dla was garść odpowiedzi - mówi Izabela Janachowska. Co ekspertka ślubna myśli o weselu w czasach koronawirusa? Organizacja imprezy weselnej w okresie, gdzie zarażenie się koronawirusem jest bardzo wysokie, mogłoby narazić gości - tych młodszych, jak i starszych. Izabela Janachowska nie ma wątpliwości, że  przełożenie terminu ślubu jest jedynym słusznym wyjściem z tej trudnej dla wszystkich sytuacji. W tym przypadku należy pamiętać o wydanym przez Ministra Zdrowia Rozporządzeniu z dnia 13 marca 2020 roku. Mówi ono o tym, że od 14 marca 2020 roku obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń publicznych . W materiale...

Przeczytaj
koronawirus
East News
Newsy Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę czerwonych i żółtych stref oraz nowych obostrzeń
Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę czerwonych i żółtych stref, w których występują szczególne obostrzenia w związku z zagrożeniem koronawirusem. Znajdują się tam dwa duże miasta. Mówi się też o Krakowie…
Urszula Jagłowska
sierpień 20, 2020

Pandemia koronawisura rośnie w siłę. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, 20. sierpnia, wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, potwierdził nową listę czerwonych i żółtych stref, w których będą obowiązywały rygorystyczne restrykcje. Dodatkowymi obostrzeniami zostało objętych aż 19 powiatów. Zmiany wejdą w życie od piątku, 21. sierpnia . Sprawdźcie, jakie miejsca są szczególnie niebezpieczne! Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe żółte i czerwone strefy Jak poinformował dziś wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, stale rosprzestrzeniający się COVID-19 zmusił rząd do ustalenia nowych żółtych i czerwonych stref podwyższonego ryzyka zakażenia. Na liście znalazło się aż 19 regionów. Nowa lista powiatów obostrzeniami obejmuje 19 pozycji. Niektóre na nią trafiły, niektóre opuściły – powiedział Waldemar Kraska. Powiaty czerwone: nowosądecki; nowotarski; wieluński; rybnicki; lipski na Mazowszu - z powodu dużej ilości zakażeń w DPS; miasto Nowy Sącz; miasto Rybnik. Powiaty żółte: ostrzeszowski - spadł z czerwonej; tatrzański; radziejowski; pajęczański; ostrowski;  łowicki; pszczyński; jarosławski; przemyski;  miasto Ruda Śląska; miasto Żory; miasto Biała Podlaska. Kraska ogłosił, że także miasto Kraków zostało objęte alertem . Jeśli zakażenia nadal będą w takiej dynamice jak obecnie, to w przyszłym tygodniu Kraków będzie żółty – przyznał. Podobnym alertem objęte są również Katowice i Koszalin .  Wiceminister zdrowia dodał, że w podobnej sytuacji są też powiaty: wołomiński, otwocki, pucki i starogardzki. Są to powiaty, które są też na granicy i jeżeli sytuacja...

Przeczytaj