suche szampony wella
Chcę testować
suplement diety  ShapeMe mix smaków od Health Labs Care
Chcę testować
suplement diety VibeMe Health Labs Care
Chcę testować
bandi anti dark spot
Chcę testować
żel myjący Pure On
Wyniki testu
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Wyniki testu
SEYSSO - szczoteczka do zębów i pasta do zębów
Chcę testować
Ziaja MED
Wyniki testu
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Wyniki testu
Biovax Sebocontrol
Chcę testować
Suplement diety ShineMe
Wyniki testu
Garnier, Pure Active, Serum przeciw niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Laureaci
suplement diety NewMe od Health Labs Care
Laureaci
zestaw kosmetyków Matrix
Chcę testować
Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Laureaci
Neviea Cellular
Laureaci
Bioderma Sébium Kerato+
Wyniki testu
Derma Skin Clear od NIVEA
Laureaci
Ziaja MED
Laureaci
zestaw serów Eveline
Laureaci
Ferie zimowe 2021
Newsy

Ferie zimowe zostaną przedłużone do marca? Jest stanowisko rządu!

W tym roku ferie zimowe mają odbyć się w tym swym czasie w całym kraju. Eksperci postulują jednak, by ten czas wypoczynku wydłużyć. Czy rząd się na to zgodzi?

Zimowa przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Nie będzie to jednak typowa przerwa wypoczynkowa. Dzieci i młodzież mają pozostać w domu, nie można organizować żadnych wyjazdów rekreacyjnych ani ze szkoły, ani rodzinnych. Eksperci postulują jednak przedłużenie ferii aż do marca. Co na to rząd?

Zobacz także: Pandemia koronawirusa pomimo szczepionki będzie opanowana dopiero po koniec wakacji? 

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Ferie zimowe potrwają do marca?

Decyzja rządu o jednym terminie ferii dla wszystkich wywołała lawinę pytań. Nie tylko uczniowie są z niej niezadowoleni, ale również właściciele ośrodków rekreacyjnych w górach. Jak się okazuje, podzieleni są również doradcy premiera.  Doradzająca rządowi Rada Medyczna sugeruje, że przerwa zimowa dla uczniów powinna być rozciągnięta na trzy miesiące, aby uniknąć zgromadzeń. Ferie trzeba by było wtedy rozłozyć w czasie — na okres od stycznia do marca. Trzeba by tez było sprecyzować, które rejony w jakim czasie spędzają ferie. Według Rady Medycznej uczniowie powinni w pełni wykorzystać zimowy wypoczynek i nie można  przedłużać ich okresu zamknięcia w domu.

Zobacz także: To najczęstszy objaw koronawirusa. Wcale nie chodzi o kaszel

Rząd o terminie ferii

Wszystko jednak wskazuje, że rząd swojego stanowiska nie zmieni. Na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski deklarował twardo:

Mimo różnych sygnałów, mimo różnych głosów pojawiających się co do tego jak będą wyglądały ferie, tutaj nasze stanowisko jest konserwatywne, bezwzględne. Ferie spędzamy w domu - podkreślił.

Według ministra to jedyny sposób, by zapobiec 3. fali pandemii.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ze względu na fałszywe poczucie bezpieczeństwa, że pandemia odpuszcza, że przekreślamy ten cały wysiłek, i doprowadzamy do eskalacji pandemii wchodząc w luty z ponownie ogromną liczbą zachorowań, liczbą która nas przytłoczy - mówił. 

Myślicie, że to wystarczy, by w lutym liczba zakażeń zaczęła spadać?

obostrzenia podczas epidemii koronawirusa
iStock
Newsy
Co dalej z lockdownem? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany!
Premier polski ogłosił otwarcie galerii handlowych. I na tym rozluźnienie obostrzeń niestety się kończy!

Choć pomimo kolejnych rekordów zakażenia na COVID-19 , polski rząd nie zdecydował się na całkowity lockdown , nałożone na Polaków ograniczenia mocno dały nam w kość. Nic dziwnego więc, że w napięciu czekaliśmy na konferencję premiera Mateusza Morawieckiego. Spodziewaliśmy się rozluźnienia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Rząd polski zdecydował się jednak rozluźnić tylko część z nich...  Kiedy zostaną zniesione ograniczenia związane z epidemią koronawirusa? Podczas konferencji zwołanej przez premiera Mateusz Morawiecki szef polskiego rządu ogłosił otwarcie galerii handlowych , zmianę organizacji ferii w szkołach oraz pierwsze dostawy szczepionki na koronawirusa.  Poprawę będziemy mogli zobaczyć dopiero za jakiś czas. Wiele naszych analiz było błędnych – przyznał na początku konferencji premier Mateusz Morawiecki. – W tej walce z koronawirusem przegrywamy przynajmniej tak często, jak odnosimy jakieś dokonania.  Szef polskiego rządu podkreślał znaczenie samodyscypliny polskich obywateli o ogłosił okres "100 dni solidarności". Premier zapowiedział, że na koniec tego okresu dostępna powinna być szczepionka na koronawirusa. Do tego czasu jednak utrzymana musi być część związanych z epidemią obostrzeń . Galerie handlowe zostaną otwarte 28 listopada. Zamknięte pozostaną jednak lokale gastronomiczne i kluby fitness. Uczniowie będą uczyć się zdalnie mniej więcej do końca roku. A ferie zimowe, które dotąd rozpoczynały się w różnych terminach w różnych województwach w całej Polsce będą trwały od 4 do 18 stycznia.  Premier Mateusz Morawiecki ogłosił też, że 18 stycznia do naszego kraju powinny dotrzeć pierwsze dostawy szczepionki na koronawirusa.  Zobacz także:  Czy szczepionka na koronawirusa...

Adam Niedzielski w maseczce
Grzegorz Banaszak/REPORTER
Newsy
Koronawirus w Polsce: obostrzenia zostaną przedłużone? Adam Niedzielski nie pozostawił wątpliwości
Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie panującym obostrzeń. Niestety, jak zapowiedział szef resortu, Polacy powinni przygotować się na ich przedłużenie.

Polska wciąż zmaga się ze światową pandemią, a eksperci ostrzegają przed jej kolejną falą. Aby jak najskuteczniej walczyć z COVID-19, rząd wprowadził szereg obostrzeń i zaleceń, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Choć wielu miało nadzieję, że po 27 grudnia zostaną one poluźnione, dzisiejsze słowa ministra zdrowia nie napawają optymizmem. Jak zapowiedział Adam Niedzielski podczas konferencji pasowej, będzie on rekomendował i przedłużenie conajmniej do drugiej połowy stycznia.  Widmo trzeciej fali jest bardzo realne. By uniknąć tego scenariusza rozmawialiśmy o tym, by obostrzenia zostały utrzymane Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski o przedłużeniu obostrzeń W poniedziałek 14 grudnia po spotkaniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, odbyła się kolejna konferencja prasowa, dotycząca sytuacji epidemiologicznej w kraju. Ta niestety wciąż jest bardzo dynamiczna, a w Polsce od początku epidemii odnotowano już 1 140 572 zakażeń koronawirusem. Tym samym do 27 grudnia wprowadzono tak zwany etap odpowiedzialności, który zakłada między innymi ograniczenia w przemieszczaniu się, obowiązek zasłania ust i nosa w miejscach publicznych, zawieszenie działaności placówek kultury, wprowadzenie nauczania zdalnego, czy także limity podczas zgromadzeń oraz spotkań w domu, w których od 28 listopada może uczestniczyć maksymalnie 5 osób spoza wspólnego domostwa. Niestety, wiele wskazuje na to, że panujące obostrzenia zostaną przedłużone.  Będę rekomendował przedłużenie obostrzeń co najmniej do 17 stycznia. Chodzi o to, żeby zostać na ferie w domach i uniknąć trzeciej fali pandemii - ogłosił szef resortu zdrowia. Adam Niedzielski swoją decyzję tłumaczy obawą, że w przypadku zniesienia obostrzeń mogłyby mieć miejsce liczne wyjazdami oraz...

Plansza Pilne
mat. prasowe
Newsy
Dzieci wracają do szkoły! Jednak nie wszystkie. Oto nowe restrykcje obowiązujące do 31 stycznia 
Dzieci wracają do szkoły! Jednak nie wszystkie. Oto nowe restrykcje obowiązujące do 31 stycznia 

W poniedziałek 11. stycznia odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Już wiadomo, czy obostrzenia obowiązujące do 17 stycznia zostaną przedłużone. Ze względu na kończący się okres ferii zimowych dla uczniów, została również podjęta decyzja dotycząca powrotu dzieci do szkół. Sprawdźcie szczegóły. Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia do 31 stycznia. Dzieci wracają do szkoły  Jak będzie wyglądać rzeczywistość w Polsce po 17 stycznia? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy. Jak wiadomo, to właśnie do tego dnia obowiązują aktualnie panujące restrykcje i obostrzenia. Ograniczona została działalność galerii handlowych, hoteli i restauracji. Nie działają między innymi kluby fitness, baseny i stoki narciarskie. Ponadto uczniowie wciąż uczą się zdalnie.  Minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałek 11. stycznia przekazał informacje, na które tak długo czekaliśmy. Już wiadomo, jak będą wyglądały dalsze restrykcje.   Od 18 stycznia aż do 31 stycznia wszystkie restrykcje nadal obowiązują, oprócz uruchomienia zdalnego nauczania w klasach 1-3. Dzieci z najmłodszych klas wrócą do szkoły już od 18 stycznia.  Ta nauka będzie tak zorganizowana, żeby transmisja koronawirusa była na najniższym poziomie. Klasy powinny być oddzielone od siebie i uczyć się na różnych piętrach, żeby nie było kontaktu z uczniami z poszczególnych klas i nauczycielami. Żeby klasy uczone były przez stałych nauczycieli i żeby nie uczyli różnych klas.. Żeby dyrektorzy oraz rada pedagogiczna przygotowali taki plan, żeby uczniowie się nie mijali-  mówił minister edukacji.  Rodzice odwożący dzieci do szkoły muszą być bez objawów chorób dróg oddechowych. To samo tyczy się uczniów....

Czy szczepionki na koronawirusa są słabo przebadane?
East News
Newsy
Szczepionki na koronawirusa są słabo przebadane? Ekspert zdradza, jaka jest prawda
Czy szczepionka na koronawirusa jest bezpieczna? Czy prace i badania prowadzone w ekspresowym tempie są wystarczające, żebyśmy bez wątpliwości zgłosili się na szczepienie? Wirusolodzy nie mają wątpliwości.

Temat szczepionek przeciwko COVID-19 wywołuje wiele emocji. Czy są one bezpieczne? Wiele osób się ich obawia, twierdząc, że powstały zbyt szybko, by można je uznać za w pełni bezpieczne. Jednak eksperci uspokajają opinię publiczną:  Błędne jest przekonanie, że szczepionki przeciwko COVID-19 są słabo przebadane, bo szybko się je wprowadza - przekonywała wirusolog molekularny dr Alicja Chmielewska z Gdańska na webinarium.  Ekspertka wyjaśniła również działanie szczepionki oraz to, dlaczego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób ją przyjęło. Jak jednak zapewnia rząd, szczepienie nie będzie obowiązkowe . Kiedy szczepienia na koronawirusa?  Pierwszych szczepionek na koronawirusa możemy spodziewać się już po Nowym Roku. Podczas konferencji prasowej, która obyła się 21 listopada Mateusz Morawiecki poinformował:  Przed nami okres, który nazywamy "100 dni solidarności". Po tym okresie jest wysoce prawdopodobne, że dostępna będzie szczepionka Premier doprecyzował, że pierwszej dostawy szczepionki możemy spodziewać się już ok. 18 stycznia, czyli zaraz po zakończeniu ferii zimowych.  W tym roku 2021 ferie musza być skumulowane w jednym czasie, żeby ruch był mniejszy, żeby nie wyjeżdżać za granice, bo może być potem potrzebna kwarantanna. Jak zostaniemy w domach to jest szansa że ok. 18 stycznia będą pojawiać się pierwsze dostawy szczepionki.  Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zapewnione będą szczepionki dla wszystkich dorosłych Polaków. Jednak jako pierwsi będą mogli z nich skorzystać pracownicy służby zdrowia, służb mundurowych oraz osoby starsze i cierpiące na inne choroby, które są najbardziej narażone na infekcję.  Dlaczego? W przypadku osób starszych jest obawa, że mogą one...

Nasze akcje
philips prezenty na święta
Fryzury
Stylizacyjne hity od Philips idealnym prezentem na święta
Współpraca reklamowa
jak zrobić depilację IPL
Pielęgnacja
Jak prawidłowo wykonać depilację IPL w domu, aby dała jak najlepsze efekty?
Współpraca reklamowa
Akademia Syoss
Fryzury
Twoje włosy się puszą? Sprawdź, co radzi ekspert
Współpraca reklamowa
tołpa enzyme
Pielęgnacja
Jak działają kosmetyki z linii tołpa.® dermo enzyme? Wizażanki to sprawdziły. Poznajcie ich opinie
Współpraca reklamowa
FeMe Health Labs Care
Styl życia
Jak działa suplement diety FeMe Complex od Health Labs Care? Wizażanki podzieliły się swoimi opiniami
Współpraca reklamowa
Gliss pielęgnacja włosów po lecie
Fryzury
Pielęgnacja włosów zniszczonych po lecie
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Testujemy kilka hitów do pielęgnacji i makijażu Eveline Cosmetics
Współpraca reklamowa
serum Glow On od Health Labs Care
Pielęgnacja
„Po zastosowaniu serum moja skóra ma o wiele więcej blasku. Jest miękka i sprężysta”. Sprawdźcie, jak Wizażanki oceniły serum Glow On od Health Labs Care
Współpraca reklamowa