Menu
Kosmetyki
Recenzje kosmetyków Dodaj kosmetyk Dodaj look Looki Wizażanek Marki Producenci
Klub recenzentki Nasze Akcje Akademia Wizaz.pl
Laureaci
Laureaci
Kosmetyki Syoss
Laureaci
Kosmetyki Klorane
Laureaci
Szampon Elseve
Laureaci
Kremy BB Garnier
Laureaci
Kosmetyki Sunew
Laureaci
Kosmetyki CeraVe
Laureaci
Odżywki do paznokci Eveline Cosmetics
Wyniki testu
nivea q10
Wyniki testu
Kosmetyki The Body Shop
Laureaci
pasta colgate
Laureaci
aa no limit volume
Wyniki testu
Kosmetyki All About Cactus
Laureaci
Garden Planet
Laureaci
RIMMEL MULTITASKER
Laureaci
Kosmetyki Rimmel London
Laureaci
Nivea płyny micelarne
Laureaci
perfecta bio retinol
Wyniki testu
mylaq
Wyniki testu
Ferie zimowe 2021
Newsy

Ferie zimowe zostaną przedłużone do marca? Jest stanowisko rządu!

W tym roku ferie zimowe mają odbyć się w tym swym czasie w całym kraju. Eksperci postulują jednak, by ten czas wypoczynku wydłużyć. Czy rząd się na to zgodzi?

Zimowa przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Nie będzie to jednak typowa przerwa wypoczynkowa. Dzieci i młodzież mają pozostać w domu, nie można organizować żadnych wyjazdów rekreacyjnych ani ze szkoły, ani rodzinnych. Eksperci postulują jednak przedłużenie ferii aż do marca. Co na to rząd?

Zobacz także: Pandemia koronawirusa pomimo szczepionki będzie opanowana dopiero po koniec wakacji? 

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Ferie zimowe potrwają do marca?

Decyzja rządu o jednym terminie ferii dla wszystkich wywołała lawinę pytań. Nie tylko uczniowie są z niej niezadowoleni, ale również właściciele ośrodków rekreacyjnych w górach. Jak się okazuje, podzieleni są również doradcy premiera.  Doradzająca rządowi Rada Medyczna sugeruje, że przerwa zimowa dla uczniów powinna być rozciągnięta na trzy miesiące, aby uniknąć zgromadzeń. Ferie trzeba by było wtedy rozłozyć w czasie — na okres od stycznia do marca. Trzeba by tez było sprecyzować, które rejony w jakim czasie spędzają ferie. Według Rady Medycznej uczniowie powinni w pełni wykorzystać zimowy wypoczynek i nie można  przedłużać ich okresu zamknięcia w domu.

Zobacz także: To najczęstszy objaw koronawirusa. Wcale nie chodzi o kaszel

Rząd o terminie ferii

Wszystko jednak wskazuje, że rząd swojego stanowiska nie zmieni. Na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski deklarował twardo:

Mimo różnych sygnałów, mimo różnych głosów pojawiających się co do tego jak będą wyglądały ferie, tutaj nasze stanowisko jest konserwatywne, bezwzględne. Ferie spędzamy w domu - podkreślił.

Według ministra to jedyny sposób, by zapobiec 3. fali pandemii.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ze względu na fałszywe poczucie bezpieczeństwa, że pandemia odpuszcza, że przekreślamy ten cały wysiłek, i doprowadzamy do eskalacji pandemii wchodząc w luty z ponownie ogromną liczbą zachorowań, liczbą która nas przytłoczy - mówił. 

Myślicie, że to wystarczy, by w lutym liczba zakażeń zaczęła spadać?

obostrzenia podczas epidemii koronawirusa
iStock
Newsy
Co dalej z lockdownem? Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany!
Premier polski ogłosił otwarcie galerii handlowych. I na tym rozluźnienie obostrzeń niestety się kończy!

Choć pomimo kolejnych rekordów zakażenia na COVID-19 , polski rząd nie zdecydował się na całkowity lockdown , nałożone na Polaków ograniczenia mocno dały nam w kość. Nic dziwnego więc, że w napięciu czekaliśmy na konferencję premiera Mateusza Morawieckiego. Spodziewaliśmy się rozluźnienia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Rząd polski zdecydował się jednak rozluźnić tylko część z nich...  Kiedy zostaną zniesione ograniczenia związane z epidemią koronawirusa? Podczas konferencji zwołanej przez premiera Mateusz Morawiecki szef polskiego rządu ogłosił otwarcie galerii handlowych , zmianę organizacji ferii w szkołach oraz pierwsze dostawy szczepionki na koronawirusa.  Poprawę będziemy mogli zobaczyć dopiero za jakiś czas. Wiele naszych analiz było błędnych – przyznał na początku konferencji premier Mateusz Morawiecki. – W tej walce z koronawirusem przegrywamy przynajmniej tak często, jak odnosimy jakieś dokonania.  Szef polskiego rządu podkreślał znaczenie samodyscypliny polskich obywateli o ogłosił okres "100 dni solidarności". Premier zapowiedział, że na koniec tego okresu dostępna powinna być szczepionka na koronawirusa. Do tego czasu jednak utrzymana musi być część związanych z epidemią obostrzeń . Galerie handlowe zostaną otwarte 28 listopada. Zamknięte pozostaną jednak lokale gastronomiczne i kluby fitness. Uczniowie będą uczyć się zdalnie mniej więcej do końca roku. A ferie zimowe, które dotąd rozpoczynały się w różnych terminach w różnych województwach w całej Polsce będą trwały od 4 do 18 stycznia.  Premier Mateusz Morawiecki ogłosił też, że 18 stycznia do naszego kraju powinny dotrzeć pierwsze dostawy szczepionki na koronawirusa.  Zobacz także:  Czy szczepionka na koronawirusa...

Adam Niedzielski w maseczce
Grzegorz Banaszak/REPORTER
Newsy
Koronawirus w Polsce: obostrzenia zostaną przedłużone? Adam Niedzielski nie pozostawił wątpliwości
Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w sprawie panującym obostrzeń. Niestety, jak zapowiedział szef resortu, Polacy powinni przygotować się na ich przedłużenie.

Polska wciąż zmaga się ze światową pandemią, a eksperci ostrzegają przed jej kolejną falą. Aby jak najskuteczniej walczyć z COVID-19, rząd wprowadził szereg obostrzeń i zaleceń, które mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Choć wielu miało nadzieję, że po 27 grudnia zostaną one poluźnione, dzisiejsze słowa ministra zdrowia nie napawają optymizmem. Jak zapowiedział Adam Niedzielski podczas konferencji pasowej, będzie on rekomendował i przedłużenie conajmniej do drugiej połowy stycznia.  Widmo trzeciej fali jest bardzo realne. By uniknąć tego scenariusza rozmawialiśmy o tym, by obostrzenia zostały utrzymane Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski o przedłużeniu obostrzeń W poniedziałek 14 grudnia po spotkaniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, odbyła się kolejna konferencja prasowa, dotycząca sytuacji epidemiologicznej w kraju. Ta niestety wciąż jest bardzo dynamiczna, a w Polsce od początku epidemii odnotowano już 1 140 572 zakażeń koronawirusem. Tym samym do 27 grudnia wprowadzono tak zwany etap odpowiedzialności, który zakłada między innymi ograniczenia w przemieszczaniu się, obowiązek zasłania ust i nosa w miejscach publicznych, zawieszenie działaności placówek kultury, wprowadzenie nauczania zdalnego, czy także limity podczas zgromadzeń oraz spotkań w domu, w których od 28 listopada może uczestniczyć maksymalnie 5 osób spoza wspólnego domostwa. Niestety, wiele wskazuje na to, że panujące obostrzenia zostaną przedłużone.  Będę rekomendował przedłużenie obostrzeń co najmniej do 17 stycznia. Chodzi o to, żeby zostać na ferie w domach i uniknąć trzeciej fali pandemii - ogłosił szef resortu zdrowia. Adam Niedzielski swoją decyzję tłumaczy obawą, że w przypadku zniesienia obostrzeń mogłyby mieć miejsce liczne wyjazdami oraz...

Czy szczepionki na koronawirusa są słabo przebadane?
East News
Newsy
Szczepionki na koronawirusa są słabo przebadane? Ekspert zdradza, jaka jest prawda
Czy szczepionka na koronawirusa jest bezpieczna? Czy prace i badania prowadzone w ekspresowym tempie są wystarczające, żebyśmy bez wątpliwości zgłosili się na szczepienie? Wirusolodzy nie mają wątpliwości.

Temat szczepionek przeciwko COVID-19 wywołuje wiele emocji. Czy są one bezpieczne? Wiele osób się ich obawia, twierdząc, że powstały zbyt szybko, by można je uznać za w pełni bezpieczne. Jednak eksperci uspokajają opinię publiczną:  Błędne jest przekonanie, że szczepionki przeciwko COVID-19 są słabo przebadane, bo szybko się je wprowadza - przekonywała wirusolog molekularny dr Alicja Chmielewska z Gdańska na webinarium.  Ekspertka wyjaśniła również działanie szczepionki oraz to, dlaczego tak ważne jest, aby jak najwięcej osób ją przyjęło. Jak jednak zapewnia rząd, szczepienie nie będzie obowiązkowe . Kiedy szczepienia na koronawirusa?  Pierwszych szczepionek na koronawirusa możemy spodziewać się już po Nowym Roku. Podczas konferencji prasowej, która obyła się 21 listopada Mateusz Morawiecki poinformował:  Przed nami okres, który nazywamy "100 dni solidarności". Po tym okresie jest wysoce prawdopodobne, że dostępna będzie szczepionka Premier doprecyzował, że pierwszej dostawy szczepionki możemy spodziewać się już ok. 18 stycznia, czyli zaraz po zakończeniu ferii zimowych.  W tym roku 2021 ferie musza być skumulowane w jednym czasie, żeby ruch był mniejszy, żeby nie wyjeżdżać za granice, bo może być potem potrzebna kwarantanna. Jak zostaniemy w domach to jest szansa że ok. 18 stycznia będą pojawiać się pierwsze dostawy szczepionki.  Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zapewnione będą szczepionki dla wszystkich dorosłych Polaków. Jednak jako pierwsi będą mogli z nich skorzystać pracownicy służby zdrowia, służb mundurowych oraz osoby starsze i cierpiące na inne choroby, które są najbardziej narażone na infekcję.  Dlaczego? W przypadku osób starszych jest obawa, że mogą one...

waldemar kraśka
East News
Newsy
Obostrzenia na Sylwestra 2020/21. Czy w tym roku spędzimy go jak rok temu?
Po tym, jak rząd zapowiedział obostrzenia co do wigilii, wszyscy się zastanawiają, co z wejściem w Nowy Rok. Wypowiedź wiceministra zdrowia nie pozostawia wątpliwości, że to będzie inne świętowanie do tego, które znaliśmy do tej pory.

Jak będzie wyglądał tegoroczny Sylwester? Wiadomo, że to Boże Narodzenie będzie się różniło od wszystkich, które znamy, bo rząd wprowadził obostrzenie dotyczące maksymalnej liczby osób zaproszonych na wigilię . Wszystko po to, aby szczególnie najstarszych chronić przed zakażeniem koronawirusem. Wiceminister zdrowia o obostrzeniach w Sylwestra Wiceminister zdrowia Waldemar Kraśka w rozmowie z Polsat News nie tylko skomentował aktualną sytuację w Polsce, ale też odniósł się do tego, jak może wyglądać tegoroczny Sylwester. Wiceminister nie ukrywał, że resort zdrowia obawia się trzeciej fali koronawirusa , która pomimo informacji o pojawieniu się szczepionki, jednak może nas czekać w styczniu-lutym. Czy taki scenariusz skłoni rząd do wprowadzenia dodatkowych obostrzeń podczas świętowania Nowego Roku?  Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż to, co mamy w tej chwili - skomentował Waldemar Kraśka. Jak widzimy, wiele zależy od tego, jak sytuacja rozwinie się w najbliższym miesiącu. Właśnie ponownie otworzono galerie handlowe, ale to nie znaczy, że pandemia się zakończyła. Nadal odnotowujemy tysiące zakażeń. 29 października potwierdzono ich aż 15 178! Wiadomo też, że tegoroczne ferie zimowe również będą wyglądały inaczej niż zwykle.  Wszystko wskazuje więc na to, że tegoroczny Sylwester też będzie się różnił od poprzednich.  

Nasze akcje
Pielęgnacja

Depilator IPL Philips Lumea – od teraz możesz go... wynająć!

skóra problematyczna
PIELĘGNACJA

Akademia Wizaz.pl x Vichy – podsumowanie

makijaż oczu wykonany serią Rimmel Wonder
MAKIJAŻ

Gęste i wyraziste brwi do 2 dni! Poznaj wyniki testu redakcji

pielęgnacja skóry trądzikowej
PIELĘGNACJA

„Uwielbiam produkty Ziaja! Kolejny raz mnie nie zawiodły!”. Seria Ziaja Jeju zdała egzamin!