suplement diety  ShapeMe mix smaków od Health Labs Care
Chcę testować
suplement diety VibeMe Health Labs Care
Chcę testować
bandi anti dark spot
Chcę testować
żel myjący Pure On
Wyniki testu
kremów Revitalift Laser X3 od L'Oréal Paris
Wyniki testu
SEYSSO - szczoteczka do zębów i pasta do zębów
Chcę testować
Ziaja MED
Wyniki testu
La Roche Posay Cicaplast Baume B5 +
Wyniki testu
Biovax Sebocontrol
Chcę testować
Suplement diety ShineMe
Wyniki testu
Garnier, Pure Active, Serum przeciw niedoskonałościom z kwasami AHA, BHA i węglem
Laureaci
suplement diety NewMe od Health Labs Care
Laureaci
zestaw kosmetyków Matrix
Chcę testować
Loreal Paris kosmetyki do makijażu
Laureaci
Neviea Cellular
Laureaci
Bioderma Sébium Kerato+
Wyniki testu
Derma Skin Clear od NIVEA
Laureaci
Ziaja MED
Laureaci
zestaw serów Eveline
Laureaci
zestaw kosmetyków z serii kozie mleko
Wyniki testu
Policja
Newsy

Fala niezapowiedzianych kontroli. Policja i sanepid kontrolują przedsiębiorców po wprowadzeniu nowych obostrzeń

Nowe obostrzenia obowiązujące od 28 grudnia, postawiły przedsiębiorców pod ścianą. Policjanci i służby sanitarne nie mają litości i w związku z łamaniem zakazów, nakłada kary finansowe.

Do tej pory niektóre zakazy wprowadzone ze względu na pandemię koronawirusa udawało się obejść przedsiębiorcom. Wygląda jednak na to, że tym razem już nie będzie tak łatwo. Policja w całym kraju przeprowadziła liczne kontrole obiektów, które powinny pozostać zamknięte, a nie były... Posypały się już pierwsze kary.

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Kontrole po wprowadzeniu nowych obostrzeń

Nowe obostrzenia obowiązujące na czas ferii, czyli od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku, wywołały falę negatywnych komentarzy ze strony przedsiębiorców. Trudno im się zresztą dziwić, kiedy dosłownie na włosku wisi dorobek ich życia.

Rząd zamknął hotele, ograniczył działanie galerii handlowych oraz stoków narciarskich. Zawieszono działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Te podmioty mogą wykonywać jedynie działalność leczniczą przeznaczoną dla pacjentów.

Mimo kryzysowej sytuacji finansowej, wielu przedsiębiorców, niektórzy pogrążą się w długach jeszcze bardziej.

Trening na siłowni w maseczce

W Małopolsce skontrolowano aż 541 obiektów handlowych, 176 siłowni i klubów fitness, trzy aquaparki i baseny oraz cztery stoki narciarskie. W gąszczu tych liczb policjanci natknęli się na dwa otwarte obiekty sportowe.

W przedmiotowych sprawach wszczęto postępowania wyjaśniające. W ich toku policjanci ustalą okoliczności otwarcia tych klubów sportowych. W razie stwierdzenia braku ku temu podstaw, wobec właścicieli obiektów skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu - za popełnione wykroczenie grozi im w sądzie grzywna do 5 tys. zł, bądź nałożone zostaną na nich mandat karne - do 500 zł - podał rzecznik policji.

O sprawie zostanie powiadomiona także inspekcja sanitarna. Ta z kolei może nałożyć karę pieniężną w wysokości od 5 tys. do 30 tys. zł. Niestety im dalej w las, tym gorzej. 

W Wielkopolsce funkcjonariusze natknęli się na cztery otwarte siłownie, gdzie ćwiczyło po kilka osób. Nie inaczej było w warmińsko-mazurskim. Tutaj skontrolowano 500 różnych miejsc, z czego tylko jedna osoba została ukarana za brak maseczki. W Pomorskim ukarano jednego właściciela, który za otwarcie siłowni może słono zapłacić... Policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie oraz zapowiedzieli powiadomienie sanepidu.

Czy warto ryzykować? Trudno niestety znaleźć złoty środek w tej sytuacji - zwłaszcza, że wielu przedsiębiorców (dużych i małych) wykorzystało już tyle awaryjnych furtek, że grozi im bankructwo.

Jarosław Gowin
Piotr Molecki/East News
Newsy
Ruszą kolejne tarcze antykryzysowe - branże fitness, ślubne i handel mogą liczyć na pomoc?
W związku z koronawirusem branża fitness, weselna i przedsiębiorcy związani z handlem będą mogli liczyć na wsparcie. Czy w obliczu obostrzeń będzie ono wystarczające?

Rekordy zarażeń koronawirusem spowodowały, że rząd postanowił wprowadzić kolejne ograniczenia i powrócić do lockdownu , który przypomina ten, który nałożony został na Polaków wiosną. Zmiany uderzyły w branżę ślubną, fitness i częściowo przedsiębiorców z sektoru handlu. Teraz ma powstać dla nich kolejna tarcza antykryzysowa.  Kolejna tarcza antykryzysowa w związku z obostrzeniami Branża weselna, fitness i handlowcy odczuwają kryzys spowodowany pandemią i odnotowują straty, które jesienią mogą okazać się dla wielu przedsiębiorców dziurami w budżecie, których nie da się odrobić ze względu na zawieszenie działalności. Jak podało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii,  szef resortu Jarosław Gowin i wiceminister Olga Semeniuk wezmą udział w konsultacjach ze wspomnianymi branżami, chcąc wypracować rozwiązania mające na celu pomoc finansową i zaplecze dla umożliwienia startu ich działalności wraz ze zniesieniem restrykcji. Takie rozmowy zaplanowane są na poniedziałek, 19 października. Konsultacje zaczną się o godz. 12.30 od branży weselnej, później o godz. 13.45 dojdzie do spotkania z przedstawicielami branży fitness, o godz. 18 dotyczyć będzie ono branży handlowej. Co ma szansę się zmienić? Wystarczy sięgnąć po gotowe rozwiązania w specustawach covidowych, takie jak zwolnienia ze składek ZUS, świadczenia postojowe czy dopłaty do wynagrodzeń w okresie przestojów ekonomicznych w zakładzie pracy - przekazał w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Łukasz Kozłowski, ekonomista z Federacji Przedsiębiorców Polskich. Zobacz także:   Nie żyje influencer, który nie wierzył w koronawirusa. Wykryto u niego COVID-19 Jakie są obowiązujące obostrzenia? Obecnie w całym kraju zawieszona jest działalność...

galerie handlowe nowe zasady
Newsy
Kontrole policji podczas zakupów w galeriach handlowych?! Szykują się wysokie kary i mandaty! 
Czy policja ma prawo dać nam mandat w galerii?

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił w ubiegłą sobotę pełny plan znoszenia obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Zgodnie z tymi decyzjami, już w najbliższą sobotę 28 listopada ponownie zaczną działać galerie handlowe . Zakupy będzie można robić we wszystkich sklepach, ale ich klienci muszą przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Jak będzie to egzekwowane? Okazuje się, że czekają nas intensywne kontrole , które mają dotyczyć nie tylko sklepów, ale też klientów! A za nieprzestrzeganie zasad grożą kary. Kontrole policji w galeriach handlowych Zapowiadając znoszenie obostrzeń premier Morawiecki przestrzegał, że galerie handlowe mogą działać, ale tylko w reżimie sanitarnym. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane - zapowiedział. Według serwisu Wirtualna Polska, po otwarciu galerii ich klientów czekają  kontrole, zarówno policji, jak i pracowników sanepidu . Będzie ich więcej niż dotąd. W galeriach handlowych pojawią się kontrolerzy z inspekcji sanitarnej, przedstawiciele Sanepidu, policyjne patrole. Klienci, którzy przyjdą zrobić zakupy, muszą być dokładnie policzeni. W kolejkach do kas nie będą mogły gromadzić się tłumy, płatności będą odbywać się tylko z zachowaniem odstępów - pisze wp.pl. Tych, którzy nie zastosują się do przepisów, mogą czekać dotkliwe kary - w tym wysokie mandaty. Same sklepy również będą musiały zadbać o przestrzeganie zasad, inaczej grozi im zamknięcie. A wiadomo, że w tak gorącym okresie jak obecnie, to finansowa katastrofa.  Za nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego policja może wystawić mandat w wysokości do 500 zł. Po odmowie przejęcia mandatu kierowany jest wniosek do sądu.  Zasady odmrażania gospodarki ogłosił w ostatnią sobotę premier Morawiecki. Jak...

Policja w galeriach handlowych - jest oficjalna decyzja
Newsy
Już jutro ogłoszenie luzowań obostrzeń? Wiemy, co z galeriami handlowymi i hotelami
Już jutro ogłoszenie luzowań obostrzeń? Wiemy, co z galeriami handlowymi i hotelami

Kiedy otwarte zostaną galerie handlowe, hotele, siłownie, baseny i restauracje? Dziennikarze RMF FM dotarli do nieoficjalnych informacji dotyczących zmian, które mają nastąpić od 1 lutego. We wtorek 26 stycznia, przedstawiciele władz mają poinformować o luzowaniu części obostrzeń! Według doniesień RMF FM prawie pewne jest to, że  od 1 lutego sklepy w galeriach handlowych znów zostaną otwarte . Bardzo możliwe, że zostanie wznowiona również działalność hoteli. Bardzo prawdopodobne jest także otwarcie hoteli dla 25 lub 50 proc. klientów. Są tu jednak wątpliwości, bo otwarcie hoteli zachęci ludzi do podróży, a tego rząd chce uniknąć - informuje rmf24.pl.  A co z siłowniami, basenami i restauracjami? Wszystko wskazuje na to, że wcześniej wymienione obiekty nie będą mogły na razie się otworzyć.  Mogę tylko apelować o cierpliwość. Jeżeli tylko będzie taka możliwość - co udowodniliśmy decyzją puszczenia dzieci z klas I-III do szkoły - to będziemy podejmowali decyzje, które będą z korzyścią dla gospodarki. Ale gospodarka potrzebuje ludzi zdrowych, zdrowia publicznego, i dopuszczenie do sytuacji powrotu dużej liczby zachorowań, szczególnie w kontekście prowadzonej akcji szczepień, jest po prostu nieracjonalne - tak mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski. Nieoficjalnie mówi się o otwarciu galerii handlowych od 1 lutego. Restauracje, kluby fitness, baseny będą musiały jeszcze poczekać.

Plansza Pilne
mat. prasowe
Newsy
Rząd łagodzi obostrzenia! Co zmieni się od 12 lutego? Starsi uczniowie wrócą do szkoły?
Adam Niedzielski przekazał dobre wiadomości! Władze łagodzą obostrzenia wprowadzone przez pandemię koronawirusa. Co się zmieni?

Przedstawiciele władz ogłosiły luzowanie obostrzeń! Premier i minister zdrowia podczas konferencji prasowej zdradzili, co zmieni się już za tydzień, 12 lutego. Czy hotele, restauracje i baseny zostaną otwarte? Co z powrotem starszych uczniów do szkół? Sprawdźcie, co powiedzieli Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski! Władze otwierają hotele kina i teatry Obowiązujące od kilku tygodni obostrzenia miały obowiązywać do 14 lutego jednak dziś, podczas konferencji prasowej władze ogłosiły, że zmiany nastąpią kilka dni wcześniej, w piątek 12 lutego. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już za tydzień swoją działalność w reżimie sanitarnym będą mogły wznowić m.in. hotele. W połowie lutego otworzymy hotele, miejsca noclegowe w wielkości 50% miejsc noclegowych, podobnie z teatry i kina- zapowiedział premier. Według najnowszych wytycznych od 12 lutego będzie możliwe uprawianie sportu amatorskiego np. na boiskach lub kortach. Władze planują również otwarcie stoków narciarskich i basenów.  Co z restauracjami i siłowniami? Na razie nie ma mowy o otwarciu siłowni, klubów fitness i restauracji. Koronawirus roznosi się drogą kropelkową i nie możemy tu na razie zrobić nic innego- ogłosił premier.  Podczas konferencji prasowej nie pojawiła się informacja o ewentualnej dacie powrotu dzieci do szkół.  Zobacz także:   Izabela Macudzińska z "Królowych życia" bawi się w górach! Hotel, restauracja... Obostrzenia jej nie obowiązują? Premier ogłosił stopniowe luzowanie obostrzeń. Od 12 lutego hotele, kina i teatry wznowią swoją działalność.  

Nasze akcje
philips prezenty na święta
Fryzury
Stylizacyjne hity od Philips idealnym prezentem na święta
Współpraca reklamowa
jak zrobić depilację IPL
Pielęgnacja
Jak prawidłowo wykonać depilację IPL w domu, aby dała jak najlepsze efekty?
Współpraca reklamowa
Akademia Syoss
Fryzury
Twoje włosy się puszą? Sprawdź, co radzi ekspert
Współpraca reklamowa
tołpa enzyme
Pielęgnacja
Jak działają kosmetyki z linii tołpa.® dermo enzyme? Wizażanki to sprawdziły. Poznajcie ich opinie
Współpraca reklamowa
FeMe Health Labs Care
Styl życia
Jak działa suplement diety FeMe Complex od Health Labs Care? Wizażanki podzieliły się swoimi opiniami
Współpraca reklamowa
Gliss pielęgnacja włosów po lecie
Fryzury
Pielęgnacja włosów zniszczonych po lecie
Współpraca reklamowa
Pielęgnacja
Testujemy kilka hitów do pielęgnacji i makijażu Eveline Cosmetics
Współpraca reklamowa
serum Glow On od Health Labs Care
Pielęgnacja
„Po zastosowaniu serum moja skóra ma o wiele więcej blasku. Jest miękka i sprężysta”. Sprawdźcie, jak Wizażanki oceniły serum Glow On od Health Labs Care
Współpraca reklamowa