iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
kosmetyki wella
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki ziaja
Laureaci
kosmetyki aa
Laureaci
Nowa decyzja w sprawie kolonii i obozów - kolejny etap odmrażania gospodarki
Newsy

Dzieci wyjadą na obozy i kolonie - kolejny etap odmrażania gospodarki

Kolonie i obozy dla dzieci nie zostaną odwołane. Ministerstwo Zdrowia wraz z resortem edukacji i rozwoju podjęły decyzję o możliwości organizacji i wyjazdów na zorganizowane wyjazdy dla najmłodszych.

Tegoroczne wakacje miały wyglądać zupełnie inaczej niż każde inne. Ze względu na koronawirusa obozy letnie i kolonie dla dzieci miały zostać wstrzymane, co oznaczało, że rodzice będą musieli zapewnić opiekę swoim pociechom na cały okres wakacyjny. Jak ustalił serwis Money.pl, na szczeblu trzech ministerstw - zdrowia, edukacji i rozwoju, podjęta została jednak decyzja o możliwości wyjazdów grupowych. Warunkiem jest utrzymanie określonych reżimów sanitarnych. 

Zobacz także: Czy w tym roku polecimy na wakacje? Szumowski dobitnie o przywróceniu ruchu lotniczego

Odmrażanie gospodarki - kolonie i obozy dla dzieci się odbędą

Źródło: iStock

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Odmrażanie gospodarki - dzieci wyjadą na kolonie i obozy

Osoby odpowiedzialne za organizację wyjazdów dla dzieci wciąż sprzedają wycieczki i miejsca na obozach i koloniach. To, czy takowe się odbędą będzie zależało od wojewódzkiego kuratorium. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaznacza, że nie ma w planach odwoływania wyjazdów. Wszystko rozstrzygnąć może jednak stan epidemii.

Zależy nam bardzo na tym, żeby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie odpocząć podczas wakacji. Dziś odbyliśmy w tej sprawie spotkanie w MEN. Zakończyło się ono wspólnym stanowiskiem, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia, który na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną. W przyszłym tygodniu będziemy kontynuować rozmowy z Ministerstwem Zdrowia - podaje Ministerstwo Rozwoju w komunikacie. 

Jakie warunki musiałby spełniać wyjazd?

Obozy miałyby trwać ok. 1-2 tygodnie. Dzieci, które wybierają się na dany wyjazd musiałyby pochodzić z tego samego województwa lub regionu. Powstałe grupy liczyłyby 15 osób. Każde z nich miałoby dostawać się do miejsca wycieczki zdezynfekowanym autobusem. Każdego dnia dezynfekcji poddane byłyby również pokoje, sale zajęć i zabaw. Każdy kierowca miałby przejść test na obecność koronawirusa. Dzieciom mierzyłoby się przed wejściem do pojazdu temperatury. Dzieci nie mogłyby udawać się na wycieczki do miejsc publicznych, mieć kontakt z osobami z zewnątrz (spoza miejsca zakwaterowania), jak rownież spotykać rodziców. W miejscach spożywania posiłków, jak i salach zagwarantowane miałyby być bakteriobójcze lampy. Ośrodek musiałby posiadać również pokoje izolacyjne. 

Źródło zdjęcia głównego: iStock

Źródło: Money.pl

Jak będą wyglądały wakacje? Odpowiada rzecznik rządu
Styl życia
Jak będą wyglądały wakacje? Odpowiada rzecznik rządu
Wakacje 2020 będą inne niż dotychczas. Na pewno będziemy mogli podróżować po kraju. Rzecznik rządu wyjaśnia, jak na chwilę obecną wyglądają decyzje odnośnie turystyki w sezonie letnim.

Drugi etap znoszenia restrykcji związanych z koronawirusem zakłada otwarcie hoteli, muzeów, bibliotek oraz sklepów budowlanych w weekendy. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce pozwala na swobodne stopniowe łagodzenie obostrzeń. Jak zaznaczył rzecznik rządu, Piotr Müller, liczba zachorowań na koronawirusa wciąż wzrasta, jednak jest to przyrost, który zapewnia możliwość zapewnienia opieki zdrowotnej chorym przez służby medyczne. To pozwala również na przeniesienie poszczególnych elementów łagodzenia obostrzeń na wcześniejsze etapy, jednak o takich posunięciach podczas konferencji będzie informował premier Mateusz Morawiecki. Jak będzie jednak z wakacjami? Zobacz także: Spray na koronawirusa, który chroni powierzchnie przez 90 dni dostępny od maja Cztery etapy znoszenia ograniczeń związanych z #koronawirus ⤵️⤵️⤵️ ❗️ Decyzja o przejściu do kolejnego etapu zostanie podjęta po spełnieniu niezbędnych warunków: ➡️ analiza przyrostu zachorowań, ➡️ wydajność służby zdrowia, ➡️ realizacja wytycznych sanitarnych. pic.twitter.com/5e5nXIvVT7 — Kancelaria Premiera (@PremierRP) April 16, 2020 Jak będą wyglądały wakacje w dobie koronawirusa? Według badań firmy IMAS, po złagodzeniu obostrzeń i zmniejszeniu zagrożenia zarażenia się koronawirusem aż 40 proc. Polaków planuje wyjazd na wakacje lub wycieczkę w ciągu sześciu najbliższych miesięcy. Aż 66 proc. chce spędzić urlop w Polsce. Czy w wakacje będzie to możliwe? Już jakiś czas temu szef resortu zdrowia informował, że o wakacjach, jakie znaliśmy do tej pory możemy w tym roku zapomnieć. Kolonie i obozy prawdopodobnie się nie odbędą. Wakacje indywidualne będą natomiast możliwe. O wyjazdach zagranicznych na chwilę obecną możemy zapomnieć.  Na świecie, gdzie mamy temperatury znacznie wyższe, dużo słońca, wirus jest obecny, epidemia jest obecna. W związku z tym nie podejrzewam,...

Styl życia
1000 plus na wakacje. Kto otrzyma bon z nowego rządowego programu?
Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawiła wstępne szczegóły planu wspierania polskiej branży turystycznej. Pracownicy otrzymają od swoich pracodawców turystyczne bony o wartości 1000 zł.

Program wsparcia turystyki zapowiadany był przez ministerstwo rozwoju już od kilku tygodni. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa , która bezpośrednio wpłynęła na zmniejszenie zysków w polskiej turystyce. Choć hotele i pensjonaty wznowiły pracę, kryzys wcale nie został zażegnany. Minister rozwoju chce, aby Polacy otrzymali ze skarbu państwa bony o wartości 1000 zł, które będzie można wydać na wakacje w Polsce. Źródło: Istock Zobacz także: Dzieci wyjadą na obozy i kolonie - kolejny etap odmrażania gospodarki 1000 zł na wakacje od państwa - komu przysługuje?  Bon 1000 plus na wakacje otrzymają wszyscy pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę , którzy każdego miesiąca otrzymują wypłatę niższą niż średnia krajowa , to jest mniej niż 5200 brutto. W 90 procentach będzie on finansowany przez państwo, tylko 10 procent pokryje pracodawca.   Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków - powiedziała Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Szacuje się, że w tym roku n a program 1000 plus zostanie przeznaczone 7 mld z budżetu państwa . Jednocześnie wicepremier zaznaczyła, że na taki wydatek państwa pracodawcy mogą liczyć tylko w tym roku. Sukcesywnie w kolejnych latach udział z budżetu będzie się zmniejszał.  Co więcej,  bon będzie można wykorzystać jedynie w Polsce . Ma to umożliwić, a także zachęcić mniej zamożnych polaków do urlopu poza miejscem swojego zamieszkania i powiększyć wpływy z turystyki. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy oraz w jakiej dokładnie formie środki zostaną przekazane pracownikom, a także ile czasu będą oni mieli na...

Bon na wakacje jako dodatek do 500 plus - zapowiedź Andrzej Dudy
Newsy
Bon na wakacje jako dodatek do 500 plus - zapowiedź Andrzej Dudy
Bon turystyczny 1000 plus nie trafi do wszystkich podatników i nie będzie zależny od dochodu. Ma przybrać on formę dodatku do 500 plus w kwocie 500 zł.

W kwestii bonu na wakacje słyszeliśmy już o kilku jego wersjach. Wciąż nie było dotąd wiadomo, czy takowy zostanie rozdysponowany wśród podatników i kiedy to nastąpi. Podczas wiecu wyborczego w Stalowej Woli, prezydent Andrzej Duda zdradził jednak kilka szczegółów. Bon 1000 plus, o którym była mowa zmniejszy się o połowę i będzie dodatkiem do świadczenia 500 plus.  Zobacz także: Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę Źródło: iStock Bon na wakacje jako dodatek do 500 plus Andrzej Duda zapowiedział, że 500 zł, które będzie miało formę bonu dostępne będzie na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego. Według jego słów najprawdopodobniej już w te wakacje. Oznacza to, że być może w lipcu rodzice będą mieli możliwość skorzystania ze świadczenia. Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane – zakomunikował Andrzej Duda. W przypadku dziecka niepełnosprawnego, bon otrzyma również jego opiekun. Ma to być wsparcie dla rodzin, jak również branży turystycznej.  Mam nadzieje, że skorzystanie z tego już w te wakacje przez rodziny, przez dzieci, przez młodzież będzie możliwe, a finalnie - że te pieniądze po pierwsze ułatwią życie rodzinom, a po drugie trafią dokładnie do polskiej branży turystycznej w czasach kryzysowych - przyznał prezydent. Program jest już prawie gotowy, a o szczegółach Duda ma mówić w najbliższych dniach. Z pewnością forma wzbudzi wiele kontrowersji. W tej wersji pominięci zostali bezdzietni oraz podatnicy mający dorosłe już dzieci. Jak podaje portal Money.pl bony na wakacje będą miały formę kodów w wersji elektronicznej, które przyspieszą realizację programu. Ma on być ważny do końca 2021 roku...

dzieci na wakacjach
Styl życia
Ruszają obozy i kolonie! Lista obostrzeń jest jednak bardzo długa...
Ta wiadomość ucieszyła nie tylko dzieci, ale też rodziców i przedsiębiorców. Obozy i kolonie wystartują w tym roku, ale na zmienionych warunkach.

Organizatorzy letnich obozów i kolonii będą mieli pełne ręce pracy. Jak dowiedział się portal money.pl, Główny Inspektor Sanitarny wraz z Ministerstwem Zdrowia przygotowali wytyczne, które mają obowiązywać podczas wakacji dla dzieci . Dokument ze spisanymi zasadami ma jeszcze we wtorek 20 maja trafić do Ministerstwa Rozwoju, a stamtąd do przedsiębiorców. Lista wytycznych jest naprawdę długa...  Zobacz także: Nowe zasady przyjmowania klientów z salonach fryzjerskich i kosmetycznych Jak będą wyglądały obozy i kolonie w 2020 roku? Wielkość grup obozowych czy kolonijnych zostanie znacząco zmniejszona. Dzieci do 10. roku życia mogą wyjechać w grupie do 12 osób, a dzieci powyżej 10. roku życia w grupie do 14 osób. Obiekt goszczący młodych wczasowiczów z kadrą opiekunów ma zostać dokładnie wysprzątany i zdezynfekowany przed przyjazdem każdej grupy. Dodatkowo wymiana turnusów będzie odbywać się z ograniczeniem kontaktu wyjeżdżających z przyjeżdżającymi. W dokumencie zaznaczono, że w pokoju lub namiocie może przebywać maksymalnie czwórka dzieci - oczywiście przy zachowaniu minimum 4 m2 powierzchni noclegowej na jedną osobę. Zdjęcie: istockphoto.com Każdy z wybranych na zorganizowanie kolonii i obozów obiektów musi bezwzględnie spełniać wszystkie normy sanitarne i bezpieczeństwa . W budynku mają znajdować się wyłącznie dzieci oraz ich opiekunowie lub jeśli nie jest to możliwe, ma zostać wydzielona specjalna strefa. Ponadto w budynku musi znajdować się wyodrębnione pomieszczenie, w którym będą mogły przebywać dzieci podejrzane o zakażenie koronawirusem lub inną chorobą zakaźną. Obostrzenia związane z koloniami i obozami dla dzieci Organizatorzy są zobowiązani do zapewnienia dzieciom i opiekunom stałego dostępu do pomocy pielęgniarki. Kierownik obozu lub kolonii ma wyznaczyć osobę odpowiedzialną za pobieranie pomiaru temperatury...

Nasze akcje
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

pielęgnacja skóry twarzy
MAKIJAŻ

Kosmetyki, które zapewniają idealny make-up no make-up