klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Bon na wakacje jako dodatek do 500 plus - zapowiedź Andrzej Dudy
Newsy

Bon na wakacje jako dodatek do 500 plus - zapowiedź Andrzej Dudy

Bon turystyczny 1000 plus nie trafi do wszystkich podatników i nie będzie zależny od dochodu. Ma przybrać on formę dodatku do 500 plus w kwocie 500 zł.
Marta Średnicka
czerwiec 06, 2020

W kwestii bonu na wakacje słyszeliśmy już o kilku jego wersjach. Wciąż nie było dotąd wiadomo, czy takowy zostanie rozdysponowany wśród podatników i kiedy to nastąpi. Podczas wiecu wyborczego w Stalowej Woli, prezydent Andrzej Duda zdradził jednak kilka szczegółów. Bon 1000 plus, o którym była mowa zmniejszy się o połowę i będzie dodatkiem do świadczenia 500 plus. 

Zobacz także: Zakaz lotów przedłużony - podano nową datę

Bon na wakacje jako dodatek do 500 plus - zapowiedź Andrzej Dudy

Źródło: iStock

Dominik i Julia z "Love Island" wystąpią w "Tańcu z Gwiazdami"?

Bon na wakacje jako dodatek do 500 plus

Andrzej Duda zapowiedział, że 500 zł, które będzie miało formę bonu dostępne będzie na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego. Według jego słów najprawdopodobniej już w te wakacje. Oznacza to, że być może w lipcu rodzice będą mieli możliwość skorzystania ze świadczenia.

Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane – zakomunikował Andrzej Duda.

W przypadku dziecka niepełnosprawnego, bon otrzyma również jego opiekun. Ma to być wsparcie dla rodzin, jak również branży turystycznej. 

Mam nadzieje, że skorzystanie z tego już w te wakacje przez rodziny, przez dzieci, przez młodzież będzie możliwe, a finalnie - że te pieniądze po pierwsze ułatwią życie rodzinom, a po drugie trafią dokładnie do polskiej branży turystycznej w czasach kryzysowych - przyznał prezydent.

Program jest już prawie gotowy, a o szczegółach Duda ma mówić w najbliższych dniach. Z pewnością forma wzbudzi wiele kontrowersji. W tej wersji pominięci zostali bezdzietni oraz podatnicy mający dorosłe już dzieci. Jak podaje portal Money.pl bony na wakacje będą miały formę kodów w wersji elektronicznej, które przyspieszą realizację programu. Ma on być ważny do końca 2021 roku i obejmować punkty i miejsca wpisane do bazy turystycznej programu.

Źródło zdjęcia głównego: iStock

Komentarze
Kate Middleton
Newsy Kate i William nie będą mieć więcej dzieci. To decyzja księcia
Kate Middleton wyznała, że jej mąż nie chce mieć więcej dzieci. Tym samym ucięła plotki o kolejnej ciąży. Czy sama chciałaby ponownie zostać matką?
Marta Średnicka
styczeń 17, 2020

Kate Middleton i książę William nie mogą uciec od spekulacji o stopniowym rozpadzie ich małżeństwa. Gesty i sygnały, jakie księżna wysyła swojemu mężowi nie umknęły uwadze mediów, które zarejestrowały m.in. unik Kate przez dotykiem swojego męża. Plotki o romansie i niewierności pozostają więc żywe. Teraz, podczas wizyty w Bradford dali prasie kolejny powód do spekulacji na temat ich miłości. Kate wyznała, że czwartego dziecka nie będzie, bo nie chce tego William. Słowa te zarejestrowała królewska korespondentka, Rebbeca English. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez VIDEOS OF THE CAMBRIDGES ❤️ (@cambridgesvideos) Sty 15, 2020 o 6:39 PST Kate Middleton i książę William – dzieci Podczas wizyty w Bradford, para królewska spotkała się z jednym z fanów rodziny królewskiej, Joshem Macpalcem. Mężczyzna poinformował królewską parę, że za każdym razem, kiedy na świat przychodziło kolejne ich dziecko, wysyłał kartkę z gratulacjami. Kate Middleton została zapytana również o kolejne potomstwo. Księżna wydawała się mieć jasną opinię na ten temat. Tym samym rozwiała wszelkie wątpliwości dotyczące wielokrotnie wracającego tematu jej domniemanej ciąży. Nie sądzę, żeby William chciał mieć więcej – odpowiedziała. Nie oznacza to jednak, że sama nie zdecydowałaby się na kolejne dziecko. Na chwilę obecną, pomiędzy partnerami nie nawiązała się jednak dyskusja na ten temat. Kate i William mają już trójkę dzieci – George'a, Charlotte i Louisa. Najmłodszy z rodzeństwa, Jerzy ma niespełna dwa lata, wymaga więc stałej opieki. Kolejne dziecko mogłoby być zbyt zajmujące dla zapracowanej pary królewskiej. Już teraz Williamowi trudno jest pogodzić pracę z ojcostwem. Wraz z momentem odejścia Harry'ego i Meghan z rodziny królewskiej, zakres jego...

Przeczytaj
500 plus - koronawirus
Newsy 500 plus zagrożone przez koronawirusa? Ministerstwo odpowiedziało
Świadczenia w ramach programu 500 plus nie zostaną wstrzymane ze względu na koronawirusa, potwierdziła Marlena Maląg, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Marta Średnicka
marzec 19, 2020

Koronawirus dotknął 325 osób w Polsce. W związku z próbą opanowania sytuacji i ograniczenia jego rozprzestrzeniania się, rząd wydał decyzję o zamknięciu szkół, a następnie kin i ośrodków kulturalnych. Rozpoczęto akcję "Zostań w domu", a Polacy ograniczyli swoją aktywność, spędzając czas i często w miarę możliwości i rodzaju branży, pracując z własnych domów. Problemy finansowe i organizacyjne, jakie ze względu na ograniczenia i zmiany dotknęły społeczeństwo wywołały dyskusję o likwidacji programu 500 plus  i jego czasowym zawieszeniu. Zobacz także: Mapa koronawirusa w Polsce - aktualizacja w czasie rzeczywistym Zamrożenie 500 plus jest możliwe? W środę rząd poinformował o uruchomieniu programu pomocowego zwanego tarczą antykryzysową, którego kwota miała sięgać 212 mld zł. Pieniądze miały wspomóc gospodarkę i przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnym położeniu. W związku z pojawieniem się dodatkowego budżetu, beneficjenci programu 500 plus, jak i Dobry Start zadali sobie pytanie, czy oznacza to dla nich wstrzymanie wypłat lub ograniczenie działania programu. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiedziało i zapewniło Polaków, że takie zmiany na chwilę obecną nie są przewidziane. Chciałabym z tego miejsca przede wszystkim zapewnić, że świadczenia, które zostały przez nas wprowadzone, a więc program Rodzina 500 plus w pełni będzie realizowany. Programy takie jak Dobry start będą realizowane - potwierdziła minister Marlena Maląg. Jak zaznaczyła, musimy pozwolić na rozwój gospodarki naszego kraju. Chwilowa przerwa i zastój sprawiły natomiast, że "jesteśmy w takiej sytuacji, że musimy zadbać o rodzinę, a więc o naszych pracodawców, pracowników" - kontynuowała. Wypłaty środków w ramach 500 plus są dokonywane na bieżąco, bez opóźnień czy zmian. W tym roku w budżecie na wypłaty w ramach programu zarezerwowanych...

Przeczytaj
Koronawirus będzie miał wpływ na spłatę kredytów?
Newsy Czy przez koronawirusa rząd zawiesi spłaty kredytów? Mamy stanowisko prezydenta
W związku z coraz większym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, rząd podejmuje kolejne decyzje mające na celu ochronę obywateli. Sam prezydent, Andrzej Duda, nalega na „złagodzenie skutków spłaty kredytów”. Co to oznacza w praktyce?
Urszula Jagłowska
marzec 12, 2020

Najpierw zamkniecie szkół , uniwersytetów i przedszkoli, później odwołanie imprez masowych oraz zamknięcie kin, muzeów i teatrów. Polska szykuje się na walkę z epidemią koronawirusa. Teraz nie tylko sklepy wdrażają specjalne procedury ,   mające chronić klientów i pracowników, ale również instytucje finansowe mają uruchomić systemy kryzysowe i pomóc Polakom w obliczu epidemii. Nie chodzi jednak o finansowe wsparcie zakażonych, lecz pomoc obywatelom w zachowaniu płynności finansowej. Zobacz także:  Przez koronawirusa może zabraknąć leków! Niepokoić powinny się zwłaszcza osoby z chorobą Hashimoto Ze względu na zagrożenie związane z koronawirusem , w trudnej sytuacji znalazło się wiele sektorów. Problemy ze spłatą kredytów będą miały przede wszystkim osoby pracujące w branży turystycznej, transportowej, a także te zatrudnione w zamkniętych z powodu epidemii kinach, teatrach, czy innych ośrodkach kultury. Czy przez koronawirusa rząd zawiesi spłaty kredytów? Koronawirus będzie miał wpływ na spłatę kredytów? W środę, 11. marca, prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem Twittera wyszedł z inicjatywą mającą na celu złagodzenie skutków spłaty zobowiązań kredytowych Polaków. Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców zw. z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. Liczę na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy – napisał Andrzej Duda na Twitterze. Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców zw. z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. Liczę na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy. — Andrzej Duda (@AndrzejDuda) March 11, 2020 Zdjęcie: ONS...

Przeczytaj
Koronawirus a wakacje 2020
Newsy Przez koronawirusa wakacji nie będzie - Szumowski rozwiał wątpliwości
"Z koronawirusem będziemy borykać się przez rok" - przyznał w rozmowie z RMF FM Łukasz Szumowski i odniósł się do wakacji 2020. Przyznał, że w tym roku będą one zupełnie inne.
Marta Średnicka
kwiecień 14, 2020

Od 19 kwietnia stopniowo odmrażana będzie gospodarka. Polacy uzyskają dostęp do części punktów usługowych , a już wkrótce rząd poda nowe informacje dotyczące kar i obostrzeń. Pewnym jest, że minimum do 26 kwietnia uczniowie nie będą chodzić do szkoły. Termin ten może się wydłużyć. Wśród uczniów i rodziców często pojawiało się pytanie, co z wakacjami. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski nie ma dla nich dobrych wiadomości. Z taką wersją wakacji, jaka miała miejsce dotychczas, przez koronawirusa nie będą one miały w tym roku nic wspólnego. Zobacz także: Ile osób umrze na koronawirusa? RAPORT Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER Jak będą wyglądały wakacje w dobie koronawirusa? Minister Zdrowia Łukasz Szumowski rozmawiał na antenie RMF FM na temat planów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi w Polsce na najbliższe miesiące. Szef resortu zdrowia przyznał, że rząd musi mieć przygotowaną perspektywę działań do czasu powstania szczepionki. Zmiany w funkcjonowaniu państwa przewidywane są nawet na okres roku. Obecnie opracowywany jest plan na najbliższe tygodnie, jednak już wiadomo, że okres wakacyjny nie będzie czasem wyjścia z epidemii i ustania koronawirusa. Oznacza to kolejne zmiany. O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć. Możemy zakładać, że w wakacje nie będzie kolonii, nie będzie obozów - przyznał Szumowski. Nie wspomniał natomiast o zakazie organizowania wyjazdów, czy plażowania. Na takie kroki z pewnością musimy jeszcze poczekać. Szumowski zapowiedział natomiast, że planowane jest zniesienie ograniczeń dotyczących przebywania w lasach, a także liczby klientów w sklepach. Nie ma żadnych danych naukowych, które mówią, że epidemia wygaśnie latem. Na świecie, gdzie temperatury są dużo wyższe, niż w Polsce, wirus jest obecny. Z epidemią będziemy borykać się przez rok. Tyle w mojej ocenie będzie trwała epidemia -...

Przeczytaj