nauka angielskich słówek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-03, 16:39   #1
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088

nauka angielskich słówek


Od kilku lat uczę się języka angielskiego i muszę przyznać, że nawet to lubię. Jednak dużo problemów sprawia mi nauka nowych słówek, za szybko wylatują mi z pamięci... Może macie jakieś sprawdzone sposoby, na naukę słówek, które przynosiłyby długotrwałe efekty?
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 16:44   #2
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: nauka angielskich słówek

Może zapisuj słówka po polsku/ang. na kartce, potnij ją i losuj słówka a potem pisz ich odpowiedniki po polsku/ang. albo zdania układaj. Ja tak robie i pamiętam (większość).
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 16:44   #3
aleksandra999
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 402
Dot.: nauka angielskich słówek

Karteczki przyklejane we wszystkich możliwych punktach domu ze słówkami,które cieżko Ci zapamietać.U mnie skutkuje w 100%.
aleksandra999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 18:35   #4
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: nauka angielskich słówek

ja tez mam z tym problem, teraz jak miałam lekcje w wakacje to nie siedziałam i nie kułam słówek na pamięć bo wiedziałam że i tak zapomne mnie zawsze trochę pomaga jak sobie napisze te słowa ładnie kolorowymi pisakami <rozniste kolory> obok tlumaczenie, po kolei sprawdzę w necie wymowę i tak pozniej patrzę sobie, czytam, uczę sie, troche podczas tego cwiczę i takie tam
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 19:15   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: nauka angielskich słówek

Moim zdaniem najwazniejszy jest kontakt ze slownictwem - niestety w moim wypadku przyklejane w calym domu karteczki daja skutek zerowy To juz lepiej wypisac sobie nowe slowka na kartke, a potem nauczyc sie ich, zapamietac jako tako, i czytac je co jakis czas, niekoniecznie wkuwajac je od nowa - po prostu przegladac je 2 razy dziennie, po jakims tygodniu - dwoch (zsalezy pd czestotliwosci przegladania) pamietam je juz dobrze.
Jeszcze lepsze jest czytanie w oryginale - najlepiej czegos, co lubi sie czytac. To moze byc gazeta - np National Geographic - albo ksiazka (niektore biblioteki maja ksiazki w oryginale, mam tez pare e-bookow lubianego przeze mnie utora ). To zapewnia kontakt z roznorodnymi slowkami, a ponadto wystepuja w kontekscie, przy okazji uczymy sie wtedy phrasal verbs alko rozmaitych zasad ( np tego ze cos laczy sie z of, albo cos ma koncowke -ing... i tak dalej)

To przyjemny sposob nauki, bo czesciowo nieswiadomy
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 19:36   #6
MrsVargas
Wtajemniczenie
 
Avatar MrsVargas
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 920
Dot.: nauka angielskich słówek

Cytat:
Napisane przez aleksandra999
Karteczki przyklejane we wszystkich możliwych punktach domu ze słówkami,które cieżko Ci zapamietać.U mnie skutkuje w 100%.
Mama mojego kolegi robi tak samo i przynosi to efekty, np. kartki ze słówkami przyklejone na bocznej ściance od szafy w sypialni. Jak tylko wstaje...od raz angielski
MrsVargas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 19:41   #7
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: nauka angielskich słówek

Ze słówkami których szczególnie nie możesz zapamietać układaj zdania, ale zdania muszą mówić coś o tobie. Wbrew pozorom łatwiej zapamiętać całe zdanie które jest nam bliskie niz jedno słowo. Mozesz też niektóre słowa przedstawiać za pomocą rysunków zamiast pisać ich polskie tłumaczenie.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-03, 21:13   #8
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: nauka angielskich słówek

Musisz je po prostu powtarzać tak często jak się da,żeby Ci nie wyleciały w najgorszym wypadku.
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 21:32   #9
karolina2020
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 556
Dot.: nauka angielskich słówek

Cytat:
Napisane przez lexie
(...) To zapewnia kontakt z roznorodnymi slowkami, a ponadto wystepuja w kontekscie, przy okazji uczymy sie wtedy phrasal verbs alko rozmaitych zasad ( np tego ze cos laczy sie z of, albo cos ma koncowke -ing... i tak dalej)

To przyjemny sposob nauki, bo czesciowo nieswiadomy
Tak te zasady to konkretnie kolokacje,jak mi sie zdaje, moja "ulubione"...
karolina2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 11:02   #10
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: nauka angielskich słówek

dzięki dziewczyny! jesteście kochane

a może jeszcze ktoś ma jakiś sposób?
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 11:16   #11
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: nauka angielskich słówek

Przepisz przykład ze słownika angielsko-angielskiego a potem napisz własny przykład (na podstawei słownikowego) najlepiej zapamiętuje się słowa w użyciu (a jeśli dochodzą do tego emocje to na bank zapamiętasz )

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-04, 15:57   #12
Złota Jagódka
Raczkowanie
 
Avatar Złota Jagódka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 164
Dot.: nauka angielskich słówek

ja sobie nagrywam słówka na zwykłe kasety a potem po prostu odsłuchuje wszędzie gdzie się da. niestety u mnie inne metody się nie sprawdzają... aaa jeszcze kiedyś do ściany sobie przypięłam arkusz brystolu i na nim zapisywałam słówka, wisialo to w takim miejscu że jak się położyłam do lóżka to spokojnie widział i zaraz po przebudzeniu sie rano czytałam, nawet dawało to niezłe efekty, ale szybko zapominałam, zdecydowanie bardziej wolę słuchać
Złota Jagódka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 16:04   #13
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: nauka angielskich słówek

wiele jest metod, w tym te wpsomniane przez Dziewczyny
kiedys mialam program do nauki slowek (w dowolnym jezyku, bo to samemu tworzy sie baze) - Super Memo, mysle, ze mozna jeszcze sciagnac go z www.supermemo.com (starsze wersje, najprostrze w obsludze sa bezplatnie) - mam nadzieje, ze tak jest, bo niestety w tej chwili nie mam wystarczajaco czasu, zeby to sprawdzic.
Program ten lubilam, trzeba byc systematycznym i uczciwym a on sam wybiera, ktore slowka nalezy najczesciej powtarzac itp.
__________________
************************* **********************
Czarownice sa zwykle tak towarzyskie jak koty......wiekszosc czarownic jest zyczliwa (ogolnie), lagodna (dla pokornych), wielkoduszna (dla zaslugujacych, bo nie zaslugujacy dostawali wiecej niz im sie nalezalo) i oddana generalnie swemu powolaniu, ktore oferuje w zyciu raczej kopniaki niz calusy.
T.P


************************* **********************
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 16:27   #14
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: nauka angielskich słówek

moim zdaniem najlepszy sposób to układanie zdań z tymi wyrazami, ale nie byle jakich, tylko mówiących o Tobie lub o kimś/czymś Ci bliskim(czyli coś jak sposób Lexi). Lub kojarzenie czasem z czymś całkiem głupim. Nie wiem jak to wytłumaczyć ale u mnie działa najbardziej. Skojażenie z czymś innym i później jakoś tak samo to słówko przychodzi. Lub np. tłumaczenie piosenek. Jak wiesz o czym śpiewają to łapiesz słówka i je zapamiętujesz i przypominasz sobie za każdym razem jak myślisz o tej piosence(lub np. tytule filmu )
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 16:46   #15
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: nauka angielskich słówek

Cytat:
Napisane przez karolina2020
Tak te zasady to konkretnie kolokacje,jak mi sie zdaje, moja "ulubione"...
Tez mi sie zdawalo, ze to kolokacje - ale naszly mnie watpliwosci i zmienilam
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 17:03   #16
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: nauka angielskich słówek

Ucze sie j.ang juz bardzo dlugo. Metoda prob i bledow doszlam do wniosku, ze najlepiej jest sobie wlasnie zapisywac slowka na malych karteczkach: z jednej strony po polsku a z drugiej po angielsku. Potem trzeba tak sobie losowac i losowac, powoli odkladac te, ktore juz umiemy... Slowka najbardziej dokuczliwe zawsze nosze ze soba i co chwilke sprawdzam. To dziala i nie jest takie nudne!
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 17:11   #17
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: nauka angielskich słówek

ja angielskiego uczę się stosunkowo od niedawna - 2,5 roku (w porównaniu z ludźmi co się w moim wieku po kilkanaście lat uczą to niedugo) i myśle że jak na taki okres jestem na dosyć dobrym poziomie. przyklejanie karteczek mi nie pomaga bo i tak na te karteczki nie patrzyłam. w sumie to nie mam żadnej metody nauki słówek - po prostu sie ich uczę. ostatnio zaczełam kupowac gazety i to dużo daje - mam kontakt z żywym językiem i mozna bezproblemowo przyswoić sobie stosowanie gramatyki w praktyce, pozatym czytam ciekawe rzeczy. pomału mam tez zamiar brać się za książki bo u mnie w biblotece jest obcojęzyczna wypożyczalnie ale nie wiem jak mi to pójdzie
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 17:31   #18
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: nauka angielskich słówek

Sciagnelam sobie SuperMemo, zobaczymy czy cos mi to da chyba wersja 98 jest najnowsza bezplatna...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 17:43   #19
malena18
Rozeznanie
 
Avatar malena18
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 647
Dot.: nauka angielskich słówek

ja ucze sie normalnymi sposobami, tlumacze sobie w zeszycie i b szybko zapamietuje ale moja siostra nakleja wszedzie slowka...ostatnio znalazlam naklejke nawet na widelcu
malena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-04, 17:47   #20
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: nauka angielskich słówek

daj znac, jak tam bedzie Ci szla nauka
__________________
************************* **********************
Czarownice sa zwykle tak towarzyskie jak koty......wiekszosc czarownic jest zyczliwa (ogolnie), lagodna (dla pokornych), wielkoduszna (dla zaslugujacych, bo nie zaslugujacy dostawali wiecej niz im sie nalezalo) i oddana generalnie swemu powolaniu, ktore oferuje w zyciu raczej kopniaki niz calusy.
T.P


************************* **********************
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 17:55   #21
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: nauka angielskich słówek

Na razie nie calkiem sie jeszcze polapalam jak toto obslugiwac mam nadzieje, ze nie okaze sie takie spomplikowane na jakie wyglada na poczatku...

Karmeleiro, tam trzeba samemu wpisywac slowka, tak? A jeslli bede wpisywac ich coraz wiecej, to ten program bedzie mial ich wiecej do wybierania, i wtedy srednio slowko bedzie wybierane rzadziej?
Mozna 2 jezyki na raz wprowadzic? Da sie to jakos podzielic?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 18:57   #22
Queen_Mary
Raczkowanie
 
Avatar Queen_Mary
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 259
Smile Dot.: nauka angielskich słówek

Najlepszym sposobem jest używanie języka codziennie: nawet krótkie pogawędki pomagają niesamowicie: polecam kontakty na ICQ, Yahoo, MSN ludzie chętnie pomagają, zwłaszcza jak zaczniemy rozmowę od rozpaczliwego: ja nie znam dobrze języka!!!
Queen_Mary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 18:58   #23
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: nauka angielskich słówek

Ja wiekdszych problemow z zapamietywaniem slowek nie mam - poprostu do kazdego ang. slowa staram sie miec jakies skojarzenie - albo z polskim odpowiednikiem, albo gdy ten angielski wyraz jest podobny do jakiegos polskiego slowa. Oczywiscie powtarzam kilka razy w pamieci. Musisz znalesc swoj wlasny sposob, bo wiadomo, ze kazdy uczy sie inaczej
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 09:02   #24
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: nauka angielskich słówek

Cytat:
Napisane przez lexie
Na razie nie calkiem sie jeszcze polapalam jak toto obslugiwac mam nadzieje, ze nie okaze sie takie spomplikowane na jakie wyglada na poczatku...

Karmeleiro, tam trzeba samemu wpisywac slowka, tak? A jeslli bede wpisywac ich coraz wiecej, to ten program bedzie mial ich wiecej do wybierania, i wtedy srednio slowko bedzie wybierane rzadziej?
Mozna 2 jezyki na raz wprowadzic? Da sie to jakos podzielic?
Lexie, nie wiem, jak z dwoma jezykami. A z tego, co pamietam, SuperMemo dziala w ten sposob, im wiecej wpiszesz slowek, tym wiecej on Ci bedzie podrzucac do powtarzania. Po prostu troche dluzej bedziesz siedziec nad nim
sam wybiera, ktore slowka slabiej zapamietujesz (sama sobie wystawiasz ocene), sama je rowniez wpisujesz ( a to wpisywanie to tez jest metoda do uczenia sie, szczegolnie, ze chyba masz mozliwosc zmiany czcionki, koloru, wielkosci, wiec sobie dluzej na to slowko patrzysz), a jesli chcesz dwa jezyki, to moze zainstaluj w dwoch wersjach

aha, co do obslugi, kiedys mialam wersje bardzo prosta i z obsluga nie bylo problemu, kiedy sprawdzalam kolejne, to juz bylo troszke pod gorke, ale dalo rade tylko, jak dla mnie wiele niepotzrebnych funkcji tam zasmieca (krzywe zapamietywania itp.)
__________________
************************* **********************
Czarownice sa zwykle tak towarzyskie jak koty......wiekszosc czarownic jest zyczliwa (ogolnie), lagodna (dla pokornych), wielkoduszna (dla zaslugujacych, bo nie zaslugujacy dostawali wiecej niz im sie nalezalo) i oddana generalnie swemu powolaniu, ktore oferuje w zyciu raczej kopniaki niz calusy.
T.P


************************* **********************
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 09:37   #25
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: nauka angielskich słówek

Kurcze, nie wiem dlaczego, ale program nie zapamietuje slowek ktore ja wpisuje. Tzn pamieta je tylko tak dlugo, jak jest wlaczony, jesli go wylacze i uruchomie ponownie to niby w pamieci je ma, ale nie chce mi ich wyswietlac. Sama nie wiem o co chodzi... Zdaje sie, ze mozna robic tam rozne katalogi slowek - oczywiscie tego tez nie moge zrobic Nawet tytulu katalogu nie moge wybrac...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 12:06   #26
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: nauka angielskich słówek

również polecam Supermemo. są gotowe bazy, można poszukać w Internecie. można też do nich dodawać własne słówka - czy na pewno po dodaniu słówka klikasz na Pamiętaj? jeśli nie, to może dlatego nie zapamiętuje Ci nowych słówek. a co do różnych języków, to ja mam osobne bazy do ang. i do niem. i odpalam tą, z której chcę się uczyć. ale możesz też dodawać wszystkie słówka do jednej bazy, wtedy będzie Ci wyświetlało na przemian w różnych językach
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 12:08   #27
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: nauka angielskich słówek

a tzw..fiszki??? co myslicie?
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 12:17   #28
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: nauka angielskich słówek

hej dziewczyny! dzięki za mnóstwo rad. a na początek spróbuję chyba ten sposób z losowaniem karteczek. wydaje mi się najodpowiedniejszy dla mnie. zobaczymy jak mi pójdzie.

a co do czytania różnych angielskich tekstów, tłumaczenia słów piosenek, rozmów z Anglikami przez Internet - oczywiście robię to, ale słowka i tak mi jakoś do głowy niestety nie wchodzą.

pozdr.
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-08, 10:15   #29
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: nauka angielskich słówek

Cytat:
Napisane przez justa79
również polecam Supermemo. są gotowe bazy, można poszukać w Internecie. można też do nich dodawać własne słówka - czy na pewno po dodaniu słówka klikasz na Pamiętaj? jeśli nie, to może dlatego nie zapamiętuje Ci nowych słówek. a co do różnych języków, to ja mam osobne bazy do ang. i do niem. i odpalam tą, z której chcę się uczyć. ale możesz też dodawać wszystkie słówka do jednej bazy, wtedy będzie Ci wyświetlało na przemian w różnych językach
Opanowalam ten program
Zastanawiam sie tylko czy nie da sie tam jakos zrobic katalogow slowek, np oddzielnie phrasal verbs
Mam pytanie dotyczace gotowych baz. Kiedy ja sobie sciagne, to co dalej? Ona sie sama jakos "wgra" do programu? Czy ja musze z nia cos zrobic?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 22:05   #30
Amerat
Raczkowanie
 
Avatar Amerat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 63
Dot.: nauka angielskich słówek

Moja profesorka mówiła tekże, że dobrze jest oglądać filmy bez lektora.

Osobiście lubie metode Callana, ale nie mam zwykle czasu na ćwiczenia
Amerat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.