Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-27, 12:32   #1
Zosienka888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 13

Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.


Zarejstrowałam się na forum, ponieważ muszę sie komuś wyżalić. Zacznę od tego, że to w sumie moja macocha, ponieważ moja matka zostawiła mnie tacie, gdy miałam kilka tygodni. Nie znam jej, nie widziałam jej nigdy na oczy. Tata związał się z inną kobietą, która praktycznie od urodzenia mnie wychowała. Jestem jej za to bardzo wdzięczna, kocham ją jak matke i tak też traktuję.
Czasami tylko nie wiem, jak zwrócić jej uwagę, ponieważ wiem, że ona odbierze to jako niewdzięczność za to co dla mnie zrobiła przez te lata. Już raz usłyszałam od niej coś takiego, chociaż ja zawsze traktowąłam ją jak mamę.
Mój problem może niektórym wydać się idiotyczny, ale może ktoś spojrzy na to z boku .. otóż ja studiuję zaocznie i pracuję, wiele nie zarabiam, przy czym lwią częśc mojej wypłaty pochłaniają czesne oraZ dojazdy do pracy i na uczelnię. Do rachunków w domu dokładam się tyle, ile mogę, często też kupuję jedzenie. Tak więc na własne przyjemności zostaje mi niewiele. Moja mama często wchodzi mi do pokoju, przeszukuje bez pytania torebkę, portfel i bierze mi pieniądze. Potem mówi, że pożyczyła na papierosy, ale nigdy nie oddaje. Zabiera mi też ubrania z szafy, a potem one juz do mojej szafy nie wracają, bierze mi często majtki, to wiadomo, że potem ja juz ich nie ubiorę. Bywa, że otwieram szafę i po prostu nie mam w co się ubrać. prosiłam ją, żeby chociaż mnie pytała, gdy chce coś pożyczyć, to zrobiło jej się przykro i obiecała, że tak będzie robić, ale nie robi. To samo z kosmetykami, notorycznie giną mi z łazienki i ona zabiera je do łazienki swojej i taty. Powiem szczerze, że ja już mam tego dosyć... Ale nie wiem co z tym zrobić...
Zosienka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 12:37   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez Zosienka888 Pokaż wiadomość
Zarejstrowałam się na forum, ponieważ muszę sie komuś wyżalić. Zacznę od tego, że to w sumie moja macocha, ponieważ moja matka zostawiła mnie tacie, gdy miałam kilka tygodni. Nie znam jej, nie widziałam jej nigdy na oczy. Tata związał się z inną kobietą, która praktycznie od urodzenia mnie wychowała. Jestem jej za to bardzo wdzięczna, kocham ją jak matke i tak też traktuję.
Czasami tylko nie wiem, jak zwrócić jej uwagę, ponieważ wiem, że ona odbierze to jako niewdzięczność za to co dla mnie zrobiła przez te lata. Już raz usłyszałam od niej coś takiego, chociaż ja zawsze traktowąłam ją jak mamę.
Mój problem może niektórym wydać się idiotyczny, ale może ktoś spojrzy na to z boku .. otóż ja studiuję zaocznie i pracuję, wiele nie zarabiam, przy czym lwią częśc mojej wypłaty pochłaniają czesne oraZ dojazdy do pracy i na uczelnię. Do rachunków w domu dokładam się tyle, ile mogę, często też kupuję jedzenie. Tak więc na własne przyjemności zostaje mi niewiele. Moja mama często wchodzi mi do pokoju, przeszukuje bez pytania torebkę, portfel i bierze mi pieniądze. Potem mówi, że pożyczyła na papierosy, ale nigdy nie oddaje. Zabiera mi też ubrania z szafy, a potem one juz do mojej szafy nie wracają, bierze mi często majtki, to wiadomo, że potem ja juz ich nie ubiorę. Bywa, że otwieram szafę i po prostu nie mam w co się ubrać. prosiłam ją, żeby chociaż mnie pytała, gdy chce coś pożyczyć, to zrobiło jej się przykro i obiecała, że tak będzie robić, ale nie robi. To samo z kosmetykami, notorycznie giną mi z łazienki i ona zabiera je do łazienki swojej i taty. Powiem szczerze, że ja już mam tego dosyć... Ale nie wiem co z tym zrobić...
A co tata na to, że macocha podkrada ci pieniądze? (bo inaczej tego nazwać nie można)

Zawsze można:
1) wyprowadzić się
2) zamykać pokój na klucz

Skoro rozmowy z nią nic nie dają...
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 12:40   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez Zosienka888 Pokaż wiadomość
Zarejstrowałam się na forum, ponieważ muszę sie komuś wyżalić. Zacznę od tego, że to w sumie moja macocha, ponieważ moja matka zostawiła mnie tacie, gdy miałam kilka tygodni. Nie znam jej, nie widziałam jej nigdy na oczy. Tata związał się z inną kobietą, która praktycznie od urodzenia mnie wychowała. Jestem jej za to bardzo wdzięczna, kocham ją jak matke i tak też traktuję.
Czasami tylko nie wiem, jak zwrócić jej uwagę, ponieważ wiem, że ona odbierze to jako niewdzięczność za to co dla mnie zrobiła przez te lata. Już raz usłyszałam od niej coś takiego, chociaż ja zawsze traktowąłam ją jak mamę.
Mój problem może niektórym wydać się idiotyczny, ale może ktoś spojrzy na to z boku .. otóż ja studiuję zaocznie i pracuję, wiele nie zarabiam, przy czym lwią częśc mojej wypłaty pochłaniają czesne oraZ dojazdy do pracy i na uczelnię. Do rachunków w domu dokładam się tyle, ile mogę, często też kupuję jedzenie. Tak więc na własne przyjemności zostaje mi niewiele. Moja mama często wchodzi mi do pokoju, przeszukuje bez pytania torebkę, portfel i bierze mi pieniądze. Potem mówi, że pożyczyła na papierosy, ale nigdy nie oddaje. Zabiera mi też ubrania z szafy, a potem one juz do mojej szafy nie wracają, bierze mi często majtki, to wiadomo, że potem ja juz ich nie ubiorę. Bywa, że otwieram szafę i po prostu nie mam w co się ubrać. prosiłam ją, żeby chociaż mnie pytała, gdy chce coś pożyczyć, to zrobiło jej się przykro i obiecała, że tak będzie robić, ale nie robi. To samo z kosmetykami, notorycznie giną mi z łazienki i ona zabiera je do łazienki swojej i taty. Powiem szczerze, że ja już mam tego dosyć... Ale nie wiem co z tym zrobić...
1. Wkrocz do jej sypialni, łazienki i zabierz wszystko co Twoje. Bez informowania macochy lub po powiedzeniu jej co zamierzasz - jak wolisz.
2. Czy ojciec wie o tej sytuacji? Jeżeli nie lub nie do końca, to porozmawiaj również z nim na zasadzie "tato, nie mam już nawet się w co ubrać, giną mi pieniądze, rzeczy, dokładam się do czynszu, kupuję jedzenie, a czuję się tu jak intruz, w dodatku odbierane mi jest to, co moje".
3. Wytłumacz macosze jak to wygląda z Twojej perspektywy - ale bez krępowania się, mruczenia pod nosem, tylko "jest tak i tak, nie odpowiada mi to i tamto, proszę tak więcej nie robić". I nie daj się nabrać na jej "przykro mi".
4. Zamek w drzwiach lub szafka na zamek, w której będzie trzymać co ważniejsze i cenniejsze rzeczy.
5. Jeżeli nic nie poskutkuje, to rozejrzenie się za jakimś innym lokum.

Bądź twardsza, bo na razie dałaś sobie wejść na głowę i przyzwyczaiłaś się do niezdrowej sytuacji (i przyzwyczaiłaś macochę, że może robić, co chce).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-04-27 o 12:42
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 12:51   #4
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Odbieraj, co twoje, a pieniądze chowaj. To jakaś dziwna sytuacja. Ja rozumiem, ona cię wychowała, kochasz ją, ale czy to znaczy, że ma prawo ci kraść, co twoje? Ja mojej matce powiedziałabym natychmiast. Ty się czujesz chyba bardziej skrępowana, bo to macocha. A już przypominanie dziecku tego i żądanie wdzięczności jest brzydkie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 12:53   #5
LostInTranslation
Rozeznanie
 
Avatar LostInTranslation
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 658
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Autorka jasno dała do zrozumienia, że sporo pieniędzy przeznacza na czesne i dojazdy, więc wywnioskowałam, że po prostu nie stać Jej na wyprowadzkę... W tej sytuacji nie widzę innego rozwiązania jak szczera rozmowa. I tak jak pisała Doris - nie daj się nabrać na jej "przykro mi", bo widać, że kobieta próbuje "wjechać" Ci na psychikę. Z Ojcem też bym porozmawiała i poinformowała Go o całej sprawie.
LostInTranslation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 12:54   #6
Zosienka888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 13
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
A co tata na to, że macocha podkrada ci pieniądze? (bo inaczej tego nazwać nie można)

Zawsze można:
1) wyprowadzić się
2) zamykać pokój na klucz

Skoro rozmowy z nią nic nie dają...
Powiem szczerze, że tata nie do końca wie, jak ta sytuacja wygląda.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
1. Wkrocz do jej sypialni, łazienki i zabierz wszystko co Twoje. Bez informowania macochy lub po powiedzeniu jej co zamierzasz - jak wolisz.
2. Czy ojciec wie o tej sytuacji? Jeżeli nie lub nie do końca, to porozmawiaj również z nim na zasadzie "tato, nie mam już nawet się w co ubrać, giną mi pieniądze, rzeczy, dokładam się do czynszu, kupuję jedzenie, a czuję się tu jak intruz, w dodatku odbierane mi jest to, co moje".
3. Wytłumacz macosze jak to wygląda z Twojej perspektywy - ale bez krępowania się, mruczenia pod nosem, tylko "jest tak i tak, nie odpowiada mi to i tamto, proszę tak więcej nie robić". I nie daj się nabrać na jej "przykro mi".
4. Zamek w drzwiach lub szafka na zamek, w której będzie trzymać co ważniejsze i cenniejsze rzeczy.
5. Jeżeli nic nie poskutkuje, to rozejrzenie się za jakimś innym lokum.

Bądź twardsza, bo na razie dałaś sobie wejść na głowę i przyzwyczaiłaś się do niezdrowej sytuacji (i przyzwyczaiłaś macochę, że może robić, co chce).
Masz rację. Wiem o tym, że powinnam być twardsza. Raz usłyszałam od niej, że należy się jej wdzięcznośc z mojej strony i że bez niej bym zginęła, że tyle dla mnie zrobiła.... może nie w takiej formie, ale kilka razy też dała mi to do zrozumienia. Tym bardziej mi przykro, że zawsze traktowałam ją jak mamę, po prostu, bo innej nie miałam. Dlatego potem 100 razy się zastanowiłam zanim coś jej powiedziałam.
Z zamykaniem swoich rzeczy to właśnie chyba tak będę musiała zrobić, myślałam o tym.
Spróbuję jeszcze raz z nią porozmawiać, na poważnie. Zawsze jak próbowałam, to zmieniała temat lub tak, jak pisałam obiecała, że już nie będzie tak robić, łza jej sie w oku zakręciła, ale nic się nie zmieniło.
Poszukanie innego lokum to ostatecznośc ( ze względu na finanse), ale jeżeli sytuacja nie zmieni się, to będę musiała to zrobić, to fakt. Bo już teraz puszczają mi nerwy i mam tego dosyć.

Edytowane przez Zosienka888
Czas edycji: 2011-04-27 o 12:56
Zosienka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 15:24   #7
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Skoro rozmowy z macochą nie działają, pogadaj z tatą. Powiedz, jak sprawa wygląda...to żaden wstyd przecież, zresztą to ona powinna się wstydzić swojego zachowania...a może ona jest kleptomanką? (przepraszam jeżeli uraziłam)
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 16:29   #8
MILA25*
Wtajemniczenie
 
Avatar MILA25*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 879
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Szafka na klucz. I pogadać z tatą .
MILA25* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 16:59   #9
Diversification
Rozeznanie
 
Avatar Diversification
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 722
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez Zosienka888 Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że tata nie do końca wie, jak ta sytuacja wygląda.
Więc go o tym poinformuj. Poza tym, szafa na klucz i znajdź jakąś skrytkę, w której mogłabyś schować pieniądze.
__________________
Możesz uciec od szumu rzeki i liści na wietrze, ale prawdziwy hałas jest w Tobie.



61 kg - ... - 50 kg
dam radę!


Diversification jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 17:14   #10
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Jak można podbierać komuś majtki?!Ja tego nie ogarniam.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 17:17   #11
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Jak można podbierać komuś majtki?!Ja tego nie ogarniam.


Każdy ma jakieś zboczenia
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 18:53   #12
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

zdecydowanie zamontuj zamek w drzwiach pokoju.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 19:05   #13
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez WampLady Pokaż wiadomość
Każdy ma jakieś zboczenia

Eee...ale,żeby kobieta kobiecie?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 19:52   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

-> porozmawaj z tata i macocha, najlepiej z obojgiem na raz
-> zamykaj pokoj na klucz
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 19:55   #15
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Eee...ale,żeby kobieta kobiecie?


Różne rzeczy dzieją się na świecie...więc...:rolleye s:
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 20:09   #16
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

a może macocha jest kleptomanką ? I poprostu odruchowo bez zastanowienia to robi. Normalny człowiek tak nie postepuje. A skoro ona mówiła że juz nie będzie tak robić i dalej robi to najwyraźniej swoja winę widzi i nad tym nie panuje.
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 20:24   #17
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
a może macocha jest kleptomanką ? I poprostu odruchowo bez zastanowienia to robi. Normalny człowiek tak nie postepuje. A skoro ona mówiła że juz nie będzie tak robić i dalej robi to najwyraźniej swoja winę widzi i nad tym nie panuje.


Już o tym wspomniałam, bo też mi to na myśl przyszło...wydaje mi się, że macocha jest chora...
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 20:35   #18
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

faktycznie, przepraszam nie doczytałam
__________________
...z "głupcem" nad przepaścią nie tańcz, z "eremitą" o mądrości nie walcz...
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 20:52   #19
Zosienka888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 13
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Jak można podbierać komuś majtki?!Ja tego nie ogarniam.
No wiem, że to jest dziwne, skarpetki też mi zabiera zresztą. Po prostu potem w nich chodzi, nie kupuje sama, tylko najczęściej bierze ode mnie.

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
a może macocha jest kleptomanką ? I poprostu odruchowo bez zastanowienia to robi. Normalny człowiek tak nie postepuje. A skoro ona mówiła że juz nie będzie tak robić i dalej robi to najwyraźniej swoja winę widzi i nad tym nie panuje.
Cytat:
Napisane przez WampLady Pokaż wiadomość
Już o tym wspomniałam, bo też mi to na myśl przyszło...wydaje mi się, że macocha jest chora...
Hmmm, nie wiem... Gdyby była kleptomanką, to normalnie chyba by kradła różne rzeczy, a nie tylko mnie. Tak mi się wydaje, ale nie mówię nie...
Zosienka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 20:55   #20
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Ej dobra kleptomania-kleptomanią, ale wyrzuty typu "powinnas mi byc wdzięczna" są już lekkim przegięciem a usprawiedliwieniem to już żadnym. Ta baba zwyczajnie cię okrada, nie kryje się z tym, wykorzystuje i manipuluje tobą...
Szafa na klucz, nie miej skrupułów ani trochę. To ty na to pracujesz, z nieba ci nie spada. Przyzwolenie na kradzież jest jak widać oznaką szacunku wg macochy. Nie daj się.


Edit: chciałam dopisać że z niej taka kleptomanka jak z koziej d*** trąbka, macocha wykorzystuje autorkę na maksa stosując przy tym bezczelną wymówkę o wdzięcznosci.

Edytowane przez Senses Woman
Czas edycji: 2011-04-27 o 21:01
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 21:03   #21
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Gdyby mama była kleptomanką, to kradłaby rzeczy bezwartościowe - jakieś długopisy czy coś. Kradzież ubrań i kosmetyków, i to tylko jednej osobie, raczej do tego nie pasuje.

Tak, jak pisały dziewczyny - zamki w drzwiach i poważna rozmowa.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 21:16   #22
WampLady
Zakorzenienie
 
Avatar WampLady
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 866
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
faktycznie, przepraszam nie doczytałam

Nie szkodzi


W sumie racja - kradła by wszystko a nie tylko kosmetyki itp autorki...wychodzi na to, że macocha ma coś z głową (wybacz, ale nie wiedziałam, jak to napisać...ładniej?)
__________________
Lubimy Czytać



WampLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 21:19   #23
Sydziuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez Zosienka888 Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że tata nie do końca wie, jak ta sytuacja wygląda.



Masz rację. Wiem o tym, że powinnam być twardsza. Raz usłyszałam od niej, że należy się jej wdzięcznośc z mojej strony i że bez niej bym zginęła, że tyle dla mnie zrobiła.... może nie w takiej formie, ale kilka razy też dała mi to do zrozumienia. Tym bardziej mi przykro, że zawsze traktowałam ją jak mamę, po prostu, bo innej nie miałam. Dlatego potem 100 razy się zastanowiłam zanim coś jej powiedziałam.
Z zamykaniem swoich rzeczy to właśnie chyba tak będę musiała zrobić, myślałam o tym.
Spróbuję jeszcze raz z nią porozmawiać, na poważnie. Zawsze jak próbowałam, to zmieniała temat lub tak, jak pisałam obiecała, że już nie będzie tak robić, łza jej sie w oku zakręciła, ale nic się nie zmieniło.
Poszukanie innego lokum to ostatecznośc ( ze względu na finanse), ale jeżeli sytuacja nie zmieni się, to będę musiała to zrobić, to fakt. Bo już teraz puszczają mi nerwy i mam tego dosyć.

a może do dziadków byś się wprowadziła??! Masz taką możliwość?
__________________
Sydziuchna
Sydziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 21:27   #24
Zosienka888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 13
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez Sydziuchna Pokaż wiadomość
a może do dziadków byś się wprowadziła??! Masz taką możliwość?
Raczej nie, bo dziadkowie od strony taty co prawda mają dom, ale mieszka tam też mój wujek z żoną i dzieckiem. Z kolei z dziadkami do strony macochy to nie mam aż tak dobrego kontaktu, oni mają swoje biologiczne wnuki i ja nigdy nie byłam przez nich traktowana na równi z nimi.
Nie mówiąc o biologicznych dziadkach, których nigdy nawet nie widziałam...
Narazie postanowiłam założyć te zamki, no i porozmawiać zarówno z tatą, jak i z mamą. Mam nadzieję, że tym razem to przyniesie skutek, bo inaczej chyba zwariuję.
Zosienka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 21:29   #25
Sydziuchna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 182
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez Zosienka888 Pokaż wiadomość
Raczej nie, bo dziadkowie od strony taty co prawda mają dom, ale mieszka tam też mój wujek z żoną i dzieckiem. Z kolei z dziadkami do strony macochy to nie mam aż tak dobrego kontaktu, oni mają swoje biologiczne wnuki i ja nigdy nie byłam przez nich traktowana na równi z nimi.
Nie mówiąc o biologicznych dziadkach, których nigdy nawet nie widziałam...
Narazie postanowiłam założyć te zamki, no i porozmawiać zarówno z tatą, jak i z mamą. Mam nadzieję, że tym razem to przyniesie skutek, bo inaczej chyba zwariuję.

powodzenia życzę Mam nadzieję,że rozmowa oświeci macochę! Najważniejsze tez abyś miała wparcie u ojca
__________________
Sydziuchna
Sydziuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 06:39   #26
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez Zosienka888 Pokaż wiadomość
No wiem, że to jest dziwne, skarpetki też mi zabiera zresztą. Po prostu potem w nich chodzi, nie kupuje sama, tylko najczęściej bierze ode mnie.
.

To po prostu, oszczędza sobie swoje pieniążki Twoim kosztem.



Jeśli pokojowe rozmowy nie pomagają,to może zrób jej niemiły kawał.
Kup swędzący proszek i posyp nim ubrania,możesz też wykorzystać pokruszone wafelki,drobno pocięte włosy ludzkie.
Do kosmetyków powlewaj jakieś mieszaniny-coś śmierdzącego okrutnie,sfermentowanego( np.jajka) albo plamiącego(np.fiolet gencjanowy).
Krzywdy jej to nie zrobi,ale może czegoś nauczy.Na niektórych ludzi nie ma polubownych rozwiązań,czasami trzeba działać po chamsku,żeby dotarło do ich ciasnych rozumków.
Jeśli chodzi o podkradanie pieniędzy,to nie mam pomysłu-może jakiś żywy skorpion w portfelu?
__________________





Edytowane przez marryme21
Czas edycji: 2011-04-28 o 06:43
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 06:52   #27
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Jak można podbierać komuś majtki?!Ja tego nie ogarniam.
Ja podbieram czasami TZ-towi

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
To po prostu, oszczędza sobie swoje pieniążki Twoim kosztem.



Jeśli pokojowe rozmowy nie pomagają,to może zrób jej niemiły kawał.
Kup swędzący proszek i posyp nim ubrania,możesz też wykorzystać pokruszone wafelki,drobno pocięte włosy ludzkie.
Do kosmetyków powlewaj jakieś mieszaniny-coś śmierdzącego okrutnie,sfermentowanego( np.jajka) albo plamiącego(np.fiolet gencjanowy).
Krzywdy jej to nie zrobi,ale może czegoś nauczy.Na niektórych ludzi nie ma polubownych rozwiązań,czasami trzeba działać po chamsku,żeby dotarło do ich ciasnych rozumków.
Jeśli chodzi o podkradanie pieniędzy,to nie mam pomysłu-może jakiś żywy skorpion w portfelu?

I ma niszczyć swoje kosmetyki i ubrania żeby macocha ich nie podbierała??

Ja, jak juz któraś wizażanka wspomniała, wparadowałabym do jej sypialni i łazienki i zabrała co swoje. Pieniądze trzymała zawsze przy sobie lub na koncie a ciuchy i kosmetyki w zamkniętej na klucz szafce.
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 07:25   #28
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
I ma niszczyć swoje kosmetyki i ubrania żeby macocha ich nie podbierała??

Dziewczyno,czy Ty myślisz rozsądnie?
Czy ja jej karzę niszczyć swoje kosmetyki i ubrania?
Swędzący proszek znika razem z wodą.
Wystarczy,że przeleje swój krem/szampon/balsam w inny pojemnik(jest mnóstwo takich do kupienia za grosze w sklepach),a do oryginalnych opakowań napcha jakiegoś świństwa.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 07:28   #29
Lea_
Wtajemniczenie
 
Avatar Lea_
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 984
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Dziewczyno,czy Ty myślisz rozsądnie?
Czy ja jej karzę niszczyć swoje kosmetyki i ubrania?
Swędzący proszek znika razem z wodą.
Wystarczy,że przeleje swój krem/szampon/balsam w inny pojemnik(jest mnóstwo takich do kupienia za grosze w sklepach),a do oryginalnych opakowań napcha jakiegoś świństwa.

Myślę rozsądnie i dla mnie to dziecinada
__________________


„Najpierw są kobiety, potem długo, długo nic. A następnie jest Ferrari”.

Al Pacino, "Zapach kobiety"





http://demotywatory.pl/2919083/Za-ka...kryje-sie-imie.

Lea_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 07:33   #30
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Moja mama podbiera mi pieniądze i ciuchy. Proszę o radę.

Cytat:
Napisane przez Lea_ Pokaż wiadomość
Myślę rozsądnie i dla mnie to dziecinada

Czy podkradanie cudzych,używanych majtek i skarpetek to objaw wielkiej dorosłości?
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.