Dylematy związane z tonikiem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-18, 15:35   #1
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390

Dylematy związane z tonikiem...


Zastanawiałam się ostatnio nad kwestią TONIKU do twarzy i stwierdzilam, ze tak w gruncie rzeczy to nie wiem, czemu on wlaściwie służy. Jasne, że słyszałam, że "tonizuje" , ale to takie masło maślane. Albo, że przygotowuje twarz do nałożenia kremu, co też jakoś zbyt wiele mi nie tłumaczy Ogólem doszłam do przerażającego wniosku Otóż, używam toniku nie ponieważ potrzebuję tego, ale po prostu zostało mi to wmówione Na opakowaniach innych kosmetyków jest napuisane coś typu: "Stosować po odświeżeniu twarzy tonikiem z tej samej serii", albo "Po zastosowaniu mleczka, użyc toniku z tej samej serii" i domyślam się że chodzi o to, żeby dana firma zarobiła jak najwięcej, po tym jak wmówią ludziom, ze czegoś potrzebują. Generalnie na tym polega reklama i tak dalej.. No ale jak to jest z tym tonikiem? Jest on potrzebny? Bo ja osobiscie nie czułabym się źle, gdybym przestala go uzywac i nakładała krem od razu po umyciu twarzy żelem. No ale czy skóra by nie tęskniła ??
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 15:51   #2
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: Dylematy związane z tonikiem...

Hej! Ja tez sie nad tym zastanawialam. Doszlam do wniosku, ze jesli juz uzywac toniku to takiego, ktory mialby jakies zadanie specjalne, np. niwelowal wypryski (chociaz watpie, by jakikolwiek tonik zrobilby to sam) czy tez rozjasnial. I tyle Pozdrawiam!
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 16:23   #3
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Re: Dylematy związane z tonikiem...

Hej. JA również zastanawiałam się nad tonikiem i musze przyznać ze nie stosuje go
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 17:44   #4
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Re: Dylematy związane z tonikiem...

Toniki mają działanie oczyszczające, odświeżające, nawilżające a przede wszystkim przywracają skórze po myciu właściwe-kwaśne ph (mleczka do demakijażu czy żele mają odczyn zasadowy co nie jest korzystne dla skóry zwłaszcza tłustej i trądzikowej bo skóra z odczynem zasadowym stwarza dobre warunki dla bakterii, dlatego po myciu należy ją "zakwasić" tonikiem). Toniki ściągają ujścia gruczołów łojowych, poprawiają ukrwienie skóry, łagodzą, przeciwdziałają podrażnieniom, działają antyseptycznie, więc na tym polega to przygotowanie skóry na przyjęcie kremu. No i oczywiście wcale nie trzeba używać toniku, mleczka i kremu z tej samej serii, po prostu trzeba dobrać odpowiedni do rodzaju skóry, a nawet innej firmy niż krem jest czasami korzystniejszy bo dostarcza się innych składników.
Pozdrawiam
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 18:33   #5
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: Dylematy związane z tonikiem...

Hej! Ja sie zaczelam zastanawiac po poscie kogos innego nie pamietam juz na jakim forum. Sens byl mniej wiecej taki, ze autorka zawsze myslala, ze toniki sa takie klarowne i niewinne, ale kiedys przejrzala sklad i zdala sobie sprawe, ile dodatkowej chemii dostarcza swojej skórze. Dlatego zastapila go woda termalna.
Pisze to tutaj, zebyscie poznaly opinie kolejnej osoby (skrocilam nieco tamten post, a to co napisalam jest to, jak JA to zrozumialam. Zeby nie byo niedomowien) Pozdrawiam.
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 18:41   #6
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Re: Dylematy związane z tonikiem...

Ale przecierz toniki i wogóle kosmetyki nie mają na celu dostarczania chemii do skóry i szkodzenie jej tylko wręcz odwrotnie. Ale jeżeli ktoś się tego obawia można dobierać sobie naturalne kosmetyki o prostych składach (np. toniki ziołowe). Twierdzenie, że ktoś nie stosuje toniku bo nie chce dostarczać chemii swojej skórze na pewno nie jest prawidłowe.
Pozdrawiam
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-18, 21:19   #7
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Re: Dylematy związane z tonikiem...

Używam toników od lat i nie wyobrażam sobie pilęgnacji bez nich.mam suchą cerę i stosuję toniki nawilżające.Gdy próbowałam odstawić,czułam różnicę.Poza tym,lubię po umyciu twarzy przemyć jeszcze buzię tonikiem,staram się kupować takie o ładnym, delikatnym zapachu.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-18, 21:20   #8
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Dylematy związane z tonikiem...

No przecież tak naprawdę tonik nie jest konieczny głownym celem toniku było przywracanie skórze właściwego ph, ale teraz w dobie różnych żeli, mało ktora z nas myje buzie mydłem - a żel który nie narusza bariery skóry nie wymaga użycia toniku
Ja używam, bo tonik przyjemnie odświeża, dodatkowo dezynfekuje skórę i daje mi miłe uczucie doskonale oczyszczonej skóry bardzo lubię toniki i mam do nich olbrzymią słabość
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-19, 12:33   #9
kaori
Raczkowanie
 
Avatar kaori
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 403
Re: Dylematy związane z tonikiem...

Bellissa - autorce tego posta(u) chodzilo chyba o szkodliwe skladniki tonikow. Pozdrawiam
__________________
I Ty możesz zmienić świat!

www.odezwijsie.pl - jeżeli popierasz pomysł i chcesz pomóc odnaleźć się wszystkim nieszczęśliwie zakochanym duszyczkom, dołącz do nas i ustaw taki podpis!
kaori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.