Męskość - co to właściwie znaczy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-30, 21:49   #1
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390

Męskość - co to właściwie znaczy?


Ostatnio zaczęłam się zastanawiać co to tak właściwie jest ta "męskość"? Zauważyłam na przykład, że czasami moje koleżanki uważają za "męskich" facetów, których ja bym tak nie nazwała... No więc tak się zastanawiam, czy są jakieś obiektywne wytyczne, czy to jest tylko i wyłącznie subiektywna kwestia? Jakie cechy - wg Was - powinien mieć tzw. "Prawdziwy Mężczyzna"? Albo co jest dla Was najważniejsze, kiedy oceniacie czy dany osobnik jest "męski"? Może to są naiwne pytania i w ogóle ta cała męskość to jeden wielki stereotyp, ale mnie właśnie nie interesuje stereotyp, tylko indywidualne podejście każdej z Was.

Dla mnie na przykład męski jest facet, który jest wyluzowany, naturalny, nie boi się innych ludzi i nie przejmuje tym co inni myślą. Po prostu nie umiem myśleć o kimś, że jest męski, jeśli choć troszkę udaje kogoś kim nie jest.
Męskie też jest dla mnie, kiedy pali papierosy - wiem, głupie, ale nie poradzę, że tak mam.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 21:56   #2
Divine18
Zakorzenienie
 
Avatar Divine18
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 133
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

hmmmm dla mnie chłopak jest meski kiedy posiada cechy mężczyzny - czyli musi być psychicznie dojrzały i bardzo odpowiedzialny za to co robi, przezorny, trzeźwo myślący nie moze byc lekkomyślny i na pewno męskim nie nazwala bym chlopaka ktory chce sie czyms pochwalić albo komus zaimponować i nie moze byc egoistą musi sie opiekowac kobietą i próbować ja rozumiec a przede wszystkim ją SZANOWAĆ |!
__________________

' Nie obawiaj się, że góry są za wysokie, droga zbyt długa, kwiaty zwiędną, za blisko czyjeś oczy wpatrzone z nadzieją, a potem tylko z wyrzutem. Nie obawiaj się, abyś nie musiał żałować tego, że brakło ci odwagi. '

Divine18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 22:34   #3
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Dla mnie męski jest facet pewny siebie, znający swoje możliwości, inteligentny ( najlepiej zeby wiedzial wiecej ode mnie ), z pasja. Moze byc outsider, moze byc towarzyski byle byl naturalny. Troche cyniczny troche zlosliwy, ale znajacy granice.
Nie lubie pozerstwa, przesadnego dbania o siebie, braku wlasnych przekonan, pogladow.
A z wygladu? Nie lubie chlopiecego, delikatnego. Wole ostre, zdecydowane rysy
A przypuszczam, ze dla kazdej meskosc jest czym innym
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 22:40   #4
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Męskość? Hmmm... bardzo trudno to zdefiniować (podobnie jak kobiecość zresztą )
Dla mnie męskość, upraszczając bardzo, mozna zamknąć w tych kilku wymiarach: ton głosu, sposób poruszania się oraz bijąca od mężczyzny siła i spokój zarazem.
Uosobienie męskości o jakiej myślę: M. Żebrowski
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 12:29   #5
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

hmhmhm trudno to ując w słowach, ile ludzi tyle oponii,
Męski mężczyzna to taki, który:

-potrafi przyznać się do swoich uczuć,
-ma swoje zdanie(nie jest podatny na wpływy innych)
-jest wierny
-zna swoją wartość
-potrafi bronić swoich przekonań
-zawsze stanie w obronie osób, które kocha
-jeste pewny siebie (nie mylic narcyzmem)
-potarfi przyznać sie do błedu
-inteligetny
-ma cel w życiu do którego dąży
-potrafi płakać (tylko prawdziwi mężczyzni pewni swojej męskości niewstydzą się łez) nie mylić z beksą
-i oczywiście odważny
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 12:56   #6
Mycha
Raczkowanie
 
Avatar Mycha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 418
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Dla mnie męski facet jest duży i silny i jest gentelmenem.W życiu zawsze daje sobie rade,wyjdzie nawet z najgorszych kłopotów.Zaradny,opiekuńc zy,twardy jak skała...wierny,bardziej ceni gesty niż słowa.Nie spędza więcej czasu w łazience niż ja,goli się brzytwą a w barze pije piwo albo whisky;-)
Mycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 13:13   #7
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Cytat:
Napisane przez oaza
-potrafi płakać (tylko prawdziwi mężczyzni pewni swojej męskości niewstydzą się łez) nie mylić z beksą
O tak, zgadzam się w 100%
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 15:48   #8
goga1001
Zadomowienie
 
Avatar goga1001
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: południe Polski
Wiadomości: 1 091
GG do goga1001
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Męski mężczyzna dla mnie tzn:

- potrafi przyznać się do błędów
- opiekuńczy
- inteligentny
- ma własne zdanie, którego potrafi bronić
- odważny
- pomocny

Cytat:
-potrafi płakać (tylko prawdziwi mężczyzni pewni swojej męskości niewstydzą się łez) nie mylić z beksą
oczywiście to też
__________________
Okna funkcjonują w obie strony, lustra tylko w jedną .






goga1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 16:28   #9
kociaczek
Rozeznanie
 
Avatar kociaczek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 564
GG do kociaczek
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

dla mnie meski facet to taki ktory mocno stapa po ziemi ma silna psychike to taki przy ktorym czuje sie bezpiecznie ale zarazem to ten ktory razem ze mna potrafi plakac... no i pewnie jeszcze kilka cech wiaze sie na meskosc ale...
kociaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 16:49   #10
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Cytat:
Napisane przez Meariel
Męskość? Hmmm... bardzo trudno to zdefiniować (podobnie jak kobiecość zresztą )
Dla mnie męskość, upraszczając bardzo, mozna zamknąć w tych kilku wymiarach: ton głosu, sposób poruszania się oraz bijąca od mężczyzny siła i spokój zarazem.
Uosobienie męskości o jakiej myślę: M. Żebrowski

kilka słow a jak fajnie to ujęłas....

dodałabym ze chyba dla jednej kobiety męski męzczyzna nie musi byc męskim dla drugiej.
Dla mnie osobiscie mezczyzni metroseksualni są niemescy, bo pod względem wizualnym męski to dla mnie "lekko szorstki", a nie wychuchany, delikatny dbający o to aby mu sie paznokiec nie zadarł.....
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 17:09   #11
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Dla mnie zarówno męskość, jak i kobiecość, to określenia negatywne w odbiorze. Niosą sobie zestaw cech, ktore są zazwyczaj wg danej kultury pożądane u osoby, której przypadła dana rola płciowa. Dla mnie te pojęcia są zbędne i wręcz abstrakcyjne (chyba, że w odniesieniu do "kobiecego" wyglądu) Większość cech, jakie dziewczyny tu wymieniły (inteligencja, odwaga, ambicja, posiadanie własnego zdania etc.), pasują i są cenione (moim zdaniem) u kobiet. Czyli co, ambitna, odważna, mająca swoje zdanie kobieta jest męska? Czy niekobieca? (i tu należałoby wymienić, co dla każdej znaczy kobiecość...)
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 00:20   #12
Ryfka
Zadomowienie
 
Avatar Ryfka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 1 662
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Cytat:
Napisane przez Jula
Dla mnie zarówno męskość, jak i kobiecość, to określenia negatywne w odbiorze. Niosą sobie zestaw cech, ktore są zazwyczaj wg danej kultury pożądane u osoby, której przypadła dana rola płciowa. Dla mnie te pojęcia są zbędne i wręcz abstrakcyjne (chyba, że w odniesieniu do "kobiecego" wyglądu) Większość cech, jakie dziewczyny tu wymieniły (inteligencja, odwaga, ambicja, posiadanie własnego zdania etc.), pasują i są cenione (moim zdaniem) u kobiet. Czyli co, ambitna, odważna, mająca swoje zdanie kobieta jest męska? Czy niekobieca? (i tu należałoby wymienić, co dla każdej znaczy kobiecość...)

Masz wiele racji Julo. Jednak mi wydaje się, że to jednokierunkowa ulica- męskość jest wypadkową tych cech- choć one same w sobie nie są męskie. Prawa do wiedzy, albo własnego zdania nikt szczęśliwie nie przypisał jedynie facetom ( pomijając czasy zamierzchłe). Nie jestem przekonana również o tak silnym związku męskości z kulturą. Czy moje pojęcie mężczyzny jest uwarunkowane przez obecne standardy? Chyba nie do końca- po prostu wyczuwam, co na mnie działa, co powoduje u mnie przyspieszone bicie serca i każda z nas czuje to inaczej, a przecież kulturę mamy, jakby nie patrzeć, tę samą.


Wracając do pytania postawionego w temacie Dla mnie męski mężczyzna ( masło maślane?- chyba w dzisiejszych czasach nie bardzo ) to facet zdecydowany w opiniach, sposobie poruszania i czynach, silny psychicznie i fizycznie, pewny siebie aż do przesady, z wiedzą i inteligencją. Taki, co to się nie rumieni jak dziecięlina. Taaak. Się rozmarzyłam
Ryfka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 09:19   #13
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Dla mnie męskość to po prostu mój mężczyzna... Jego spokój wewnętrzny, opanowanie, bijące od niego ciepło... To, że zawsze mnie rozumie, pomaga gdy tego potrzebuję, wesprze dobrym słowem, które dodaje mi sił, przytuli, spojrzy głęboko w oczy, z których wszystko można wyczytać.... To jego olbrzymie poczucie humoru, nieprzeciętna inteligencja, oczytanie i niezwykła kreatywność.. To, że jest duszą towarzystwa, że z każdym człowiekiem potrafi nawiązać dobry kontakt, że dobry z niego psycholog.... I dobry człowiek... To także jego sposób bycia, poruszania się, gesty, słowa....

To po prostu mój TŻ
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 20:06   #14
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

dla mnie facet jest meski jedy wie czego chce.. kiedy jest opanowany i spokojny ale zdecydowany, i fajnie jak ma taki blysk w oku
w skurcie luzak ktory wie czego chce i musi miec duze dlonie.. i cos specyficznego tylko dla niego, tak ze nie pomysli sie go z zadnym innym
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 13:31   #15
lufka-lbk
Raczkowanie
 
Avatar lufka-lbk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: LBK
Wiadomości: 70
GG do lufka-lbk
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

ha teraz ja a więc męski facet jest dla mnie : Spokojny , i taki małowmówny (ale nie niemowa)... strasznie mnie to podnieca:P , wysoki tak ok.185-wzwyż, opanowany , z własnym zdaniem. i nietypowymi zainteresowaniami. I przedewszystki powninnam się czuć bezpieczna przy nim
__________________
Peace
lufka-lbk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 14:48   #16
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Męskość? Dziwne słowo dla mnie.

Jakiś czas spotykałam pewnego chłopaka. Ot, jakiś dzieciak mimo, że o kilka lat starszy ode mnie. Nie miał jednak nic męskiego jak dla mnie.

Pierwszo majowa impreza. I on tam był. Okazało się, ze ma taki dziecinny głos, jak dziewczynka. Niski, delikatne rysy twarzy, drobny. Nagle stał się w moich oczach taki męski. Sama nie wiem dlaczego. Może dlatego, że właśnie nie jest typowym macho który musi mieć wszystkie i wszędzie?

Nie wiem, bynajmniej obecnie jest dla mnie męski. Aż zbyt...
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-06-03 o 12:41
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 14:46   #17
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Dla mnie to taki mężczyzna, przy którym czuję się bezpieczna. Na każdym polu.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 15:11   #18
anioleczek1986
Raczkowanie
 
Avatar anioleczek1986
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 63
GG do anioleczek1986
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Dla mnie bardzo męski jest mój TŻ rzecz jasna
A jaki jest?? Hmm... niech no pomysle Jest dobrze zbudowany, wysoki, zawsze usmiechniety i pozytywnie nastawiony do świata i ludzi lubi szybkie samochody, motory , ma marzenia i plany na przyszłość, wie czego chce od życia i konsekwentnie do tego dąży, potrafi rozmawiać ze mna jak prawdziwy przyjaciel...jest bardzo seksi , uwielbia kochać się ze mną bez względu na czas i okoliczności , kocha dzieciaki, nie kryje sie ze swoimi uczuciami, potrafi otwarcie mówić o tym, co czuje.. Jest po prostu cudowny Ma też wady, które jak najbardziej składaja sie na jego męskość... ale nie ma sensu o nich teraz wspominac .. heh tak mi sie teraz skojarzyło, że przecież męskość to po prostu przyrodzenie naszych TZtów.. więc o co tak naprawdę pytasz kochana JOEY?? ?? Jesli o to ci chodziło to powiem, że jestem BAAAAARDZO zadowolona

Buźka
__________________
............. Kotuś-kocham Cię ............

Dziekuję, że jesteś i wspierasz mnie.... Dziekuje za każdy uśmiech i każdą łzę..


We wrześniu egzamin poprawkowy- trzymajcie kciuki

Zapraszam na mój wątek


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...41#post2558941


anioleczek1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 16:22   #19
izoola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: ciężko określić ;)
Wiadomości: 432
Dot.: Męskość - co to właściwie znaczy?

Hmm, myślę, że pewność siebie, pasja, siła, spokój, ton głosu, opiekuńczość, sposób poruszania się.. i tak, jak to pisała April 007 męski facet musi być trochę cyniczny, złośliwy, ale do granic przyzwoitości, z poczuciem humoru.
__________________
To niewiarygodne ile można usłyszeć z zamkniętymi oczami
izoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.