****sTyl BaRbIe**** - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-18, 20:55   #991
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

quenn doll ja tez spadam..zajrze tu jutro pa!
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 21:00   #992
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Nie, nie wykluczają. Mamy na myśli co innego.
Mi chodziło raczej o tę Shandę Pandę czy jak jej tam. Do poważnej pracy tak się nie chodzi ubraną, to chyba a oczywiste. W sumie nawet nie wiem, czy na kasę do Tesco by taką panią przyjęli...
No a kto powiedział, że się chodzi?
Zdjęcia tutaj wklejane były robione w klubu, ewentualnie w domu, a wiadomo, że wizerunek w takim miejscu różni się od tego codziennego. Lżejszy makijaż, stosowne do okoliczności ubrania i czemu nie
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 22:13   #993
oLaSeK=D
Zadomowienie
 
Avatar oLaSeK=D
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Paris, France
Wiadomości: 1 603
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Wlasnie, nie rozumiem problemu. Czy Wy do klubu idziecie ubrane tak samo jak na rozmowe o prace, w takim samym makijazu i fryzurze? To wspolczuje Ile razy w tym watku bedzie sie powtarzac apel o nie generalizowanie?
oLaSeK=D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 22:22   #994
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez oLaSeK=D Pokaż wiadomość
Wlasnie, nie rozumiem problemu. Czy Wy do klubu idziecie ubrane tak samo jak na rozmowe o prace, w takim samym makijazu i fryzurze? To wspolczuje
I myślisz, że pani prawnik albo pani bankowiec po pracy wyskakuje do miasta w koszulce "Sexy Bitch" albo w niezbyt wyrafinowanym estetycznie stroju Shandy?
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 22:24   #995
lady briss
Przyczajenie
 
Avatar lady briss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do lady briss
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

widać nie wszyscy widza ironię w stwierdzeniu 'głupie idiotki'.
grunt to jeszcze potrafic sie do czegos przyczepic.

Tak, jestem nietolerancyjna.
Tak, jest mi z tym dobrze.
Tak, jesteśmy w wolnym kraju i jeśli ktos ma prawo ubierać się jak barbie to ktoś innym ma prawo tego nie tolerować.
Uważać to za głupotę, brak jakiegokolwiek stylu, klasy. Może też po sposobie ubierania oceniać inteligencje tej osoby.
Proponuję dres 'mejd in stadion', perłowy błyszczyk, twarz spaloną po solarce i mocna kreske kredką do oczu.
Ach, zapomniałam o 15 cm szpilkach, koloru różowego, oczywiście.
Powodzenia.
__________________
Prawdziwej mnie chcesz, a mogę udawać kogoś kim nie jestem...
lady briss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 22:25   #996
lady briss
Przyczajenie
 
Avatar lady briss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do lady briss
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
I myślisz, że pani prawnik albo pani bankowiec po pracy wyskakuje do miasta w koszulce "Sexy Bitch" albo w niezbyt wyrafinowanym estetycznie stroju Shandy?
Pani prawnik lub pani bankowiec musi byc mądrą osoba. A barbie nie są mądre, nie wspomnie nawet o inteligencji.
__________________
Prawdziwej mnie chcesz, a mogę udawać kogoś kim nie jestem...
lady briss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 22:29   #997
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez lady briss Pokaż wiadomość
Pani prawnik lub pani bankowiec musi byc mądrą osoba. A barbie nie są mądre, nie wspomnie nawet o inteligencji.
Co fakt, to fakt, raczej nie widuję kobiet na stanowiskach biegających w strojach Barbie.
Za to panienki z wiejskich dyskotek - a i owszem. Bla bla bla..."generalizowanie". Tylko to generalizowanie jest na podstawie FAKTÓW czego nie łaska niektórym zauważyć. Co innego kobiecy styl, nawet słodki, nieco kiczowaty, a co innego różowy tandetny maszkaron zjarany na solarium, że aż strach
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 22:33   #998
oLaSeK=D
Zadomowienie
 
Avatar oLaSeK=D
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Paris, France
Wiadomości: 1 603
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
I myślisz, że pani prawnik albo pani bankowiec po pracy wyskakuje do miasta w koszulce "Sexy Bitch" albo w niezbyt wyrafinowanym estetycznie stroju Shandy?
Znow generalizujesz.Kazdy co innego wyciaga z tego watku, mi sie Shanda Panda tez nie podoba,styl Barbie kojarzy mi sie ze slodkimi ciuszkami wlasnie.Ale dla mnie image Shandy nie przekresla dla mnie jej inteligencji i to,ze mi sie nie podoba,nie znaczy,ze bede rzucala na jej temat zjedliwe komentarze i podciagala wszystko pod smieszne schematy. Za pare lat bede pania prawnik i napewno po pracy z sexy ciuchow nie zrezygnuje i nie sadze,ze moja inteligencja od tego spadnie.
oLaSeK=D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 22:34   #999
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Olasek, co innego sexy, a co innego w złym guście. Bo o to tutaj chodzi.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 22:35   #1000
lady briss
Przyczajenie
 
Avatar lady briss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do lady briss
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez calkiem-spoko Pokaż wiadomość
Co fakt, to fakt, raczej nie widuję kobiet na stanowiskach biegających w strojach Barbie.
Za to panienki z wiejskich dyskotek - a i owszem. Bla bla bla..."generalizowanie". Tylko to generalizowanie jest na podstawie FAKTÓW czego nie łaska niektórym zauważyć. Co innego kobiecy styl, nawet słodki, nieco kiczowaty, a co innego różowy tandetny maszkaron zjarany na solarium, że aż strach
A dlaczego generalizowanie? Człowiek wypowiada się na podstawie swoich doświadczeń, w wiekszości.
Ja nie spotkałam ani jednej inteligentnej, nie mówiac juz o madrej, barbie.
A mieszkałam w takiej dzielnicy gdzie było ich aż za dużo.
__________________
Prawdziwej mnie chcesz, a mogę udawać kogoś kim nie jestem...
lady briss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 22:36   #1001
oLaSeK=D
Zadomowienie
 
Avatar oLaSeK=D
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Paris, France
Wiadomości: 1 603
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez lady briss Pokaż wiadomość
widać nie wszyscy widza ironię w stwierdzeniu 'głupie idiotki'.
grunt to jeszcze potrafic sie do czegos przyczepic.

Tak, jestem nietolerancyjna.
Tak, jest mi z tym dobrze.
Tak, jesteśmy w wolnym kraju i jeśli ktos ma prawo ubierać się jak barbie to ktoś innym ma prawo tego nie tolerować.
Uważać to za głupotę, brak jakiegokolwiek stylu, klasy. Może też po sposobie ubierania oceniać inteligencje tej osoby.
Proponuję dres 'mejd in stadion', perłowy błyszczyk, twarz spaloną po solarce i mocna kreske kredką do oczu.
Ach, zapomniałam o 15 cm szpilkach, koloru różowego, oczywiście.
Powodzenia.
Smiesza mnie dziewczyny, ktorym taka satysfakcje daje pisanie o swojej wzgardzie dla wszystkiego,co im sie nie podoba.Nie,wiem,moze to dowartosciowujace jest. Szkoda,ze watek na tym traci,a takie opinie i tak nic tu nie wnosza i nikogo nie interesuja
oLaSeK=D jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 22:37   #1002
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez lady briss Pokaż wiadomość
A dlaczego generalizowanie? Człowiek wypowiada się na podstawie swoich doświadczeń, w wiekszości.
Dokładnie, tutaj "generalizowanie" uchodzi za wielki wręcz nietakt. A to normalne zjawisko, takie mam doświadczenia i już. Mam dla porządku pisać posty typu "Dziewczyny w różu są takie i takie, ale oczywiście nie wszystkie" Chyba rozumie się samo przez się, że od każdej zasady są wyjątki.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 22:48   #1003
lady briss
Przyczajenie
 
Avatar lady briss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do lady briss
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

1. Wręcz przeciwnie, interesują. Jeśli się do niego odniosłaś, znaczy, że coś dają.
2. Jeśli ktoś kto pochwala jest mniam, to czemu ktoś kto krytykuje ma być be? Podobno jesteście TOLERANCYJNE.
3. Nie zabronie Ci się śmiać i oceniać. Nawet jest to wskazane. Na tym opiera się dyskusja dojrzałych ludzi.

A co wcześniejszego postu. Chcesz być panią prawnik , czy kimkolwiek takim? Ciekawa jestem jaką będziesz miała reputacje. Abo inaczej.
Skarbie, może po prostu nie zdajesz sobie sprawy z tego co to za praca?
__________________
Prawdziwej mnie chcesz, a mogę udawać kogoś kim nie jestem...
lady briss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 22:54   #1004
oLaSeK=D
Zadomowienie
 
Avatar oLaSeK=D
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Paris, France
Wiadomości: 1 603
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez lady briss Pokaż wiadomość

A co wcześniejszego postu. Chcesz być panią prawnik , czy kimkolwiek takim? Ciekawa jestem jaką będziesz miała reputacje. Abo inaczej.
Skarbie, może po prostu nie zdajesz sobie sprawy z tego co to za praca?
Skarbie, zdaje sobie sprawe o wiele bardziej od Ciebie.Zenujaca dyskusja.
Mam nadzieje,ze ten rodzaj terapii na frustracje w postaci wylewania blota do poznego wieczora na to, co odmienne, choc na chwile przyniosl wam ulge
oLaSeK=D jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:04   #1005
lady briss
Przyczajenie
 
Avatar lady briss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do lady briss
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez oLaSeK=D Pokaż wiadomość
Skarbie, zdaje sobie sprawe o wiele bardziej od Ciebie.Zenujaca dyskusja.
Mam nadzieje,ze ten rodzaj terapii na frustracje w postaci wylewania blota do poznego wieczora na to, co odmienne, choc na chwile przyniosl wam ulge
Tak? Ile masz lat? Do jakiej szkoły chodzisz? No, prosze.
Ciekawe.

Wierz mi, nie przynosi. Jak widze głupotę ludzi zalewa mnie krew. Najgorsze jest jednak to, że ludzie zawsze wierzą w swoją rację.
W sumie, może dlatego istnieje sens kazdej dyskusji.

Skoro tak bardzo zaniżam Twój poziom, czemu odpisujesz?
__________________
Prawdziwej mnie chcesz, a mogę udawać kogoś kim nie jestem...
lady briss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:09   #1006
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez oLaSeK=D Pokaż wiadomość
Za pare lat bede pania prawnik i napewno po pracy z sexy ciuchow nie zrezygnuje i nie sadze,ze moja inteligencja od tego spadnie.
Tylko trzeba miec na uwadze ze 'sexy' i 'sexy' moze oznjaczac cos calkiem inaczej... Pracujac w swojej kancelarii (a to nie tak szybko) bedziesz mogla ubierac sie sexy i w zasadzie jak chcesz, nawet i tak jak gwiazda watku shanda panda. Pracujac w korporacji, gdzie obowiazuje dress code bedziesz mogla ubierac sie sexy ale w okreslonych granicach... Od seksownego ubierania sie inteligencja nie spadnie, od ubierania sie wulgarnego i w kiepskim guscie tez nie spadnie - moga spasc Twoje notowania w oczach pracodawcy, wspolpracownikow, klientow... Przykladem moze byc adwokat Renaty Beger - pani Anna Ozga-Michalska, kilka lat temu pojawila sie w sadzie w sexy stroju niemalze przezroczystej sukience (zasloniete punkty staregiczne - biodra i piersi, gazety mialy pozywke, bo zlapaly ja na korytarzu nim zalozyla toge.
Prosta sprawa- wykonywanie okreslonego zawodu zobowiazuje... Prawnik-Barbie w stylu dominujacym w tym watku bedzie odbierana negatywnie... Owszem, jak profesjonalistka, ale nieco innej branzy...

Nie jest latwo patrzec obiektywnie, zawsze kieruja nami pewne stereotypy - nawet jezeli nie poddajemy sie nim, to musimy je przenalizowac i odrzucic by moc powiedziec ze "stereotyp pustej rozowej blondynki jednak nie sprawdza sie w przypadku tej czy innej osoby". Znam osoby ktore oceniajac po wygladzie bym odrzucila od razu, nie zawracalabym sobie nimi glowy, jednak przy blizszym poznaniu zyskuja - okazuja sie madre, blyskotliwe... Tylko trzeba dac im i sobie szanse...

lady briss - a co to za praca, bycie prawnikiem. W Twojej wypowiedzi w stosunku do c-s zabrzmialo to conajmniej zlowieszczo... ?
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:16   #1007
lady briss
Przyczajenie
 
Avatar lady briss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do lady briss
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość

lady briss - a co to za praca, bycie prawnikiem. W Twojej wypowiedzi w stosunku do c-s zabrzmialo to conajmniej zlowieszczo... ?
Chodziło mi bynajmniej dokładnie o to co zostało napisane w Twoim poście.
A może dlatego bulwersuje mnie ten 'prawnik', gdyż planuje iść na prawo w niedalekiej przyszłosci? Ludzmi zawsze kierują emocje, to nie ulega wątpliwości.
__________________
Prawdziwej mnie chcesz, a mogę udawać kogoś kim nie jestem...
lady briss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:20   #1008
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez narcy Pokaż wiadomość
inteligencja ma wiele wspólnego z wyglądem i niektóre dziewczyny, które "przewinęły się" w tym wątku tę teorię potwierdziły wiele z nich nie potrafiło odczytać najprostszych aluzji itp. itd.

nie proście o nicki, nie chcę więcej karniaków
Szokujecie mnie dziewczyny. Ja mam ponadprzciętne IQ i nie wiem co to ma do moich blond włosów i noszenia mini. ZERO ZWIĄZKU. poczytajcie sobie trochę psychologii, bo wasze teorie są wzięte z kosmosu
Mam koleżankę typową barbie, która przed wyjściem z domu szykuje się ponad 3 godziny, a ilozraz inteligecji również ma mega wysoki i można z nią porozmwiać na każdy temat.
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:21   #1009
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez lady briss Pokaż wiadomość
Chodziło mi bynajmniej dokładnie o to co zostało napisane w Twoim poście.
A może dlatego bulwersuje mnie ten 'prawnik', gdyż planuje iść na prawo w niedalekiej przyszłosci? Ludzmi zawsze kierują emocje, to nie ulega wątpliwości.
Czytam trzeci raz i nadal nie rozumiem - skoro nie chodzi o to co napisalam (bynajmniej oznacza 'wcale nie' 'ani troche' ) to dlaczego przytakujesz w punkcie, ze ludzmi kieruja emocje - czyli temu co zawarlam w czesci koncowej?
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 23:29   #1010
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez lady briss Pokaż wiadomość
Pani prawnik lub pani bankowiec musi byc mądrą osoba. A barbie nie są mądre, nie wspomnie nawet o inteligencji.
Mam trochę ciuszków w stylu barbie, mam też wysoki IQ i właśnie kończę studia na uniwersytecie, a moim marzeniem jest praca w sądzie lub zakładzie karnym. Więc chyba jestem zaprzeczeniem twoich teorii?
I to chyba oczywiste, że do pracy nie pójdę w rózowych ciuszkach. Jak miałam codzienne praktyki w sądzie i więzieniu ubierałam się raczej skromnie. A potem - i owszem - mini i rózowe ciuszki
Zresztą chyba nie byłaś nigdy w sądzie i nie widziałas pracujących tam lasek? Połowa z nich to typowe AG
Naprawdę nie wiem skąd w ludziach tyle jadu.
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:29   #1011
lady briss
Przyczajenie
 
Avatar lady briss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do lady briss
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cały czas odnosze się do prawnika.
Jeśli już patrzeć konkretnie o pracę, czemu rozpatrujecie sprawę ubierania sie 'sexy' <jak ja nie cierpię tego słowa>. Osoba na wysokim stanowisku powinna przede wszystkim być skuteczna.
Tym samym powinna zwracać uwage ubiorem na to co ze soba reprezentuje . Przykre jest to gdy moze sie pochwalic tylko 'długimi nogami'. A w tym momencie to nie jest juz kwestia tolerancji ale PR'u.
Tak, przytaknęłam na końcu. Przepraszam, jeśli wprowadziło Cię to w błąd.
__________________
Prawdziwej mnie chcesz, a mogę udawać kogoś kim nie jestem...
lady briss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:34   #1012
lady briss
Przyczajenie
 
Avatar lady briss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do lady briss
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

"Ma trochę ciuszków w stylu barbie, mam też wysoki IQ i właśnie kończę studia na uniwersytecie, a moim marzeniem jest praca w sądzie lub zakładzie karnym. Więc chyba jestem zaprzeczeniem twoich teorii?"


Niestety słowa mnie nie przekonują. Ale zaznaczyłam wcześniej, opieram się na moich przeżyciach. Ja nie znam mądrej barbie.
Gdybym Cię poznała i to co mówisz okazałoby się prawdą zgodziłabym się z Tobą.

Moge Ci tylko współczuć, jesli ktoś z kim bedziesz współpracować w przyszłości zacznie oceniać Cię tak jak ja oceniam. W gruncie rzeczy to jest przykre. Ludzie żyją stereotypami.
__________________
Prawdziwej mnie chcesz, a mogę udawać kogoś kim nie jestem...
lady briss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:38   #1013
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

o, znowu sie klocimy

nie wiem jak wy, ale ja uwazam ze pani prawnik bedzie najfajniejsza jak bedzie i skuteczna i ladna takze i inteligencja i dlugie nogi sie przydadza. Och jak ja lubilam Legalna Blondynke, pokazala calemu temu zadufanemu towaryzstwu ze i tak mozna. Jednak wiedzac jak to u nas by wygladalo ciesze sie ze bede miec prace po moich studiach do ktorej wystarcza mi jeansy i tshirt

Nie umiem tylko zrozumiec tego poczucia wyzszosci - co, czujecie sie lepsze bo sudiujecie prawo, sluchacie jazzu, przestrzegacie dress code? lol
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:42   #1014
lady briss
Przyczajenie
 
Avatar lady briss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do lady briss
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez DJADKJGU Pokaż wiadomość
o, znowu sie klocimy

nie wiem jak wy, ale ja uwazam ze pani prawnik bedzie najfajniejsza jak bedzie i skuteczna i ladna takze i inteligencja i dlugie nogi sie przydadza. Och jak ja lubilam Legalna Blondynke, pokazala calemu temu zadufanemu towaryzstwu ze i tak mozna. Jednak wiedzac jak to u nas by wygladalo ciesze sie ze bede miec prace po moich studiach do ktorej wystarcza mi jeansy i tshirt

Nie umiem tylko zrozumiec tego poczucia wyzszosci - co, czujecie sie lepsze bo sudiujecie prawo, sluchacie jazzu, przestrzegacie dress code? lol
Żadna praca nie hańbi. Tylko trzeba zachować pewną estetykę pracy.
Fryzjerki, kosmetyczki, sprzedawczynie, panie menager, panie profesor. Wszystko jest potrzebne. Tylko do wszystkiego trzeba umieć się dopasować. Zachowac choć trochę wyrafinowania.
__________________
Prawdziwej mnie chcesz, a mogę udawać kogoś kim nie jestem...
lady briss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:45   #1015
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez lady briss Pokaż wiadomość
"Ma trochę ciuszków w stylu barbie, mam też wysoki IQ i właśnie kończę studia na uniwersytecie, a moim marzeniem jest praca w sądzie lub zakładzie karnym. Więc chyba jestem zaprzeczeniem twoich teorii?"


Niestety słowa mnie nie przekonują. Ale zaznaczyłam wcześniej, opieram się na moich przeżyciach. Ja nie znam mądrej barbie.
Gdybym Cię poznała i to co mówisz okazałoby się prawdą zgodziłabym się z Tobą.

Moge Ci tylko współczuć, jesli ktoś z kim bedziesz współpracować w przyszłości zacznie oceniać Cię tak jak ja oceniam. W gruncie rzeczy to jest przykre. Ludzie żyją stereotypami.
Sama sobie zaprzeczasz - jeżeli uważasz, że życie stereotypami jest przykre, to czemu nimi żyjesz?
Poza tym inaczej ubiera się do pracy, a inaczej - po pracy.
Poza tym w sądzie pracują raczej mega zadbane osoby, więc miła prezencja w stylu - zadbane, pofarbowane włosy, zrobione paznokcie i ładny make-up jest jak najbardziej na miejscu.
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:47   #1016
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

hehe no i wlasnie to mnie smieszy. wszyscy ktorzy w swoim mniemaniu sa "wrafinowani" sa taaaacy nudni. zero luzu ani dystansu. a najfajniejsze co ich spotyka to wytykanie innym jak to nie na miejscu sie zachowuja czy wygladaja.
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:50   #1017
lady briss
Przyczajenie
 
Avatar lady briss
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do lady briss
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Sama sobie zaprzeczasz - jeżeli uważasz, że życie stereotypami jest przykre, to czemu nimi żyjesz?
Poza tym inaczej ubiera się do pracy, a inaczej - po pracy.
Poza tym w sądzie pracują raczej mega zadbane osoby, więc miła prezencja w stylu - zadbane, pofarbowane włosy, zrobione paznokcie i ładny make-up jest jak najbardziej na miejscu.
A nie czujesz ironii? w życiu 'stereotypowym'?
Oczywiscie, ze osoby muszą być zadbane. Ale proszę Cię, osoba zadbana musi być ubrana estetycznie. A nie nagle wejdzie z dłuugimi rózowymi tipsami, mini spódniczką (różową) i bluzka z duzym dekoltem (różowa). To nie przystoi pani sędzi.
A osoba zadbana nie musi być barbie.
__________________
Prawdziwej mnie chcesz, a mogę udawać kogoś kim nie jestem...
lady briss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:51   #1018
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez lady briss Pokaż wiadomość
Cały czas odnosze się do prawnika.
Jeśli już patrzeć konkretnie o pracę, czemu rozpatrujecie sprawę ubierania sie 'sexy' <jak ja nie cierpię tego słowa>. Osoba na wysokim stanowisku powinna przede wszystkim być skuteczna.
Tym samym powinna zwracać uwage ubiorem na to co ze soba reprezentuje . Przykre jest to gdy moze sie pochwalic tylko 'długimi nogami'. A w tym momencie to nie jest juz kwestia tolerancji ale PR'u.
Tak, przytaknęłam na końcu. Przepraszam, jeśli wprowadziło Cię to w błąd.
ok, rozumiem



Cytat:
Napisane przez DJADKJGU Pokaż wiadomość
Nie umiem tylko zrozumiec tego poczucia wyzszosci - co, czujecie sie lepsze bo sudiujecie prawo, sluchacie jazzu, przestrzegacie dress code? lol
Dlaczego mam sie czuc lepsza? Prawa nie studiuje- juz. Po prostu chodzi o to, ze trzeba miec swiadomosc, ze w niektorych kancelariach obowiazuje dress code i barbie- prawnik szybko musialaby sie do niego dostosowac badz zmienic prace. Do kancelarii przychodza rozni ludzie, takze starsi, ktorzy potrafia zwrocic uwage na to, ze pracownica ma odkryte ramiona, czy palce stop a to nie wypada. Pracujac w korporacji stajesz sie twarza, wizytowka przedsiebiorstwa.A przedsiebiorstwo interesuja zarobki i opinia. Szanujaca sie kancelaria nie zatrudni chlopaka z irokezem i pietnastoma kolczykami na twarzy, dziewczyny ubierajacej sie do pracy jak shanda panda - bo to nie jest profesjonalna twarz firmy. Stereotyp. Firmy nie interesuje przelamywanie stereotypow. Firme ineteresuje to, ile mozesz firmie przyniesc zysku.

Po pracy barbie moze zalozyc rozowe ubranie , mini szerokosci paska i to przedsiebiorstwa _raczej_ nieinteresuje. Chlopak, ktorego wymienilam wczesniej, nie moze po pracy powsadzac sobie wszystkich kolczykow - bo podczas pracy i tak beda widoczne slady. Tu ukryta przewaga barbie. mozna byc barbie w cywilu ale w pracy trzeba byc profesjonalina twarza kancelarii. i tyle.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:55   #1019
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Cytat:
Napisane przez lady briss Pokaż wiadomość
A nie czujesz ironii? w życiu 'stereotypowym'?
Oczywiscie, ze osoby muszą być zadbane. Ale proszę Cię, osoba zadbana musi być ubrana estetycznie. A nie nagle wejdzie z dłuugimi rózowymi tipsami, mini spódniczką (różową) i bluzka z duzym dekoltem (różowa). To nie przystoi pani sędzi.
A osoba zadbana nie musi być barbie.
`Piszę po raz trzeci, bo wciąż do ciebie nie dociera - do pracy elegancko, po pracy - np. na różowo.
Poza tym nikt z tego wątku nie ubiera raczej różowej mini do różowej bluzki z dekoltem, więc ???
A co do różowych tipsów - widziałam takie u sędzin
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-18, 23:57   #1020
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: ****sTyl BaRbIe****

Jaka jest częstotliwość tych dyskusji? Raz na 10 stron czy może już raz na 8? Można raz, drugi, trzeci wtrącić swoje 3 grosze, ale co chwile to samo
Tak poza tym to jest już bez sensu... każdy sam swoimi postami wystawia sobie świadectwo, nie trzeba go dodatkowo określać. Tak samo w życiu, każdy sam swoim ubiorem i postępowaniem się określa, a czasem jest trudny do określenia, bo nie zgadza się z naszym stereotypem.

No, nawet ja i moje wyrafinowanie mamy już dosyć
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.