Co wam się podoba w Polsce? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-17, 20:18   #31
GdyMnieSenZmorzy
Raczkowanie
 
Avatar GdyMnieSenZmorzy
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 202
Dot.: Co wam się podoba w Polsce?

Mamy najlepsze wesela na świecie
Wyżej wymieniana polska KUCHNIA- smak mizerii z ziemniaczkami,gołąbki,pie rogi...Nic tego nie przebiję.
Lubię polską wieś,zapach skoszonej trawy,spokój.
Może nie należymy do kraju najbogatszego,ale - bezpiecznego.
Polska Ziaja ma super kosmetyki!
Dbamy o przekazywaniu dalej naszej historii.
Nie przesiąkliśmy tak ''Hameryką''.
Polska literatura,tak niedoceniana- Gombrowicz,Prus,Mrożek,Le m...
Kino!- Polański,Wajda .
- Nie wstydzimy się swojej religijności.

Nie jestem oryginalna w swej wypowiedzi,ale mimo tego że nie zgadzam się z wieloma działaniami politycznymi w naszym kraju-JESTEM DUMNA Z BYCIA POLKĄ. Amen
__________________
Sometimes it's a rainy day
Just to let you know
Everything's going to be all right
All right...
GdyMnieSenZmorzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 20:53   #32
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Co wam się podoba w Polsce?

- Różnorodność krajobrazów - duży kraj, różnorodny, więc żeby wszystko zobaczyć, co ciekawe, potrzeba sporo czasu. W każdej części województwa mam swoje absolutnie ulubione miejsca i niezwykle jaram się każdorazową możliwością wyjazdu gdzieś i zobaczenia czegoś.

- Polska gościnność i chęć pomocy - wiele razy doświadczyłam, niestety mam wrażenie, że to domena naszej części Europy. Poza tym to, że jesteśmy mimo wszystko otwarci na innych ludzi (może jeszcze niekoniecznie na obcokrajowców czy szeroko pojętą inność) - często mi się zdarza być zaczepianą i że lubię gadać to czasem sobie porozmawiam. Odbieram to raczej z sympatią.

- Polskie filmy - uwielbiam polskie kino - ale nie to z 'głównego nurtu' - bo jest cudowne i tak różne od produkcji anglojęzycznych. Piszę o kinie współczesnym. Kocham też polskie festiwale filmowe, kiedy mogę zobaczyć coś zagranicznego, poczuć unikalną (trochę hipsterską) atmosferę. Polskie festiwale muzyczne też rządzą i są podziwiane poza granicami.

- Polską muzykę. Myslovitz, na którym to zespole dorastałam i polski rap.

- Możliwość łatwej przeprowadzki, wbrew pozorom - łatwość zmiany miejsca pracy - jeśli tylko ktoś chce. Jednocześnie brak nacisku (poza pewnymi miejscami) na konieczność robienia kariery czy konieczność zakładania rodziny.

- Przyzwoite możliwości podróżowania - można w miarę tanio wyskoczyć i na zachód i na wschód, a jednocześnie tanio przemieszczać się po kraju.

- Ludzie - w sensie fizycznym. Słowiańska uroda, bardzo.

- Spokój, atmosfera pokoju.

- Architektura - kraj zburzony, a jednocześnie mamy ogrom pięknych kamienic na Dolnym Śląsku czy familoki na Górnym Śląsku. Podobają mi się też zamki, tego typu klimaty.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 11:50   #33
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Co wam się podoba w Polsce?

Polskie jedzenie, ale raczej w sensie dostępności wielu ziół, przypraw, lokalnych produktów, a nie konkretnych potraw.

To, że coraz więcej młodych ludzi bierze życie we własne ręce, są ambitni, otwarci na nowe możliwości, pomysłowi i bez kompleksów.

Krajobrazy, to, że nie trzeba podróżować daleko, żeby zobaczyć coś zupełnie innego niż w miejscu zamieszkania.

Literatura fantasy.

Uroda kobiet (o dziwo, tak jak kobiety w dużej mierze są atrakcyjne, tak polscy mężczyźni mocno średni).
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 12:47   #34
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Co wam się podoba w Polsce?

O! Dodam jeszcze, że bardzo się rozwijamy. Wydaje mi się, że zwłaszcza młodzi ludzie są otwarci na zmiany i nowe propozycje.
Mamy bardzo ładne miasta, czyste i zadbane wbrew pozorom. Szkoda, że tak często tego nie doceniamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 13:36   #35
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Co wam się podoba w Polsce?

Cztery pory roku - dla mnie to akurat wada Dla mnie mogłyby być dwie pory: lato i wiosna

- przyroda
- góry i morze
- gościnność
- jedzenie regionalne
- do niedawna napisałabym, że kuchnia, ale już mi trochę spowszedniała, teraz mam fazę na azjatycką

Nie jestem typem narzekającym na wszystko, ale jednak większość rzeczy mnie w Polsce uwiera, niestety

Edytowane przez iwona200
Czas edycji: 2016-08-21 o 13:37
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 14:31   #36
Koci Pazur
Rozeznanie
 
Avatar Koci Pazur
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 823
Dot.: Co wam się podoba w Polsce?

1. chleb - zasługuje na wój oddzielny punkt. Takiego chleba na zakwasie jak u nas to się nie piecze nigdzie. Nigdzie!

2. kuchnia - jakbym miała w życiu nie zjeść już pierogów, gołąbków i młodych ziemniaków z koperkiem to nie jestem pewna, czy bym to przeżyła. Powoli odkrywam też staropolską kuchnię z jej kaszami, przyprawami, mięsem kaczym i dziczyzną -


3. poczucie bezpieczeństwa - brak wojny, brak zamachów, brak zamieszek, brak wielkiej, wzmagającej poczucie zagrożenia emigracji odmiennych kultur, względny dobrobyt i stabilizacja

4. Tatry i Bieszczady

5. najpiękniejszy język na świecie - i piekna poezja śpiewana

6. różnorodność krajobrazów - góry, jeziora, rzeki, wsie, piękne miasta, morze - nie trafiam nad Bałtykiem raczej na pogodę, ale nadal wakacje w Świnoujściu, kiedy słonce grzało wspominam jako najlepsze w życiu. A miałam 8 lat Poza tym jesteśmy krajem dość dużym (jakby Czwchy, Słowację i Węgry połączyć to i tak jesteśmy terytorialnie do przodu), więc miejsc do zwiedzania nie brakuje.

7 .bliskość wschodu, zachodu, północy i południa - jesteśmy bramą na samym środku Europy i dlatego też obrywaliśmy zawsze po tyłku. Ale jakie daje to możliwości podróżowania! Skandynawia, Bałkany, Europa Zachodnia i Wschodnia - wszystko na wyciągnięcie ręki!

8. literatura (fantastyka i kryminały) - Sapkowski, Pilipiuk, Grzędowicz, Kossakowska, Chmielewska...

9.piwa z małych browarów

10. Kraków - tak po prostu, naiwnie darzę go miłością, która czasem kopie mnie w kuper
__________________
"W ramach występów artystycznych planuję zaprosić jakiegoś człowieka, co uprawia sport i wtedy on będzie uprawiał sport, a my będziemy z niego szydzić, jak to nie jest świetna zabawa, to nie wiem, co nią jest."

-16kg - 5/8kg to go
Koci Pazur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 16:37   #37
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Co wam się podoba w Polsce?

1. Tradycyjne swieta. Nie jestem przesadnie wierzaca, ale lubie to, ze cala rodzina sie spotyka, jest dobre jedzenie, czas zeby porozmawiac nawet z tymi ciotkami i wujkami, ktorych widuje sie wlasnie raz do roku.
2. Brak "uchodzcow".
3. Piekne krajobrazy, duzo lasow!!!
4. Porzadne budownictwo, przynajmniej w wiekszosci przypadkow (nie wchodza w to jakies fuszerki deweloperow czy wielka plyta, ale domy buduje sie raczej na porzadnych technologiach, przestrzenne, dobrze oswietlone, ze sporym ogrodem do tego).
5. Dobre warzywa i owoce, duzo zdrowej zywnosci (np. kasze), ktora jest tania.
6. Ladne duze miasta, piekne zabytki.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-21, 21:12   #38
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Co wam się podoba w Polsce?

Oprócz tego co już pisałyście (bo wymieniłyście wiele świetnych rzeczy), to:

1) Że ludzie są w miarę spokojni i cisi - w nie tak dalekich krajach na porządku dziennym jest darcie ryja na ulicy czy w knajpie, bezceremonialnie podniesione głosy, krzyki. U nas jak jakiś Seba z Karyną się drą, to od razu wszystkich wokoło wprawia to w niesmak. Jak bardzo mnie to cieszy! Wbrew pozorom mamy dużo takiej społecznej kultury.
2) Posprzątane miasta. Kto zwiedził trochę tej Europy zachodniej, ten pewnie zauważył jak tam brudno. Ludzie wywalają śmieci gdzie popadnie, zupełnie nie mają poczucia żenady w tej kwestii. Centrum miasta, a ty potykasz się o woreczki, butelki, kubki po lodach. I tak, o 4 rano przyjedzie ekipa sprzątająca pozamiata i nawet umyje ulice, ale u nas wystarczy że ktoś się miotłą zamachnie i opróżni kubły, tam to trzeba ciężkiego sprzętu i 3 razy więcej pracowników dzień w dzień bo ludzie są brudasami.
3) Że brak u nas fałszywej uprzejmości. "Na zachodzie" każdy obcy się przymila i uśmiecha jak do przyjaciela, ale to tylko wyuczone zachowanie, nie szczerość. W Polsce albo jest ktoś nie miły, albo miły - ale przynajmniej jest to prawdziwe.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 07:43   #39
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Co wam się podoba w Polsce?

Chyba tylko góry i język No, może jeszcze rosół
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 18:50   #40
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Co wam się podoba w Polsce?

- Polska wieś - może dlatego że sporo dzieciństwa spędziłam u dziadków na wsi i nigdzie nie czuję się tak dobrze jak tam. Lato jest cudowne - zapach siana, piękne zachody słońca, chodzenie na bosaka po trawie pokrytej poranną rosą, obcowanie ze zwierzątami, letnie burze, pomidory wygrzane słońcem prosto z ogrodu, zbieranie jagód i grzybów, zapach lasu - uwielbiam. A zimą - pola pokryte śniegiem gdziekolwiek okiem sięgnąć - sople zwisające z okien, zapach świeżej choinki i grzanie się przy ciepłym piecu kaflowym. Jesień - pieczenie ziemniaków, deszcz uderzający o szyby i piękny, kolorowy las. Wiosna - kwitnące jabłonie, śliwy, przyroda wiosną jest wspaniała - zawsze czuję się jakbym budziła się do nowego życia, mam mnóstwo energii.
- Polskie lasy
- Piękne i cudownie pachnące bzy, jaśminy, konwalie, wrzosy i piwonie.
- Gołąbki - jedyne danie po zjedzeniu którego mój talerz jest do czysta wylizany.
- Dania wigilijne - kwaśna postna kapusta z grzybami, pierogi z kapustą i grzybami, barszczyk czerwony itd.
- To o czym chyba nikt nie wspomniał - wspaniali ludzie z przeszłości, którzy walczyli o naszą wolność. Przeczytałam trochę książek opisujących życie ludzi w okresach wojny, o pobytach w obozach zagłady - i jestem naprawdę pełna podziwu, że ludzie potrafili normalnie żyć, a nawet gdy spotkała ich wielka trauma, cierpienie to podnosili się i szli dalej - chylę czoła.
- Kocham Polskę za Sapkowskiego i jego Wiedźmina, za twórców gier komputerowych z Wiedźminem - najlepsze gry ever.
-Mazury
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2016-08-22 o 18:51
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-22 19:50:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:10.