Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-22, 10:17   #1531
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Z tym tłuszczem chodzi np. aby nie jeść jakiegoś smażonego kotleta, bo trawi się długo i późno wchodzi do krwioobiegu a przed treningiem może po prostu posiłek zalegać w żołądku, przez co trening nie będzie zbyt przyjemny Musisz sama wyczuć organizm ile tłuszczu jest w Twojej tolerancji

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------


Nie jestem marteczkowo, ale pozwolę sobie wyręczyć wizażankę Chodzi o treningi z bloga niebieskoszarej, którego polecam
dzięki czyli wychodzi na to, że sobie nie potrzebnie komplikowałam z tym tłuszczem

---------- Dopisano o 11:17 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
jasne. Tutaj jest blog o którym pisała Abigal klik bardzo fajnie napisane co i jak (jak krowie na rowie, czyli dla mnie).

A tutaj link, który znalazłam na tymże blogu do forum sfd, tam opisany jest ten plan dla początkujących klik

Opisów ćwiczeń, których nie znałam szukałam na necie, na blogu jest co prawda link, ale tylko jeden gif działa

Ja zdecydowałam się na 3 razy tygodniowo ten plan (tak jak piszą, obwody naprzemiennie) i 2-3 (zależnie od siły i czasu) interwały z fitness blendera.
Oby dało radę

Wczoraj robiłam pierwszy raz, 2 serie i czułam ból tylko muszę się zaopatrzyć w porządne obciążenia, bo było mi trochę nieporęcznie muszę rozsiać wici, 30-cha się zbliża, może ktoś coś

dzięki lece czytać
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 12:09   #1532
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

dzień dobry

lekkie R/U (beztreningowe, ciąg dalszy @, bez nabiału, z serii jem bo jeść trzeba)

I placki bananowe owsiane (jajko, łyżeczka wiórków, pół banana, płatki owsiane), po łyżeczce Miodelki i miodu, kawałek awokado
II większa kromka żytniego razowca* z awokado (zamiast masła), piersią z kury, rzodkiewkami i sałatą, pasek białej czekolady , kilka orzechów
III botwinka z włoszczyzną podana z jajkiem (zabielona małą ilością śmietany)
IV (na uczelni) kanapka (2 kromki) z żytniego razowca chyba znowu z kurą, awokado i rzodkiewką, bo dobre to było (a na jajka już patrzeć nie mogę)
V zupa krem pomidorowa z soczewicy (soczewica, przecier z kartonika, marchewka, seler)

*żytni razowy na zakwasie z z orzechami laskowymi, nerkowcami, pestkami dyni, siemieniem lnianym, suszonymi śliwkami i morelami

i jak?
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.


Edytowane przez magda_lena40
Czas edycji: 2014-05-22 o 12:29
magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 12:27   #1533
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
dzień dobry

lekkie R/U (beztreningowe, ciąg dalszy @, bez nabiału, z serii jem bo jeść trzeba)

I placki bananowe owsiane (jajko, łyżeczka wiórków, pół banana, płatki owsiane), po łyżeczce Miodelki i miodu, kawałek awokado
II większa kromka żytniego razowca* z awokado (zamiast masła), piersią z kury, rzodkiewkami i sałatą, pasek białej czekolady , kilka orzechów
III botwinka z włoszczyzną podana z jajkiem (zabielona małą ilością śmietany)
IV (na uczelni) kanapka z żytniego razowca chyba znowu z kurą, awokado i rzodkiewką, bo dobre to było (a na jajka już patrzeć nie mogę)
V zupa krem pomidorowa z soczewicy (soczewica, przecier z kartonika, marchewka, seler)

i jak?
Powiem tyle - mniam Kocham białą czekoladę, ale już nawet nie pamiętam, kiedy ją jadłam

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Dzięki W takim razie przerzucę się całkowicie na olej kokosowy i masło klarowane. Przy okazji olejów mam jeszcze pytanie - kupuję często pomidory suszone i uwielbiam ten olej z nich ale pewnie to kiepski wybór, prawda?

Redukcja

1) owsianka na mleku migdałowym z truskawkami i jajko na twardo przed
2) koktajl: mleko migdałowe, pół mrożonego banana, brzoskwinia, łyżka tahini - wiem, nie ma białka, ale w upały nic innego mi przed obiadem nie wchodzi.
3) makaron kukurydziany, filet wędzony z kurczaka, oliwki, kalafior, groszek cukrowy, pieczarki, pomidorki suszone - zjem na zimno i poleję oliwą z oliwek.
4) sałatka - miks sałat, pieczarki, papryka, pomidory, oliwki, puszka łososia w wodzie, polane domowym vinegretem.
5) zupa buraczkowa gotowana na udkach z mięsem.
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 12:33   #1534
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Powiem tyle - mniam Kocham białą czekoladę, ale już nawet nie pamiętam, kiedy ją jadłam


Redukcja

1) owsianka na mleku migdałowym z truskawkami i jajko na twardo przed
2) koktajl: mleko migdałowe, pół mrożonego banana, brzoskwinia, łyżka tahini - wiem, nie ma białka, ale w upały nic innego mi przed obiadem nie wchodzi.
3) makaron kukurydziany, filet wędzony z kurczaka, oliwki, kalafior, groszek cukrowy, pieczarki, pomidorki suszone - zjem na zimno i poleję oliwą z oliwek.
4) sałatka - miks sałat, pieczarki, papryka, pomidory, oliwki, puszka łososia w wodzie, polane domowym vinegretem.
5) zupa buraczkowa gotowana na udkach z mięsem.

A ta akurat była ręcznie robiona z suszoną śliwką, wanilią i miodem

u Ciebie super jadło w sam raz na taką pogodę
a mleko sama robiłaś czy kupiłaś? jak sama to powiedz mi proszę czy mogę mielić migdały ze skorkami czy trzeba obierać?
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 12:37   #1535
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Powiem tyle - mniam Kocham białą czekoladę, ale już nawet nie pamiętam, kiedy ją jadłam



Dzięki W takim razie przerzucę się całkowicie na olej kokosowy i masło klarowane. Przy okazji olejów mam jeszcze pytanie - kupuję często pomidory suszone i uwielbiam ten olej z nich ale pewnie to kiepski wybór, prawda?

Redukcja

1) owsianka na mleku migdałowym z truskawkami i jajko na twardo przed
2) koktajl: mleko migdałowe, pół mrożonego banana, brzoskwinia, łyżka tahini - wiem, nie ma białka, ale w upały nic innego mi przed obiadem nie wchodzi.
3) makaron kukurydziany, filet wędzony z kurczaka, oliwki, kalafior, groszek cukrowy, pieczarki, pomidorki suszone - zjem na zimno i poleję oliwą z oliwek.
4) sałatka - miks sałat, pieczarki, papryka, pomidory, oliwki, puszka łososia w wodzie, polane domowym vinegretem.
5) zupa buraczkowa gotowana na udkach z mięsem.
zazwyczaj to olej słonecznikowy ;/ ja je odsączam jak używam np do sałatki, ale można też kupic suszone pomidory bez zalewy i zalać sobie dobrym olejem czy oliwą i dodać np czosnku
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 12:40   #1536
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość

A ta akurat była ręcznie robiona z suszoną śliwką, wanilią i miodem

u Ciebie super jadło w sam raz na taką pogodę
a mleko sama robiłaś czy kupiłaś? jak sama to powiedz mi proszę czy mogę mielić migdały ze skorkami czy trzeba obierać?
O rany Skąd maaaaasz? Ech, mam normalnie jęzor na brodzie

Mleko robię sama, kupuję blanszowane migdały więc problem skórek odpada. Wydaje mi się, że nie powinny przeszkadzać, no bo przecież orzechy i tak trzeba odcisnąć, więc nawet jeśli będą strzępki skórek to nie przedostaną się do mleka.

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
zazwyczaj to olej słonecznikowy ;/ ja je odsączam jak używam np do sałatki, ale można też kupic suszone pomidory bez zalewy i zalać sobie dobrym olejem czy oliwą i dodać np czosnku
Tak też myślałam, szkoda warzywa podsmażane na tym oleju są przepyszne, no trudno, nie pierwsza i nie ostatnia rzecz do zrezygnowania
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 14:30   #1537
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
O rany Skąd maaaaasz? Ech, mam normalnie jęzor na brodzie

Mleko robię sama, kupuję blanszowane migdały więc problem skórek odpada. Wydaje mi się, że nie powinny przeszkadzać, no bo przecież orzechy i tak trzeba odcisnąć, więc nawet jeśli będą strzępki skórek to nie przedostaną się do mleka.
dostałam
ale to w sumie łatwo zrobić samemu, roztopić ulubioną czeko, przelać do pojemniczka natłuszczonego i na wierzch wysypać ulubione dodatki

o, dzięki nie cierpię obierać migdałów
muszę z laskowych znowu zrobić, bo pyszka było
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-22, 14:41   #1538
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Moje jedzenie to nic ciekawego, ale jasne, mogę wstawić
Tak więc beztreningowe utrzymanie

I. omlet owsiany (5 łyżek płatków + 2 jajka + cynamon + mleko z nerkowców) smażony na oleju kokosowym + domowe masło z orzechów włoskich, kawałek banana i truskawki

II. sałatka: quinoa, cieciorka, feta kozio-owcza, brokuł, jakieś kiełki, rzodkiewka, awokado

III. grilowane szparagi na oleju kokosowym z sosem sojowym, pieczony łosoś z imbirem, dziki ryż + dymka i sezam

IV. botwinka z jajkiem i śmietaną (na bulionie wołowym) + ziemniaki z koperkiem

Bardzo smacznie - powinnaś częściej wstawiać menu bo inspirują
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 15:02   #1539
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Ocenicie moją R?

Ś- dwie kromki razowca z wędliną, plasterkiem sera i dużym pomidorem
II Ś - makrela w sosie pomidorowym, serek wiejski zmiksowany z bananem i płatkami owsianymi
O- spaghetti z piersi kurczaka (cebula, pierś, pomidory w puszcze, świeży pomidor, przecier, marchewka), zastąpiłam makaron 1/2 woreczka brązowego ryżu (nie chciało mi się ruszać tyłka po makaron)
P - serek wiejski z orzechami
K - kanapka z serem i pomidorem, kefir (będę w pracy więc nic innego nie wymyślę)

W międzyczasie nektarynka i pestki
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 16:16   #1540
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

1) owsianka gotowana na mleku z daktylami, 2 łyżkami parzonego i mielonego maku, z bananem i pianą z 2 białek, podana z serkiem homo czekoladowym i płatkami migdałów + kawa z mlekiem

2) świeżo wyciskany sok z pietruszki, jabłka i marchewki; 2 tosty z grahama ze słonecznikiem, z serkiem wiejskim (musiałam przetestować to rozpuszczanie), brie, orzechami włoskimi i ciut konfitury żurawinowej

45 min trening
3) lekka zupa z kalarepy i ogórków małosolnych z ryżem, chwilę później pstrąg na parze z masłem tymiankowym i cytryną, lampka wina

4) udko z kurczaka z warzywami (burak, czosnek, pasternak, czerwona cebula, bakłażan) zapieczone w rękawie z olejem z pestek winogron i ziołami, kasza gryczana, na deser jabłko

5) mix sałat z pomidorkami koktajlowymi, papryką, awokado, ogórkiem cebulką, selerem naciowym, fetą i winegretem na oliwie z oliwek, soku z cytryny i musztardzie; bułka wieloziarnista z pastą z czerwonej fasoli, pieczonej papryki i tuńczyka, posypana pestkami dyni + szklanka soku prowansalskie pola z tymbarku
muszę edytować wczorajszy dzień:
wieczorem biegałam ponad godzinę i w trakcie wpadły 2 mini-czekolady carte dor deserowe z pomarańczą (one są po 10g), a po powrocie 6. posiłek: 3 i pół kanapki z chleba na słodzie żytnim ze słonecznikiem, masłem i domowym dżemem truskawkowym

dzisiaj nie ćwiczę.
U:

1) jajecznica z 2 jaj ze szczypiorkiem na oliwie, bułeczka grahamka ze sałatą, plastrem łososia, pomidorem i ogórkiem + kawa z mlekiem, jabłko

2) sałatka z roszpunki, pieczonego kurczaka w imbirze, selera naciowego, cykorii, kiełków rzodkiewki i pieczonego buraka, sos z oliwy z oliwek, soku z cytryny i imbiru, grzanka z kromki chleba na słodzie żytnim ze słonecznikiem + szklanka soku pomidorowego

3) kasza gryczana duszona z indykiem, dynią i mielonymi orzechami włoskimi na rzepakowym, sporo aromatycznych przypraw kardamonu i anyżu... ooo tak!

4) ziemniaki z piekarnika z masłem tymiankowym, pieczona w złotku miruna, surówka z białej kapusty, marchewki, cebuli i jabłka na jogurcie naturalnym + kilka orzechów laskowych

5) sałatka z mozarelli, pomidorów, bazylii, czarnych oliwek, kolorowego pieprzu dużo i ciut oliwy; kanapka posmarowana pastą z czerwonej fasoli, pieczonej papryki i tuńczyka, posypana pestkami dyni


oby nie wpadło nic więcej
ostatnio mój apetyt mnie zadziwia
__________________


Edytowane przez fusiacola
Czas edycji: 2014-05-22 o 20:55
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 17:42   #1541
klapkowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 747
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
Używam 230 ml mleka + 20 - 30 ml wody. Dodaje do tego płatki i zagotowywuje, po czym zostawiam na kilka minut do napęcznienia i wstępnego przestygnięcia i potem dodaję resztę składników. Chyba że robię taką "budyniową" (zagęszczam siemieniem lnianym) to wtedy składniki takie jak orzechy, rodzynki dodaje już podczas gotowania i do takiej zawsze dodaję gruszkę. A Ty jak swoją przyrządzasz:P?
A przepis na pasztet faktycznie wart jest wypróbowania Polecam także wersje z żurawiną suszoną (zamiast śliwek).
Hmm, a ja nie wiem, ile dodaję wody, leję na oko. Dodatki dodaję zazwyczaj po ugotowaniu, chyba, że robię owsiankę z jakimś warzywem, t wtedy gotuję razem. Czasem też do gotowania dodaję wiórki. W sumie to nie mam jednego sprawdzonego przepisu czy połączenia składników.
Z żurawiną też brzmi pysznie!

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
ja tez robie z 7 łzyek i szklanki mleka i wychodzi gęsta + dodatki= niebo

(u mnie 7łyzek tj 3/4 szklanki tj taka wieksza pelna miarka o poj. 100ml- http://4.bp.blogspot.com/-Z-5_F1dU81...282%29.NEF.jpg)
jaki fajny bajer

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Dzięki W takim razie przerzucę się całkowicie na olej kokosowy i masło klarowane. Przy okazji olejów mam jeszcze pytanie - kupuję często pomidory suszone i uwielbiam ten olej z nich ale pewnie to kiepski wybór, prawda?
Tez mi posmakował ten olej Do sałatek. Domyślam się jednak, ze nie jest najlepszy, niestety

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
zazwyczaj to olej słonecznikowy ;/ ja je odsączam jak używam np do sałatki, ale można też kupic suszone pomidory bez zalewy i zalać sobie dobrym olejem czy oliwą i dodać np czosnku
Nie widziałam takich bez zalewy, ale fajny pomysł.
Rozumiem, że olej słonecznikowy to zło? Kompletnie się na olejach nie znam, bo ich nie używam, ale ostatnio miałam swój pierwszy słoiczek z suszonymi i ten olej mi posmakował

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
tylko ostre bardzo wyszlo bardzoo i jeszcze troche octu dodalam

(Bez bicia: kasze peczak ost raz jadlam chyba 2 lata temu)

Ja pęczak odkryłam dopiero niedawno
klapkowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-22, 17:51   #1542
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Bardzo smacznie - powinnaś częściej wstawiać menu bo inspirują
dziękuję

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez klapkowa Pokaż wiadomość
Hmm, a ja nie wiem, ile dodaję wody, leję na oko. Dodatki dodaję zazwyczaj po ugotowaniu, chyba, że robię owsiankę z jakimś warzywem, t wtedy gotuję razem. Czasem też do gotowania dodaję wiórki. W sumie to nie mam jednego sprawdzonego przepisu czy połączenia składników.
Z żurawiną też brzmi pysznie!

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------



jaki fajny bajer

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------



Tez mi posmakował ten olej Do sałatek. Domyślam się jednak, ze nie jest najlepszy, niestety

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------



Nie widziałam takich bez zalewy, ale fajny pomysł.
Rozumiem, że olej słonecznikowy to zło? Kompletnie się na olejach nie znam, bo ich nie używam, ale ostatnio miałam swój pierwszy słoiczek z suszonymi i ten olej mi posmakował ogólnie krótko mówiąc to jeden z najgorszych wyborów

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------




Ja pęczak odkryłam dopiero niedawno
j.w.

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Cytat:
Napisane przez magda_lena40 Pokaż wiadomość
dostałam
ale to w sumie łatwo zrobić samemu, roztopić ulubioną czeko, przelać do pojemniczka natłuszczonego i na wierzch wysypać ulubione dodatki

o, dzięki nie cierpię obierać migdałów
muszę z laskowych znowu zrobić, bo pyszka było
Ja robię migdałowe z całych migdałów i ich nie obieram, ma trochę inny kolor (w sensie nie jest białe) ale mi to zupełnie nie przeszkadza
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 18:46   #1543
magda_lena40
Zakorzenienie
 
Avatar magda_lena40
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: GórnyŚląsk
Wiadomości: 9 201
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Ja robię migdałowe z całych migdałów i ich nie obieram, ma trochę inny kolor (w sensie nie jest białe) ale mi to zupełnie nie przeszkadza
dziękuję
__________________

Wiesz, co jest najważniejsze w życiu? Mieć cel. I dążyć do jego spełnienia.
Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który posiadam, tak jakby... uszczęśliwia mnie.
Dzięki niemu mam poczucie, że warto żyć, mimo przeciwności.
Ale często wątpię.
Bardzo często.

magda_lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 19:41   #1544
sabina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Witam kolejne moje RRRR

1 sniadanie owsianka na mleku 1,5 :40 g platkow owsianych ,mleko 1 jablko , troche siemnia lnianego i mieszanki studenckiej
2 sniadanie :kromka chleba pelnoziarnistego posmarowane pasta z awokado , 1 jajo i pol wiejskiego z pomidorem
3 obiad: Wraps Tortilla , troche jogurtu nat 1,5% ,piers z kurczaka pieczona na grillu,salata ,pomidor,pol papryki czerwonej
4 przekaska grillowana piers ,komosa ryzowa i salatka z salaty i paprzki polane 1 lyzeczka oliwy z oliwek
5 kolacja: losos wedzony na goraco i salatka z pomidorow
sabina25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 20:44   #1545
cukiniowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

hej moje P z 3 dni
(odgrzybianie i odrobaczanie organizmu, dlatego takie dziwne menu troche,
nabialu nie moge ani pieczywa normalnego i tu raz zjadlam to, wiec moj blad, no i tez silna choroba refluksowa i inne chorobska)

1:
1-owsianka z 6 lych platkow owsianych z jablkiem gotowana na wodzie, z 3 lyzkami sezamu, ksylitolem i cynamonem
2- duza bula bardziej pszenna z polowa awokado i koperkiem, a do tego jajecznica z 2 jajek i warzywa swieze-pomidor, salata
3- miska rosolu na cwiartce kurczaka z warzywami(seler, pietrucha, por, cebula, kapusta wloska) do tego palka kurczaka z zupy i duuuzo makaronu zytniego +przyprawy
4- znowu micha rosolu z tymi samymi warzywami(wyjadlam wszystkie juz do konca-duzo, bo warzywa musze) do tego udko kurczaka i znowu duza porcja makaronu zytniego
5- kasza jaglana(jakies 60 g suchej) z jablkiem, jogurtem naturalnym i cynamonem

2:
1- owsianka taka sama (smakuje mi bardzo i jem taka codziennie) czyli
6 lych platkow owsianych z jablkiem na wodzie,z 3 lyzkami sezamu, ksylitolem i cynamonem
2- znowu owsianka z 6 lyzek platkow z jablkiem i cynamonem i ksylitolem (juz bez sezamu)
3- filet z indyka 200g grilowany na oliwie w ziolach prowansalskich + kasza jeczmienna (caly worek-100g) z koperkiem swiezym i sola morska i oliwa + miska warzyw swiezych(2 pomidory salata +lyzka oliwy znowu)
4-miska rosolu wczorajszego
+4 surowe marchewki
+4 lyzki pestek dyni(jakies 40-50g)

3:
1-owsianka identyczna:
6 lych platkow owsianych z jablkiem, z 3 lyzkami sezamu, ksylitolem i cynamonem
2- cale awokado+pomidor+5 wafli ryzowych
3- dorsz (170g)grillowany na oliwie + kasza jeczmienna 80g (waga suchej oczywiscie) z koperkiem i oliwa znowu + miska warzyw duszonych na oliwie:cebula, papryka, cukinia
+2 marchewki surowe
4- znowu dorsz(tez 170g) grillowany na oliwie w ziolach+ 70-80g kaszy jaglanej z koperkiem i oliwa + warzywa swieze-pomidor i salata tez z kolejna lycha oliwy
+5 wafli ryzowych

i jak?

Edytowane przez cukiniowa
Czas edycji: 2014-05-22 o 20:47
cukiniowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 07:43   #1546
anpapi
Zadomowienie
 
Avatar anpapi
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 173
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

daaawno, oj bardzo dawno mnie tu nie było, ale czasem podczytuję i się inspiruję, a teraz wstawiam jedzonko z wczoraj i na dzisiaj (dwa środkowe poza domem, więc już wiem) i proszę o ocenę zwykle jadam 4 posiłki, ew. jakaś przekąska, w dni kiedy pracuję i wstaję wcześniej to 5 posiłków. ostatnimi czasy wykluczałam nabiał i na pewno go ograniczę już na stałe, bo niestety przestał mi służyć

wczorajsze U:
I omlet biszkoptowy z 2 jajek i 2 łyżek mąki gryczanej z masłem orzechowym/domowym dżemem z czerwonych porzeczek/Miodelką posypany słonecznikiem z jabłkiem i bananem
II jabłko, garść mieszanki orzechów (nerkowce, włoskie, pekany i migdały), kilka biszkoptów
III pierogi z mięsem i kapustą, surówka po żydowsku
IV pół bułki z guacamole, sałatka (sałata, pomidor, papryka, fasola czerwona, pierś z kurczaka)

dzisiaj:
HIIT Cardio Workout z Fitnessblender i rozciąganie
I owsianka z siemieniem lnianym, jajkiem, budyniem malinowym bez cukru podana z dżemorem, masłem orzechowym, Miodelką, olejem lnianym, jabłkiem, pomarańczą i cynamonem
II sałatka - sałata, pomidor, fasola, papryka, plaster pieczonego mięsa od szynki, makaron
III bułka z guacamole, jajkiem, rzodkiewką i musztardą
IV jakaś rybka, mam ochotę na makrelę, sałata, pomidor i papryka

co myślicie?
__________________
money don't give happiness, only shopping
anpapi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 08:25   #1547
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

cześć, wczoraj był trening więc dziś beztreningowy, regenaracja )) ostatnio coraz gorzej mi się ćwiczy na siłowni bo wzbudzam jakieś chore zainteresowanie ;p haha wszyscy mi podają gąbeczki, chcą ściągać talerze ze sztangi....a ja tak bym chciała żeby nitk po prostu nie zwracał na mnie uwagi... przeszkadzają mi te końskie zaloty dodam, że chodzę do takiej karkowej mordowni bo tam nie ma tłumu na zajęciach zumby, któe prowadzi moja ulubiona instruktorka i tak wyszło że tam też robię treningi siłowe od razu ))

dzisiejszy jadłospis R

I - 2 jajka sadzone na 2 plasterkach schabu smażone na maśle, ogórek zielony, kalafior gotowany, kromka chleba żytniego ze słonecznikiem

II - makrela wędzona, kromka chleba (wieloziarnistego co prawda, ale tż i tak robi postępy kochany tak sie stara )), ogórek świeży

III - przekąska: 250 g truskawek

IV - chilli con carne z ryżem, ostrrrree <3

V - placuszki owsiane z ziołami i pastą z fasoli czerwonej i suszonych pomidorów
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-05-23 o 13:26
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 08:59   #1548
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

bez ćwiczeń, @
kawa z mlekiem, pasek gorzkiej czekolady

1) 2 kanapki z żytniego na słodzie (moja nowa miłość z pobliskiej eko piekarni skład: mąka żytnia 2000, słonecznik, słód żytni i drożdże), jedna z twarożkiem, awokado, rzodkiewką i szczypiorkiem, druga z serkiem kozim, konfiturą z pomarańczy i posypana siemieniem + kawa z mlekiem z cynamonem

2) sałatka z czerwonej fasoli, plastrów łososia, roszpunki, sałaty czerwonej, pomidorków koktajlowych, żółtej papryki, sos z jogurtu naturalnego z koperkiem, grzanka z chleba z roztopionym na niej plastrem brie i kilku nerkowców + sok pomidorowy

3) krupnik z kaszy pęczak, z warzywami (marchew, cebula, czosnek, por) i kawałkiem cielęciny

4) fritatta z 2 jaj, warzyw (bakłażana, cukinii, papryki i szalotki), fety i płatków owsianych na oleju winogronowym, posypana kiełkami rzodkiewki

5) kurczak w panierce z jajka i sezamu smażony na rzepakowym, puree z ziemniaków i pasternaku z odrobiną śmietany, surówka z marchwi i chrzanu

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
cześć, wczoraj był trening więc dziś beztreningowy, regenaracja )) ostatnio coraz gorzej mi się ćwiczy na siłowni bo wzbudzam jakieś chore zainteresowanie ;p haha wszyscy mi podają gąbeczki, chcą ściągać talerze ze sztangi....a ja tak bym chciała żeby nitk po prostu nie zwracał na mnie uwagi... przeszkadzają mi te końskie zaloty dodam, że chodzę do takiej karkowej mordowni bo tam nie ma tłumu na zajęciach zumby, któe prowadzi moja ulubiona instruktorka i tak wyszło że tam też robię treningi siłowe od razu ))
haha no nieźle ale ja bym sobie dawała pomagać
niech ćwiczy za mnie i gotuje haha
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ww.jpg (64,7 KB, 37 załadowań)
__________________


Edytowane przez fusiacola
Czas edycji: 2014-05-23 o 09:03
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 09:06   #1549
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cukiniowa Pokaż wiadomość
hej moje P z 3 dni
(odgrzybianie i odrobaczanie organizmu, dlatego takie dziwne menu troche,
nabialu nie moge ani pieczywa normalnego i tu raz zjadlam to, wiec moj blad, no i tez silna choroba refluksowa i inne chorobska)

1:
1-owsianka z 6 lych platkow owsianych z jablkiem gotowana na wodzie, z 3 lyzkami sezamu, ksylitolem i cynamonem czemu na wodzie? Powinna być na mleku a jeśli już na wodzie to z jogurtem naturalnym
2- duza bula bardziej pszenna z polowa awokado i koperkiem, a do tego jajecznica z 2 jajek i warzywa swieze-pomidor, salata
3- miska rosolu na cwiartce kurczaka z warzywami(seler, pietrucha, por, cebula, kapusta wloska) do tego palka kurczaka z zupy i duuuzo makaronu zytniego +przyprawy
4- znowu micha rosolu z tymi samymi warzywami(wyjadlam wszystkie juz do konca-duzo, bo warzywa musze) do tego udko kurczaka i znowu duza porcja makaronu zytniego
5- kasza jaglana(jakies 60 g suchej) z jablkiem, jogurtem naturalnym i cynamonem

2:
1- owsianka taka sama (smakuje mi bardzo i jem taka codziennie) czyli
6 lych platkow owsianych z jablkiem na wodzie,z 3 lyzkami sezamu, ksylitolem i cynamonem uwagi do owsianki tak jak wyzej
2- znowu owsianka z 6 lyzek platkow z jablkiem i cynamonem i ksylitolem (juz bez sezamu) ja bym tutaj zjadła co innego.. dieta powinna być urozmaicona a nie monotonna
3- filet z indyka 200g grilowany na oliwie w ziolach prowansalskich + kasza jeczmienna (caly worek-100g) z koperkiem swiezym i sola morska i oliwa + miska warzyw swiezych(2 pomidory salata +lyzka oliwy znowu)
4-miska rosolu wczorajszego rosół z makaronem ?
+4 surowe marchewki
+4 lyzki pestek dyni(jakies 40-50g)

3:
1-owsianka identyczna:
6 lych platkow owsianych z jablkiem, z 3 lyzkami sezamu, ksylitolem i cynamonem
2- cale awokado+pomidor+5 wafli ryzowych to nie posiłek, tylko przekąska... wafli ryżowych nie można traktowac jako posiłek
3- dorsz (170g)grillowany na oliwie + kasza jeczmienna 80g (waga suchej oczywiscie) z koperkiem i oliwa znowu + miska warzyw duszonych na oliwie:cebula, papryka, cukinia
+2 marchewki surowe
4- znowu dorsz(tez 170g) grillowany na oliwie w ziolach+ 70-80g kaszy jaglanej z koperkiem i oliwa + warzywa swieze-pomidor i salata tez z kolejna lycha oliwy
+5 wafli ryzowych a nie mogłaś zjeść co innego? rozumiem, że coś Ci smakuje, ale jedząc dane danie kilka razy dziennie szybko je sobie obrzydzisz.. na prawdę jest wiele możliwości.. urozmaicaj, wracaj do starych smaków, próbuj nowych

i jak?
Ogólnie nie jest źle, tylko strasznie monotonnie... I nie możesz czasem zjesć czegoś smazonego, tak dla odmiany ?

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

bez ćwiczeń, @
kawa z mlekiem, pasek gorzkiej czekolady

1) 2 kanapki z żytniego na słodzie (moja nowa miłość z pobliskiej eko piekarni skład: mąka żytnia 2000, słonecznik, słód żytni i drożdże), jedna z twarożkiem, awokado, rzodkiewką i szczypiorkiem, druga z serkiem kozim, konfiturą z pomarańczy i posypana siemieniem + kawa z mlekiem z cynamonem

2) sałatka z czerwonej fasoli, plastrów łososia, roszpunki, sałaty czerwonej, pomidorków koktajlowych, żółtej papryki, sos z jogurtu naturalnego z koperkiem, grzanka z chleba z roztopionym na niej plastrem brie i kilku nerkowców + sok pomidorowy

3) krupnik z kaszy pęczak, z warzywami (marchew, cebula, czosnek, por) i kawałkiem cielęciny

4) fritatta z 2 jaj, warzyw (bakłażana, cukinii, papryki i szalotki), fety i płatków owsianych na oleju winogronowym, posypana kiełkami rzodkiewki

5) kurczak w panierce z jajka i sezamu smażony na rzepakowym, puree z ziemniaków i pasternaku z odrobiną śmietany, surówka z marchwi i chrzanu

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------


haha no nieźle ale ja bym sobie dawała pomagać
niech ćwiczy za mnie i gotuje haha
Lubię takie chrupiace panierki a z sezamu to niebo w gębie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 09:07   #1550
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
U:

bez ćwiczeń, @
kawa z mlekiem, pasek gorzkiej czekolady

1) 2 kanapki z żytniego na słodzie (moja nowa miłość z pobliskiej eko piekarni skład: mąka żytnia 2000, słonecznik, słód żytni i drożdże), jedna z twarożkiem, awokado, rzodkiewką i szczypiorkiem, druga z serkiem kozim, konfiturą z pomarańczy i posypana siemieniem + kawa z mlekiem z cynamonem

2) sałatka z czerwonej fasoli, plastrów łososia, roszpunki, sałaty czerwonej, pomidorków koktajlowych, żółtej papryki, sos z jogurtu naturalnego z koperkiem, grzanka z chleba z roztopionym na niej plastrem brie i kilku nerkowców + sok pomidorowy

3) krupnik z kaszy pęczak, z warzywami (marchew, cebula, czosnek, por) i kawałkiem cielęciny

4) fritatta z 2 jaj, warzyw (bakłażana, cukinii, papryki i szalotki), fety i płatków owsianych na oleju winogronowym, posypana kiełkami rzodkiewki

5) kurczak w panierce z jajka i sezamu smażony na rzepakowym, puree z ziemniaków i pasternaku z odrobiną śmietany, surówka z marchwi i chrzanu

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------


haha no nieźle ale ja bym sobie dawała pomagać
niech ćwiczy za mnie i gotuje haha

hihihi w sumie
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 11:49   #1551
cukiniowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 23
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ogólnie nie jest źle, tylko strasznie monotonnie... I nie możesz czasem zjesć czegoś smazonego, tak dla odmiany ?

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------


Lubię takie chrupiace panierki a z sezamu to niebo w gębie
dzieki za ocene ale napisalam przed jadlospisami dlaczego takie a nie inne jedzenie i dlaczego nie moge nabialu miedzy innymi
cukiniowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 13:37   #1552
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzień dobry

Dzisiejsza eRka

I owsianka z orzechami, pestkami, siemieniem i bakaliami z wkręconym jajkiem
II kanapka żytnia z pomidorem, jajkiem, garść włoskich
III sałatka: ryż naturalny, kurczak grillowany, warzywa: seler naciowy, papryka, cukinia, pomidor, pestki dyni, oliwa
IV 2 małe kabanosy dobrej jakości z drobiu, świeże warzywa, chleb żytni
trening siłowy
V chyba śledzie w zalewie z suszonym pomidorem, warzywa + jakieś węgle (albo pieczywo albo ryż)

Da radę?

Edytowane przez marteczkowo
Czas edycji: 2014-05-23 o 13:39
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 14:53   #1553
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cukiniowa Pokaż wiadomość
dzieki za ocene ale napisalam przed jadlospisami dlaczego takie a nie inne jedzenie i dlaczego nie moge nabialu miedzy innymi
Przepraszam jakoś przeoczyłam
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 18:30   #1554
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez marteczkowo Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Dzisiejsza eRka

I owsianka z orzechami, pestkami, siemieniem i bakaliami z wkręconym jajkiem
II kanapka żytnia z pomidorem, jajkiem, garść włoskich
III sałatka: ryż naturalny, kurczak grillowany, warzywa: seler naciowy, papryka, cukinia, pomidor, pestki dyni, oliwa
IV 2 małe kabanosy dobrej jakości z drobiu, świeże warzywa, chleb żytni
trening siłowy
V chyba śledzie w zalewie z suszonym pomidorem, warzywa + jakieś węgle (albo pieczywo albo ryż)

Da radę?
całkiem fajnie
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 20:23   #1555
sabina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Widzę że nikt nie ocenił mojego wczorajszego R
Jedziemy dalej dzisiejsze R
1 owsianka z jablkiem na mleku 1,5 z siemie lnianym i mieszanka studencka + herbata zielona
2 pol opakowania serka wiejskiego , 1 opakowanie malin i banan + herbata zielona
3 filet lososia z grilla ,gdzies pol torebki ryzu, salata,papryka i pomidor
4 1 kromka pelnoziarnista posmarowana pasta z awokado + wieksza polowa tunczyka w sosie wlasnym
5 tutaj bedzie omlet z jaj z szynka z kurczaka
sabina25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 20:26   #1556
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje U
Śniadanie:
gofry owsiane (4 łyżki płatków owsianych, łyżka płatków gryczanych, łyżeczka mąki owsianej, 2 łyżki poppingu z amarantusa, jajko, pół szklanki mleka, łyżeczka cukru trzcinowego, łyżeczka żurawiny, łyżka oleju rzepakowego), miska truskawek
2 śniadanie:
pół ćwiartki arbuza, surówka z czerwonej kapusty z marchewką, połową jabłka, oliwą z oliwek, sokiem z limonki + 3 łyżki kaszy jęczmiennej
Obiad:
kasza jaglana (50g) duszona w warzywach (pół cukinii, pietruszki, 1/4 papryki, 2 garście fasolki szparagowej, trochę brokuła, liście z botwinki) z czerwoną soczewicą + łyżka oleju rzepakowego
Podwieczorek:
szklanka truskawek wymieszanych z mrożonymi borówkami, spory kawałek tortu śmietanowego z truskawkami, borówkami i płatkami migdałowymi (robiłam mamie na urodziny:P)
Kolacja:
gotowane ziemniaki polane oliwą z oliwek, 220 ml kefiru naturalnego, pół awokado, pomidor, marchewka

AF: godzinna jazda na rolkach, szybki spacer
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 21:01   #1557
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

zjadłam teraz jeszcze kilka ferrero rocher tż dał mi z kwiatami całe pudełko miałam spróbować jedno, ale potem jeszcze jedno.. i jedno dosłownie rozpływało się w ustach normalnie coś się ostatnio powstrzymać nie mogę chyba muszę znowu na erkę przejść...

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez sabina25 Pokaż wiadomość
Widzę że nikt nie ocenił mojego wczorajszego R
Jedziemy dalej dzisiejsze R
1 owsianka z jablkiem na mleku 1,5 z siemie lnianym i mieszanka studencka + herbata zielona
2 pol opakowania serka wiejskiego , 1 opakowanie malin i banan + herbata zielona
3 filet lososia z grilla ,gdzies pol torebki ryzu, salata,papryka i pomidor
4 1 kromka pelnoziarnista posmarowana pasta z awokado + wieksza polowa tunczyka w sosie wlasnym
5 tutaj bedzie omlet z jaj z szynka z kurczaka
zamiast mieszanki studenckiej na erce będą lepsze po prostu orzechy niesolone, raczej powinno się unikać nadmiaru rodzynek czy słodzonej żurawiny, a mieszanka ma to do siebie, że zazwyczaj jest dosładzana i dosalana...

spokojnie możesz zjeść cały serek wiejski w jednym posiłku, a do kolacji dodaj warzywa ogólnie wydaje się ich mało w ciągu dnia
__________________

fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 08:40   #1558
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość
zjadłam teraz jeszcze kilka ferrero rocher tż dał mi z kwiatami całe pudełko miałam spróbować jedno, ale potem jeszcze jedno.. i jedno dosłownie rozpływało się w ustach normalnie coś się ostatnio powstrzymać nie mogę chyba muszę znowu na erkę przejść...

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------


zamiast mieszanki studenckiej na erce będą lepsze po prostu orzechy niesolone, raczej powinno się unikać nadmiaru rodzynek czy słodzonej żurawiny, a mieszanka ma to do siebie, że zazwyczaj jest dosładzana i dosalana...

spokojnie możesz zjeść cały serek wiejski w jednym posiłku, a do kolacji dodaj warzywa ogólnie wydaje się ich mało w ciągu dnia




Ja bym jeszcze dodala brak tluszczy w 2 i 5, oraz brak bialka w 1








Sent from my RM-885_eu_poland_273 using Tapatalk
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 08:55   #1559
sabina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Pokaż wiadomość

spokojnie możesz zjeść cały serek wiejski w jednym posiłku, a do kolacji dodaj warzywa ogólnie wydaje się ich mało w ciągu dnia
Chodzi o to ze ja obliczam kcal do 1500-1600 kcal a banan byl dosc spory pewnie gdyby nie ten banan to bym dala caly
sabina25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 09:03   #1560
paulina.t11
Zadomowienie
 
Avatar paulina.t11
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 956
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

R (waga rośnie jak szalona po każdym treningu. Teraz ćwiczę mniej więcej codziennie, dwa razy w tyg bieganie, reszta dni "lekkie" ćwiczenia jak Tiffany, pompki, przysiady, pajacyki. Musiałabym odstawić na tydzień wszystko, żeby się przekonać ile naprawdę ważę.)

1. Owsianka na mleku (5 łyżek płatków - w tym owsiane, jęczmienne, żytnie), kilka migdałów, ze dwie morele suszone, troszkę żurawiny, pół łyżki siemienia lnianego, trochę pestek dyni.

2. Dwie kromki ciemnego chleba z czterema plasterkami sopockiej (zmuszam się) i pesto z bazylii

3. Pierś z kurczaka ze szpinakiem i ryżem jaśminowym ok 50g

4. Jogurt naturalny z trzema łyżeczkami dżemu wiśniowego, łyżeczka siemienia

5. Serek wiejski, rzodkiewki, pomidor z pieprzem cayenne.
__________________
25.11.08r - 8.06.2010 - APARAT góra i dół

wątek wymiankowy
paulina.t11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.