religia, rodzina TŻa i ja. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-11, 20:52   #1
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614

religia, rodzina TŻa i ja.


Witam wszystkich, nie wiem czy mogę założyć tutaj taki temat, jeśli miał być gdzieś indziej to proszę mnie oświecić Chciałabym opisać co ostatnio miało miejsce w moim życiu i zapytać co o tym myślicie.
Otóż tak, dziś mój TŻ był nie w humorze, kiedy w końcu udało nam się porozmawiać, oznajmił mi, że dzwoniła do niego jego siostra i poradziła aby zablokować dostęp do jego zmian statusu etc. na pewnym znanym portalu społecznościowym Po pytaniu "dlaczego?" padła odpowiedź, że ciocia X rozpętała straszliwą aferę, zadzwoniła do mamy TŻ i jej czegoś tam nagadała Ale o co chodziło? Mój chłopak obecnie nie jest zbyt praktykującym katolikiem, ale "przeszedł się" w czwartek na uroczystość Bożego Ciała w swojej rodzinnej miejscowości. Po tym napisał coś na wspomnianym portalu "parada lansu" czy jakoś tak, a ja skomentowałam to "ach, boże ciało" [Boże Ciało na wsi, wiem o czym mowa...]. No i jest lament cioci (dodam, iż ona w życiu mnie nie widziała, że mną nie rozmawiała), że nie szanujemy kościoła, Boga i w ogóle jak tak można, że mój TŻ nie chodzi pewnie do kościoła bo ja mam jakieś krzywe poglądy (paradoksalnie jest tak, że to ja go zachęcam by tam pójść). To wiemy z relacji siostry TŻ. Był telefon do mamy TŻ, bo niestety (?) jego numeru nie miała. I nie wiem czego nagadała ta ciotka mamie mojego faceta. Wiem, że niczego złego nie zrobiłam, sama jestem praktykująca, ale uważam, że mam zdrowe podejście do kościoła - nie jestem bezkrytyczna. Nie wiedziałam, że jakaś ciocia X podniesie taki alert i wkroczy tak mocno do akcji, zwłaszcza, że nie mamy po 16 czy 18 lat.
Nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony mam do siebie jakieś wyrzuty, że nie przewidziałam jakiejś takiej nieco abstrakcyjnej sytuacji i nie wiem jak ustosunkują się do tego rodzice TŻ. A z drugiej strony, czy nie mam prawa posługiwać się ironią czy sarkazmem? Rodzice TŻ jak dotąd to mnie lubili... Nie wiem co teraz.
Miał ktoś podobną sytuację? Czy to w ogóle normalne, że jakaś daleka ciotka ingeruje w życie dorosłego faceta? Albo wygaduje o mnie opinie nie znając mnie czy skarży się na mnie rodzicom TŻ?
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 21:02   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, nie wiem czy mogę założyć tutaj taki temat, jeśli miał być gdzieś indziej to proszę mnie oświecić Chciałabym opisać co ostatnio miało miejsce w moim życiu i zapytać co o tym myślicie.
Otóż tak, dziś mój TŻ był nie w humorze, kiedy w końcu udało nam się porozmawiać, oznajmił mi, że dzwoniła do niego jego siostra i poradziła aby zablokować dostęp do jego zmian statusu etc. na pewnym znanym portalu społecznościowym Po pytaniu "dlaczego?" padła odpowiedź, że ciocia X rozpętała straszliwą aferę, zadzwoniła do mamy TŻ i jej czegoś tam nagadała Ale o co chodziło? Mój chłopak obecnie nie jest zbyt praktykującym katolikiem, ale "przeszedł się" w czwartek na uroczystość Bożego Ciała w swojej rodzinnej miejscowości. Po tym napisał coś na wspomnianym portalu "parada lansu" czy jakoś tak, a ja skomentowałam to "ach, boże ciało" [Boże Ciało na wsi, wiem o czym mowa...]. No i jest lament cioci (dodam, iż ona w życiu mnie nie widziała, że mną nie rozmawiała), że nie szanujemy kościoła, Boga i w ogóle jak tak można, że mój TŻ nie chodzi pewnie do kościoła bo ja mam jakieś krzywe poglądy (paradoksalnie jest tak, że to ja go zachęcam by tam pójść). To wiemy z relacji siostry TŻ. Był telefon do mamy TŻ, bo niestety (?) jego numeru nie miała. I nie wiem czego nagadała ta ciotka mamie mojego faceta. Wiem, że niczego złego nie zrobiłam, sama jestem praktykująca, ale uważam, że mam zdrowe podejście do kościoła - nie jestem bezkrytyczna. Nie wiedziałam, że jakaś ciocia X podniesie taki alert i wkroczy tak mocno do akcji, zwłaszcza, że nie mamy po 16 czy 18 lat.
Nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony mam do siebie jakieś wyrzuty, że nie przewidziałam jakiejś takiej nieco abstrakcyjnej sytuacji i nie wiem jak ustosunkują się do tego rodzice TŻ. A z drugiej strony, czy nie mam prawa posługiwać się ironią czy sarkazmem? Rodzice TŻ jak dotąd to mnie lubili... Nie wiem co teraz.
Miał ktoś podobną sytuację? Czy to w ogóle normalne, że jakaś daleka ciotka ingeruje w życie dorosłego faceta? Albo wygaduje o mnie opinie nie znając mnie czy skarży się na mnie rodzicom TŻ?
dlatego nie mam rodziny na fejsie
nie przejmuj sie w ogole.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 21:06   #3
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

ta ciocia to typ dewotki ze wsi, bywa. też mam kilka takich.
po co się w ogóle przejmujesz? toż tu najwyżej można się pośmiać.
jeśli mama Twojego TŻ jest inteligentna i nie będzie zwracała uwagi na bzdury wygłaszane przez jakąś ciocię + uszanuje Wasze podejście do Kościoła, to nie widzę problemu. jeśli się na Ciebie obrazi, to cóż... chyba nie warto sobie taką osobą głowy zaprzątać.
tym bardziej, że jak napisałaś jesteście katolikami.

PS. chociaż dla mnie wierzący-średnio/nie praktykujący to bzdet, no ale to już dygresja.
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 21:13   #4
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Dzięki za pocieszenie. Staram się tym nie przejmować, ale mimo wszystko zachodzę w głowę co mogła usłyszeć mama TŻ na nasz/mój temat

A sympatyczna ciotka już wypadła poza grono znajomych, którzy widzą jakieś zmiany statusu etc.

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość
ta ciocia to typ dewotki ze wsi, bywa. też mam kilka takich.
po co się w ogóle przejmujesz? toż tu najwyżej można się pośmiać.
jeśli mama Twojego TŻ jest inteligentna i nie będzie zwracała uwagi na bzdury wygłaszane przez jakąś ciocię + uszanuje Wasze podejście do Kościoła, to nie widzę problemu. jeśli się na Ciebie obrazi, to cóż... chyba nie warto sobie taką osobą głowy zaprzątać.
tym bardziej, że jak napisałaś jesteście katolikami.

PS. chociaż dla mnie wierzący-średnio/nie praktykujący to bzdet, no ale to już dygresja.
Szczerze, to mam głęboką nadzieję, że mama TŻ jakoś to "ogarnie" (mimo tego, iż była kiedyś w zakonie), bo jest wyrozumiała; ale z kolei Jego tata jak się na coś uprze, to może sobie to zakodować w głowie. W końcu to siostra taty zrobiła ten cały niepotrzebny szum.

Edytowane przez overmind
Czas edycji: 2012-06-11 o 21:16
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 21:17   #5
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

to może zapytaj po prostu
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 21:21   #6
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość
to może zapytaj po prostu
Jak tylko będę miała sposobność spotkać się z rodzicami TŻ to chętnie wyjaśnię całą sytuację (dowiem się co tam wymyśliła ciotka). Póki co to nie mam takiej możliwości, bo studiujemy z dala od rodzinnej miejscowości TŻ, a nie ma szans na takie wojaże w czasie sesji.


Ech, może to ja za bardzo się przejmuję tą całą sytuacją, albo sobie coś wkręcam niepotrzebnie, szczególnie dlatego, że jestem pierwszą dziewczyną TŻ, którą poznali jego rodzice...

Edytowane przez overmind
Czas edycji: 2012-06-11 o 21:27
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 23:22   #7
Rybaa
Raczkowanie
 
Avatar Rybaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 297
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.



dzisiejsze czasy /dla nieasertywnych/
dobra rada: olej sprawę.
Rybaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-11, 23:45   #8
Peg
Raczkowanie
 
Avatar Peg
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Przez chwilę się zastanawiałam, czy Ty to wszystko napisałaś serio

Wygląda na to, że tak i cóż... nie wiem co powiedzieć. Nie przypuszczałam, że fb stanie się platformą komunikacyjną wszystkich pokoleń w polskich rodzinach. Że niby jakaś ciotka dzwoni, żeby krewny usunął wpis obrażający kościół...? no komedia

Aż dziw bierze, jakie ludzie potrafią mieć problemy Lepiej podziękujcie Bogu, że tylko takie macie.
Peg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 07:26   #9
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez Peg Pokaż wiadomość
Przez chwilę się zastanawiałam, czy Ty to wszystko napisałaś serio

Wygląda na to, że tak i cóż... nie wiem co powiedzieć. Nie przypuszczałam, że fb stanie się platformą komunikacyjną wszystkich pokoleń w polskich rodzinach. Że niby jakaś ciotka dzwoni, żeby krewny usunął wpis obrażający kościół...? no komedia

Aż dziw bierze, jakie ludzie potrafią mieć problemy Lepiej podziękujcie Bogu, że tylko takie macie.
Dla mnie też jest to komiczne, bo co mnie obchodzi X ciocia, której nie znam, to moje zycie i tyle. Normalnie nie przejęłabym się opinią tej kobiety, jakby ta nie zadzwoniła do jego rodziców. Pewnie wyobraźnia takich dewotek nie zna granic No i mam prawo być chyba zniesmaczona/zaniepokojona, że jakaś obca mi kobieta "nadaje na mnie"
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 07:37   #10
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.



Co do lansu w Boże Ciało to" święte słowa".
Nie przejmuj się!
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 07:51   #11
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Ręce mi opadły, dziękuję losowi, że nie mam takiej rodziny .. to raz ...
Ponownie ręce mi opadły jak doczytałam, że jednak jesteście "katolikami".
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-12, 08:19   #12
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Co sie przejmujesz jakas ciotka? Nie, to nie jest normalne zeby jakas daleka krewna ingerowala w kwestie wiary twojego chlopaka i twojej i robila jazdy dlatego radze to olac cieplym moczem. A ciotke usunac ze znajomych.
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 08:50   #13
Bridget
Zakorzenienie
 
Avatar Bridget
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 12 574
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Dzień po Bożym Ciele w naszej regionalnej tv pokazali jak większość starych dewot nie wie w ogóle, co oznacza to święto. Zaleciało hipokryzją totalnie.

Zapytaj przy okazji ciotulkę, ciekawe czy odpowie: a nie wiem właściwie, no tradycja taka, chodzimy co roku, od małego....



(Cześć, Cattt )
__________________

Bridget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 09:42   #14
toohna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

A ja się nauczyłam, na tematy religijne nie wypowiadać (jak się da oczywiście).
Znajomi i rodzina znają moje zdanie.
Dla mnie wiara to strefa prywatna.
Szanuję tych co wierzą i plackiem pod krzyżem leżą i buddystów, starozakonnych, jehowych, zielonoświątkowców, adwentystów itepe, itede.
Wiara jest sprawą prywatną, ja nie osądzam i chciałabym tego samego dla siebie
Mam nadzieję, że dożyję czasów, że w naszym ultranietolerancyjnym kraju nie będzie się krzywo patrzyć na inność.
Wszelką inność.
Taką nie robiącą krzywdy innym oczywiście.
A myślę że mój agnostycyzm nie krzywdzi nikogo
Rada dla założycielki wątku: nie przejmuj się, ale i nie obrażaj, bo sama chyba tez nie lubisz być obrażana.
toohna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 10:59   #15
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

hm, ja tam lubię się wypowiadać na tematy religijne.
w ogóle brakuje mi na wizażu takiego "religijnego" wątku, na forach typu racjonalista, katolik itd wątki poumierały.
chyba że jest taki i przegapiłam
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 12:45   #16
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Ponownie ręce mi opadły jak doczytałam, że jednak jesteście "katolikami".
Hmm, skoro poszedł tutaj taki konkretny przytyk, to czy mogłabyś to bardziej rozwinąć, ponieważ nie wiem dlaczego dostałam takim kołkiem?
Bo napisałam 'boże ciało' (tak, to było z premedytacją, bo jakbyś widziała, że dla połowy to tylko spacer by iść, pooglądać kto kupił nowe auto, kto pozamiatał wokół domu, w"czym idzie Iksińska", to też byś zauważyła, że monstrancja to taki dodatek...) czy że pośmialiśmy się z parady lansu i wyższości jaką co niektórzy manifestują na tej procesji? Po tych wypowiedziach wiesz już jakim jestem człowiekiem i nazywasz mnie "katolikiem"? ... Do kościoła chodzę, ale on nie jest idealny (jako "instytucja") i dlatego mam chyba prawo krytycznie się o nim wypowiedzieć?

Cytat:
Napisane przez toohna Pokaż wiadomość
Rada dla założycielki wątku: nie przejmuj się, ale i nie obrażaj, bo sama chyba tez nie lubisz być obrażana.
Przejmuję się coraz mniej, ta ciocia to typ, który tak ma. A obrazić nikogo nie obraziłam.

Dziękuję za konstruktywne odpowiedzi

Edytowane przez overmind
Czas edycji: 2012-06-12 o 12:48
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 12:52   #17
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, nie wiem czy mogę założyć tutaj taki temat, jeśli miał być gdzieś indziej to proszę mnie oświecić Chciałabym opisać co ostatnio miało miejsce w moim życiu i zapytać co o tym myślicie.
Otóż tak, dziś mój TŻ był nie w humorze, kiedy w końcu udało nam się porozmawiać, oznajmił mi, że dzwoniła do niego jego siostra i poradziła aby zablokować dostęp do jego zmian statusu etc. na pewnym znanym portalu społecznościowym Po pytaniu "dlaczego?" padła odpowiedź, że ciocia X rozpętała straszliwą aferę, zadzwoniła do mamy TŻ i jej czegoś tam nagadała Ale o co chodziło? Mój chłopak obecnie nie jest zbyt praktykującym katolikiem, ale "przeszedł się" w czwartek na uroczystość Bożego Ciała w swojej rodzinnej miejscowości. Po tym napisał coś na wspomnianym portalu "parada lansu" czy jakoś tak, a ja skomentowałam to "ach, boże ciało" [Boże Ciało na wsi, wiem o czym mowa...]. No i jest lament cioci (dodam, iż ona w życiu mnie nie widziała, że mną nie rozmawiała), że nie szanujemy kościoła, Boga i w ogóle jak tak można, że mój TŻ nie chodzi pewnie do kościoła bo ja mam jakieś krzywe poglądy (paradoksalnie jest tak, że to ja go zachęcam by tam pójść). To wiemy z relacji siostry TŻ. Był telefon do mamy TŻ, bo niestety (?) jego numeru nie miała. I nie wiem czego nagadała ta ciotka mamie mojego faceta. Wiem, że niczego złego nie zrobiłam, sama jestem praktykująca, ale uważam, że mam zdrowe podejście do kościoła - nie jestem bezkrytyczna. Nie wiedziałam, że jakaś ciocia X podniesie taki alert i wkroczy tak mocno do akcji, zwłaszcza, że nie mamy po 16 czy 18 lat.
Nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony mam do siebie jakieś wyrzuty, że nie przewidziałam jakiejś takiej nieco abstrakcyjnej sytuacji i nie wiem jak ustosunkują się do tego rodzice TŻ. A z drugiej strony, czy nie mam prawa posługiwać się ironią czy sarkazmem? Rodzice TŻ jak dotąd to mnie lubili... Nie wiem co teraz.
Miał ktoś podobną sytuację? Czy to w ogóle normalne, że jakaś daleka ciotka ingeruje w życie dorosłego faceta? Albo wygaduje o mnie opinie nie znając mnie czy skarży się na mnie rodzicom TŻ?
A po co w ogóle komentować takie rzeczy na portalu społecznościowym na który wstęp ma prababcia, cioteczna siostra kuzyna stryjka, i inne 7 wody po kisielu?

Po co w ogóle pleplać na świat co ślina na język przyniesie?
To nie uczyła mama że słowo wróblem wylatuje a wołem powraca?

Wstrzemięźliwość i dyskrecja popłacają o wiele bardziej niż wylewanie wszystkiego co ślina na język przyniesie i to jeszcze w formie pisanej i każdemu dostępnej.

Teraz zostaje Ci tylko wyciągnąć z tego wnioski na później.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 13:37   #18
sunny_eyes
Zakorzenienie
 
Avatar sunny_eyes
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5 611
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Hehe a ciotka pewnie na wspomniane święto specjalnie kupiła nową garsonkę do kościoła, żeby wszystkie sąsiadki ciotki itp widziały.

Ja bym to po prostu olała i się śmiała z tego. W ogóle to już mama Twojego tż powinna sprowadzić tą ciotkę na ziemię.
Dla mnie to czysta paranoja.
sunny_eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 13:58   #19
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Do kościoła chodzę, ale on nie jest idealny (jako "instytucja") i dlatego mam chyba prawo krytycznie się o nim wypowiedzieć?
Bo widzisz, jesteś kolejną osobą na wizażu, która ma negatywne podejście do KK ale katoliczką się nazywa. Niepojęte jest dla mnie takie czepianie się jednego odłamu chrześcijaństwa na siłę. Nie pasuje, to zmień kościół albo nazwij się chrześcijanką, ot wszystko.
Sorry, czepliwy nastrój mam dzisiaj.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-12, 13:59   #20
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Szczerze? to BC to taka rewia mody jak np. 1 listopada na cmentarzach
Kiedy byłam mała to przeżywałam to, sypałam kwiatki, było super. Teraz tylko słyszę jak dewotki modląc się, obgadują innych typu - ty patrz to ten syn tej prokurator, podobno zrobił jakiejś mężatce dziecko , jak mu nie wstyd tu przychodzić. Albo - ubrała się jak qrwa z ulicy, frajera chce na d..pe złapać?
i tak im mija procesja

Ciotkę olej, nawet nie wdawaj sie z nią w dyskusje bo i po co?
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 14:27   #21
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

zasady, przykazania, wytyczne itede itepe katolicyzmu są w większości stworzone przez KRK, KK. w Biblii słowa o danych zasadach i założeniach nie ma. więc skoro ktoś się nazywa katolikiem to chyba powinien akceptować założenia swojego Kościoła. czy się mylę? (;
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59



Edytowane przez Szaruch
Czas edycji: 2012-06-12 o 14:30
Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 14:46   #22
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A po co w ogóle komentować takie rzeczy na portalu społecznościowym na który wstęp ma prababcia, cioteczna siostra kuzyna stryjka, i inne 7 wody po kisielu?

Po co w ogóle pleplać na świat co ślina na język przyniesie?
To nie uczyła mama że słowo wróblem wylatuje a wołem powraca?

Wstrzemięźliwość i dyskrecja popłacają o wiele bardziej niż wylewanie wszystkiego co ślina na język przyniesie i to jeszcze w formie pisanej i każdemu dostępnej.


Teraz zostaje Ci tylko wyciągnąć z tego wnioski na później.
A co ma piernik do wiatraka? Ja tylko opisałam swoją sytuację, zapytałam jak zareagować i czy to normalne, że dorosłym ludziom zwraca uwagę na takie coś. 'Com napisała, napisałam', ale czy ciotka w łasce swojej nie mogła zwrócić uwagi nam zamiast dzwonić do matki DOROSŁEGO syna?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Bo widzisz, jesteś kolejną osobą na wizażu, która ma negatywne podejście do KK ale katoliczką się nazywa. Niepojęte jest dla mnie takie czepianie się jednego odłamu chrześcijaństwa na siłę. Nie pasuje, to zmień kościół albo nazwij się chrześcijanką, ot wszystko.
Sorry, czepliwy nastrój mam dzisiaj.
Serio potrafisz tak wywnioskować po tym, że obśmiałam procesję z punktu widzenia osób w niej uczestniczących i ich zachowania? Możesz przepraszać, że masz czepliwy nastój, ale mogłabyś też mnie przeprosić za swoje dalece posunięte interpretacje. Bo takie chwyty to chyba nie po chrześcijańsku.
Jako katoliczka, przepraszam "katoliczka", nie mogę nic krytycznego powiedzieć na kościół?

Napisałam tutaj z pytaniem o ingerencję dalekiej ciotki i czy to normalne, a tutaj ostracyzm ze strony co niektórych
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 14:55   #23
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Serio potrafisz tak wywnioskować po tym, że obśmiałam procesję z punktu widzenia osób w niej uczestniczących i ich zachowania? Możesz przepraszać, że masz czepliwy nastój, ale mogłabyś też mnie przeprosić za swoje dalece posunięte interpretacje. Bo takie chwyty to chyba nie po chrześcijańsku.
Jako katoliczka, przepraszam "katoliczka", nie mogę nic krytycznego powiedzieć na kościół?

Napisałam tutaj z pytaniem o ingerencję dalekiej ciotki i czy to normalne, a tutaj ostracyzm ze strony co niektórych
Po pierwsze ja nie jestem chrześcijanką (no w teorii, ale na szczęście nie ochrzczono mnie w KK)
Po drugie chodzi mi o całokształt, ludzie chodzą do kościoła bo tak "trzeba" a zamiast uczestniczyć w obrządku i się na nim skupić albo zachowują się jak uczetnicy, których krytykujesz, albo są takimi właśnie krytykantami można odnieść wrażenie, że poszłaś tam tylko po to, żeby zobaczyć szopkę.
I ja takie wrażenie odniosłam i tyle.
Poza tym, licytować się nie będę. Mogłabym się założyć, że nie żyjesz po katolicku ale po co?

A co do krytyki - owszem, można. Można. Tylko gdzie jest ta granica, gdzie tej krytyki jest trochę za dużo, żeby się identyfikować z danym wyznaniem?
Wot tak mnie się na filozowanie zebrało.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 15:13   #24
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A po co w ogóle komentować takie rzeczy na portalu społecznościowym na który wstęp ma prababcia, cioteczna siostra kuzyna stryjka, i inne 7 wody po kisielu?

Po co w ogóle pleplać na świat co ślina na język przyniesie?
To nie uczyła mama że słowo wróblem wylatuje a wołem powraca?

Wstrzemięźliwość i dyskrecja popłacają o wiele bardziej niż wylewanie wszystkiego co ślina na język przyniesie i to jeszcze w formie pisanej i każdemu dostępnej.

Teraz zostaje Ci tylko wyciągnąć z tego wnioski na później.
- bo są osoby, które myślą, że jak nie podzielą się tym, co im się skojarzyło/przypomniało itp. to nie istnieją; serio, jak czytam to, cieszę się tym bardziej, że fb nie mam ,a na nk -wykasowałam konto.

Cytat:
ale czy ciotka w łasce swojej nie mogła zwrócić uwagi nam zamiast dzwonić do matki DOROSŁEGO syna?
- nie, nie mogła, bo ty jesteś dla niej obca, a z bratem łatwiej pogadać.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2012-06-12 o 15:14
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 15:13   #25
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Po pierwsze ja nie jestem chrześcijanką (no w teorii, ale na szczęście nie ochrzczono mnie w KK)
Po drugie chodzi mi o całokształt, ludzie chodzą do kościoła bo tak "trzeba" a zamiast uczestniczyć w obrządku i się na nim skupić albo zachowują się jak uczetnicy, których krytykujesz, albo są takimi właśnie krytykantami można odnieść wrażenie, że poszłaś tam tylko po to, żeby zobaczyć szopkę.
I ja takie wrażenie odniosłam i tyle.
Poza tym, licytować się nie będę. Mogłabym się założyć, że nie żyjesz po katolicku ale po co?
Licytować, nie licytować. Teraz piszesz o ludziach, wcześniej zarzuciłaś mi coś konkretnego. Może po prostu lepiej się nie domyślać i odnosić wrażeń, by potem nie wydawać osądów na wyrost i z powodu czepialskiego nastroju... Tyle z mojej strony, temat religii w tym temacie z mojej strony uważam za zamknięty, bo nie o to pytałam.
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 15:22   #26
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, nie wiem czy mogę założyć tutaj taki temat, jeśli miał być gdzieś indziej to proszę mnie oświecić Chciałabym opisać co ostatnio miało miejsce w moim życiu i zapytać co o tym myślicie.
Otóż tak, dziś mój TŻ był nie w humorze, kiedy w końcu udało nam się porozmawiać, oznajmił mi, że dzwoniła do niego jego siostra i poradziła aby zablokować dostęp do jego zmian statusu etc. na pewnym znanym portalu społecznościowym Po pytaniu "dlaczego?" padła odpowiedź, że ciocia X rozpętała straszliwą aferę, zadzwoniła do mamy TŻ i jej czegoś tam nagadała Ale o co chodziło? Mój chłopak obecnie nie jest zbyt praktykującym katolikiem, ale "przeszedł się" w czwartek na uroczystość Bożego Ciała w swojej rodzinnej miejscowości. Po tym napisał coś na wspomnianym portalu "parada lansu" czy jakoś tak, a ja skomentowałam to "ach, boże ciało" [Boże Ciało na wsi, wiem o czym mowa...]. No i jest lament cioci (dodam, iż ona w życiu mnie nie widziała, że mną nie rozmawiała), że nie szanujemy kościoła, Boga i w ogóle jak tak można, że mój TŻ nie chodzi pewnie do kościoła bo ja mam jakieś krzywe poglądy (paradoksalnie jest tak, że to ja go zachęcam by tam pójść). To wiemy z relacji siostry TŻ. Był telefon do mamy TŻ, bo niestety (?) jego numeru nie miała. I nie wiem czego nagadała ta ciotka mamie mojego faceta. Wiem, że niczego złego nie zrobiłam, sama jestem praktykująca, ale uważam, że mam zdrowe podejście do kościoła - nie jestem bezkrytyczna. Nie wiedziałam, że jakaś ciocia X podniesie taki alert i wkroczy tak mocno do akcji, zwłaszcza, że nie mamy po 16 czy 18 lat.
Nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony mam do siebie jakieś wyrzuty, że nie przewidziałam jakiejś takiej nieco abstrakcyjnej sytuacji i nie wiem jak ustosunkują się do tego rodzice TŻ. A z drugiej strony, czy nie mam prawa posługiwać się ironią czy sarkazmem? Rodzice TŻ jak dotąd to mnie lubili... Nie wiem co teraz.
Miał ktoś podobną sytuację? Czy to w ogóle normalne, że jakaś daleka ciotka ingeruje w życie dorosłego faceta? Albo wygaduje o mnie opinie nie znając mnie czy skarży się na mnie rodzicom TŻ?
Może i ciotka przesadziła, ale wy też bez winy nie jesteście. Po co umnieszczać na fb takie wpisy, jeżeli ma do nich dostęp rodzina?
I nie rozumiem po co Twój TŻ przeszedł się na Boże Ciało - żeby napisać, że to parada lansu? Jak mu się nei podoba mógł nie uczestniczyć. Kobieta poczuła się dotknięta, to powiedziała to.
Ale nie przejmuj się jakoś bardzo - jeżeli dotąd Ciebie lubili to nie sądzę, żeby taka jedna sytuacja zmieniła kompeltnie ich poglądy. Każdy coś czasem "palnie"

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Szczerze? to BC to taka rewia mody jak np. 1 listopada na cmentarzach (..)
Ja na cemntarz chodzę w całkiem innym celu 1 listopada i uważam za krzywdzące nazywanie tego dnia "rewią mody".
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 15:23   #27
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Licytować, nie licytować. Teraz piszesz o ludziach, wcześniej zarzuciłaś mi coś konkretnego. Może po prostu lepiej się nie domyślać i odnosić wrażeń, by potem nie wydawać osądów na wyrost i z powodu czepialskiego nastroju... Tyle z mojej strony, temat religii w tym temacie z mojej strony uważam za zamknięty, bo nie o to pytałam.
Heeh nadal nie rozumiesz .. .że nie jesteś wcale lepsza od tych lansujących się bab czy obgadujących moherów (już się pogubiłam o co Ci chodziło), bo sama ich obgadujesz? I to publicznie, bo w internecie?
Ciotka ciotką, ja bym takiej mieć nie chciała, ale w pewnym sensie ma rację, bo skoro identyfikujesz się z KK, uczestniczysz w mszach i obrządkach to zajmij się tam tym, po co przyszłaś.
Jak dla mnie nie ma różnicy, czy stare baby obgadają kogoś podczas mszy, czy ktoś przyjdzie się polansować, czy potem ktoś obgada te stare baby i pozerów.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 15:26   #28
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- nie, nie mogła, bo ty jesteś dla niej obca, a z bratem łatwiej pogadać.
a syn jest brata to kim dla niej jest?
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 15:28   #29
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
a syn jest brata to kim dla niej jest?
- tak, jest rodziną, ale łatwiej powiedzieć to bratu, niż jego dziecku, nawet dorosłemu; i tak: o ile reakcja ciotki przesadzona, to wasze komentarze- zwyczajnie niemądre, gdy wiecie, że do waszych profili ma dostęp reszta rodziny- co robi.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 15:34   #30
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: religia, rodzina TŻa i ja.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- tak, jest rodziną, ale łatwiej powiedzieć to bratu, niż jego dziecku, nawet dorosłemu; i tak: o ile reakcja ciotki przesadzona, to wasze komentarze- zwyczajnie niemądre, gdy wiecie, że do waszych profili ma dostęp reszta rodziny- co robi.
to ostatnie uściślenie - ciotka zadzwoniła do szwagierki, nie do swojego brata, nadawając jaki to TŻ niepobożny, jak się zachowuje, że do kościoła nie chodzi. Mogła powiedzieć to TŻtowi, po prostu. W końcu to zarzuty bezpośrednio pod jego adresem..
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:48.