film Monachium- gorąco polecam! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-09, 11:26   #1
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121

film Monachium- gorąco polecam!


Byłam wczoraj w kinie na Monachium S.Spielberga i dziewczyny, ach i och, bardzo bardzo polecam!
Zadnej hollywodzkiej maniery, bardzo dobrze zrobiony film, swietna gra aktorów, idealnie dopracowany pod względem kulturowym.
Są różne gusta, ale główny bohater moim zdaniem jest po prostu genialny (nie mówię tylko o wyglądzie, ale takze sposobie poruszania sie, mówienia, a te jego OCZY!)
Film jest dosyć krwawy, kilka razy zasłaniałam oczy, wokół czuć zapach mordu, jednak wszystko w projekcji ma swój cel, nie ma zadnych zbędnych "ubarwiaczy". Największe wrazenie zrobił na mnie misz-masz kultur, bo wraz z ekipa poruszamy sie niemal po całym swiecie (Izrael, Niemcy, USA, Grecja, Francja...) Ja akurat mam takie zboczenie, ze uwielbiam filmy, w których zawarta jest odrobina kultury bliskiego wschodu. I tak tu jest.
Polecam z całego serca, od rana gapię się na fotki z planu, kilka załaczam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg monachium0.JPG (14,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg monachium3.JPG (25,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg monachium6.JPG (20,2 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg monachium8.JPG (30,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg monachium9.JPG (37,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg monachium10.JPG (7,9 KB, 5 załadowań)
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 11:35   #2
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: film Monachium- gorąco polecam!

to ja juz sama nie wiem czy na to isc, bo czytalam wiele niepochlebnych recenzji. nio i podobno Spielberg troche historie zaklamal w tym filmie...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 11:51   #3
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: film Monachium- gorąco polecam!

warto wyrobić sobie własną opinię
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 12:03   #4
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: film Monachium- gorąco polecam!

Ja isę wybieram w piatek, niesamowicie mnie ciągnie ten film (nie tylko ze względu na Erica Banę )
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 12:07   #5
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: film Monachium- gorąco polecam!

idę jutro z klasą
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 13:38   #6
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: film Monachium- gorąco polecam!

Cytat:
Napisane przez Lee
warto wyrobić sobie własną opinię
skoro uwazasz ze warto... moze sie skusze
a wlasna opinie fajnie miec tylko jakbym miala chodzic na wszystkie gnioty zeby sobie tylko wyrobic wlasna opinie to bym poszla z torbami
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 13:39   #7
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Thumbs up Dot.: film Monachium- gorąco polecam!

Mój TŻ wyciągnął "monachium" - film bardzo mi sie podobał chociaż początkowo byłam sceptycznie nastawiona, ale teżaz moge go z czystym sercem polecić każdemu, jest super!!! Przedstawia on nie omal archetypową historię, która mogła wydarzyć sie w każdym miejscu i czasie na ziemi.

oto to co mi sie w nim podobało

- ładnie zarysowane postacje - w których tak jak i w zyciu miesza sie dobro i zło, rezyser nie uległ pokusie odczłowieczania terrorystów - maja oni swoje pasje, i marzenia, ale najważniejsze jest to, ze nawet jesli nie poprieramy ich metod działania ich motywy wydaja sie nam zrozumiałe - w końcu, kazdy walczył by o swój dom, prawda?. Jeżeli chodzi zaś o gównych boharerów- nie mamy bynajmniej do czynienia z herosami są to bowiem normalini ludzie, kórych ot poprostu Bóg i historia ustawiła w takim a nie innym miejscu, i tak człowiek, artysta tworzący zabawki, zmienił się w robiącego bomby rzemieślinika. film ten pokazyje w sposób wyraźny, że wszystko co robimy jest obarczone konsekwencjami, czasami nawet wiekszymi niż moglibyśmy przypuszczać.... Film ten wyraźnie pokazuje przemiane, zachodzącą w głównych bohaterach... mroczną przemianę która towarzyszć musi nakręcani sie spirali zła i przemocy...
- jeśli chodzi o sposób kręcenia filmu - podobają mi się fantastyczne dynamiczne ujęcia, pojawiające się retrospekcje które niejako,"pchają" akcje do przodu, oraz mieszające sie na ekranie dawanie i odbieranie życia, prosta uniwersalna symbolika , zrozumiała dla każdego człowieka....
- do tego dobre przekonujące aktorstwo, nieprzegadany scenarusz, oraz przemoc i seks - które nadają głębi i realizmu postacią

Ogłonie bardzo polecam!!!
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-09, 13:59   #8
rolofka
Raczkowanie
 
Avatar rolofka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 402
GG do rolofka
Dot.: film Monachium- gorąco polecam!

no to ja należę do tego grona osób, którym ten film całkowicie się nie podobał.
Jestem bardzo rozczarowana. Spielberg z biegiem czasu robi coraz to gorsze filmy (patrz:Wojna Światów, a teraz Monachium).

Dla mnie całkowita szmira, bo tylko takie słowo przychodzi mi na myśl. Dłuuuuuuugi i nudny

Czułam się, jakbym oglądała tanią podróbkę Jamesa Bonda.

Tak więc ja osobiście NIE POLECAM.
__________________

Buziaczki
rolofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 14:11   #9
babs
Raczkowanie
 
Avatar babs
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 54
Dot.: film Monachium- gorąco polecam!

mi się "monachium" mimo wszystko raczej podobało, ale

...przez pół filmu byłam bliska zaśnięcia. Film opowiada bardzo interesującą historię, jest świetnie zagrany i nakręcony, ale momentami robi się niesamowicie nudny i rozlazły. Ciągnie się i ciągnie. Trwa o ile dobrze pamiętam 2 godziny 40 minut - zdecydowanie za długo, wydaje mi się, że spokojnie mogli skrócić to o te 40 minut. Sporo scen jest świetnych, naprawde przekonujących, ale tak od połowy zastanawiałam się kiedy sie to wreszcie skonczy

jak ktoś nie jest fanem gatunku, lub szczególnie zainteresowany tematem to nie polecam
babs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 14:24   #10
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: film Monachium- gorąco polecam!

Cytat:
Napisane przez rolofka
Dla mnie całkowita szmira, bo tylko takie słowo przychodzi mi na myśl. Dłuuuuuuugi i nudny

Tak więc ja osobiście NIE POLECAM.
mniej wiecej takie opinie widzialam w gazetach nio wiec juz sama nie wiem czy isc czy moze skusic sie na Hawaje, Oslo

ostatnio cos nie ma w kinach zadnych dobrych filmow... same gnioty...
nio tylko Duma i uprzedzenie mnie zadowolila
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:32   #11
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: film Monachium- gorąco polecam!

wiecie co powiem tak, ze ja mam podobne odczucia do Wisienki, a opinii nie przychylnych po prostu nie rozumiem, ale na tym własnie polega to, ze kazdy czlowiek jest inny. Ja bylam smutna jak film sie skonczyl i nie wyobrazam sobie nudzenia sie na nim, przeciwnie nawet przez moment nie oderwalam z ekranu wzroku (za wyjatkiem kilku brutalnych scen)
osobiscie polecam, no ale tak jak napisalam, kazdego kreci cos innego, mnie kreca takie wlasnie filmy

caluski
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.