kupno notebooka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-11, 12:51   #1
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Question

kupno notebooka


nadszedl czas wymiany komputera i jako, ze PCeta uzywam glownie do netu i nauki, ewentualnie sluchania muzyki, zdecydowalam sie na cos co w mniejszym stopniu zagracaloby mi pokoj - czyli notebooka. i tu moje pytanie.

- na co zwracac uwage przy wyborze notebooka?
- jakie firmy sa najlepsze w produkcji takich komputerow?
- jakie procesory sa najlepsze?
- a moze sa jakies ktore mozecie mi smialo polecic?(tak zeby cena nie wykraczala powyzej 5000 zl)

wiem, ze chce notebooka o ekranie 15,4' i pamieci 512 RAM, musi miec wbudowane cos (nie wiem jak sie to nazywa) do LAN i fajnie jakby mialo to cos co pozwala na surfowanie w hot-spotach, reszty nie wiem
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:00   #2
rybkad
Zadomowienie
 
Avatar rybkad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 228
GG do rybkad
Dot.: kupno notebooka

Cytat:
Napisane przez lain
- na co zwracac uwage przy wyborze notebooka?
- jakie firmy sa najlepsze w produkcji takich komputerow?
Po 1 i najważniejsze!!
Zwróć uwagę na to jak długa jest gwarancja lub czy jest mozliwość wykupienia Supportpacka dającego gwarancje 3 letnią, to koszt około 500-600 zł zaleznie od modelu i rodzaju gwarancji ale warto, wielu klientów w moje firmie kupowało notebooki z gwarancją 12 miesięczną a 3 miesiące po skończeniu sie gwarancji musieli płacić za naprawe po 2 tys zł niestety.

Jeżeli chodzi o firmy poleciłabym HP ze względu na przyjazny dla użytkownika serwis, nawet jeżeli będzie wykupiona taki serwis door to door czyli przyjezdzaja po zepsutego notebooka i odwoza go po naprawie.
rybkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:36   #3
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: kupno notebooka

Notebook Fujitsu Siemens maja 3 letnia gwarancje i kosztuja brutto okolo 3-3,5 tys-serio , wiem cos o tym . Nie jest to zaden 'szajs" na pewno bo sa one sprzedawane np Panom Prezesom (moja firma zajmuje sie sprzedaza notebookow, ale nic nie mowie jaka itd zeby nie bylo ze reklame robie ) Podam Ci taki model co najczęsciej jest sprzedawany: Amilo Pro V2030/celM370 60GB 512 pamięc, 15.1" + torba-taki zestaw jest więc masz pewnosc ze nie jest to "szajs"
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:46   #4
rybkad
Zadomowienie
 
Avatar rybkad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 228
GG do rybkad
Dot.: kupno notebooka

Cytat:
Napisane przez kycia1
Notebook Fujitsu Siemens maja 3 letnia gwarancje i kosztuja brutto okolo 3-3,5 tys-serio , wiem cos o tym . Nie jest to zaden 'szajs" na pewno bo sa one sprzedawane np Panom Prezesom (moja firma zajmuje sie sprzedaza notebookow, ale nic nie mowie jaka itd zeby nie bylo ze reklame robie ) Podam Ci taki model co najczęsciej jest sprzedawany: Amilo Pro V2030/celM370 60GB 512 pamięc, 15.1" + torba-taki zestaw jest więc masz pewnosc ze nie jest to "szajs"
Ale Amilo pro V2030 mają tylko 24 miesiące gwarancji
Aczkolwiek stosunek jakości do ceny jest korzystny i nie przeczę, że to dość dobry notebook
rybkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 13:49   #5
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: kupno notebooka

Cytat:
Napisane przez rybkad
Ale Amilo pro V2030 mają tylko 24 miesiące gwarancji
Aczkolwiek stosunek jakości do ceny jest korzystny i nie przeczę, że to dość dobry notebook
a widzisz my mamy teraz taka promocje(tzn dokladnie ta firma, ktora nam sprzedaje) ze mamy 3 lata a normalnie zgodze sie ze 24 miesiace
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 14:57   #6
kasjopeja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 295
Dot.: kupno notebooka

ja też ostatnio miałam podobny dylemat, ale w końcu po długim węszeniu kupiłam takiego acerka: http://ceneo.pl/137266#productLevel
jestem bardzo z niego zadowolona i do moich potrzeb (word, czasem obróbka zdjęć) jest idealny..i w całkiem dobrej cenie
kasjopeja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 15:22   #7
sylssa
Raczkowanie
 
Avatar sylssa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 219
GG do sylssa
Dot.: kupno notebooka

Polecam to forum http://forum.dobreprogramy.pl/viewfo...5784453a e20f6 , załóż wątek, tam powiedzą Ci co jest najlepsze. Musisz konkretnie sprecyzować swoje wymagania i powiedzieć do czeko potrzebujesz kompa.
Czyli tak jak to zrobiłaś tutaj , tylko ze tam ludzie bardziej znają sie na kompach, a tu na kosmetykach
__________________
...musisz wierzyć, że to może się zdarzyć, bo przecież jest ktoś kto też w to wierzy...


...on Cię wybrał dawno temu... wymyślił Cię sobie...


...i spotkasz go - powie Ci, że to Ty...

sylssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-11, 16:14   #8
zayontz
Raczkowanie
 
Avatar zayontz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 420
GG do zayontz
Dot.: kupno notebooka

Cytat:
Napisane przez lain
nadszedl czas wymiany komputera i jako, ze PCeta uzywam glownie do netu i nauki, ewentualnie sluchania muzyki, zdecydowalam sie na cos co w mniejszym stopniu zagracaloby mi pokoj - czyli notebooka. i tu moje pytanie.

- na co zwracac uwage przy wyborze notebooka?
- jakie firmy sa najlepsze w produkcji takich komputerow?
- jakie procesory sa najlepsze?
- a moze sa jakies ktore mozecie mi smialo polecic?(tak zeby cena nie wykraczala powyzej 5000 zl)

wiem, ze chce notebooka o ekranie 15,4' i pamieci 512 RAM, musi miec wbudowane cos (nie wiem jak sie to nazywa) do LAN i fajnie jakby mialo to cos co pozwala na surfowanie w hot-spotach, reszty nie wiem
HP tez polecam. Nie bez powodu jest w czolowce producentow notebookow. Zreszta mialem jednego w pracy wiec polecam z doswiadczenia.

sprawdz sobie:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17594

albo ten, bo ma lepsza nagrywarke:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24070

Fujitsu-Siemes
Ble...nie lubie ich sprzetu.

Wez na przyklad tego:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19488
Porownywalny cenowo do HP, ale ma mnie bonusów (brak Bluetooth na przyklad)

IBM
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25072
To jest fajny sprzecik, mialem okazje tez na podobnym pracowac. Jesli nie potrzebujesz łączyc sie bezprzewodowo (bluetooth, wi-fi itp) a chcesz zeby notebook byl maly gabarytowo i lekki, to polecam tego. Skubany nawet ma nagrywarke DVD+/-

Ogolnie polecam tez Toshibe i Acera. Acer bywa sporo tanszy, a naprawde nie jest zly.

A na koniec, tak w ramach czystej fantazji, zobaczcie sobie to:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24973#
Skubany ma nawet dzwiek surround i pilota...i kurde 12000 kosztuje :/

Mam nadzieje ze cokolwiek pomoglem.

P.S.
Jako wzor wzialem www.komputronik.pl, bo maja swietny asortyment, a ceny wszedzie sa podobne.
__________________
The rain it raineth on the just,
And also on the unjust fella.
But chiefly on the just, because
The unjust hath the just's umbrella.
zayontz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.