Piekarnik SIEMENS HB 76P570 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-23, 20:09   #1
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288

Piekarnik SIEMENS HB 76P570


Dziewczyny, czy któraś z Was miała styczność z piekarnikiem
SIEMENS HB 76P570 jest to piekarnik z systemen LiftMatic, tzw. piekarnik- winda? Poważnie się zastanawiam nad tym rozwiązaniem z racji bardzo ograniczonej przestrzeniw kuchni, ale zazwyczaj trafiam tylko na reklamy lub teksty sponsorowane a potrzebuję opinii użytkownika.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (7,2 KB, 26 załadowań)
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 11:19   #2
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was miała styczność z piekarnikiem
SIEMENS HB 76P570 jest to piekarnik z systemen LiftMatic, tzw. piekarnik- winda? Poważnie się zastanawiam nad tym rozwiązaniem z racji bardzo ograniczonej przestrzeniw kuchni, ale zazwyczaj trafiam tylko na reklamy lub teksty sponsorowane a potrzebuję opinii użytkownika.
a jakie wymiary ma ten piekarnik? z tego co znalazłam na stronie sklepu internetowego jest to 538 x 595 x 455 mm
wydaje mi się, że są porównywalne z innymi piekarnikami do zabudowy.
nie zmieścisz w kuchni innego?
cena jest lekko powalająca.
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 13:16   #3
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

ZXa tym piekarnikiem przemawia to, ze moge go zamonowac jak szafke wiszaca - dzieki temu nie trace miejsca w dolnym ciagu szafek ani na blacie...

Edytowane przez nekome
Czas edycji: 2008-12-24 o 13:17
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-24, 20:51   #4
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
ZXa tym piekarnikiem przemawia to, ze moge go zamonowac jak szafke wiszaca - dzieki temu nie trace miejsca w dolnym ciagu szafek ani na blacie...
a co powiesz na zabudowę piekarnika nad dolnymi szafkami w formie pionowego słupka, tak żeby mieć go mniej więcej na wysokości tułowia?
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 10:18   #5
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Nekuś, a górnych szafek nie planujesz? Bo w sumie przy takim zwykłym do zabudowy tracisz blat, ale zyskujesz szafkę na górze. A przy tym suwanym zyskujesz blat, ale tracisz szafkę górną. Więc wychodzi na zero.
I co jeśli szyny się popsują?
Swoją drogą to nie widziałam go nigdzie na żywo. A Ty?
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 11:59   #6
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
a co powiesz na zabudowę piekarnika nad dolnymi szafkami w formie pionowego słupka, tak żeby mieć go mniej więcej na wysokości tułowia?
Cytat:
Napisane przez Ami Pokaż wiadomość
Nekuś, a górnych szafek nie planujesz? Bo w sumie przy takim zwykłym do zabudowy tracisz blat, ale zyskujesz szafkę na górze. A przy tym suwanym zyskujesz blat, ale tracisz szafkę górną. Więc wychodzi na zero.
I co jeśli szyny się popsują?
Swoją drogą to nie widziałam go nigdzie na żywo. A Ty?

Dziewczyny, sytuacja wygląda tak:

1) kuchnia jest nieduża, planuję zarówno dolne szafki jak i szafki górne, ale że jestem mała, to łatwiej mi będzie wszystkie potrzebne rzeczy mieć w dolnych-wysuwanych a na górę upchnąć to, z czego korzysta się rzadziej.

2) zależy mi na jak najwiekszej powierzchni blatu, więc pomysł z piekarnikiem w linii szafek górnych jest ciekawy

3) na pewno nie chcę piekarnika w dolnym rzędzie, póki nie znalazłam infomacji o tym piekarniku-windzie rozważałam słupek i piekarnik na wysokości tułowia, czyli rozwiązanie o którym pisze dirt, jednak w takiej sytuacji piekarnik taki musiałby być oddalony od lodówki, wychodzi że byłby przy oknie, w zasadzie na wysokości okna, a to może optycznie zaciemniać kuchnię --> i to jest główny argument przeciw

4) Martyś właśnie problem w tym, że nie widziałam na żywo i nie znalazlam opinii użytkowników - tylko teksty producenta, a wiadomo, że mogą niewiele mieć wspólnego z rzeczywistością. Boję się, że jeśli coś się popsuje, to naprawa będzie proporcjonalna do ceny piekarnika i tego, że będzie ciężko znaleźć fachowca, który się nią zajmie, bo to ciągle nowość (która pojawila się na rynku ze dwa lata temu, ale nie ma konkurencji, więc siemens dalej nie schodzi z ceny , ale to tak na marginesie)

5) kuchnia wygląda tak jak w załączniku, rozrysowałam też wstępnie moje planowane rozwiązania
L- lodówka
Z- zmywarka
to jajowate coś na planie z prawej strny to zlew
a po lewej stronie umieściłam płytę (Martyś - coraz bardziej skłaniam się do indukcyjnej)
P czyli piekarnik w dwoch wersjach - po prawej w słupku, po lewej - wiszący

starałam się mniej więcej (raczej mniej) zachować skalę, ale to niejest rysunek techniczny jedynie orientacyjny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.jpg (26,5 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kuchnia - szczegoly.jpg (33,3 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez nekome
Czas edycji: 2008-12-26 o 19:36
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-26, 15:45   #7
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

a jesli umieścisz piekarnik na zmywarce przy oknie? nie będzie optycznie zaciemniał kuchni. do oświetlenia zlewu i blatu z tej strony możesz użyc lampek LED montowanych pod górnymi szafkami.
ustawienie mebli w kuchni wynikające z twoich rysunków jest mniej więcej takie:
(to czerwone - to proponowane przeze mnie miejsce na piekarnik)

gdybym wiedziała jakiego koloru masz podłogi, szafki, ściany w kuchni mogłabym pokusić się o dokładniejszą wizualizację.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif kuchnia-lewa.gif (55,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: gif kuchnia-prawa.gif (70,2 KB, 18 załadowań)
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-26, 19:41   #8
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Dziekuję że poświęciłaś czas na zrobienie tej wizualizacji.
Myślę, że w końcu na takim rozwiązaniu stanie - piekarnik przy oknie na zmywarce... Boję się trochę pakować się w nieznany sprzęt, który kosztuje tyle, co dwa inne piekarniki, zwłaszcza że dużo piekę i będzie on często w użytku...
Zarówno podłoga jak i szafki i blaty będą jasne aby optycznie powiekszyć kuchnię... Więc piekarnik przt oknie nie powinien zabierać światła...



Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
a jesli umieścisz piekarnik na zmywarce przy oknie? nie będzie optycznie zaciemniał kuchni. do oświetlenia zlewu i blatu z tej strony możesz użyc lampek LED montowanych pod górnymi szafkami.
ustawienie mebli w kuchni wynikające z twoich rysunków jest mniej więcej takie:
(to czerwone - to proponowane przeze mnie miejsce na piekarnik)

gdybym wiedziała jakiego koloru masz podłogi, szafki, ściany w kuchni mogłabym pokusić się o dokładniejszą wizualizację.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 09:44   #9
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Dirt, z jakiego programu korzystałaś? Ogólnodostępnego czy profesjonalnego? Bo chętnie bym sobie tak zwizualizowała swoją kuchnię i łazienkę.

Nekuś, ja z kolei zaczęłam się skłaniać ku zwykłej ceramicznej. Z obawy przed wpływem na zdrowie pola magnetycznego z indukcyjnej. Ale pewnie jeszcze mi się kilka razy odmieni.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 12:07   #10
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Cytat:
Napisane przez Ami Pokaż wiadomość
Dirt, z jakiego programu korzystałaś? Ogólnodostępnego czy profesjonalnego? Bo chętnie bym sobie tak zwizualizowała swoją kuchnię i łazienkę.
(...)
Lightwave 9.2

program profesjonalny, wyjątkowo trudny w obsłudze, bez książki albo pomocy kogoś kto w tym płynnie pracuje ani rusz.

ale to był tylko "szkic" wizualizacji.
w prawdziwej wizualizacji uwzględniany jest kolor ścian, szafek, podłogi a nawet kształt uchwytów do szuflad

EDIT: nekome - piekarnik możesz jeszcze umieścić po drugiej stronie kuchni, przy oknie. jakoś tak bezpieczniej niż obok zlewu i zmywarki (prąd + woda obok siebie to dla mnie nie za bardzo). no i będzie bliżej płyty ceramicznej - gotowanie w jednym miejscu kuchni a przygotowywanie i przechowywanie w drugim (zlew + lodówka)
Blaty do jasnych szafek dałabym ciemne (na pewno trochę ciemniejsze niż fronty szafek) - jak będziesz miała wszystko jasne w kuchni będzie to mdłe i bure w odbiorze wizualnym.
podrzuć zdjęcia i propozycje kolorystyczne szafek i kuchni - może podłubiębardziej profesjonalną wizualizację.

Edytowane przez dirt
Czas edycji: 2008-12-27 o 12:12 Powód: dopisek
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 17:54   #11
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
Lightwave 9.2

program profesjonalny, wyjątkowo trudny w obsłudze, bez książki albo pomocy kogoś kto w tym płynnie pracuje ani rusz.

ale to był tylko "szkic" wizualizacji.
w prawdziwej wizualizacji uwzględniany jest kolor ścian, szafek, podłogi a nawet kształt uchwytów do szuflad
Faajnie. Chętnie bym sobie tak salon zwizualizowała, bo jakoś nie mam na niego pomysłu.

Cytat:
EDIT: nekome - piekarnik możesz jeszcze umieścić po drugiej stronie kuchni, przy oknie. jakoś tak bezpieczniej niż obok zlewu i zmywarki (prąd + woda obok siebie to dla mnie nie za bardzo). no i będzie bliżej płyty ceramicznej - gotowanie w jednym miejscu kuchni a przygotowywanie i przechowywanie w drugim (zlew + lodówka)
Mi się ta opcja zdecydowanie bardziej podoba. Raz, że wtedy cała przestrzeń gotowania jest blisko siebie. A dwa, też się boję połączenia prąd+woda.

Hmm, tak sobie jeszcze myślę... A jakby piekarnik dać po drugiej stronie płyty, zaraz koło kredensu? Wtedy nie zasłaniałby światła dziennego.

Nekuś, nie pamiętam, masz już wybrane szafki kuchenne? Mi się jasne, trochę rustykalne marzą. I ostatnio wymyśliłam płytki na ścianie z tych drobnych w kolorze cegły - dla ożywienia. Razić nie powinny, bo nie będzie to duża powierzchnia.

Edytowane przez Ami
Czas edycji: 2008-12-27 o 17:58 Powód: nowy pomysł
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-27, 19:03   #12
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Cytat:
Napisane przez Ami Pokaż wiadomość
Faajnie. Chętnie bym sobie tak salon zwizualizowała, bo jakoś nie mam na niego pomysłu.
w jakim programie będziesz pracować?

Cytat:
Napisane przez Ami Pokaż wiadomość
(...)

Hmm, tak sobie jeszcze myślę... A jakby piekarnik dać po drugiej stronie płyty, zaraz koło kredensu? Wtedy nie zasłaniałby światła dziennego.

(...)
może to dziwnie wyglądać. kredens ma 50 cm na głębokość (tak wynika z rysunków nekome na papierze milimetrowym) a standartowy piekarnik + szafka do takiej zabudowy 60 cm na głębkość. blaty powinny mieć 62 cm głębokości i o kawałek wystawać przed szafkę.
ta różnica 12 cm w głębokości będzie dziwnie wyglądać.
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 19:43   #13
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
w jakim programie będziesz pracować?
W żadnym. Tak sobie tylko gdybałam, że fajnie by było mieć taki program i się pobawić.

Cytat:
może to dziwnie wyglądać. kredens ma 50 cm na głębokość (tak wynika z rysunków nekome na papierze milimetrowym) a standartowy piekarnik + szafka do takiej zabudowy 60 cm na głębkość. blaty powinny mieć 62 cm głębokości i o kawałek wystawać przed szafkę.
ta różnica 12 cm w głębokości będzie dziwnie wyglądać.
Racja! Nie zwróciłam uwagi na fakt, że kredens ma 50 cm.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 22:15   #14
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Tylko dwa słowa bo padam na nos ze zmeczenia... kredens nie ma 50, akurat ten element narysowałam w ostatniej chwili i jego nie zwymiarowalam

Edycja:
jednak ten kredens ma 50 cm głębokości i 105 cm szerokości, jest wysoki. Akurat różnica w szerokości i wysokości mnie nie przeraża - to stary mebel, chcę zagrać nieco na kontrastach. Mam już mieszkanie urządzone w podobny sposób (meble współczesne i antyki, Ami widziała) i efekt jest fajny

Edytowane przez nekome
Czas edycji: 2008-12-27 o 22:26
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 22:45   #15
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
Tylko dwa słowa bo padam na nos ze zmeczenia... kredens nie ma 50, akurat ten element narysowałam w ostatniej chwili i jego nie zwymiarowalam

Edycja:
jednak ten kredens ma 50 cm głębokości i 105 cm szerokości, jest wysoki. Akurat różnica w szerokości i wysokości mnie nie przeraża - to stary mebel, chcę zagrać nieco na kontrastach. Mam już mieszkanie urządzone w podobny sposób (meble współczesne i antyki, Ami widziała) i efekt jest fajny
tak też myślałam, że to stary babciny mebel. pewnie ma dużo uroku.
tymbardziej nie powinno się go "zasłaniać" piekarnikiem - niech go będzie widać nawet z końca kuchni.
jaki ma kolor?
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 19:56   #16
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
tak też myślałam, że to stary babciny mebel. pewnie ma dużo uroku.
tymbardziej nie powinno się go "zasłaniać" piekarnikiem - niech go będzie widać nawet z końca kuchni.
jaki ma kolor?

Przepraszam za milczenie, ale uciekł mi ten wątek, początkowo nie odpisywałam bo chciałam wkleić zdjęcie kredensu i nigdy nie było mnie w domu jak było właściwe światło a potem już samo uciekło z pamięci...
Kredens to dość zgrabny eklektyk.
W załączniku zdjęcie - w sztucznym świetle, z lampą. Ale dobrego, naturalnego światła przy mojej pracy to ja się nigdy chyba nie doczekam .
Jestem jż po obmiarach kuchni, w tygodniu powinnam mieć projekty, zobaczymy jakie rozwiązanie zaproponują panowie od kuchni zwłaszcza, gdzie znajdą miejsce na stół...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0727.jpg (56,0 KB, 17 załadowań)
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 10:03   #17
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

możesz potem wrzucić tutaj te projekty. ciekawa jestem bardzo, zwłaszcza, że mam złe doświadczenia z "projektantami" rodem ze sklepów meblowych i ich cudnymi, autorskimi pomysłami. (najbardziej rozśmieszyli mnie jak chcieli mi robić projekt blatu do kuchni w jakimśich programie - kawałka deski o wymiarach 1,86 x 0,62 m z wyciętą dziurą na zlew - czas oczekiwania 5 tygodni. a ja chciałam tylko kawałek blatu u nich kupić i sama sobie wyciąć odpowiednie otwory)
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 18:58   #18
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
możesz potem wrzucić tutaj te projekty. ciekawa jestem bardzo, zwłaszcza, że mam złe doświadczenia z "projektantami" rodem ze sklepów meblowych i ich cudnymi, autorskimi pomysłami. (najbardziej rozśmieszyli mnie jak chcieli mi robić projekt blatu do kuchni w jakimśich programie - kawałka deski o wymiarach 1,86 x 0,62 m z wyciętą dziurą na zlew - czas oczekiwania 5 tygodni. a ja chciałam tylko kawałek blatu u nich kupić i sama sobie wyciąć odpowiednie otwory)
heh mam nadzieję, że moi fachowcy sprostają zadaniu, współpracujemy z nimi juz od dawna, to będzie chyba czwarty/piąty zestaw mebli jaki nam przygotowują
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 17:05   #19
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

No i mam projekty wstępne, w zasadzie wybrałam już z trzech propozycji zagospodarowania ściany z kredensem.
Dirt - nie chcę umieszczać tutaj zdjęć projektów, bo , bądź co bądź, szanuję prawa autorskie, ale mogę przesłać na maila jeżeli chcesz na nie spojrzeć .
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-14, 17:25   #20
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Ja chcę ja chcę!
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 18:18   #21
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Piekarnik SIEMENS HB 76P570

Poszło. Martyś - wezmę te projekty na weekend i pokombinujemy nad nimi jak się spotkamy, co??

Edytowane przez nekome
Czas edycji: 2009-01-14 o 18:20
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.