kosmetyki ziaja
Chcę testować
kosmetyki garnier
Chcę testować
kosmetyki gliss
Chcę testować
kosmetyki matrix
Chcę testować
iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
Znamy harmonogram łagodzenia restrykcji dotyczących epidemii
Newsy

Znamy harmonogram łagodzenia restrykcji dotyczących epidemii

Do kiedy obowiązuje zakaz wejścia do lasów? Czy mogę już iść na spacer do parku? Kiedy zostaną otwarte galerie handlowe? Premier Morawiecki przedstawił plan łagodzenia restrykcji dotyczących kwarantanny.

W ubiegłym tygodniu ujawniono nieoficjalny plan rządu dotyczący stopniowego łagodzenia obowiązujących obostrzeń. Według niego 20 kwietnia miały zostać otwarte m.in. salony fryzjerskie, kosmetyczne oraz galerie handlowe. Jak jednak wynika z najnowszej konferencji Premiera Morawieckiego, realizacja planu ulegnie opóźnieniu.

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Rząd łagodzi restrykcje dotyczące epidemii

Od czwartku 16. kwietnia wszyscy Polacy w przestrzeni publicznej mają nakaz zakrywania ust i nosów, którego łamanie będzie karane odpowiednio wysokimi mandatami. Co więcej nadal musimy zachowywać bezpieczną odległość od innych wynoszącą ok 2 metrów, a także pozostawać w domu. Parki, lasy, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także galerie handlowe nadal pozostają zamknięte. Jak się jednak okazuje rząd powoli będzie łagodził obostrzenia. Nowy plan szykowany przez rząd zawiera zarówno nowe zasady poruszania się obywateli, jak i zmiany praktyk dotyczących handlu.

Zobacz także: Jak uszyć maseczkę ochronną - instrukcja krok po kroku

Koronawirus: nowe obostrzenia dotyczące handlu

Od 20. kwietnia wejdzie w życie stopniowe zdejmowanie obostrzeń. Na początku to otwarcie lasów i parków, które nie powinno być traktowane jako zaproszenie do rekreacji, lecz ma poprawić zdrowie psychiczne. Kolejno należy zliberalizować zasady dotyczące handlu. Zgodnie z nowymi pomysłami polityków ilość osób przebywająca w sklepie nie będzie już zależna od ilości kas (do tej pory 3 osoby na kasę) lecz powierzchni sklepu. Od tej pory ma to być 4 osoby na jedną kasę w przypadku sklepów o powierzchni do 100 metrów kwadratowych oraz w przypadku sklepów powyżej 100 metrów kwadratowych jeden klient na każde 15 metrów kwadratowych. Ta ostatnia zasada obowiązuje także w miejscach kultu religijnego. Ponadto pracownicy sklepów będą poddawani kontroli zdrowia w postaci badania temperatury, jak również dezynfekowacji oraz obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Co ciekawe obowiązek noszenia maseczek nie dotyczy rolników wykonujących swoją pracę na polach.

Zdjęcie: iStock

To jednak dopiero 1 etap wychodzenia z epidemii. Rząd zapowiedział, że będzie ich 4. Trudno jest określić jak będzie wyglądał kalendarz odmrażania gospodarki. Nie można bowiem założyć, że kolejne etapy będą wdrażane co tydzień, czy dwa, ponieważ wszystko jest zależne od tego, jak będzie rozwijać się epidemia. Wszystko będzie uzależnione od postępów walki z koronawirusem. Ile będzie zachorowań, wolnych łóżek szpitalnych i respiratorów. Nadal obowiązuje zasada zachowania dystansu i zakaz zgromadzeń.

II Etap przewiduje:

 • Otwarcie sklepów budowlanych w weekendy
 • Otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych
 • Otwarcie niektórych instytucji kultury - bibliotek, muzeów, galerii sztuki

III Etap

 • Gastronomia - stacjonarnie z ograniczeniami
 • Otwarcie zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych
 • Otwarcie sklepów w galeriach handlowych
 • Wydarzenia sportowe do 50 osób
 • Organizacji opieki dla dzieci w żłobkach, przedszkolach i klasach 1-3.

IV Etap

 • Otwarcie salonów masażu i solariów
 • Umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness
 • Teatry i kina w nowym reżimie sanitarnym

Wszyscy czekali na informacje, co z otwarciem galerii handlowych. Na to jednak przyjdzie nam poczekać. Minister Szumowski zapowiedział, że nastąpi to, kiedy zostanie wynaleziona szczepionka i będzie koniec epidemii.  Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki walka z koronawirusem została określona jako „3 i” - izolacja, identyfikacja i informatyzacja.

Określę nową rzeczywistość zasadą „trzech i”, jest to izolacja, identyfikacja i informatyzacja. Izolacja to zachowane właściwego dystansu, ale przede wszystkim maseczki, które od dzisiaj  w środkach komunikacji publicznej czy na zewnątrz budynków już obowiązują. Po drugie identyfikacja. Będziemy coraz lepiej starali się opanować sztukę dadania kto z kim miał kontakty. Wdrażamy aplikację dla osób, które są w kwarantannach i dzięki temu będziemy mogli wiedzieć, kto mógł potencjalnie być zakażony. Trzecie „i” to informatyzacja. Jak najwięcej pracy zdalnie, tam gdzie można ją wykonywać. Jak najwięcej cyfrowych procesów po to, żeby nie musieć wchodzić w bezpośredni kontakt pomiędzy poszczególnymi osobami – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus: jak będą wyglądać wakacje 2020?

Jak podkreślił minister Szumowski nie wszystkie restrykcje będą mogły być zniesione na czas wakacji, ale wiele z nich będzie można ująć tak, by nie ograniczały one naszej aktywności. Oznacza to, że nasze tegoroczne wakacje, nie będą wyglądać, tak, jak kiedyś, ale pewne aktywności będą mogły być prowadzone.

Koronawirus a wesela

Jak podkreślił premier Morawiecki trudno jest wyrokować o tym, kiedy zostaną zniesione zakazy zgromadzeń. Odnosi się to również do wesel, koncertów, meczów, czy innych wydarzeń kulturalnych. W przypadku pogrzebów obowiązuje ta sama zasada, jak w miejscach kultu religijnego, tj. jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Zdjęcie: iStock

Tego dnia konferencję zwołał również prezydent Andrzej Duda, który w krótkim przemówieniu podkreślił, jak ważne jest zastosowanie się do przepisów, jakie weszły w życie 16. kwietnia dotyczących obowiązkowego zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej.

Chciałbym podziękować za to, że realizujemy proces dostarczania maseczek na polski rynek. To bardzo ważne w walce z koronawirusem – powiedział na swojej konferencji 16.04 prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podczas oficjalnej konferencji rządu podziękował również licznym firmom takim jak LPP, czy 4Fktóre przekazały środki na walkę z koronawirusem i wyposażenie medyków w maseczki ochronne oraz odzież ochrony osobistej. Wtórowała mu wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która dodała, że Polska jest ostatnim krajem w Unii Europejskiej, na terenia którego znajdują się czynne szwalnie.

Przypominamy że od 4 marca w Polsce zanotowano 7819 koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 320 osoby, a z 774 wyzdrowiały. Jak podkreślił podczas dzisiejszego wystąpienia Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, w ciągu doby wykonywanych jest obecnie 11800 testów na koronawirusa. Co więcej liczba laboratoriów wykonujących testy zwiększyła się do 78 laboratoriów, co daje dziennie możliwości wykonywania aż 20 tys. testów na dobę. Jak podkreślił Andrusiewicz rząd planuje wykonywanie 15-16 tys. testów na dobę. Ponadto każdy szpital może kierować personel medyczny na testy pod kątem koronawirusa, za które będzie płacić NFZ. Medycy mają przyspieszony tryb wykonywania testów.

Zdjęcie: iStock

premier wprowadził IV etap odmrażania gospodarki
Newsy
Rząd wprowadza kolejne DUŻE zmiany od 6 czerwca. Oto lista zniesionych obostrzeń
IV etap odmrażania gospodarki zacznie obowiązywać już 6 czerwca. Co się zmieni? Premier zapowiedział koniec limitów dla galerii handlowych i restauracji!

Od 30 maja przestaje obowiązywać nakaz zakrywania nosa i ust , kiedy nie przebywamy w pomieszczeniu. To nie koniec zmian, które przygotował rząd. Większość z nowych regulacji wejdzie w życie dopiero od 6 czerwca (sobota). Premier pokreślił, że IV etap odmrażania gospodarki zostaje wprowadzony, bo zdaniem rządu sytuacja epidemiczna jest w Polsce w dużej mierze opanowana.  Najważniejszą zmianą, która wejdzie w życie od 6 czerwca są nowe przepisy w sprawie organizacji wesel - zwiększono liczbę gości do 150 i zniesiono dla nich nakaz noszenia maseczek . Co jeszcze się zmieni na początku czerwca? Zniesienie obostrzeń od 6 czerwca Premier podczas konferencji stwierdził, że według rządu pandemia w Polsce jest w dużej mierze opanowana, więc zdecydował się na luzowanie kolejnych obostrzeń. Rząd zrezygnował z limitu osób w restauracjach, sklepach, kościołach  oraz w galeriach handlowych . Do tej pory w restauracji na 1 osobę powinny przypadać 4 metry kwadratowe, w galerii handlowej - 15 metrów kwadratowych. Nadal należy jednak pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego - 2 metry odległości od siebie.  Od 30 maja limit osób w miejscach kultu religijnego, w sklepie, na targu i poczcie zostanie zniesiony❗️ pic.twitter.com/LzBKjGVS2x — Kancelaria Premiera (@PremierRP) May 27, 2020 Poza tym od 6 czerwca działalność rozpoczną: kina, teatry, filharmonie, solaria, salony masażu,  siłownie i kluby fitness (ćwiczący nie muszą nosić maseczek na sali),  baseny, parki rozrywki.  Rząd nadal wstrzymuje nakaz zamknięcia klubów oraz dyskotek . Dopuszczona jest z kolei możliwość organizowania koncertów do 150 osób. Taki sam limit osób obowiązuje podczas zgromadzeń publicznych.  Zobacz także: Salony kosmetyczne i fryzjerskie podnoszą ceny przez koronawirusa. O ile więcej zapłacimy? Zdjęcie główne: EAST NEWS

wesele a koronawirus
Styl życia
Wesela wreszcie mogą się odbywać! Ale jest jeden ważny punkt!
Można już swobodnie organizować wesela podczas pandemii koronawirusa! Rząd ogłosił, że liczba weselników nie może jednak przekroczyć 150 osób. Jakie jeszcze zasady będą obowiązywać na weselnych imprezach?

Dobra wiadomość dla przyszłych młodych par! Od 6 czerwca zostają zniesione restrykcyjne zakazy dotyczące organizacji wesel w czasie pandemii. O nowych zasadach poinformowali podczas kolejnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz minister kultury Piotr Gliński. Jak będzie przebiegał  IV etap znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? Oprócz  zdjęcia nakazu noszenia maseczek w przestrzeni publicznej , padły również ważne informacje dotyczące organizowania wesel. Wszyscy, którzy zaplanowali uroczystość po 6 czerwca , mogą spać spokojnie. Jest jednak warunek, dotyczący liczby gości. Zdjęcie: istockphoto.com Nowe zasady organizowania wesela podczas koronawirusa Rozporządzenie regulujące organizację wesela wreszcie zostało wydane i nie ma potrzeby przekładania ślubu na bardzo odległy termin, Liczba osób na weselach musiała zostać ograniczona - dopuszczono możliwość zgromadzeń do 150 osób . Co ważne - nakaz zakrywania nosa i ust nie będzie dotyczył weselników. Podczas imprezy nie ma obowiązku noszenia maseczek . Obowiązują jednak wytyczne sanitarne czyli zachowanie dystansu. Czy to oznacza, że 150 weselników będzie musiało podczas tańca zachować dystans 2 metrów od siebie? Premier nie sprecyzował tej kwestii. Od 30 maja zostanie też zniesiony limit osób w kościołach na nabożeństwach - co oznacza, że wszyscy goście weselni będą mogli uczestniczyć w ceremonii ślubnej w kościele.  Główny Inspektor Sanitarny pracuje już od jakiegoś czasu nad wytycznymi dla organizatorów wesel . Z kolei ministerstwo rozwoju odbyło szereg spotkań z branża weselną w celu ustalenia zasad bezpieczeństwa wszystkich uczestników takich imprez. Premier zapowiedział również, że c zerwiec i lipiec będą miesiącami powrotu do normalności . Musimy jednak zachować wszelkie środki ostrożności, aby nie dopuścić do powrotu...

Newsy
Rząd szacuje, że epidemia może potrwać nawet dwa lata!
Przewidywania rządu nie są optymistyczne. Musimy przygotować się na wiele miesięcy izolacji społecznej i znaczne spowolnienie gospodarki.

Od 20 kwietnia zniesione zostanie kilka z dotychczasowych restrykcji.  Dozwolone będzie przemieszczanie się w celach rekreacyjnych , jednak obowiązkowo w maseczce i z zachowaniem bezpiecznej odległości między osobami. Do sklepów będzie mogło wejść więcej osób, nie dostaniemy już mandatu za spacer czy wyjście na poranny jogging. Nie oznacza to jednak  powrotu do normalności , bo na to przyjdzie nam jeszcze poczekać. Źródło: Istock Ile potrwa epidemia koronawirusa w Polsce? Minister zdrowia i premier zapowiedzieli czterostopniowy program odmrażania gospodarki. Wraz ze słabnącą epidemią otwierane będą kolejne sklepy i restauracje, a uczniowie powoli będą wracali do szkół. Pierwszy etap zacznie obowiązywać już w poniedziałek, ale kolejne daty są niewiadomą. Z pewnością nie stanie się to jednak tak szybko, jakbyśmy tego chcieli.  Będziemy musieli nauczyć się żyć z epidemią  do czasu wynalezienia szczepionki – alarmuje minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ile dzieli nas od wynalezienia szczepionki ? Nie wie tego nikt. Na wiele koronawirusów wciąż jej nie mamy - na przykład na SARS z 2003 roku. Mimo to w sprawie Sars-CoV-2 rokowania są dobre. Nad szczepionką pracują dziesiątki laboratoriów na całym świecie, część wchodzi już w fazy testów. Optymiści mówią, że skuteczna szczepionka może pojawić się już we wrześniu tego roku. Jednak najbardziej realny scenariusz to 12, a nawet 18 miesięcy od rozpoczęcia prac w laboratorium. Również zdaniem ministra zdrowia ta nowa rzeczywistość będzie towarzyszyć nam jeszcze przez wiele miesięcy: Najbliższy  rok lub półtora, jeśli nie dwa lata – przewiduje Szumowski. Zobacz także: Szkoły pozostaną jeszcze długo zamknięte. Ogłoszono plan otwierania żłobków i przedszkoli Koronawirus w Polsce: kiedy zostaną otwarte sklepy i restauracje Najbliższe miesiące nie będą łatwe - część z nas...

galerie handlowe nowe zasady
Styl życia
Galerie handlowe otwarte od 4 maja. Trzeba jednak pamiętać o tych zasadach
Galerie handlowe niebawem wznowią swoją działalność, ale na nowych zasadach. O czym musimy pamiętać?

29 kwietnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono datę drugiego etapu znoszenia obostrzeń . Premier oraz minister zdrowia zapowiedzieli otwarcie galerii handlowych na 4 maja. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie niektóre sieciówki (np. H&M oraz CCC) otwierały już swoje pojedyncze sklepy, ale od poniedziałku 4 maja działać będą mogły już wszystkie centra handlowe w Polsce , tyle że na nowych zasadach. O czym należy pamiętać przed wybraniem się na zakupy?  4 maja również będą mogły być otwarte galerie handlowe. Podobnie jak mniejsze sklepy, które były cały czas otwarte, ale w podobnym reżimie obostrzeń. Na 15 mkw będzie mogła przebywać jedna osoba - oznajmił Mateusz Morawiecki.  Nowe zasady w galeriach handlowych od 4 maja  Premier na konferencji podkreślił, że w galeriach będzie można robić zakupy, ale chciałby, aby pasaże pozostawały "pustawe". Trzeba pamiętać, że zagrożenie zakażenia koronawirusem istnieje nadal i powinniśmy unikać wizyty w centrum handlowym, o ile nie jest to konieczne. Nadal obowiązuje nakaz zakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu oraz noszenia maseczki ochronnej.  Należy zachowywać także dystans społeczny. Rząd wprowadził zasadę "jedna osoba na 15 mkw" w galeriach handlowych. Nakaz dotyczy zarówno pojedynczych sklepów w galeriach, jak i całego centrum. Można więc wnioskować, że w małych sklepach np. z biżuterią będzie mogła przebywać tylko jedna osoba.  Limit będzie dotyczył galerii jako całości oraz sklepów, które się w nich znajdują. Tak żeby zachować odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Projekt rozporządzenia zostanie opublikowany dzisiaj - wyjaśnia rzecznik rządu, Piotr Muller.  Zakupy w sklepach stacjonarnych sieciówek będą więc możliwe od 4 maja, ale musimy się przygotować na kolejki oraz nowe zasady bezpieczeństwa. Niestety wiele kwestii nadal budzi wątpliwości. Czy w dobie...

Nasze akcje
akademia sysoss
FRYZURY

Dołącz do Akademii Wizaz.pl x Syoss i weź udział w konkursie!

Partner
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

Partner
„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

Partner
philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

Partner