klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Wzruszające słowa Polki mieszkającej we Włoszech na temat koronawirusa w Polsce
Newsy

Wzruszające słowa Polki mieszkającej we Włoszech na temat koronawirusa w Polsce

Jak nie zarazić się koronawirusem? Wystarczy, że zapamiętacie radę Pani Karoliny - Polki, która na stałe mieszka we Włoszech.
Milena Majak
marzec 12, 2020

Pani Karolina od wielu lat mieszka w Rimini, w północnej części Włoch. Tam wyszła za mąż i tam też prowadzi normalny tryb życia. Tyle, że ten normalny tryb życia został w ciągu ostatnich trzech tygodni bardzo zaburzony. Wszystko przez rozprzestrzeniającego się w zawrotnym tempie koronawirusa SARS-CoV-2. Dzięki informacjom Pani Karoliny każdy zrozumie, dlaczego tak ważne jest przestrzeganie wszelkich środków bezpieczeństwa.

Nie tylko Siwiec i Rozenek-Majdan! Te gwiazdy podczas kwarantanny chętnie pozują z dziećmi

Ważny apel Polki mieszkającej we Włoszech

O ile w Chinach powoli zaczyna się wszystko uspokajać (od tygodnia nie wykryto nowego przypadku zakażenia wirusem), o tyle Europa przeżywa właśnie najgorsze chwile. Ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia pandemia sieje spustoszenie szczególnie we Włoszech.

Zobacz także: Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

Niestety w tym kraju pewne kroki zostały podjęte zbyt późno, a i tak nie wszyscy zastosowali się do zaleceń. Uczniowie potraktowali zamknięte szkoły jak koronaferie, a nie kwarantannę, która miała ich uchronić przed zarażeniem się COVID-9. W efekcie w ciągu trzech tygodni z kilkudziesięciu zarażonych osób, liczba urosła aż do siedmiu tysięcy

Właśnie przed popełnieniem podobnego błędu postanowiła przestrzec Polka mieszkająca na stałe we Włoszech. Przekazała za pośrednictwem wpisu na Facebooku ważną wskazówkę dla każdego, kto nie chce zarazić się koronawirusem

Kochani przyjaciele, znajomi bliscy i dalecy... rozsialiśmy się po Polsce, Europie i świecie jak mak! Jak wiecie mieszkam we Włoszech - więc czuję się w obowiązku, aby Was poprosić o jedną tylko rzecz - uważajcie na siebie! W tym delikatnym momencie UCZCIE SIĘ na naszych błędach i spróbujcie przez dwa tygodnie siedzieć po prostu w domu! Chcecie pić kawę - zróbcie sobie w domu. Chcecie uprawiać sport - skaczcie na skakance w domu. Chcecie się modlić - zróbcie to w domu. Chcecie romantyczną kolację - przygotujcie ją w domu. Chcecie obejrzeć fajny film - popcorn + wygodna kanapa w domu! Miejcie szacunek dla Waszego zdrowia, dla Waszych dzieci, rodziców i dziadków! Pamiętajcie że lekarzy, pielęgniarek i szpitali jest za mało... Dwa tygodnie to nie koniec świata, a może zmienić wiele... na dobre i na złe! Przytulam mocno wszystkich których znam!

Apel Karoliny wzruszył wiele osób. Internauci zaczęli go dalej udostępniać. Na ten moment liczba tych udostępnień sięga ponad 90 tysięcy! Niemal osiem tysięcy komentarzy z podobnymi słowami wsparcia zostawili inni, obawiający się pandemii koronawirusa.

My oczywiście przyłączamy się do apelu. Pani Karolina ma rację - dwa tygodnie domowej kwarantanny to nie koniec świata, a może zmienić wiele - na dobre lub na złe.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Komentarze
Newsy Kinga Rusin dodała zdjęcie z młodości. Miała wtedy bardzo krótkie włosy!
Patrząc na nowe zdjęcie Kingi Rusin mamy wrażenie, że czas się dla niej zatrzymał. Przez ponad 20 lat nic a nic się nie zmieniła!
Milena Majak
wrzesień 20, 2018

Kinga Rusin jest nie tylko jedną z najbardziej doświadczonych dziennikarek, ale również jedną z najbardziej cenionych kobiet w naszym kraju. Ostatnio pochwaliła się, że w tym roku mija już 25 lat, odkąd rozpoczęła pracę w dziennikarstwie . Z tej okazji postanowiła opublikować na Instagramie zdjęcie z początków kariery i przypomnieć wszystkim, jak wtedy wyglądała. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) Maj 22, 2018 o 12:22 PDT Kinga Rusin 24 lata temu Na Instagramie dziennikarki pojawiło się najpierw zdjęcie z 1994 roku z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni , kiedy to razem z Maciejem Orłosiem prowadzili to wydarzenie. Kinga Rusin pisała o wielkim stresie, jaki jej wtedy towarzyszył, ale również o tym, że był to dla niej najlepszy (i wymarzony) debiut na żywo w telewizji TVP , bo właśnie tam zaczynała przygodę z dziennikarstwem.  Odzew był tak duży, że właścicielka Pat&Rub postanowiła dodać jeszcze jedno zdjęcie z pierwszej w życiu sesji okładkowej do miesięcznika "Sukces" .  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin) Wrz 18, 2018 o 3:07 PDT Na jeszcze większy odzew wcale nie trzeba było długo czekać. Zdjęcie ma zaledwie dwa dni, a pod nim nagromadziło się już prawie 800 komentarzy i 30 tysięcy polubień .  - Od tamtego czasu jedynie włosy Ci urosły! Reszta bez zmian! Też tak bym chciała... - O matko buźka ta sama! Widać zdrowy tryb życia owocuje. - Też pamiętam początki pani kariery i powtórzę za innymi, że niewiele się pani zmieniła. Jak widać internauci w kwestii urody Kingi Rusin są zgodni. Według nich to jedyna gwiazda, która...

Przeczytaj
Newsy Są na świecie ludzie, którzy nie mają pojęcia o koronawirusie. To uczestnicy Big Brothera
Uczestnicy niemieckiej edycji programu weszli do domu Wielkiego Brata 6 lutego. Od tamtej pory nie są informowani o tym, co się dzieje na świecie.
Laura Osakowicz
marzec 17, 2020

Na początku lutego w Europie było zaledwie kilkanaście przypadków zakażenia  koronawirusem . Jeszcze niedawno nikt nie przypuszczał, że wkrótce Światowa Organizacja Zdrowia ogłosi globalną pandemię ; że zamykane będą granice, a miliony ludzi zostaną poddane przymusowej kwarantannie. O tym wszystkim, co dzieje się aktualnie na świecie, nie ma pojęcia zaledwie garstka 'szczęśliwców', którzy od ponad miesiąca przebywają w domu Wielkiego Brata.   Zobacz także: Czy ciepła woda chroni przed koronawirusem? Uczestnicy Big Brothera nie wiedzą, że trwa pandemia koronawirusa Uczestnicy zapewne słyszeli o wirusie z Wuhan , ale nie wiedzą jednak, że w ich państwie zmarło już z tego powodu 14 osób, a prawie 5 tysięcy uznaje się za zakażone. Nie docierają do nich żadne informacje ze świata, także te dotyczące pandemii. Uczestnicy, który dołączyli do programu w trakcie jego trwania, zostali badani na obecność wirusa. Mają także całkowity zakaz rozmawiania na temat obecnej sytuacji w Niemczech i na świecie. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Big Brother Sat.1 (@bigbrother.sat1) Mar 13, 2020 o 5:38 PDT Stacja Sat. 1 nie ma zamiaru przerwać programu, ani informować uczestników o trwającej pandemii koronawirusa. Ich życie toczy się normalnie, a także wydaje im się, że świat poza programem nie uległ zmianie. Ich wiedza na ten temat może zmienić się tylko pod jednym warunkiem - jeśli ktoś z rodziny jednego z uczestników zachoruje, zostanie mu to przekazane. W ubiegłej edycji stacja Sat. 1 nie poinformowała uczestniczki o śmierci jej przyjaciela . Uwarunkowała to tym, że nie była to jej najbliższa rodzina. Uczestniczka jednak nie miała o to żalu do producentów programu.  Program Big Bother trwa przez 90 dni . Oznacza to, że jeszcze przez niemal dwa miesiące...

Przeczytaj
Newsy Nowy szczep koronawirusa jest jeszcze groźniejszy od tego, którego znamy. Już teraz dominuje w wielu krajach
Laboratorium w Nowym Meksyku oznaczyło mutację D614G jako bardziej zaraźliwą wersję Covid-19. Ta wiadomość może pogrzebać nadzieje na szybką szczepionkę.
Laura Osakowicz
maj 06, 2020

Na portalu BioRxiv naukowcy z całego świata dzielą się swoimi pracami w dziedzinie biologii, zanim te zostaną oficjalnie opublikowane. W sytuacji, kiedy tysiące laboratoriów na całym świecie bada koronawirusa , który opanował cały świat, to szczególnie ważne. Pomaga dzielić się aktualną wiedzą, by przyspieszyć wynalezienie szczepionki. Źródło: Istock Bardziej zaraźliwa mutacja Covid-19 Swój 33-stronicowy raport pod koniec kwietnia opublikował zespół z Nowego Meksyku. Narodowe Laboratorium Los Alamos podczas swoich badań wyznaczyło 14 mutacji Covid-19 . Dotychczas wirusolodzy mieli nadzieję, że nowy koronawirus nie mutuje tak szybko, jak na przykład wirus grypy, dla którego  co roku potrzebujemy udoskonalonej szczepionki . Niestety, okazuje się, że Covid-19 mutuje , co więcej, według nich, w tym momencie zaraża inna mutacja, niż ta z którą mieli do czynienia ludzie w Chinach . Mutacja D614G jest o wiele bardziej zaraźliwa . Z analizy zespołu z Los Alamos wynika, że ten szczep dotarł do Włoch w połowie lutego. Na początku marca notowano tam już tysiące zakażeń. Do Waszyngtonu i Nowego Jorku dotarł on prawdopodobnie na koniec lutego, a dwa tygodnie później był już dominujący.  To niepokojące zjawisko, bo pojawia się zmutowana postać wirusa, która dominuje dziś w pandemii - napisała liderka badań, Bette Korber.  Dodatkowym zagrożeniem jest druga fala zakażeń . Osoby, które pokonały koronawirusa w jego poprzedniej mutacji, mogą się ponownie zarazić. W dodatku, jeśli okaże się, że wraz z nadejściem lata wirus nie znika, niemal pewne jest, że będzie nadal mutował, co dodatkowo zmniejsza szansę na skuteczną szczepionkę . W raporcie nie wskazano czy mutacja, która teraz dominuje już na całym świecie, jest bardziej groźna dla zdrowia, niż ta z chińskiego Wuhan. Zwykle jednak wirusy mutują do wersji, w której nie są śmiertelne dla...

Przeczytaj
Kolejne szokujące zdjęcia pielęgniarek. Na ich twarzach widać skutki pandemii koronawirusa
Newsy Kolejne szokujące zdjęcia pielęgniarek. Na ich twarzach widać skutki pandemii koronawirusa
Kolejne zdjęcia wyczerpanych pielęgniarek trafiły do sieci. Twarze tych Azjatek pokrywają liczne otarcia i rany...
Milena Majak
marzec 14, 2020

Po głośnym zdjęciu włoskiej pielęgniarki  Alessi Bonari , koleżanki po fachu z innych krajów zaczęły udostępniać podobne selfie w sieci. Na ich twarzach widać skutki pandemii koronawirusa. Całodobowa walka o zdrowie i życie pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 bardzo odbija się na ich kondycji. To tylko pokazuje, że nierówne starcie z koronawirusem zbiera żniwo również w środowisku medycznym .  Zdjęcia pielęgniarek walczących z koronawirusem Nowy koronawirus sieje obecnie największe spustoszenie we Włoszech . W Chinach, gdzie wszystko się zaczęło, sytuacja została w miarę opanowana, bo dzięki kwarantannie od ponad tygodnia nie wykryto tam nowego przypadku zachorowania na COVID-19. Aby uniknąć podobnego przykrego scenariusza, jaki miał miejsce w innych krajach, polski rząd zdecydował się zamknąć granice kraju. To oznacza, że ruch lotniczy i kolejowy zostały wstrzymane . Niestety przez to nie wszyscy Polacy mogą wrócić zza granicy - w Azji utknęła między innymi Iga Krefft , aktorka znana z serialu "M jak Miłość". Tragiczna sytuacja sprawiła, że największy strach wśród ludzi budzi jednak brak możliwości zakupienia papieru toaletowego, a nie realne zagrożenie zdrowia czy nawet życia . Po drugiej stronie barykady stoją, jak to napisał Anna Kalczyńska, bohaterki i bohaterowie naszych czasów , czyli personel medyczny. To oni dniami i nocami walczą o to, by każdy zarażony koronawirusem otrzymał niezbędną pomoc. Sami przy tym narażają swój stan zdrowia.  Pielęgniarki ratujące życie chorych na COVID-19. Bohaterki naszych czasów. Te kobiety, Koreanki, Chinki, Włoszki, Hiszpanki, Francuzki i wiele wiele innych narażają codziennie swoje zdrowie i życie w służbie pacjentom. Tak wyglądają ich zmęczone twarze, posiniaczone i pokryte odciskami od masek przeciwwirusowych. Chylę czoła przed ich poświeceniem - napisała na Instagramie Anna Kalczyńska. Pisząc, że...

Przeczytaj