Vichy Neovadiol
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Laureaci
Octenisept
Laureaci
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
Wyszło na jaw, jak królowa Elżbieta II zareagowała na śmierć księżnej Diany. Do mediów wypłynął list
LINDSEY PARNABY/AFP/East News, David Hartley/East News
Newsy

Wyszło na jaw, jak królowa Elżbieta II zareagowała na śmierć księżnej Diany. Do mediów wypłynął list

Tragiczny wypadek i śmierć księżnej Diany wstrząsnęła całym światem. A jak te wieści wpłynęły na Elżbietę II? Na jaw wychodzą nowe fakty.

Brytyjska rodzina królewska od lat jest centrum zainteresowania mediów, które śledzą niemal każdy ruch royalsów, doszukując się ukrytych przesłań, a przede wszystkim wpadek. Po głośnym oświadczeniu z okazji 70-lecia panowania królowej, które świętowano 7 lutego, na światło dzienne wyszły kolejne tajemnice brytyjskiego dworu.

Dowiedzieliśmy się, jaki tytuł po śmierci Jej Królewskiej Mości obejmie żona jej najstarszego syna - księżna Camilla - a także potwierdzone zostało, że to właśnie książę Karol obejmie władzę. By tego było mało, do mediów wypłynęła treść tajemniczego listu, który zdradza, jak Elżbieta II zareagowała na wieść o śmierci pierwszej żony przyszłego władcy - księżnej Diany.

Wzięliśmy udział w Sephora Wonderland, czyli największym święcie kosmetycznym!

Jak królowa Elżbieta II zareagowała na śmierć księżnej Diany?

Księżna Diana urodziła się 1 lipca 1961 roku i gdyby żyła, w lipcu obchodziłaby 61. urodziny. Tytułowana "Królową Ludzkich Serc" pierwsza żona księcia Karola przez lata swojej charytatywnej działalności zyskała grono wiernych fanów nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też za granicą. Nic więc dziwnego, że jej śmierć 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu, poprzedzona tragicznym wypadkiem sprawiła, że pogrzeb matki księcia Williama oraz księcia Harry'ego opłakiwał cały świat. Wiemy, że tuż przed śmiercią księżna Diana wykonała telefon, a także poznaliśmy ostatnie słowa Lady Di. Teraz na jaw wychodzą kolejne fakty w sprawie.

Kiedy w Paryżu doszło do tragicznego wypadku, synowie księżnej Diany i księcia Karola przebywali w posiadłości w Balmoral pod opieką babci. Chcąc uchronić chłopców przed natarczywymi fotoreporterami Jej Królewska Mość podjęła decyzję, że nie wróci z nimi do Londynu, co szybko zostało uznane przez media jako swoistego rodzaju afront wobec rodziny Diany. W kuluarach nawet huczało od plotek, jakoby sama królowa mogła być zamieszana w śmierć byłej synowej.

Zobacz także: Camilla jednak zostanie królową?! Elżbieta II podjęła ważną decyzję

Księżna Diana została wykorzystana przez gwiazdę telewizji?! Jej były kochanek przerwał milczenie po 25 latach
David Hartley/East News

Przypominamy, że relacje Lady Di z brytyjską rodziną królewską były dalekie od ideału, a jej zażyłość księciem Karolem od zawsze budziła wiele emocji. Kontrowersyjna była nie tylko różnica wieku pomiędzy małżonkami, która wynosiła 13 lat, widoczny dystans pomiędzy nimi, ale również plotki o licznych zdradach syna królowej. Głośno mówiło się nie tylko o relacji księcia Karola z zamężną Camillą Parker Bowles oraz o tym, jak bardzo ich znajomość niszczyła Dianę, ale także spekulowano, że i blondwłosa piękność nie była wierna swojemu mężowi a jej młodszy syn Harry tak naprawdę nie ma w swoich żyłach błękitnej krwi Windsorów

By tego było mało zgodnie z przyjętymi na dworze zwyczajami, nawet po rozwodzie z Dianą, książę Karol nie mógł wejść w kolejny związek małżeński. Stało się to dopiero możliwe po śmierci jego byłej małżonki, co sprawiło, że wielu fanów teorii spiskowych podejrzewało rodzinę królewską o zamach na Lady Di w Paryżu. Wielu z nich za potwierdzenie swoich racji stawiało zachowanie Elżbiety II podczas pogrzebu księżnej Diany. Podczas gdy bramy Pałacu Buckingham zaczęły tonąć w kwiatach, a tysiące fanów royalsów przyłączyło się do nocnego czuwania, najważniejsza osoba w kraju, królowa Elżbieta II, milczała. Także podczas ceremonii pogrzebowej Jej Wysokość starała się nie okazywać emocji, a wielu sympatyków Windsorów było przekonanych, że jej pogrzebowa przemowa była przeczytana z kartki.

- To bardzo duża strata dla całego kraju. Dziś przemawiam do was nie tylko jako królowa, ale i babcia. Diana była wyjątkowa. Nigdy nie traciła optymizmu, zawsze się uśmiechała. Inspirowała innych swoim ciepłem i życzliwością - mówiła na pogrzebie księżnej Diany królowa Elżbieta II.

Królowa Elżbieta II
Rex Features/East News

Czy monarchini rzeczywiście nie przejęła się śmiercią księżnej Diany? Po latach dziennikarze "Daily Mail" dotarli do listu, jaki królowa wysłała do jednej ze swoich dam dworu. Był on odpowiedzią na kondolencje Lady Abel Smith. Dokument sprzedano na aukcji w 2005 roku, a jego fragmenty opublikował brytyjski tabloid.

- Śmierć Diany to ogromna strata. Wydaje się jednak, że publiczna reakcja na jej śmierć i na nabożeństwo pogrzebowe w opactwie Westminster w niesamowity sposób zbliżyły ludzi na całym świecie - zaznaczyła królowa. - William i Harry byli bardzo dzielni - dodała.

Formalny ton znika jednak w krótkiej notatce, którą Elżbieta II dopisała odręcznie.

- Wydaje mi się, że twój list był jednym z pierwszych, które otworzyłam. Emocje są kompletnie pogmatwane. Śmierć Diany dla nas wszystkich była strasznym szokiem - przyznała Elżbieta II. 

Choć wielu fanów monarchii uznaje zwierzenie Elżbiety II za jedynie puste słowa, eksperci twierdzą, że takie wyznanie kosztowało Jej Królewską Mość wiele emocji. 

Królowa Elżbieta II
i-Images / Pool /i-images/East News

Księżna Diana tak nienawidziła swojej macochy, że zepchnęła ją ze schodów
Photoshot ONS.pl , Tim Rooke/East News
Newsy
Księżna Diana tak nienawidziła swojej macochy, że zepchnęła ją ze schodów
Księżna Diana miała trudne dzieciństwo, do czego przyczyniła się jej relacja z macochą Raine Spencer. Lady Di pałała do niej nienawiścią. Dlaczego?

Od śmierci księżnej Diany minęły 24 lata, jednak jej burzliwe, pełne rozterek, skandali i wzruszających momentów życie nadal fascynuje sympatyków brytyjskiej monarchii pragnących dowiedzieć się jak najwięcej o swojej ulubienicy. Teraz, gdy 1 lipca bliscy księżnej Diany świętują 60. jubileusz jej urodzin, na jaw wychodzą nowe, głęboko skrywane fakty na temat byłej żony księcia Karola. Jak się okazuje "królowa ludzkich serc" miała w sobie nie tylko ciepłą, dobrą i opiekuńczą stronę, ale też mroczną. Jak ujawniła zagraniczna prasa, Lady Di miała poważny konflikt ze swoją macochą - Raine Spencer, której szczerze nienawidziła. Doszło nawet do tego, że księżna zepchnęła swoją macochę ze schodów! Zobacz także:   Na odsłonięciu pomnika Diany zabraknie Karola, ale również... Brytyjczycy w szoku! Trudne życie księżnej Diany Brytyjska rodzina królewska od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mediów. Wielkie emocje wzbudzają nie tylko spektakularne kreacje najbliższych królowej Elżbiety II , ale przede wszystkim ich wzajemne sympatie, konflikty i animozje, a szczególnie wpadki oraz skandale z udziałem royalsów. Teraz, wraz ze zbliżającą się 24. rocznicą śmierci Lady Diany, a także 60. jubileuszem jej urodzin, który wypada na 1 lipca, sympatycy royalsów z niezwykłą uwagą po raz kolejny pochylają się nad działalnością i prywatnym życiem "królowej ludzkich serc". Zażyłość pomiędzy Dianą a przyszłym następcą brytyjskiego tronu od zawsze budziła wiele emocji. Kontrowersyjna była nie tylko różnica wieku pomiędzy małżonkami, która wynosiła 13 lat, widoczny dystans pomiędzy nimi, ale również plotki o licznych zdradach. Głośno mówiło się nie tylko o relacji księcia Karola z zamężną...

Księżna Diana została wykorzystana przez gwiazdę telewizji?! Jej były kochanek przerwał milczenie po 25 latach
David Hartley/East News
Newsy
Księżna Diana została wykorzystana przez gwiazdę telewizji?! Jej były kochanek przerwał milczenie po 25 latach
Były kochanek Lady Diany wypowiada wojnę stacji BBC i ujawnia dotąd skrywane fakty na temat kontrowersyjnego wywiadu „królowej ludzkich serc” z 1995 roku. Okazuje się, że Lady Di została perfidnie wykorzystana przez gwiazdę telewizji. Co się stało?

Brytyjska rodzina królewska od zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród rodzimych, ale też zagranicznych mediów, które z zapartym tchem śledzą kolejne spektakularne kreacje royalsów, ich publiczne wystąpienia i rozbrajające wpadki, ale przede wszystkim ich rodzinne dramaty, skandale i zdrady. Co więcej, wzrost popularności głośnego serialu Netflixa „The Crown”, ukazującego sekrety dworskiego życia, jeszcze bardziej przyczynił się do tego, że oczy wszystkich są zwrócone w stronę Windsorów. Ogromne emocje wzbudza nie tylko pokłosie rezygnacji księcia Harry’ego i Meghan Markle z dworskich obowiązków , czy ich konflikt z Williamem i Kate. Na nowo ożyły również wspomnienia związane z małżeństwem księżnej Diany i księcia Karola, które skutecznie od samego początku próbowała zmącić obecna żona księcia, Camilla Parer-Bowles. Niedawno pisaliśmy o tym, że na jaw wyszły listy księcia Karola do pokojówki , w których zwierzał się z romansu z Camillą, gdy był jeszcze mężem Diany, nagranie z publicznego wystąpienia Diany i Karola, na którym „królowa ludzkich serc” rozbiła butelkę na głowie męża, czy dotąd skrywane przezwisko, jakie Lady Di wymyśliła na kochankę męża . Teraz światło dzienne ujrzały kolejne szczegóły z życia tragicznie zmarłej księżnej. Po niespełna 25 latach, były partner Diany - Hasnat Khan – wypowiedział wojnę BBC zarzucając stacji, że podczas jej kontrowersyjnego wywiadu z 1995 roku, księżna została wykorzystana przez jednego z dziennikarzy. Były partner księżnej Diany zarzuca BBC, że kobieta została wykorzystana przez dziennikarza Księżna Diana od zawsze była uznawana za ikonę stylu, a także kobietę niezwykle taktowną i powściągliwą. Mama księcia Williama i księcia...

księżna diana styl fryzura makijaż
ONS
Newsy
Co powiedziała Księżna Diana przed śmiercią? Słowa skierowane do francuskiego strażaka chwytają za serce!
Francuski strażak Xavier Gourmelon zdradza, co usłyszał od Księżnej Diany tuż przed śmiercią.

Niebawem minie 25. rocznica tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła Księżna Diana. Brytyjczycy wciąż nie mogą zapomnieć dnia, w którym życie straciła ich ukochana księżna, a w związku z tragedią ciągle pojawiają się nowe teorie i plotki. Jak wyglądały ostatnie chwilę mamy Harry'ego i Williama? Opowiada o tym m.in. strażak, który w tamtym dniu walczył o życie księżnej Diany. Wypadek i śmierć księżnej Diany W 1997 roku wydarzyła się tragedia, o której wciąż pamięta cały świat. Księżna Diana, wraz ze swoim ukochanym, milionerem Dodi Al-Fayedem rozpoczęli tragiczną w skutkach ucieczkę przed goniącymi ich paparazzi. I chociaż kierowca limuzyny dokładał wszelkich starań, by zgubić natrętnych fotografów, w wyniku błędu popełnionego za kierownicą, auto z hukiem uderzyło w betonowy filar, powodując śmierć obu mężczyzn na miejscu.  Jedyną osobą, która dawała jeszcze oznaki życia była księżna Diana. Jak wspomina strażak, który brał udział w akcji ratowniczej, księżna siedziała z tyłu samochodu i wydawała się być w dobrym stanie . Na początku zresztą nie poznał, że to ona. Niestety, jej stan bardzo szybko zaczął się pogarszać. Chwilę później Diana straciła przytomność, a następnie była reanimowana. Serce księżnej przestało bić, jednak udało się przywrócić jej funkcje życiowe. W szpitalu okazało się jednak, że obrażenia wewnętrzne są na tyle duże, że Diana może nie przeżyć wypadku. Niestety, najgorsze prognozy sprawdziły się i niedługo później w mediach pojawiła się informacja o jej śmierci.   Ostatnie słowa Księżnej Diany Media cytują słowa, które "Lady Di" wypowiedziała zanim utraciła świadomość. Według tych relacji zdążyła półprzytomnym głosem zapytać Xaviera: Mój Boże,...

księżna diana książę karol
ONS
Styl życia
O tych nagraniach księżnej Diany mówią wszyscy!
Już niedługo czeka nas 20. rocznica śmierci "królowej ludzkich serc", a na jaw wychodzą coraz to nowe szczegóły dotyczące życia księżnej Diany. Niektóre z nich naprawdę szokują...

31 sierpnia 2017 roku minie dokładnie dwadzieścia lat od tragicznej śmierci księżnej Diany. Tajemniczy wypadek, w którym zginęła Lady Di nadal budzi wiele emocji, a media co jakiś czas zaczynają żyć nowymi teoriami spiskowymi na temat ostatnich dni życia księżnej. W związku ze zbliżającą się rocznicą księżna Walli ponownie jest na ustach wszystkich. Powstają filmy dokumentalne ujawniające sekrety z jej życia, ukazują się wywiady z jej dawnymi przyjaciółmi, a tajemnica śmierci księżnej rozgorzała na nowo. Najwięcej emocji wzbudzają jednak niepublikowane do tej pory nagrania zwierzeń księżnej Diany, na których wyjawia ona wiele szczegółów z życia prywatnego. Nowe fakty w sprawie ostatnich dni życia księżnej Diany Nie jest tajemnicą, że księcia Karola i księżną Dianę nie łączyła wielka miłość. Ich małżeństwo zostało zaaranżowane, a para przed ślubem widziała się zaledwie dwanaście razy. Diana Spencer była idealną kandydatką na żonę księcia, ale Karol już wtedy uczuciem darzył swoją obecną żonę Camillę Parker-Bowles, którą ostatecznie poślubił w 2005 roku. Diana i Karol wyglądali na szczęśliwych tylko na zdjęciach. Na taśmach, które zostały nagrane w latach 1992-1993 roku księżna przyznała, jak bardzo nieszczęśliwa była w związku z Karolem. Dianę nagrywał trener głosu, który przygotowywał ją do publicznych wystąpień. Byłam tak przygnębiona, że próbowałam podciąć sobie żyły zaledwie kilka tygodni po weselu - miała stwierdzić na nagraniach księżna Diana. Kolejne lata małżeństwa nie zmieniały podejścia Diany do Karola. Księżna na nagraniach zdradziła, że ich życie intymne było bardzo rozczarowujące. Instynkt mówił mi, że to jest dziwne. Z jego strony nigdy nie było jakichś wymagań w tej sprawie. Mniej więcej raz na trzy tygodnie (…). Wiem, że Karol widywał swoją kobietę Camillę przed tym, jak się...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner