Vichy Neovadiol
Wyniki testu
kosmetyki nivea
Wyniki testu
Chcę testować
kosmetyki maybelline new york
Wyniki testu
żele Unimil
Laureaci
Octenisept
Laureaci
kosmetyki glov
Wyniki testu
krem la roche-posay
Wyniki testu
health labs
Laureaci
health labs
Laureaci
sensodyne
Laureaci
kosmetyki yope
Wyniki testu
kosmetyki aa
Wyniki testu
aa
Wyniki testu
farby do włosów L'Oréal Paris
Laureaci
Garnier Body Superfood
Laureaci
kosmetyki veoli botanica
Laureaci
kosmetyki garnier
Laureaci
kosmetyki ziaja
Wyniki testu
szminka avon
Laureaci
kobieta w ciąży
iStock
Newsy

Usłyszała, że cesarskie cięcie to "nie poród" - ta historia wywołała burzę na Facebooku

Zarzucono jej, że idzie na skróty, a poród przez cesarskie cięcie nie będzie "prawdziwy". W mediach społecznościowych zawrzało...

Dyskusja na temat wyższości porodu naturalnego nad cesarskim cięciem (lub odwrotnie) toczy się od lat nieprzerwanym torem - zwolennicy obu metod mają swoje argumenty. Czy jednak przyszłoby wam do głowy, by odmawiać uznawania cesarskiego cięcia za... poród w ogóle? Coś takiego spotkało pewną kobietę, która przygotowywała się do narodzin swojego dziecka. Ta nieprzyjemna sytuacja sprowokowała szeroką dyskusję w internecie - o co chodziło?

Użytkowniczka facebookowej grupy Sanctimommy postanowiła podzielić się z innymi uczestnikami pewną zaskakującą historią. W trakcie stopniowych przygotowań do porodu, kobieta zdecydowała, że chciałaby, by tak ważne wydarzenie, jakim są narodziny jej dziecka, uwiecznił na zdjęciach profesjonalista. Zwróciła się więc do odpowiedniego fotografa, chcąc skorzystać z jego usług. Niestety, spotkała się z odmową, która przybrała dość zaskakującą formę...

Gdy fotograf usłyszał, że kobieta ma zaplanowane cesarskie cięcie, oświadczył, że nie wykona zdjęć. Swoją decyzję uzasadnił przekonaniem, że cesarskie cięcie... to nie poród (!). Poinformował potencjalną klientkę, że zaplanowana operacja chirurgiczna nie jest narodzinami, więc niestety nie będzie mógł jej pomóc. Na odchodne zachęcił ją, by wróciła, jeśli zdecyduje się "doświadczyć macierzyństwa od początku do końca".

Źródło zdjęcia: screen z facebook.com/sanctimommy

Zdenerwowana kobieta opublikowała fragment dyskusji pomiędzy nią, a fotografem na łamach grupy na Facebooku, wywołując burzliwą dyskusję wśród jej członków - pod postem pojawiło się już ponad tysiąc komentarzy, udostępniło go też kilka tysięcy użytkowników. Większość ludzi jest oburzona taką dyskryminacją i sugerowaniem, że poważna operacja może być traktowana jako droga na skróty.

Przyznajemy, że nas również nieprzyjemnie zaskoczyła ta historia - naszym zdaniem nikt nie ma prawa oceniać cudzych decyzji dotyczących metody porodu (zwłaszcza, że cesarka zazwyczaj jest wykonywana ze względów medycznych). Fotograf miał prawo odmówić wykonania usługi, ale sposób, w jaki uargumentował swoją decyzję był niewłaściwy i po prostu niekulturalny.

Wzięliśmy udział w Sephora Wonderland, czyli największym święcie kosmetycznym!

Co sądzicie o tej historii?

Zobacz też: Odkryto, w jakim wieku najlepiej urodzić dziecko - wcale nie przed 30.!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Pippa Middleton księżna Sussex
Styl życia
Siostra księżnej Kate leczy swojego rocznego synka u osteopaty!
Syn Pippy Middleton jest poddawany osteopatii czaszkowej. Dlaczego siostra księżnej Kate zdecydowała się na tę według wielu kontrowersyjną terapię?

Siostra księżnej Kate podzieliła się ze światem zaskakującą informacją. W artykule opublikowanym w "Waitrose Weekend" Pippa Middleton zdradziła, że jej roczny synek uczęszcza na  terapię do osteopaty . Dzięki zabiegom, jakim maluch jest poddawany w trakcie osteopatii czaszkowej, miał on podobno bardzo się uspokoić... Fot.: ONS Dlaczego Pippa Middleton zdecydowała się na terapię u osteopaty? Syn młodszej siostry księżnej Sussex przyszedł na świat 15 października 2018. Mały Arthur musiał dać swojej mamie nieźle w kość, bo bardzo zainteresowała się terapią, której efektem jest między innymi uspokojenie niemowlaka oraz ułatwienie mu zasypiania.  Niedługo po tym, jak Arthur przyszedł na świat w zeszłym roku, usłyszałam rozmowę kilku mam o osteopatii czaszkowej – napisała Pippa w artykule opublikowanym w "Waitrose Weekend". – To popularna terapia alternatywna dla noworodków, zwłaszcza tych, które miały traumatyczny poród lub mają kłopoty z zasypianiem.  View this post on Instagram A post shared by Pippa Middleton Matthews (@pippa.middleton.matthews) on Oct 15, 2019 at 11:08am PDT Chociaż Middleton, jak sama przyznaje, nie znalazła naukowych dowodów potwierdzających  działanie osteopatii czaszkowej niemowląt , zdecydowała się na tę – według wielu – kontrowersyjną terapię. Arthur trafił do osteopatki w wieku siedmiu miesięcy. Byłam zafascynowa, widząc jak to działa na niego uspokajająco. Ale otrzymałam też wiele cennych informacji. Osteopatka zauważyła, że jedna strona jego szyi jest bardziej napięta niż druga, co tłumaczyło, dlaczego preferował spanie na jednym boku. Terapeutka zauważyła też, że jego ręce są silniejsze niż nogi, i zaleciła mi ćwiczenia, które mają mu pomóc – wyjaśniła w swoim tekście Pippa. Na czym polega osteopatia...

Fotolia
Newsy
Jak wygląda poród przez cesarskie cięcie?
Cesarskie cięcie, potocznie nazywane cesarką, to poród z interwencją chirurgiczną, zawsze w warunkach szpitalnych. Polega on na nacięciu powłok brzusznych matki (w znieczuleniu) i wydobyciu dziecka z jamy macicy.

Potocznie wierzy się, że nazwa porodu przez cesarskie cięcie pochodzi od Juliusza Cezara, który właśnie w ten sposób miał się narodzić. Obecnie cięcie cesarskie jest często praktykowane – średnio ¼ porodów kończy się w ten sposób. Jest to standardowy zabieg chirurgiczny, istnieją liczne wskazania do takiego typu porodu. Wskazania do cesarskiego cięcia: Wskazania do cesarki ze strony dziecka: pośladkowe, miednicowe lub poprzeczne ułożenie dziecka w macicy ciąża mnoga (bliźnięta, trojaczki, czworaczki) duża waga dziecka (powyżej 4,6 kg) choroba lub nieprawidłowości u dziecka (np. niedotlenienie) zagrożenie życia dziecka Wskazania do cesarki ze strony matki: brak predyspozycji matki do porodu naturalnego (wąska miednica, drobna budowa ciała) choroba u matki: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, stan przedrzucawkowy lub rzucawka, infekcja wirusem opryszczki, choroby siatkówki krwotok z dróg rodnych Inne wskazania medyczne: przedłużający się poród naturalny przodujące łożysko lub przedwczesne oddzielenie łożyska wypadnięcie pępowiny ciąża przeterminowana Znieczulenie przy cesarskim cięciu Przy tego typu porodzie konieczne jest podanie znieczulenia . Najczęściej podaje się znieczulenie zewnątrzoponowe lub podpajęczynówkowe, które znieczulają dolną część ciała bez utraty świadomości. Jest to najbezpieczniejsza forma znieczulenia dla matki i dziecka, w zasadzie nie powodująca powikłań. Podaje się je w formie zastrzyku do okolicy rdzenia kręgowego w obszarze lędźwiowym. Podczas znieczulania często dochodzi od nagłego spadku ciśnienia, dlatego ciężarna powinna być stale monitorowana. Niekiedy w nagłych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie znieczulenia ogólnego (narkozy), podczas którego pacjentka jest usypiana tak jak podczas standardowej operacji (traci świadomość). Niestety ten rodzaj znieczulenia często ma negatywny wpływ na...

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan
Styl życia
Małgorzata Rozenek-Majdan urodzi w prywatnym szpitalu. Cena powala
Małgorzata Rozenek-Majdan już niedługo po raz trzeci zostanie mamą. Ten poród może ją kosztować tyle, co używany samochód lub egzotyczne wczasy w tropikach.

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan już niebawem zostaną rodzicami. Ich pierwsze dziecko ma przyjść na świat na początku czerwca. Ciąża od początku jest prowadzona przez jedną z prywatnych klinik w Warszawie i tam też gwiazda będzie rodzić. Nietrudno się domyślić, że ten plan jest dość kosztowny i przerasta możliwości przeciętnych rodziców... Ile będzie kosztował poród Małgorzaty Rozenek-Majdan? Nie ma co ukrywać - gwiazdy zapłacą każdą cenę za to, aby ich dziecko przyszło na świat w jak najlepszych warunkach. Trudno się dziwić zwłaszcza Małgorzacie Rozenek-Majdan, która miała problemy z zajściem w ciążę , a bliźniaczą nawet poroniła . Zależy jej więc na tym, aby wszystko przebiegło w miejscu, które uważa za najbardziej bezpieczne. Wiadomo, że Małgorzata Rozenek-Majdan nie będzie rodziła siłami natury. Gwiazda zdecydowała się na cesarskie cięcie .  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) Maj 7, 2020 o 10:05 PDT Oczywiście to wszystko kosztuje. I to wcale nie tak mało... Ceny przeanalizował portal edziecko.pl. W zestawieniu wzięto pod uwagę prywatne szpitale, które oferują możliwość porodu w ich placówce. Jednym z najbardziej popularnych jest Medicover w Miasteczku Wilanów . To jedna z najczęściej wybieranych przez gwiazdy placówek. Do wyboru są aż trzy różne pakiety: poród naturalny w cenie 7900 zł, cesarskie cięcie w cenie 10900 zł, pakiet prestige, w cenie 17900 zł. Ostatni pakiet można rozszerzać. Jeżeli przyszłym rodzicom zależy na skompletowanym przez nich zespole medycznym, chcą uczestniczyć w zajęciach szkoły rodzenia czy skorzystać z porady laktacyjnej/konsultacji snu dziecka, trzeba dopłacić kolejne 2200 zł. Najdroższa opcja może zatem kosztować przyszłych rodziców...

Styl życia
Czy Małgorzata Rozenek-Majdan urodzi już dzisiaj? Celebrytka odpowiedziała
Małgorzata Rozenek zdecydowała się odpowiedzieć na pytania fanów o to, kiedy i jak urodzi. Rozwiała tym wszelkie wątpliwości.

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan spodziewają się wspólnego potomka. Dla Małgosi będzie to trzeci poród. Nie jest tajemnicą, że para długo starała się o dziecko. Szukała nawet pomocy w metodzie in-vitro. Gdy małżeństwo było już gotowe się poddać, gwieździe wreszcie udało się zajść w ciążę. Wielkimi krokami zbliża się już rozwiązanie.  Fani dopytują: kiedy poród? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek) Maj 28, 2020 o 9:05 PDT Zobacz także:  Małgorzata Rozenek urodziła? Majdan zamieścił dwuznaczny post   Małgorzata Rozenek-Majdan urodzi przez cesarskie cięcie? Jedna z fanek pod zdjęciem Perfekcyjnej pani domu stwierdziła, że zapewne celebrytka ma ustalone cesarskie cięcie na dziś, czyli 1 czerwca . Co ciekawe, Małgorzata Rozenek-Majdan to właśnie w Dzień Dziecka obchodzi swoje urodziny. Czyżby chciała, aby jej trzecie dziecko urodziło się dokładnie tego samego dnia co ona? Pani Rozenek zapewne ma ustaloną cesarkę na 1 czerwca - napisała internautka.  Celebrytka zdecydowała się rozwiać wątpliwości internautów i odpowiedziała fance. Nie tylko zdementowała ustalenie cesarki na Dzień Dziecka . Zdradziła jeszcze kilka szczegółów dotyczących zbliżającego się porodu. Nie, nie mam ustalonej cc na 1 czerwca. W ogóle nie mam ustalonej cesarki. Według lekarzy dobrym rozwiązaniem jest czekanie na rozpoczęcie akcji porodowej, niezależnie od tego jak ma się rodzić. Więcej! Bardzo bym nie chciała żeby #dzidziuśmajdana rodził się w dzień dziecka bo sama się urodziłam w dzień dziecka i znam ten ból. Fajnie jak każdy ma swój dzień i swoje święto. A jak będzie… Zobaczymy. Małgorzata Rozenek-Majdan z pewnością już niedługo urodzi. Kiedy to nastąpi? Tego nie wie nawet sama mama...

Nasze akcje
kobieta pod prysznicem
Pielęgnacja
Wakacje przez cały rok? Z tymi kosmetykami to możliwe!
Partner
Pielęgnacja włosów farbowanych
Fryzury
Wygraj specjalny box z trzema wariantami kuracji do włosów 7 Sec od Gliss!
Partner
kosmetyki-glov
Pielęgnacja
Czy linia GLOV Natural Harmony to pielęgnacyjne trio doskonałe? Przetestowały ją Wizażanki!
Partner
kobieta w łazience
Pielęgnacja
Na ratunek suchym i zniszczonym włosom! Poznaj duet, dzięki któremu odzyskają zdrowy wygląd
Partner