TikTok to kopalnia zaskakujących, ale często także bardzo skutecznych i ułatwiających życie trików. Tym razem natrafiłyśmy na filmik dziewczyny, która wypróbowała tonik z solą z polecenia innej TikTokerki. Okazuje się, że ten tani sposób rzeczywiście doskonale działa!

Reklama

Tonik z solą to hit TikToka

Każda cera, a w szczególności ta problematyczna potrzebuje tonizacji. Dobry tonik do twarzy wyrównuje pH skóry i działa antybakteryjnie, czasem także złuszcza twarz. Często jednak kosztuje niemało, w szczególności jeśli posiada aktywne (i modne) składniki odżywcze.

Jedna z internautek o nicku @leacylics zdradziła na TikToku, że zamiast drogiego toniku do twarzy stosuje... wodę z solą. Ma ona zapobiegać rozwojowi bakterii, zmiękczać naskórek i przywracać mu odpowiednie pH. Ten trik wypróbowała na własnej skórze TikTokerka @aubyrnjadeart i podzieliła się niesamowitymi efektami, które uzyskała tylko przy użyciu tego naturalnego domowego toniku.

Okazało się, że już w kilka dni stosowania roztworu z soli morskiej nie pojawiły się na jej skórze żadne nowe wypryski. Przyznała, że ma 31 lat, a trądzik, w tym podskórne pryszcze, towarzyszyły jej nieprzerwanie od nastoletnich lat. Wypróbowała już wszystkiego, aż pomogła jej ta woda z solą stosowana dwa razy dziennie po umyciu buzi.

Zobacz także

Jak zrobić taki tonik z TikToka? Wystarczy wziąć pojemnik z atomizerem o pojemności około 300 ml, wlać czystej, filtrowanej wody, a następnie wsypać płaską łyżeczkę soli morskiej i dokładnie wymieszać, aż sól się rozpuści.

Pamiętajcie jednak, że po zastosowaniu takiego toniku nie można wystawiać twarzy na słońce, aby nie pojawiły się podrażnienia.

Wypróbujecie ten trik?

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama