kosmetyki ziaja
Chcę testować
kosmetyki garnier
Chcę testować
kosmetyki gliss
Chcę testować
kosmetyki matrix
Chcę testować
iwostin solecrin
Wyniki testu
kosmetyki ziaja
Chcę testować
philips lumea
Hot Trendy 2022
krem koloryzujący rare beauty
Chcę testować
kosmetyki aa wings of color
Chcę testować
kosmetyki palmolive
Chcę testować
kosmetyki AA
Wyniki testu
kosmetyki tołpa
Wyniki testu
Gama Hyaluron Plump od Elseve
Wyniki testu
kosmetyki samarite
Laureaci
suplement diety restme
Laureaci
kosmetyki feedskin
Laureaci
kosmetyki revitalift
Laureaci
kosmetyki iwostin
Laureaci
kosmetyki avene
Laureaci
krem nivea
Wyniki testu
Jak sprawdzić, czy ja i mój partner do siebie pasujemy?
Newsy

Ten test robi furorę wśród par, ale uwaga… może prowadzić do rozstania!

Chcesz wiedzieć, czy twój nowy związek ma szanse na przetrwanie? A może zastanawiasz się, czy ty i twój partner aby na pewno do siebie pasujecie? Ten psychotest pomoże rozwiać twoje wątpliwości, ale uważaj… może prowadzić do rozpadu waszej relacji!

Niezależnie czy jesteś w długim związku, czy na początku znajomości, pewnie w twojej głowie nieraz kłębiły się pytania: „czy aby na pewno do siebie pasujemy”. Spokojnie, to zupełnie normalne, tak samo jak to, że nawet w udanych związkach czasem tracimy ochotę na zbliżenia. Rutyna, stres, problemy zawodowe, czy finansowe często odbijają się również na naszym związku, co może skutkować pojawieniem się licznych wątpliwości związanych z tym, czy nasza relacja z partnerem ma jakikolwiek sens. Zaczynamy kwestionować nie tylko dopasowanie seksualne, ale również wspólne życiowe priorytety, łączące nas pasje, czy oczekiwania względem naszego związku. Niestety brak komunikacji niejednokrotnie powoduje, że nie tylko my jesteśmy nieszczęśliwe, ale prowadzi do frustracji sprawiających, że także nasz partner nie czuje satysfakcji ze związku.

                                                                                                                                       

Oczywiście w takiej sytuacji bardzo łatwo o wpadnięcie w spiralę FOBU (z ang. Fear Of Breaking Up - „strach przed zerwaniem”), która powoli staje się epidemią wśród par. Zaburzenie polega na tym, że pomimo poczucia, że nasze uczucie się wypala, nadal tkwimy w związku, który nie rokuje na przyszłość.

Głównym komponentem FOBU jest strach przed tym, że nie znajdziemy kogoś innego, dlatego uważamy, że bezpieczniej jest pozostać w związku, który nie rokuje, niż nie mieć szansy na inny związek, działając na zasadzie „lepsze coś niż nic” – tłumaczy zjawisko dr Elizabeth Lombardo, psycholog z Southwestern Medical Center w Texasie. FOBU może wpływać na nas również fizycznie, ponieważ powoduje olbrzymi stres, przez co możemy mieć zaburzenia snu. Taki stan może mieć negatywny wpływ na naszą pracę, ponieważ ciągłe zatroskanie pochłania dużo naszej przestrzeni poznawczej – dodaje

Jak zatem sprawdzić, czy nasza relacja jest na tyle toksyczna, że powinniśmy zakończyć związek?

Anna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu są razem? Dowodów jest coraz więcej...

Czy mój związek ma sens?

Czy mój związek jest toksyczny, czy ma sens? Czy powinnam zerwać znajomość z moim partnerem? Jeśli zadajesz sobie takie pytania powinnaś poważnie zastanowić się nad przyszłością waszej relacji. Jak potwierdza psychoanalityk dr Gail Saltz, profesor psychiatrii klinicznej w New York Presbyterian Hospital oraz Weill-Cornell Medical College, a także psychoanalityk New York Psychoanalytic Institute, wątpliwości odnośnie relacji damsko-męskich najczęściej podyktowane są rozbieżnościami w pragnieniach partnerów.

Rozbieżność w pragnieniach to prawdopodobnie najczęstsza skarga, którą słyszysz u schyłku związku i działa ona w obie strony – mówi dr Gail Saltz, autorka wielu książek o kobiecej seksualności. Częściej mężczyzna chce więcej seksu i ma inne pragnienia niż kobieta. Ale czasami jest na odwrót i kobiety mogą się wstydzić – dodaje.

Tę tezę potwierdza również dr Ava Cadell, psychoanalityk i seksuolog kliniczny, zajmująca się doradztwem w zakresie ludzkich zachowań seksualnych w Institute For Advanced Study of Human Sexuality.

Niedopasowany popęd seksualny jest problemem numer jeden, dla którego ludzie decydują się na terapię dla par – mówi dr Ava Cadell.

Mamy jednak dobrą wiadomość. Razem z partnerem możecie podjąć pewne kroki w celu synchronizacji waszych popędów seksualnych i oczekiwań wobec związku. Jak to zrobić? Wystarczy, że razem wypełnicie ten psychotest, który robi furorę wśród par, ale uwaga… może prowadzić do rozstania!

Jak sprawdzić, czy ja i mój partner do siebie pasujemy?

Dr Ava Cadell, by ułatwić życie sobie i swoim partnerom stworzyła autorską metodę sprawdzenia tego, czy partnerzy do siebie pasują. Jest jednak jedno "ale". Jej technika przypomina nieco rachunek sumienia i wymaga od partnerów nie tylko odwagi, otwartego umysłu i skupienia, ale przede wszystkim szczerości. Na wszystkie pytania w przygotowanym przez amerykańską psychoterapeutkę musimy odpowiadać szczerze, bez szukania wymówek oraz demonizowania, czy gloryfikowania naszego partnera.

Przygotowany przez dr Avę Cadell psychotest składa się z dwóch etapów. W pierwszej części mamy za zadanie wypisać pozytywne i negatywne cechy naszego partnera, np.:

Etap 1: dobre cechy partnera:

 • To mój stary przyjaciel
 • Jest miły
 • Ma dobrze płatną pracę
 • Jest inteligentny
 • Jest romantyczny
 • Ma poczucie humoru
 • Ma interesujące hobby

Etap 1: złe cechy partnera:

 • Nie dogadujemy się w łóżku
 • Nie lubi moich rodziców
 • Nie pomaga mi w domu
 • Flirtuje z innymi kobietami
 • Utrzymuje kontakt ze swoją byłą partnerka
 • Za długo pracuje
 • Spędza więcej czasu z kolegami, niż ze mną

Kolejny etap to wypisanie największych priorytetów w twoim życiu. Kiedy już wypiszesz swoje oczekiwania, pragnienia i potrzeby względem partnera, przy każdym z nich zaznacz TAK lub NIE, w zależności od tego, czy twój partner je podziela i pomaga ci w ich realizacji, np.:

Etap 2: lista życiowych priorytetów:

 1. Podróżowanie
 2. Ślub i założenie rodziny
 3. Przyjaźń w związku
 4. Udane życie intymne
 5. Życie towarzyskie
 6. Dobre relacje z rodziną
 7. Komunikacja między partnerami
 8. Przywiązanie do tradycji
 9. Stabilność finansowa
 10. Poszerzanie horyzontów

Jak podkreśla dr Cadell, jeśli na większość priorytetów odpowiedziałaś NIE, a w swoim partnerze widzisz więcej negatywów niż pozytywów, to wasz związek chyli się ku upadkowi.

Pamiętajmy jednak o tym, że psychotest to jedno, a uczucie pomiędzy partnerami to drugie i nie powinniśmy opierać naszej decyzji o rozstaniu jedynie na podstawie psychologicznego testu. W wypadku wystąpienia wątpliwości, co do naszej zażyłości z partnerem, powinnyśmy zatem postawić na szczerą rozmowę z ukochanym, która może wyjaśnić wiele niedomówień i polepszyć nasze stosunki.

Zdjęcia: iStock

Dlaczego wciąż zakochujemy się w facetach podobnych do naszych eks?
Styl życia
Dlaczego wciąż zakochujemy się w facetach podobnych do naszych eks?
Naukowcy nie mają wątpliwości- to właśnie przez to ciągle zakochujesz się w facetach będących kopią twoich byłych.

Ile razy po rozstaniu obiecywałaś sobie, że twój następny parter będzie zupełnie inny od poprzedniego? Ile razy ci się to nie udało? Spokojnie, nie jesteś sama. Większość z nas wybiera partnerów pod pewnych względem podobnych do swoich eks . Nawet jeśli różnią się stylem, sposobem poruszania, wyglądem, charakterem, to nadal niektóre cechy nowego ukochanego stuprocentowo pokrywają się z tymi, którymi cechował się także twój znienawidzony eks. Często zdarza się, że kiedy związek się kończy, ludzie przypisują jego rozpad osobowości swojego byłego partnera i decydują, że muszą umawiać się z kimś o zupełnie innych cechach charakteru – mówi Yoobin Park z University of Toronto. Nasze badania sugerują jednak, że ludzie mają silną tendencję do umawiania się z osobami o tym samym typie osobowości, co ich były partner – dodaje. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego wciąż pakujemy się w związek z określonym typem faceta, który prędzej czy później może poszerzyć grono naszych byłych? Przeczytaj także:  Ten dylemat zna każda z nas... Ile powinniśmy powiedzieć partnerowi o naszych byłych? Dlaczego wciąż zakochujemy się w facetach podobnych do naszych eks? Jak wynika z badań przeprowadzonych przez zespół psychologów z University of Toronto, niezwykle częstą praktyką jest podświadome poszukiwanie partnera podobnego do naszego eks. Nie chodzi tu o posturę, rysy twarzy, gestykulację, czy ton głosu, ale jego osobowość i sposób bycia. By to udowodnić, badacze przeprowadzili szeroko zakrojoną ankietę na grupie 332 respondentów obu płci pytając o takie aspekty ich osobowości, jak ugodowość, sumienność, ekstrawertyzm, introwertyzm, czy otwartość na nowe doświadczenia. Następnie o wypełnienie takich samych ankiet poproszono obecnych i poprzednich partnerów respondentów. Dane ujawniły znaczny stopień podobieństwa obecnych i byłych partnerów badanych....

To najlepszy materiał na partnera! Poznasz go po… sposobie spania!
Styl życia
To najlepszy materiał na partnera! Poznasz go po… sposobie spania
Twój facet ma swoją ulubioną pozycję do spania? To ona zdradza, czy wasz związek będzie udany.

Śpicie wtuleni w siebie, na brzuchu, a może plecami do siebie? Sposób ułożenia ciała partnerów podczas snu bardzo dużo mówi o ich wzajemnych stosunkach. Dodatkowo, pozycja w jakiej śpimy z naszym partnerem pokazuje, kto jest stroną dominującą w związku, a kto szuka czułości i wsparcia. Jest jednak sposób spania, który świadczy o tym, że mężczyzna jest... kandydatem na idealnego partnera, który będzie czuły, troskliwy i stały w uczuciach. Przeczytaj także:  Kiedy najlepiej pójść do łóżka z nowym partnerem? Wyniki nowych badań mogą cię zdziwić Tak śpi mężczyzna idealny Według socjologów istnieje ogromna zależność pomiędzy ułożeniem ciała podczas snu, a tym jaki mamy stosunek do swoich partnerów. Język ciała w stanie uśpienia może być niesamowicie dokładnym sposobem oceny tego, co dzieje się w twoim związku, nawet jeśli pewnych rzeczy nie widać w życiu codziennym – mówi psycholog Patti Wood, ekspert w dziedzinie języka ciała. Jak zatem ocenić, czy mężczyzna, z którym spędziłyśmy upojną noc jest nie tylko świetnym kochankiem, ale też kandydatem na partnera idealnego? Z najnowszych badań wynika, że to właśnie panowie, którzy podczas snu uwielbiają być „mniejszą łyżeczką” są bardziej stali w uczuciach . Jak potwierdzają seksuolodzy, pozycja na łyżeczkę to jedna z najpopularniejszych pozycji wśród osób pozostających w długotrwałych związkach. Jak wynika z badań, co piąta para śpi właśnie w ten sposób. Pozycja na łyżeczkę pokazuje zarówno silną seksualność, jak i poczucie bezpieczeństwa w związku, która mówi „ufam ci” – twierdzi psycholog Patti Wood. Według psychoanalityka Steva McKeown'a panowie, którzy uwielbiają być otulani ciałem przez swoje partnerki są bardzo wrażliwi . Układając swoje ciało placami do partnerki i idealnie dopasowując się do jej ciała, partner pokazuje, że ufa swojej ukochanej...

horoskop dzienny
iStock
Styl życia
Horoskop dzienny na 25.08.2020 - co cię dziś czeka?
Sprawdź swój horoskop dzienny i sprawdź, co wydarzy się dziś w sferze uczuć i kariery. Musisz zachować ostrożność? A może wszystko pójdzie po twojej myśli.

Końcówka sierpnia będzie przewrotna, czy przewidywalna? Jakie wyzwanie postawi przed nami dzisiejszy dzień? Sprawdź swój horoskop na wtorek 25 sierpnia 2020 roku.  Zobacz także :  5 znaków zodiaku, w których najłatwiej się zakochać Horoskop dzienny na 25.08.2020 rok Baran Uczucia : Będziesz źródłem pozytywnej energii, a twój optymizm zadziała na mężczyzn jak magnes. Dobry czas do flirtów, ale nie obiecuj innym zbyt wiele, bo potem możesz mieć problem z uwolnieniem się od kogoś, kto uwierzył, że jesteście sobie przeznaczeni. Kariera: Dostaniesz kilka propozycji. Podejmując decyzję, nie kieruj się pierwszym wrażeniem, ale przemyśl jej długofalowe skutki. Ustalenia staraj się mieć na piśmie, a unikniesz rozczarowań. Byk Uczucia : Nie ulegaj chwilowym namiętnościom, bo poważnie skomplikujesz sobie życie. Zanim zaangażujesz się w relację z facetem, do którego mocniej zabiło ci serce, upewnij się, czy nie ma na palcu obrączki. Jeśli jest żonaty, nie kontynuuj tej znajomości. Kariera:  Umiejętnością współpracy i zawierania kompromisów osiągniesz więcej, niż wchodząc w ostrą rywalizację. Wkrótce pomyślnie zakończysz negocjacje w sprawie ważnej umowy. Bliźnięta Uczucia: Twoja uroda i ciepło, jakie roztaczasz, zwrócą uwagę kilku interesujących mężczyzn. Jeden z nich jest idealnym kandydatem do stworzenia trwałego związku. Jak poznać który? Nie patrz na jego wygląd, ale na styl życia i podejście do innych ludzi. Kariera: Udowadnianie innym, że masz rację, i ciągłe stawianie na swoim to zła taktyka. Staraj się każdego wysłuchać, a zyskasz sojuszników, którzy przydadzą się w trudnych chwilach, jakie cię czekają. Rak Uczucia: Jeśli w twoim związku pojawiły się napięcia, nie odkładaj...

Pary które piją razem alkohol są szczęśliwsze
Styl życia
Pary które piją razem alkohol są szczęśliwsze? Poznaj wyniki najnowszych badań
Alkohol rozluźnia, sprawia że jesteśmy bardziej otwarci, ale czy wspólne spożywanie go z partnerem naprawdę może wpłynąć na poprawienie relacji? Poznajcie najnowsze wyniki badań.

Na  szczęśliwy związek składa się wiele czynników, takich jak szacunek, zaufanie, dopasowanie seksualne, wspólne plany na przyszłość, zainteresowania, czy wspólne wykonywanie ulubionych czynności. Czy picie z partnerem alkoholu również może przyczynić się do tego, by związek był trwalszy i bardziej szczęśliwy?   Pary które piją razem alkohol są szczęśliwsze? Nie od dziś wiadomo, że alkohol rozluźnia, sprawia, że jesteśmy pewniejsi siebie, a w niektórych przypadkach nawet odchudza , ale czy naprawdę może pomóc umocnić związek między partnerami? Badania opublikowane w  The Journals of Gerontology Series B: Psychology Series wykazują, że pary, w których zakochani piją alkohol są szczęśliwsze , a ich więź jest wyjątkowo trwała. Naukowcy przebadali blisko 5 tys. osób pozostających w związku małżeńskim średnio 33 lata . Celem badania było sprawdzenie, jaki wpływ na relacje między partnerami ma regularne (co nie oznacza permanentne) pozwalanie sobie na napoje wyskokowe. Istotne jednak nie było to jaki rodzaj alkoholu wybierają zakochani i jak często się na niego decydują lecz to,  jak wspólne picie wpływa na relacje pomiędzy partnerami . Jak wynika z ankiet przeprowadzonych wśród respondentów, małżeństwa były szczęśliwsze i rzadziej się rozpadały , gdy alkohol spożywały wspólnie, niż gdy to robił tylko jeden z partnerów. Co więcej, to właśnie spożywanie napojów wysokoprocentowych jedynie przez jednego z kochanków prowadziło do eskalacji konfliktów i rozpadu związku, szczególnie wtedy, gdy to kobieta była stroną pijącą. Nie sugerujemy, że ludzie powinni pić więcej lub zmieniać sposób w jaki piją – mówi autorka badania, dr Kira Birditt z Uniwersytetu w Michigan. Jak tłumaczy badaczka, to nie sam alkohol zbliża ludzi, lecz wspólne wykonywanie jakiejś czynności. Warto bowiem wspomnieć o tym, że osoby biorące udział w badaniu piły...

Nasze akcje
akademia sysoss
FRYZURY

Dołącz do Akademii Wizaz.pl x Syoss i weź udział w konkursie!

Partner
philips lumea
Pielęgnacja

Jedwabiście gładkie ciało na twoich własnych zasadach!

Partner
„Ten kosmetyk jest genialny. Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt.”. Fluid od Iwostin przetestowany!
PIELĘGNACJA

„Daje dużą ochronę przeciwsłoneczną i matowy efekt”. Mamy hit!

Partner
philips lumea
Pielęgnacja

Depilacja IPL – na czym polega, czy jest bezpieczna i trwała?

Partner