
Nową gamę BasicLab Acidimus tworzą dwa produkty - peeling kwasowy zmniejszający niedoskonałości oraz regenerujący peeling kwasowy. Jednak to właśnie tym pierwszym Wizażanki zachwycają się w naszym katalogu Kosmetyku Wszech Czasów. Sprawdzi się w przypadku cery wrażliwej, mieszanej, tłustej i tej ze skłonnością do zaskórników czy trądziku.
Jak działa peeling kwasowy BasicLab Acidimus?
Peeling kwasowy na niedoskonałości BasicLab (125zł) jest peelingiem całorocznym. Pobudza skórę do odnowy i regeneracji, dzięki czemu drobne zmarszczki spłycają się, a krosty i zaskórniki stopniowo znikają. Pomaga w walce ze stanami zapalnymi, a także plamami pigmentacyjnymi, które po jego użyciu zaczynają blednąć. Daje efekt oczyszczonej, nawilżonej i rozjaśnionej skóry.
(...) konsystencja peelingu przypomina serum, jest żelowo-wodnista, zapach znikomy wynikający ze składników, ulatnia się po chwili. Aplikacja za pomocą pompki, która dozuje odpowiednią ilość produktu. (...) zniwelował zmiany zapalne, pomógł rozjaśnić plamy pigmentacyjne (mi niestety od razu powstają), wyregulował sebum, oczyszcił zaskórniki. (...) Myślę, że zagości na stałe do zadań specjalnych. (...) - pisze Kobieta3232.
Skład peelingu kwasowego BasicLab Acidimus
Formuła tego peelingu kwasowego oparta jest na bazie 6% kwasu szikimowego, 5% kwasu migdałowego, 3% kwasu laktobionowego oraz duecie silnych antyoksydantów: glutationu i resweratrolu. Jak działają te składniki?
- Kwas szikimowy pozwala na skuteczne odblokowanie zaczopowanych ujść gruczołów łojowych, jednocześnie działając antybakteryjnie.
- Głównym zadaniem kwasu migdałowego, również wykazującego właściwości przeciwbakteryjne, jest regulacja produkcji sebum.
- Kwas laktobionowy skutecznie łagodzi i zmniejsza zaczerwienienia, nawilża skórę, przyspieszając jej procesy regeneracyjne.
- Połączenie kwasów z argininą zapewnia ich skuteczniejsze, ale mniej agresywne działanie.
- Antyoksydanty, neutralizujące działanie wolnych rodników, odgrywają natomiast istotną rolę w likwidacji przebarwień.
Jak stosować peeling kwasowy BasicLab Acidimus?
Peeling kwasowy BasicLab Acidimus należy stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Sprawdzi się nakładany nie tylko na skórę twarzy, ale również ciała - na plecy, szyję, ramiona, dekolt. My polecamy używanie go wieczorem, ale pewnie znajdą się zwolennicy porannej aplikacji. Niezależnie jednak od pory dnia, konieczna jest wysoka ochrona przeciwsłoneczna, czyli krem do twarzy z SPF 50.
Przy stosowaniu każdego peelingu kwasowego trzeba zachować ostrożność. Przede wszystkim powinniśmy wykonać próbę alergiczną. Można to zrobić na zgięciu w łokciu, po uprzednim oczyszczeniu i osuszeniu skóry. Kosmetyk zostawiamy w tym miejscu na 10 minut, po czym zmywamy. Przez kolejną dobę obserwujemy skórę i jeżeli nie wystąpiła na niej niepożądana reakcja alergiczna, możemy śmiało stosować peeling kwasowy.
Jest jeszcze kilka innych zasad, o których należy pamiętać:
- Peelingu kwasowego nie wolno nakładać na skórę uszkodzoną czy z aktywnymi podrażnieniami. Problem może się pogłębić.
- Delikatne pieczenie skóry przy kilku pierwszych aplikacjach jest normalne - to naturalna reakcja organizmu, którą wywóluje niskie pH peelingu kwasowego.
- W pielęgnacji z peelingiem kwasowym trzeba zachować równowagę, więc warto wprowadzić również kosmetyki, które zadbają o barierę hydrolipidową skóry. Będą to ceramidy czy trehaloza.
- Kuracja dermatologiczna nie jest przeciwskazaniem do stosowania peelingu kwasowego, ale należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.
- Peelingu kwasowego w ogóle nie łączymy z izotretynoiną i nie stosujemy z retinolem o tej samej porze dnia.
Stosujecie peelingi kwasowe w domu czy jednak stawiacie na nieco bardziej zachowawczą pielęgnację?