Brooke Shields była uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet świata. W latach 80. była ulubienicą mediów i miała fanów na całym świecie. Fani kojarzą ją z filmu „Błękitna laguna”, gdzie zagrała główną rolę w wieku 14 lat. Dziś jest mamą dwóch równie pięknych córek i chętnie dzieli się swoim życiem w social mediach. Fani nazywają ją najpiękniejszą kobietą świata.

Reklama

Brooke Shields na początku kariery

Brooke Shields, niemal od razu zachwyciła swoich fanów nietypową urodą. Gęste brwi, grube włosy i czarujący uśmiech były jej znakiem rozpoznawczym. Jej mama Teri Schields była fotomodelką. To właśnie dzięki niej Brooke znalazła się w tym świecie i bardzo szybko zyskała sławę. Już jako niemowlę brała udział w reklamach promujących produkty dla dzieci.

Instagram@brookeshields

Gdy Brooke zaczęła dojrzewać, fotografowie i znani reżyserzy pragnęli, aby była częścią ich projektów. W wieku 14 lat dostała angaż w reklamie Calvina Kleina. Nie byłoby w ty nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jako nieletnia pozowała w samych spodniach. Po tej kampanii występowała jako modelka i często gościła w sesjach dla Elle, Glamour, Vogue czy Cosmopolitan. Media były tak bardzo zainteresowane jej osobą, że w ciągu kilku lat znalazła się na okładach ponad 400 magazynów! W tamtym czasach niejedna dziewczyna marzyła, aby znaleźć się choć na jednej z nich.

Sławę i szum wokół jej osoby nie przyniosła jej jednak żadna sesja zdjęciowa, a rola w filmie "Błękitna laguna". Była to produkcja, w której poruszano tematy nagości, seksu i miłości między młodymi kochankami. Najdziwniejszą, a zarazem dla niektórych niesmaczną kwestią, było to, że Brooke wystąpiła w tym filmie, gdy miała zaledwie 14 lat! Właśnie dlatego prasa tak bardzo zainteresowała się młodą Brooke i chętnie promowała jej osobę w mediach. Po tak głośnym hicie filmowym zyskała szerokie grono fanów, jednak krytycy nie byli dla niej tak łaskawi. Uznali, że jej gra aktorska pozostawiała wiele do życzenia i za udział w tej produkcji dostała nagrodę Złotej Maliny (nagroda dla najgorszej aktorki).

Jak dziś wygląda gwiazda "Błękitnej laguny"?

Dziś Brooke Shields nadal jest piękną kobietą, która zachwyca swoją urodą. W komentarzach pod jej zdjęciami na Instagramie czytamy, jak fani stale ją komplementują jej urodę. Brooke ma dziś 57 lat i jest szczęśliwą mamą dwóch córek, które odziedziczyły urodę po mamie. Spełnia się również jako żona Chrisa Henchy'ego. Aktorka pięknieje z wiekiem i nadal ma w sobie pełno gracji i kobiecego uroku.

Zobacz także
Reklama

Rozpoznaliście tę aktorkę?

Reklama
Reklama
Reklama