klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Królowa Elżbiata II
East News
Newsy

Szokujące doniesienia na temat Elżbiety II! Królowa zamierza abdykować po pogrzebie księcia Filipa?

Redakcja Wizaz.pl
kwiecień 14, 2021

Królowa Elżbieta II jest w żałobie po swoim mężu księciu Filipie, który zmarł w wieku 99 lat, niespełna dwa miesiące przed swoimi setnymi urodzinami. To trudny czas dla całej rodziny królewskiej, a na pogrzeb dziadka przyleciał z USA nawet książę Harry. Po śmierci księcia Edynburga zaczęły pojawiać się głosy, że królowa Elżbieta II zamierza abdykować! Co na to pałac?

Pamiętne urodziny królowej Elżbiety II. Zamachowiec strzelił do niej 6 razy. Oto ciekawostki z życia monarchini

Królowa zamierza abdykować po pogrzebie ksiecia Filipa?

Abdykacja królowej Elżbiety II to temat, który w mediach pojawia się od lat! Już wcześniej czytaliśmy doniesienia, że monarchini może przekazać koronę ze względu na stan zdrowia. Kiedy parę lat temu odwołała kilka oficjalnych spotkań, w brytyjskiej prasie zawrzało i pojawiły się spekulacje, że skoro Elżbieta II nie czuje się najlepiej i zapewne zrezygnuje. Szybko okazało się, że królowa wróciła do pełni sił. Teraz po smutnej informacji o śmierci księcia Filipa znów wrócił temat abdykacji. Pojawiają się głosy, że Elżbieta II nie chce dalej pełnić swojej funkcji bez nieocenionego wspacia męża. Czy to oznacza, że królowa abdykuje po pogrzebie Filipa?

Magazyn "People" rozwiewa wątpliwości na ten temat i wprost pisze, powołując się na swoje źródło, że królowa chce dalej pełnić swoje obowiązki:

Rodzina się podniesie i nadal będzie trwać przy jej boku, ale ona będzie kontynuowała swoją pracę. Wie, że ma pracę do wykonania i chciałby, żeby się na nią zgodziła. Już raz tak zrobiła, gdy on przeszedł na emeryturę z życia publicznego - informuje źródło magazynu "People".

Zobacz także:  Królowa Elżbieta II chce mediacji z Meghan Markle i księciem Harrym! To ona pierwsza wyciągnie rękę do wnuka 

Królowa Elżbieta II i książę Filip
East News/REX

 

Jakiś czas temu jeden z biografów królewskich, Robert Jobson udzielił wywiadu dla True Royalty TV, gdzie mówił wprost, że królowa po ukończeniu 95 lat najprawdopodobniej przekaże koronę swojemu synowi, Karolowi. Jednak inni eksperci mówią wprost, że Elżbieta II może o tym rozmyślać, ale ostatecznie nie zdecyduje się na taki krok skoro nadal jest w świetnej formie zarówo fizycznej, jak i psychicznej. 

Sądzicie, że królowa w obecnej sytuacji mogłaby się zdecydować na abdykację? Wydaje się to naprawdę mało prawdopodobne! Jak sądzicie?

królowa Elżbieta II wygłosiła bożonarodzeniowe przemówienie
East News

 

Komentarze
Newsy Kto zastąpi Elżbietę II na brytyjskim tronie - Karol czy William?
Choć Elżbieta II cieszy się dobrym zdrowiem, jest już coraz starsza. Wkrótce jeden z jej potomków przejmie brytyjski tron. Będzie to Karol czy William? Decyzja już jest znana.
Laura Osakowicz
marzec 06, 2020

Wiadomo już kto zastąpi Elżbietę II i przejmie koronę w razie jej śmierci. Brytyjskie tabloidy są zgodne co do tego, komu najbardziej należy się tron. Najstarszy syn Karol, czy jego potomek i wnuk królowej William - kogo wybrała Elżbieta na swojego następcę ? Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Queen Elizabeth II UK (@queenelizabethiiuk) Sty 13, 2020 o 2:13 PST Zobacz także: Książę William zażartował z koronawirusa - nie wyszło dobrze Kto zastąpi Elżbietę II na brytyjskim tronie?  W zagranicznej prasie coraz częściej możemy przeczytać doniesienia z brytyjskiego dworu, które mówią o tym, że królowa Elżbieta uważa, że jej syn Karol nie jest odpowiednim następcą tronu . Dziwi to tym bardziej, że Karol jako pierworodny syn królowej przygotowywał się do tej roli od najmłodszych lat. Mimo podeszłego już wieku (książę Karol ma 71 lat) wciąż czeka na to, aż przyjdzie czas na jego panowanie w Wielkiej Brytanii.  Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily) Sty 3, 2020 o 2:06 PST Nawet jeśli Elżbieta myśli, że jej syn nie powinien być królem, czym potęguje zapewne napięcie pomiędzy Williamem a jego ojcem, to sama królowa tak naprawdę niewiele ma do powiedzenia. Linia sukcesji jest z góry ustalona i pierwszy w kolejce jest nie kto inny, jak  książę Karol .  Książę William - kiedy zostanie królem?  Sprawa wydaje się więc prosta - żeby książę William został królem, będzie musiał umrzeć jego ojciec. Istnieje jednak pewien wyjątek.  Prawowity następca może abdykować i przekazać koronę kolejnej osobie w linii sukcesji. Tak przecież został królem ojciec Elżbiety II, Jerzy VI. Jego starszy brat, jeszcze...

Przeczytaj
Ile waży korona królowej Elżbiety II?
Styl życia Nie zgadniecie, ile waży korona królowej Elżbiety II. Ten ciężar może złamać szyję
Królowa Elżbieta II wreszcie podzieliła się szczegółami dotyczącymi swojego najważniejszego atrybutu władzy. Do tej pory nikt nie sądził, że jej korona waży aż tyle kilogramów!
Urszula Jagłowska
marzec 03, 2020

Królowa Elżbieta II z okazji zbliżającej się rocznicy swojej koronacji zdradziła najbardziej nurtujący sekret dotyczący niezwykle zdobnego insygnium jej władzy. W rozmowie z BBC sędziwa monarchini przyznała, że korona, którą ma zwyczaj zakładać raz do roku, podczas Państwowego Otwarcia Parlamentu, nie należy do najlżejszych. Aż trudno uwierzyć, że waży aż tyle kilogramów. Ile waży korona królowej Elżbiety II ? Niezwykle strojną, pełną przepychu i szlachetnych kamieni koronę, królowa Elżbieta II odziedziczyła po swoim ojcu, królu Jerzym VI , i jest z nią związana od 1953 roku. Jak się jednak okazuje, symbol brytyjskiej monarchii nie towarzyszy jej codziennie , lecz jedynie podczas oficjalnych wydarzeń o podniosłym charakterze. Zdjęcie: ONS To nie koniec ciekawostek! Podczas wywiadu dla BBC żona księcia Filipa zdradziła, ile waży to spektakularne nakrycie głowy. Trzeba przyznać, że ta waga robi wrażenie. Mamy tu 2868 diamentów, 11 szafirów, 11 szmaragdów i 269 pereł, co daje dokładnie 2,23 kg. W dalszej części wywiadu królowa przyznała, że odziedziczona po ojcu korona była specjalnie wyprofilowana pod jej młodą głowę, a łuki insygnium zostały rozmyślnie obniżone. Na szczęście ja i mój ojciec mamy podobny kształt głowy, co chociaż trochę ułatwia jej noszenie – mówi o swojej koronie królowa Elżbieta II w rozmowie z BBC. Zdjęcie: EastNews 94-letnia monarchini dodała, że korona jest tak ciężka, że nosząc ją nie jest w stanie schylać głowy , dlatego też chcąc przeczytać przygotowane wcześniej przemówienie, musi unosić kartki na wysokość oczu. Dodała także, że nieumiejętne uchylenie szyi mogłoby wiązać się nie tylko z upadkiem i ewentualnym zniszczeniem sentymentalnego...

Przeczytaj
Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi?
ONS.pl
Styl życia Książę Karol to ulubieniec królowej Elżbiety II? Ekspert od mowy ciała przeanalizował relacje monarchini z jej dziećmi
Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów. Sympatyków royalsów fascynują nie tylko restrykcyjne dworskie zakazy i nakazy, ale też relacje pomiędzy najbliższymi królowej Elżbiety II. Ekspertka od mowy ciała przeanalizowała, jak wyglądają stosunki między monarchinią a jej potomkami. Będziecie zaskoczeni!
Urszula Jagłowska
grudzień 09, 2020

Królowa Elżbieta II i książę Filip są małżeństwem od 73 lat. Choć o ich związku krążyły niezliczone legendy, oni wiernie trwają u swego boku i doczekali się czwórki dzieci – 72-letniego księcia Karola, 70-letniej księżniczki Anny, 60-letniego księcia Andrzeja oraz 56-letniego księcia Edwarda. I pomimo iż to właśnie Karol od lat jest na ustach wszystkich, wielu fanów korony wciąż zadaje sobie pytanie, dlaczego reszta jego rodzeństwa usunęła się w cień i jakie właściwie ma relacje ze swoją władczą i bezkompromisową matką. Sprawy nie ułatwia fakt, że członkowie rodziny królewskiej są zobowiązani do przestrzegania ścisłych zasad etykiety, jakie muszą zachowywać podczas publicznych wystąpień, dlatego też liczne animozje czy sympatie pomiędzy nimi są trudne do rozszyfrowania. Na szczęście z pomocą przychodzi język ciała. To właśnie dzięki subtelnym gestom w postawie, czy mimice możemy rozszyfrować, jak wyglądają ich wzajemne stosunki.  Zobacz także:  Królowa Elżbieta nie ma skrupułów. Zakazała w pałacu ulubionego dania księcia George'a Jakie relacje łączą królową Elżbietę II z jej dziećmi? Fani brytyjskiej rodziny królewskiej często zastanawiają się, jak Elżbieta II sprawdza się w roli matki i czy ma swojego ulubieńca, którego bardziej faworyzuje od innych. Do tego wiele wątpliwości budzi fakt, czy monarchini jest perfekcyjną mamą jedynie na pokaz, czy naprawdę łączą ją bliskie relacje z pociechami. Sprawy nie ułatwia kultowy już serial „The Crown” obnażający życie na brytyjskim dworze, a także doniesienia, że to właśnie książę Filip spędzał więcej czasu ze swoimi dziećmi niż jego małżonka . Przypominamy, że brytyjskie tabloidy wielokrotnie rozpisywały się, że Filip wychowywał potomków silną ręką, wielokrotnie na nich...

Przeczytaj
Znamy ulubiony świąteczny film królowej Elżbiety II. Będziecie zaskoczeni!
ONS.pl
Styl życia Znamy ulubiony świąteczny film królowej Elżbiety II. Będziecie zaskoczeni!
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji wielu z nas szuka idealnych filmowych propozycji, które pomogą nam wprawić się w świąteczny nastrój. Okazuje się, że również królowa Elżbieta II ma swoje ulubione produkcje, bez których nie umie wyobrazić sobie Świąt. Jej wybór was zaskoczy.
Urszula Jagłowska
grudzień 12, 2020

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas na celebrowania kościelnych tradycji, sweterków z reniferami, czy radosnych chwil spędzonego wśród bliskich. To także moment wyciszenia, odcięcia się od codzienności, a także zabawnych i wzruszających do łez filmowych propozycji, które od lat nieodzownie towarzyszą nam w tym okresie. Polacy wyjątkowo upodobali sobie kultowy film „Kevin sam w domu” „Świąteczną gorączkę” czy „Listy do M”. Na zachodzie królują „Grinch” oraz „Holiday”. Okazuje się, że również sama królowa Elżbieta II ma bardzo sprecyzowane kinematograficzne preferencje co do seansów, jakie funduje sobie w czasie świąt. Co ciekawe, jej wybór wcale nie jest tak oczywisty, a co więcej… to wcale nie bożonarodzeniowa komedia romantyczna! Zobacz także:  Na tę scenę w „Kevin sam w domu” nikt nie zwrócił uwagi! A ona zmienia sens filmu! Ulubiony świąteczny film królowej Elżbiety II Brytyjska rodzina królewska od lat jest w centrum zainteresowania mediów, szczególnie teraz, gdy ogromną popularnością cieszy się głośny serial Netflixa „The Crown” obnażający szczegóły życia na brytyjskim dworze. Sympatyków royalsów fascynują nie tylko skandale i wpadki Windsorów, jak ta gdy księżna Kate podczas składania życzeń zrobiła kilka błędów ortograficznych , czy to, że chrześnica księcia Karola nie zamierza zaprosić go na swój ślub , ale również liczne relacje pomiędzy najbliższymi królowej Elżbiety II, oraz jej wyszukane upodobania i przyzwyczajenia. Niedawno dowiedzieliśmy się, które z dzieci monarchini jest jej ulubieńcem, a także poznaliśmy rzecz, bez której monarchini nie wsiada do samolotu . Teraz na jaw wychodzą...

Przeczytaj