Sylwia Madeńska zdradziła swój sekret gładkiej skóry! Nie potrzebujecie do tego żadnego kosmetyku!
Sylwia Madeńska na swoim profilu na Instagramie zdradziła swój trik na gładką skórę bez wrastających włosków. Co więcej, nie potrzebuje do tego żadnego kosmetyku, a specjalnej rękawicy!
- Katarzyna Dobrzyńska
Sylwia Madeńska zdecydowanie wie, jak zadbać o swoje ciało na lato. Na swoim profilu na Instagramie zdradziła, co robi, aby jej skóra była miękka, gładka i pozbawiona martwego naskórka. Co wiażne, nie potrzebujecie do tego żadnego kosmetyku!
Sylwia Madańska zdradziła swój sekret gładkiej skóry!
Sylwia Madańska zdradziła, że dbanie o jej skórę latem ułatwia jej jedwabna rękawica. Taki gadżet podobnie jak szczotkowanie na sucho czy peelingi pomaga usnąć martwy naskórek z ciała i przygotowuje skórę na dalsze etapy pielęgnacji.
Dbamy o swoje ciało na wiele sposobów. Pielęgnujemy je, nawilżamy, a także pozbywamy się zbędnego naskórka poprzez peeling. Ja odkryłam niedawno zupełnie nowy sposób na usunięcie starego naskórka. Sposób, który wywodzi się z samego starożytnego rytuału Hammam - pisała celebrytka na sowim profilu na Instagramie.
Zobacz także: Szczotkowanie ciała na sucho - efekty, jak szczotkować i jaką szczotkę do masażu wybrać
Co daje jedwabna rękawica do masażu?
Rękawica jedwabna przeznaczona jest do masaży na sucho, które nie tylko odżywiają skórę, ale pomagają w zwalczaniu pomarańczowej skórki, pobudzają krążenie krwi i limfy do pracy. Pomaga pozbyć się martwego naskórka, a takie złuszczanie wygładza skórę i zapobiega wrastaniu się włosów. Podobnie działają rękawice złuszczające czy szczotkowanie na sucho. W takich „masażach” równie dobrze sprawdzą się peelingi do ciała - szczególnie te solne lub cukrowe.
Zobacz także: Rękawica do masażu - jakie daje efekty i dlaczego warto jej używać?
Jedwabne „gadżety” do pielęgnacji zyskują dużą popularność. Oprócz nich na rynku możemy znaleźć również jedwabne poszewki do spania, czepki czy gumki do włosów. Ten materiał jest doskonały jeśli chcemy chronić nasze kosmyki przed uszkodzeniami mechanicznymi, a w pielęgnacji twarzy sprawdzi się, jeśli chcemy zapobiegać utracie wody z naskórka czy namnażaniu się bakterii. Przypominamy tylko, że jedwab należy prać ręcznie i w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni - w przeciwnym wypadku traci on swoje właściwości i strukturę.
Używacie któregoś z tych gadżetów?